Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Samowystarczalny dom - warto!!

edytowano styczeń 2014 w Polecamy
Obejrzyjcie, wspaniałe. 

@Agnes77 mi podsunęła
Podobno w Polsce są dostępne już.

Nic, tylko się zaszyć w Bieszczadach....... 8->

Komentarz

  • Tam jest inny klimat, jak się zdaje.
  • Obejrzyj.
    Jak i u nas. Mrozy do -37 :)
  • edytowano styczeń 2014
    Warto obejrzeć, choćby z tego powodu, że Michael Reynolds dzięki tym metodom pomógł ludziom w Indii po tsunami, pojechał pomagać poszkodowanym po powodzi w Nowym Orleanie i uczył ich jak wykorzystywać odpady, których po powodzi zostało pod dostatkiem, do odbudowy swoich domów. Podobną akcję wykonał po przejściu Katriny.

    odcinek 7 i 8


    Te domy oprócz wykorzystywania odpadów są samowystarczalne przez system filtrów oczyszczających wodę zbieraną z deszczówki, służącą w domu i do nawożenia roślin (bardziej rozbudowane wersje mają ogród z roślinami jadalnymi). Nie potrzebują ogrzewania, są częściowo "wkopane" w ziemię i bardzo dobrze zaizolowane przed zimnem, stała temperatura 21 stopni nawet jak śnieg na zewnątrz, ustawione oknami na południe, elektryczność z paneli słonecznych lub wiatraka.

    W Polsce budują w Mierzeszynie dom o pow 35 m2:

  • Aż musiałam luknąc na ten dom.
    No ale to taka wersja mini mieszkalna ;)
  • Ja tej

    Najpier trzeba przerzucić się na wszelkie fast foody, i piwo, i colę , mirindę

    Albo iść i łazić po okolicy i puszki zbierać

    Pierwsza opcja niebezpieczna , bo przeniesie wątek pomocowy z zywieniem w ten wątek

    Druga , wiadomo, wielodzietni , patologia, nie stač Ich, muszą grzebać po śmietnikach


    :D =))
    Ta druga bardziej prawdopodobna ;)
    Mozna zatrudnic mieszkancow do pomocy ;) Skup otworzyć :D Jak na tym filmie...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.