Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

edytowano sierpień 2012 w Pomagajmy sobie
Jeśli jest, to mam doń pytanie.
Jakie jest niebezpieczeństwo wdania
się infekcji/zakażenia w sytuacji, gdy kilka dni po chirurgicznym
zabiegu usunięcia "ziarniaka"/tzw. żywego mięsa z palca, idzie się
pracować przy budowie?
Jako wskazówkę powiem, iż lekarz zabronił moczenia owego palca w wodzie i
stwierdził, że w razie mycia należy na rękę z owym palcem nałożyć
rękawiczkę.

«134567370

Komentarz

  • Podbiję...
  • Mogę też dorzucić pytanie do lekarza? Mój synek (1,5) miał tydzień temu jęczmień. Po neomecynie zeszło prawie, ale zostało zaczerwienienie na dole przy rzęskach. Dodatkowo na prawym oczku na powiece wyszedł guzek średnicy 3 mm.
    Zaczerwienienie zelżyło po podaniu calcium...
    Może to być alergia???
  • Brawario, pewnie zależy, co się na tej budowie dokładnie będzie robić. Jak nic super ciężkiego i mokrego, to chybva można...

    Kasik, dobre na wszelkie oczne problemy są okłady z wacików nasączonych naparem z rumianku - na pewno nie zaszkodzi ;)

    jukaa nie mam pojęcia, ale trzym się dzielnie

    No, to się "pomondrzyłam" 
    ;))
  • @Brawario - nie pracować na budowie do momentu wygojenia się rany po zabiegu. Jeśli lekarz zabronił moczyć, to, tym bardziej, nie można brudzić, a robota na budowie czysta nie jest. Ryzyka infekcji Ci w procentach nie podam ale chyba nikt rozsądny nie byłby w stanie rzetelnie tego oszacować.
    @Kasik - jeśli podejrzewasz alergię (dość dziwny objaw ale alergia jest chorobą osobliwą), to odradzam rumianek, bo często uczula. Skoro leczysz rzecz konwencjonalnie u lekarza, to najlepiej byłoby pokazać efekty leczenia lekarzowi, który to prowadzi. Niech zdecyduje, co z tym dalej robić.
    @jukaa - jak i tak nie chcesz do lekarza, to możesz sobie okładać altacetem. Teraz jest taki wygodny w żelu.
    Podziękowali 1tatarka
  • @Brawario, nie widzę jak ci sie goi, wiec się nie wypowiem. Ale myślę, że z półtora tygodnia bym poczekała,  wystarczy , że o coś zahaczysz, a tkanka niewykształconej blizny jest bardzo delikatna i podatna na pękanie.

    @Kasik , mnie to nie wygląda na alergie, jakby to było moja dziecko, to bym się nie przejmowała w ogóle, chyba , że się pogorszy, ale jak ma sie pogorszyć, to rumianek tu i tak nie pomoże. Generalnie, wyluzowalabym, pewnie stopniowo schodzi stan zapalny i tyle.

    @jukaa , tak całkiem bez urazu? Altacet ok, ale jak będzie to sie utrzymywać bądź powtarzać, to ja bym jednak poszła do lekarza i zrobiła kilka badań. Weź sobie też jakiś lek przeciwzapalny, o ile nie jesteś w ciąży w I trymastrze.
  • Kurcze, ostatnio doceniłam altacet. Kostka mi napuchła od użadlenia czegoś... I po altacecie zelżało do zera....  :x
  • he, he, he, każdy doradził trochę co innego ;)
  • Czy ktoś mógłby mi zinterpretować te wyniki?
    + jeszcze
    17-hydroksykortykosteroidy w DZM 8,7 mg/24h (norma 2,0-7,0)

    to mojego 15-latka
    001.jpg 237.6K
  • Agnieszko,a dlaczego badanie było zlecane? mogę wiedzieć coś więcej na priva ewentualnie?

     Nie jestem w stanie teraz nic powiedzieć,bo nie mam do poniedziałku jak sprawdzić norm hormonów dla 15-latka.

  • Święta to najlepszy czas, by odgrzebać taki wątek...

