Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Warzywa na zimę

1235

Komentarz

  • Ja mam pytanie do znawczyń... czy te warzywa mogą być satarte na takiej tarce z wypuklymi dziurkami? taka jak do tarcia ziemniakow na placki?
    bo maszynki do mielenia to ja sie nigdy nie dorobie...
  • Chyba mogą.... ale szczerze współczuję. Zwłaszcza por. Może juz lepiej maszynką ręczną do mięsa??
  • dzięki za przywołanie, ale to nie mój przepis, niestety.
    Ja tylko go od kogoś skopiowałam. 
    Nie pmiętam od kogo.:/

    @asiao wkleiła
  • @Nika76, mam resztki takiego robota z taką tarką. resztki, bo misa jest pęknięta i trzeba szybko trzeć i przelewać, bo przecieka.
    może się w przyszłym tyg pokuszę o zrobienie w końcu;-)
  • Dzisiaj zrobiłam tę włoszczyznę do zupy, ale jeszcze nie próbowałam. Obdarowałam nawet 4 sąsiadki małymi słoiczkami z ową zawartością, co by i one sobie spróbowały, a potem zrobiły ;)
  • Zrobiłam pierwsza partię.

    Inne życie, cud-miód- malina.... 
    B-)
  • Kto mi wyciągnie przepis na jarzynkę? Bo nie mogę znalezć.
    @Olesia? @Bea?
  • asiao powiedział(a):
    WŁOSZCZYZNA SOLONA DO ZUPY

    2 kg cebuli
    2 kg marchwi
    1,5 kg pietruszki
    1 kg pomidorów (obranych ze skórki)
    0,75 kg selera 1 główka kapusty włoskiej
    kalafior
    4 pory
    pęczek pietruszki
    pęczek koperku

    1,5 kg soli

    ---------------------
    Wszystkie warzywa myjemy, (obieramy), kroimy i przepuszczamy przez elektryczną maszynkę do mięsa. Jeśli chcemy mniejszą ilość słoiczków to zmniejszamy o połowę proporcję 
    Mieszamy z solą i wkładamy do słoiczków. Nie trzeba pasteryzować, bo mamy sól, która konserwuje. Odstawiamy do spiżarni lub do szafki. 

    Do zupy lub wszelkiego rodzaju sosów dodajemy 2 stołowe łyżki tej wyśmienitej warzywnej przyprawy.!
    Zamiast wszelkiego rodzaju kostek rosołowych drobiowych czy warzywnych.

  • Na pierwszej stronie był ;)
  • Ja dodaję jeszcze czosnek i ostrą papryczkę, a do każdego słoiczka po łyżce oliwy.
  • a CEBULĘ to może od nowej z wielodzietnych? 
    Podziękowali 1celinka
  • @Elżunia a ta oliwa to po co?
  • żeby powietrze si nie dostawało i warzywa nie psuły 
  • A olej nie jelczeje?
  • A jak masz w butelce powiedzmy 2 miesiące? Czy więcej 
    Nie wiem nigdy nie robiłam ani z olejem ani bez oleju
  • Mnie się nigdy nie psuło a miewałam w słoikach około roku najdłużej
  • Ja mam jeszcze z poprzednieo roku i są ok. Nawet nie pamietam czy olej dawałam- raczej nie. To sól konserwuje.
  • Mama ostatnio dała mi duże ilości wyhodowanej przez siebie marchwi i pietruszki. Warzywa już trochę podsuszone i miękkie. Postanowiłam zetrzeć je na tarce, wysuszyć i zmielić. Uzyskałam słodką białą mąkę z pietruszki która świetnie się nadaje do zagęszczania, i kaszkę z marchwi ( bo dobiłam na pietruszce młynek żarnowy ☹️
  • Powinna być mocno dociśnięta i przykryta woda, bo inaczej będzie się psuła. Moja babcia dolewała wody z solą właśnie, gdy brakowało.
    Podziękowali 1Bridget
  • Woda z solą, solę do smaku. Mam ciepłą piwnicę i często mi w zamkniętych słojach brakuje płynu. Okręcam, dolewam, zakręcam i dalej stoi.
  • Bea powiedział(a):
    @Elunia ; nie doczytałam widać. Woda z solą powinna eystarczyć. Docisnąć i w ciemne miejsce
    O tak to jest bardzo ważne,żeby kapucha czy ogórki stały w chłodnym i ciemnym.
  • Elunia powiedział(a):
    Podbija przepis na wegetę do słoika.
    Ja zrobiłam z tego przepisu:

    http://www.chillibite.pl/2013/09/domowa-kostka-rosoowa-warzywna-lub.html

    trochę sama poeksperymentowałam, nie dawałam pomidorów ani grzybków ani parmezanu
    dodałam podpieczoną cebulkę

    Trochę więcej z tym roboty - ale smakuje mi bardziej
  • hipolit powiedział(a):
    Proszę - Jarzynka wg przepisu @Olesia :)


    WŁOSZCZYZNA SOLONA DO ZUPY

    2 kg cebuli
    2 kg marchwi
    1,5 kg pietruszki
    1 kg pomidorów (obranych ze skórki)
    0,75 kg selera 1 główka kapusty włoskiej
    kalafior
    4 pory
    pęczek pietruszki
    pęczek koperku

    1,5 kg soli

    ---------------------
    Wszystkie warzywa myjemy, (obieramy), kroimy i przepuszczamy przez elektryczną maszynkę do mięsa. Jeśli chcemy mniejszą ilość słoiczków to zmniejszamy o połowę proporcję 
    Mieszamy z solą i wkładamy do słoiczków. Nie trzeba pasteryzować, bo mamy sól, która konserwuje. Odstawiamy do spiżarni lub do szafki. 

    Do zupy lub wszelkiego rodzaju sosów dodajemy 2 stołowe łyżki tej wyśmienitej warzywnej przyprawy.!
    Zamiast wszelkiego rodzaju kostek rosołowych drobiowych czy warzywnych.

  • @Elunia robie z tego przepisu w ilosci hurtowej.
    Dwa lata mam i jest ok.
    W tym rpku tez zrobię.

  • Sól konserwuje. Nigdy zadne mi sie nie popsuły.
    Uzywam do zup, sosów i wielu innych dan.
    Tyle, ze ja produkcje uruchamiam blizej jesieni.

  • No ja tez tego nie pasteryzowanym. Tam soli dużo się daje
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.