Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1341342344346347370

Komentarz

  • Flaradix żelazo. W zielarskim kupisz. I zielonego dużo z cytryną i kwas buraczany.
    Podziękowali 1MonikaN
  • @Agnicha dokladnie takie dlonie ma moj czterolatek od kilku dni! Rekawiczek nie nosil. Wygladaja jakby byly brudne, suche, stare i wieczorek nawet zaczerwienione. Zabronilam mu zabawy w piaskownicy bo po tym bylo jeszcze gorzej. Smaruje linomagiem bo nie bardzo mam pomysl co zrobic. Moze wy podpowiecie?
  • Agnicha powiedział(a):
    Mozna i kupisz w aptece. ale Monika to nie jest duży spadek. Nadrobisz
    To jest taki porodowy, z dnia na dzień. To się nie przejmować I zdrowo odżywiać? 
    Podziękowali 1Katarzyna
  • To i ja dołączę z pytaniem :) Wyniki są z połowy lutego.
    Mam dobrą hemoglobinę (13,8), witamina B12 w połowie normy (562), żelazo w górnej granicy - 29,4 ( norma 5,8-34,5),
    ale ferrytyna beznadziejna -12( normy 13-150).
    Czy też pomógłby mi floradix i zakwas buraczany?

  • awia powiedział(a):
    @Agnicha dokladnie takie dlonie ma moj czterolatek od kilku dni! Rekawiczek nie nosil. Wygladaja jakby byly brudne, suche, stare i wieczorek nawet zaczerwienione. Zabronilam mu zabawy w piaskownicy bo po tym bylo jeszcze gorzej. Smaruje linomagiem bo nie bardzo mam pomysl co zrobic. Moze wy podpowiecie?
    mój 6-latek ma to samo i też smaruję linomagiem  :)
    Podziękowali 1awia
  • Jest jeszcze taki Linocholesterol. Niedrogi. Bez recepty.
    Podziękowali 2awia In Spe
  • U nas czworo dzieci ma coś takiego na dłoniach od miesiąca, smaruję olejem kokosowym, żelem aloesowym, niewiele pomaga. Myślałam że to od zabawy na podwórku w wodzie. Po piaskownicy było jeszcze gorzej. 
    Podziękowali 2awia In Spe
  • @ola_g, kto rano wstaje...
    ten sam w nie wpada...  :D
  • Dzięki. Poszukam maści. A czy komuś coś konkretnego pomogło?
  • Ja na takie coś smarowalam bepanten maść,  taka dla dzieci, bardzo pomaga.
  • Patia powiedział(a):
    To i ja dołączę z pytaniem :) Wyniki są z połowy lutego.
    Mam dobrą hemoglobinę (13,8), witamina B12 w połowie normy (562), żelazo w górnej granicy - 29,4 ( norma 5,8-34,5),
    ale ferrytyna beznadziejna -12( normy 13-150).
    Czy też pomógłby mi floradix i zakwas buraczany?

    Nie pomoże raczej, bo żelazo masz ok.
    Przy wynikach, jakie masz, bym się nie przejmowała tą ferrytyną.
    Podziękowali 1Patia
  • Mi lekarka kazała uzupełniać żelazo aż ferrytyna podniesie się do około 50 co najmniej.  Jeśli byłby problem z jej podniesieniem, to poszerzy diagnostykę. 
    Podziękowali 1Patia
  • edytowano kwiecień 2020
    U nas takie ręce miał Mikołaj. Oprócz smarowania najbardziej pomogło jak mu kazalam wymoczyć w wodzie, w której wcześniej ugotowałam obierki ziemniaków. Pomysł na kurację podsunęla mi @Lila.
    Podziękowali 1awia
  • @Patia ja bym rzecz poobserwowala. Ja również miewam resztę parametrów w dobrej normie natomiast ferrytyny nie mogę zbyt podnieść a w ciąży to mi całkiem spada. Zdrowa do końca nie jestem. Ferrytyny dobrze jest mieć rzędu 50-80. Ale też nie ma co szprycowac się żelazem bo jest bardzo prozapalne. A powiedz B12 to masz takie wysokie bo coś bierzesz czy po prostu taki wynik bez wspomagania? 
    @MonikaN ja też tradycyjne hemowe zelazo polecam z jedzenia- żółtka jaj, wątróbkę lub wyciąg z wątróbki, dobrej jakości czerwone mięso.
     Z  Weledy można  też kupić taki wyciąg z pokrzywy. Teraz mi położna przepisała i widzę że jest ciut lepiej ale czekam jeszcze na wyniki - Anaemodoron.
    Podziękowali 1MonikaN
  • @Skatarzyna, jak najbardziej to lub krochmal  :)
    Podziękowali 1awia
  • Faktycznie najlepsza poprawa jest po ciepłej kąpieli. I jeszcze nam maść Dermalibour + 
  • Widzę że u części dzieci się poprawia, za to dziś kolejna dwójka pokazała ręce. To samo...
  • @magdzik z obierkami 2w1, bo jeszcze kury miały pożytek, wszystko zjadły. :)
    Podziękowali 2madzikg Katia
  • Nooooooooooo, jak byś pościel krochmaliła  :D
  • Dziękuję! @Katarzyna , @Zuzapola

    @Hanq te wyniki są bez żadnego wspomagania.
    Podziękowali 1Hanq
  • Co to za paskudztwo.....co wyłazi na tych rękach?
    Podziękowali 1In Spe
  • Korona wirus??? ;)
    Podziękowali 1awia
  • U nas też wyłazi. Paskudztwo na rekach. Tyle że my blokowi i myślałam że to od małej ilości słońca. 
  • edytowano kwiecień 2020
    Ja miałam trop, że w przedszkolu zmienili mydło, bo pojawiło się zaraz,jak zaczęli profilaktycznie częściej myć ręce w przedszkolu. Wygoilo się z 2 tygodnie temu,  ale u starszego syna zawsze się pojawiało na rękach po przedszkolnym myślę, albo nie wycierał dobrze,  nie wiem dokładnie.  Tylko jak nie chodził,  bo wakacje, albo chory, to zdrowe ręce, przedszkole i zaraz problem. 
  • Mhm u nas mydło to samo. Wydaje mi się że się pojawiło po zabawie w piaskownicy i wodą.....
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • Woda wysychajaca na rekach moze dawac taku efekt, tak , jak niewycierane rece po myciu.
  • Ja też miałam trop wodno-piaskownicowy, ale dziś zaczyna się u córki, 15 lat, a ona już nie bawi się w piachu. ?
  • A to całe ręce takie spirzchniete,  czy plamy suche?
  • Całe dłonie z wierzchu mocno spierzchnięte, skóra robi się szara, nawet podchodzi do połowy łokcia. Tylko jest delikatniejsze.
  • Po zabawie w piachu zaczerwienienie dosyć mocne.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.