Odtruwanie i odrobaczanie organizmu

1246754

Komentarz

• a tak z innej beczki... @Katarzyna jakąś dietę na odrobaczanie stosowała. Ale co dokładnie to nie powiem. Jak byłam na finishu ciąży to mi mówiła, więc mało wtedy informacji spoza wiadomych tematów przyswajałam.... 
  •   W przedszolu u córki są stwierdzone u dzieci owsiki.Czy mogę córce podać coś na wszelki wypadek ? BO w preparaty typu suplementy chyba nie warto się bawić.
  • Pyrantelum, vermox lub zentel. Dwie pojedyncze dawki w odstępie 2 tygodni. Dzień po każdej dawce zmiana piżamy i bielizny pościelowej (wygotować!) oraz generalne porządki z odkurzaniem wszystkich kątów.
  •  Katarzyno a dostanę to bez recepty? Bo mam pediatrę tóra pewnie raczej to zlekceważy albo da homeopatię.
  •  A i jeszcze czytam że objawem są sińce pod oczami i syn i córka mają ale llekarz twierdził zawsze że to od alergi stąd Zyrtec a może to jednak nie a.
  • Nie dostaniesz bez recepty. Jak masz zwierzę, to można załatwić receptę przez weterynarza, jeśli masz jakiegoś zakolegowanego.
  •  Dzięuję zaraz ( 8.00) dzwonię do lekarki, szukam na forach ale osłabiają mne teksty żeby zacząć leczenie od pełni np. Chyba że to fakt ale smierdzi mi >:)
  • Śmierdzi Ci niesłusznie. Zalecenie zaczęcia w okolicach pełni nie jest wcale głupie. Owsiki się aktywizują w czasie pełni. Ja bym zaczynała pod koniec III kwadry, żeby zdążyć przed okresem ich największej aktywności. W czasie pełni najczęściej samice wyłażą złożyć jaja. To skutkuje bardzo przykrym objawem w postaci uporczywego świądu w okolicach odbytu, bo świąd powoduje substancja, którą przyklejają zniesione jaja.
  •   Juz wiem że recepty nie dostanę ,choć na jutro się zapisałam.
  • @Katarzyna, a co byś radziła jak na swędzenie narzeka tylko jedno dziecko, nic nie widać jak sprawdzam. Odrobaczyć na wszelki wypadek? Wszystkich? Lekarka nie chce mi bez potwierdzonych badań nic przepisać, ale wiadomo, że badania nie zawsze wychodzą... Kurcze, nie wiem czy mogą być jeszcze jakieś inne przyczyny takiego uporczywego swędzenia?
  • @Inka - ja bym odrobaczyła towarzystwo po całości. Jak jedno dziecko ma, to inne też najprawdopodobniej mają. Mogą być mniej wrażliwe na świąd albo mieć mniej masywną inwazję. Warto poobserwować pod kątem innych objawów owsicy: rozdrażnienia, niespokojnego snu, zgrzytania zębami przez sen, suchej skóry, zmian wyglądających na alergiczne, zaostrzenia nietolerancji pokarmowych, sińców pod oczami, słabej koncentracji, nadpobudliwości itp.
    @IDUSIA - spróbuj z weterynarzem. Serio.
  • Nie wiem czy ktoś pisał, ale odrobaczyć można super ParaProtexem co prawda kuracja nie jest tania, ale jest skuteczna i nie chemiczna. 

Znalazłam coś takiego

Czosnek POLSKI. 10 główek – nie ząbków, jeśli dla większej ilości osób to wiecej. Pokroić/ zmiażdżyć i zalac sokiem z kiszonych ogórków. Odstawić w chłodne, ciemne miejsce na 10 dni i później również tak przechowywać. Sok podawać dzieciom przed snem 5 ml – można trochę rozcieńczyć (niedobre paskudztwo , dorosłym 10 ml. Można zjadać również czosnek z tej mikstury( dorośli). Stosować miesiąc.

Pestki z dyni przeciwko owsikom
    Zażywa się 10-15 obranych pestek z dyni, a godzinę później 1 łyżeczkę oleju rycynowego. Można też obrane pestki dobrze rozgnieść i wymieszać na jednolitą masę z taką samą ilością surowego mleka.

• @Dorunia - tyle, że pestki z dyni, żeby były skuteczne przeciwrobaczo, powinny być świeże.
  • Ja osobiście stosowałam tylko ParaProtex u siebie i całej rodziny, pozbyłam się lambli, a u syna najstarszego tasiemca. Resztę na wszelki wypadek, nie wiem jaki jest teraz koszt tego preparatu, u nas kuracja była 5 lat temu. Proponowano mi zapper, podobno świetna metoda ale jakoś nie odważyłam się, wiele osób chwali. 