    Co może oznaczać, że od paru dni córka skarży się na ból palca u nogi? Nie może go zgiąć, mocno nie można dotykać... Narzekała wcześniej, dawałam paracetamol, ale dziś jęczy bardziej...
    Do lekarza nie szłam, bo paracetamol sama mogę podać, ale teraz mi przyszło do głowy czy może być złamany? Ale ona chodzi normalnie, biega, tylko często się jej przypomina, że boli.
  • edytowano grudzień 2014
    Lekarzem nie jestem, ale czy palec jest spuchnięty? Może nadwyrężyła? Ja bym posmarowała jakąś maścią i zimne okłady robiła. Jak nie przejdzie - do lekarza na RTG.
    A zapytam jeszcze, czy but nie uwiera? Może to od tego...
  • Może mieć zapalenie stawu, niewygodny but, cokolwiek. Myślę, że.złamanie kojarzylaby z konkretnym urazem. Zaczerwienieny, spuchnięty?Ona już w wieku komunikatywnym?
    Macie ibuprofen lub naproxen? Paracetamol nie działa przeciwzapalnie. Nawet przy poinfekcyjnych zap. stawów stosuje się tylko przeciwzapalne+obciążenie.
  • Dawałam też ibuprofen. Nie jest jakoś spuchnięty. Boli ją nawet bez buta... Mówi, że od poprzednich butów - no pamiętam, takie kozaczki nosiła, ale krótko, wtedy narzekała. Ale już ze 2 tygodnie nie miała tamtych butów na nogach, ma teraz nowe, mówi, że jest dobrze. A palec boli... Ma 4 lata.
  • To jest środkowy palec. Jakoś trudno akurat się w ten uderzyć...
  • Skóra całkiem niezmieniona?
  • A nie zbiera jej się tam ropa w środku? Ja kiedyś tak miałam, długo minęło, zanim ta ropa podeszła pod skórę.
  • Nie ma co dywagować na odległość. Jeśli na oko nic cię nie niepokoi, ibuprofen w pełnej dawce dobowej przez 3-4 dni, już bez paracetamolu, a jak to nie "zdusi" problemu to do lekarza w pon.
  • To prawda.
    pozdrawiamy w każdym razie!
    PS
    ja wszystkich posłałam na dół domu i tu czuwam przy moim małym - oczywiście pogorszyło mu się w Święta - przeziębiony był, już było lepiej, a teraz widzę, że znowu słabszy. W Święta zawsze ktoreś musi zachorować :D
  • Ja zabiłam bakcyla, to.teraz Mamę wzięło.
  • Dzięki. Palec się nie różni od innych. Wróciłyśmy ze spaceru, pytałam kilka razy - mówiła, że nic nie boli.
    Zobaczymy.
  • A może paznokieć jej gdzieś wrasta.
  • Mam pytanie odnośnie zapelenia ucha. Nasza najmłodsza córka 2,5 roku, w sobote dostała wysokiej goraczki( bez innych objawów). W niedzielę dzwoniliśmy do pogotowia, powiedzieli by dawac nurofen i calpol na zmianę do zbica temperatury. W poniedziaek bylam u GP, lekrka nie moga dobrze spojrzec w uszy , bo byly zawoskowane. Stwierdzila powiekszone migdaly.Zapisala Otomize do uszu i antybiotyk Amoxicillin. Tego ostatniego jeszcze nie daje, lekarka sama powiedziala , by poczekac jeszcze dwa dni moze samo przejdzie,tym bardziej,ze nie byla pewna co do zapalenia ucha. Myslicie,ze powinnam podac ten antybiotyk, czy lepiej poczekac, dziecko poza temperatura zachowuje sie normalnie.
  • Z tego co wiem - nie jestem lekarzem - ale nadmierna produkcja woskowiny jest objawem, że ucho jest podrażnione.
  • edytowano grudzień 2014
    @Ania i Adam postawa wyczekiwania i obserwacji jest normalna także i u nas."W wytycznych polskich zaleca się strategię wyczekującą, polegającą na podawaniu leków przeciwbólowych (paracetamol lub ibuprofen) wszystkim dzieciom po 6. miesiącu życia z objawami łagodnie przebiegającego OZUŚ, tzn. z gorączką <38°C, bez wymiotów, z jednostronnym zapaleniem ucha bez wycieku. U dzieci do 2. roku życia okres wyczekiwania na poprawę powinien wynosić 24 godziny, a u dzieci starszych 48–72 godzin." <-- tyle prasa branżowa, a w praktyce zależy od konkretnego dziecka i konkretnego pediatry.
    Edit. zjadło mi kawałek cytatu.
  • Nie wiem gdzie szukac, moze ktos bedzie wiedzial. Dlonie mi dretwieja od jakiegos tygodnia, szcEgolnie prawa.. przed porodem myslalam, ze to po prostu zmęczenie, bo nie mogac sie podniesc z łóżka opieralam sie na dloniach, ale teraz lzejsza jestem, wstaje normalnie, nie przeciazam sie jakos, a dlon dretwieje co jakies 20 minut.. i palce puchna. Nie wiem, czy to ma jakis zwiazek z ciaza, pologiem, czy w ogole nie, macie jakies pomysly? Nigdt z krazeniem nie mialam problemow.,
  • Zespół cieśni nadgarstka?
  • No wlasnie nie za batdzo wiem od czego mialby byc, na vo dzien pisze na klawiaturze przez 16h na dobe i nic mi nie jest, moze od kilkudniowego odstawienia kompa?
  • Przyczyn moze byc wiele. Moze byc ZCN, moga byc inne przyczyny neurologiczne, zaburzenia elektrolitowe, zla pozycja w czasie pracy, ucisk na nerw... Trzeba dochotra odwiedzic i diagnostyke przeprowadzic...:(
  • Co do moich doświadczeń, ja w połogu zatrzymuję wodę bardziej niż w ciąży. Może jednak ZCN spowodowany obecnymi zmianami hormonalnymi?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.