• Moja teściowa bardzo sobie chwaliła kurację ParaProtexem połączoną z dietą - opakowanie 100 tabletek to koszt ok. 150 zł.
  •  @Katarzyna ale mam przyznać wetkowi że chodzi o ludzi?
  •  Gdzie sprawdzić ten księżycowy kalendarz? Czy czytaliście może o tych gruntownych porządkach? Kurka jak mam wygotować ila tysięcy książek??????
  • @IDUSIA - wetowi trzeba się przyznać, bo inaczej może Ci dać coś tylko dla zwierząt. Książki wystarczy solidnie odkurzyć - z gotowania bym zrezygnowała ;-)
  • Odkurzyć pod warunkiem, że masz odkurzacz wodny. Ze zwykłego chyba się tylko wszystko rozdmucha po całym domu... Albo ja mam chorą wyobraźnię. ;)
  • dopiero przeczytałam... to nie są śmichy chichy, kwestie odrobaczania poprzez "golenie pleców" przerabialiśmy w rodzinie, to są nicienie. Nicienie tez bardzo lubią okolice czoła i oczu. Czasem na gałce ocznej pojawia się w polu widzenia "paproch", jak się przesuwa gałką to można go zaobserwować. Jeśli się rozgrzeje np. nasadę nosa, to one tam się przemieszczają - to czuć  (podobnie jak na przywoływanym przykładzie z brzuchem). Ja mam zawsze jednak wątpliwości tego typu, czy kuracja ziołowa "kupna" w sklepie ze zdrową żywnością to nie bywa homeopatią... Jest taki sklep w bocznej ulicy od pl. 3 krzyży, gdzie zestawy do kuracji oczyszczających można było kupić (nie wiem jak to wygląda teraz), ale drogie. I jeśli ktoś wypowiada wojnę robalom, to musi zachowac pewną kolejność - oczyszczania poszczególnych organów, żeby np. wątroba była czysta i dała radę mordowanym pasożytom.
    Jest taka książka o durnym tytule "kuracja życia" jakiejś kanadyjskiej biolog, która na ten temat sporo pisze z własnego doświadczenia. Zapomniałam nazwiska. O, znalazłam w necie dr. Clark. Ona uważa, że ze względu na cywilizacyjne uszkodzenie organizmu, poprzez stosowanie chemii, pasożyty lokują się w innych niż tradycyjne miejscach - np. motylica nie tylko w wątrobie. Uważa, że przyczyną astmy są glisty, które (i to wiedza medyczna znana) w swoim stadium larwalnym lokują jaja w płucach. Nie chcę za dużo pisać, bo jestem przed śniadaniem.
    Wczoraj pytałam lekarza na USG o to, czy zagazowanie i permanentne wzdęcie mojego syna to mogą być pasożyty (wielokrotne badania kału nigdy ich nie wykazały). A on m na to, że badania kału są bardzo niepewne, prędzej badania krwi.

PS. Zainteresował mnie w związku z tym ten balsam kapucyński. Postaram się chyba o niego, a co jest w składzie?
  • @Cart&Pud my mamy właśnie z tego powodu odkurzacz centralny - wszystko wydmuchuje się na dwór
  • Ja synowi tylko już z krwi robię, bo z kału mu nic nie wychodziło, a np. owsiki widziałam na własne oczyska w nocy jak spał, a z kału nie wyszły. 
  • @Dorunia - owsiki z kału  bardzo rzadko wychodzą. Już prędzej się znajdzie jaja w "teście przylepcowym", szczególnie, jak go wykonać w okolicach pełni księżyca. One głupie nie są i wcale się z tym kałem nie chcą dać wydalać - co to dla nich za interes.
  • Czy odrobaczanie można przeprowadzić w czasie infekcji, czy raczej należy poczekać aż dzieć wyzdrowieje?

• @Dorunia a co to konkretnie za badanie? lekarz daje skierowanie? ile kosztuje?
    u nas nie wychodziło nic z kału a zawsze po odrobaczeniu dzieci lepiej się czują - odrobaczam co rok na jesień, lekarz nam zawsze wypisuje receptę w ciemno - nasza córka twierdzi, że jako jedyna w klasie używa kranu w szkolnej łazience bleeee 
  • ziwa, ja robię młodemu (lat 15) w czasie pobytu w szpitalu, co prawda mamy tą wizytę co dwa lata, ale robią mi pełne badania w kierunku pasożytów. Chłopak miał już owsiki i tasiemca, więc mamy stres. Nie wiem jak to badanie się nazywa, zawsze docent sam nam wpisuje zlecenie. No i robię na tą nieszczęsną candidę, ale to już z przychodni wołam skierowanie. Kiedyś odrobaczałam co roku w wakacje, ale teraz trochę z kasą krucho, a nie chcę chemicznie lecieć u dzieciaków, choć może w tym roku mimo wszystko powinnam. 

Nie odrobaczam w czasie infekcji, bo boję się obciążać organizm dodatkowo. 

• edytowano listopad 2012
     Nicienie tez bardzo lubią okolice czoła i oczu. Czasem na gałce ocznej pojawia się w polu widzenia "paproch", jak się przesuwa gałką to można go zaobserwować.
    O matko, toś mnie przeraziła. Mam takie paprochy odkąd pamiętam, to znaczy że mam te nicienie? Co one robią? Jak się ich pozbyć?

• Stosowalam Paraprotex i balsam kapucynski i noni.Wszytko przez 4,5 miesiąca.Jak młody podrosnie to znów sie wezmę za to powtórnie.
  • @pustynny_wiatr są podobnona to jakieś kropelki... ale niestety homeopatyczne.
    Nie łam się, ja też mam.
    Podobno one pogarszają wzrok, może, nie wiem, nosze okulary od studiów.
  • noooo, ja ze wzrokiem też miewam problem. Zgłaszałam że widzę plamkę , kropkę ciemną...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.