Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dieta św. Hildegardy?

13»

Komentarz

  • @jukka-głównie z książek, kilka razy spotksliśmmy się z dr Alfredą Walkowską, założycielką Polskiego Centrum św. Hildegardy.
    Nie wiem, czy dobrxe kojarzę, ale wydaje mi się , że Twoja Córka ma jakieś dolegliwości alergiczne.U mojego synka, który od czasu do czasu ma silne zaczerwienienia w zgięciu kolanowym stosuję Hildegardowy krem fiołkowy, któru czyni CUDA!
  • Bardzo tez mnie interesuje styl zywieniowy proponowany przez dr Dabrowska. Na swoj prywatny uzytek zbieram dane i porownuje obie propozycje. Widze duzo zbieznych ustalen, choc glowna roznica jest to, ze Hildegarda KATEGORYCZNIE wskazuje na zakaz jedzenia surowizny.
  • Pax, z tego co kojarzę, to można mąkę z kasztanów używać. U mnie stoi właśnie mąka orkiszowa z Polski z tego sklepu (dziękuję Felicyta!:)
  • Na zdrowie!:-)
  • Make z kasztanów mozna ale orkiszu absolutnie nie.
  • @Pax-mam nadzieję,że nie odebrałaś mojego postu jako namowy do spożywania orkiszu przez osoby z celiakią. Nigdy nie było to moją intencją. :-)
  • Niemniej podzielę się nowinami, kiedy nam uda się przejść na orkisz!
  • @Felicyta jeśli można poproszę o linki do sprawdzonych sklepów z mąką z tych 5 gatunków orkiszu, znaczy, z któregokolwiek z nich..

    Najpierw się cieszyiśmy, że tak fajnie, że znaleźliśmy sklep z chlebem orkiszowym...
    ale prawdopodobieństwo, że to ten orkisz, chyba żadne? :)
  • edytowano maj 2015
    Najczesciej kupuje w sklepie Polskiego Centrum Sw. Hildegardy. Ono miesci sie w Legnicy, ale, oczywiscie, prowadzi sprzedaz wysylkowa. http://hildegarda.pl/

    Czasem robie zakupy w niemieckim sklepie (www.hildegard.de). Jednak tam kupuje zwykle takie specjalistyczne Hildegardowe lekarstwa, a orkisz tylko przy okazji.
    Wole wspierac rodzima gospodarke.

    @wielorybek, obawiam sie, ze z tym chlebem orkiszowym masz racje. Wedle prawa kazda krzyzowka zawierajaca chocby jedynie domieszke orkiszu moze nosic nazwe ORKISZ. Dlatego jest tyle nieporozumien. Ludzie slyszeli o wlasciwosciach zdrowotnych orkiszu, a producenci wykorzystuja to, kazac placic sobie wielkie pieniadze za zboze, ktore wlasciwie orkiszem nie jest.

    Moje prywatne zdanie jest takie, ze mimo wszystko ten "orkisz" jest i tak lepszy od pszenicy.
  • @Malgorzata- podam Ci liste ksiazek, z ktorych korzystam:

    dr Alfreda Walkowska "Powrot do harmonii. Program zdrowia wedlug sw. Hildegardy z Bingen"

    dr Wighard Strehlow "Zywnosc, ktora leczy. Terapia zywieniowa sw. Hildegardy z Bingen"


    dr Gottfried Hertzka "Cudowna medycyna sw. Hildegardy z Bingen, doktora Kosciola. Bog leczy poprzez nature"

    dr Wighard Strehlow "Wiedza lecznicza sw. Hildegardy z Bingen od A do Z. jak byc zdrowym "od stop do glow"

    Sw. Hildegarda z Bingen "Dziela. Causae et curae. O przyczynach i leczeniu chorob"

    Bardzo istotny jest przeklad, Spotkalam sie z tlumaczeniem, ktore bylo porazka po kazdym wzgledem, zawieralo bledy podstawowe, takie jak blednie tlumaczony bertram(ziolo, bedace jednym z filarow zywieniowych Hildegardowej medycyny), a zamiast niego wystepowal kardamon.

  • Za tydzien lece do Gdanska na Miedzynarodowy Kongres Dziedzictwa sw. Hildegardy. Jednym z wykladowcow bedzie wspomniany autor ksiazek dr Wighard Strehlow. Kongres organizuje kolejne srodowisko zaangazowane w przyblizanie Hildegardowego stylu zycia oraz rozszerzanie kultu swietej mniszki,to jest Polskie Towarzystwo Przyjaciol Swietej Hildegardy.
    http://www.hildegarda.edu.pl/

    TPSH prowadzi tez sklep; nie moge go na razie polecic, poniewaz jeszcze u nich nie kupowalam, ale zamierzam, bo posiadaja dosc bogata oferte produktow. Gwarantuja rowniez czystosc gatunkowa orkiszu.
  • W zeszłym tygodniu byłam na wykładzie p. Alfredy Walkowskiej.
    Muszę powiedzieć, że ta św Hildegarda brzmi całkiem przekonywująco.
    Równie przekonywujące są świadectwa ludzi.
    Na razie zamówiłam kilka jej książek.
    Zgłębiam temat teoretycznie.
  • Czy macie rozeznanie, gdzie najtaniej kupić produkty Hildegardowe?
    Chciałabym spróbować tej diety, ale musi być ona oparta na prawdziwym (zdrowotnym) orkiszu. Sprawdziłam źródło, gdzie zamawiamy mąkę. I niestety ta niby mąka orkiszowa z prawdziwym orkiszem ma niewiele wspólnego.
    Czy wszędzie w tych sklepach wszystkie certyfikowane (sprawdzone) produkty są takie drogie?
  • Niestety tak. Mysle, ze ceny sa bardzo podobne. Ale z drugiej strony mozna zaoszczedzic na lekarstwach, ktore z czasem okaza sie zbedne ;)
  • A Ty, gdzie kupujesz?
  • @Tomasz "orkisz" ORKISZOWI nie równy.
  • Ta...Bardzo śmieszne... :P
  • Ja kupuję orkiszowa mąkę tutaj (w CH) w sklepie "ogrodniczym". Koszt 2,90 CHF za kg za mąkę półrazową szwajcarską ( tzn. ciemną ale bez otrębów) typ coś koło 1200-1300 *są jeszcze mąki -biała i biała z otrębami ciut droższe). W CH są dopuszczone do uprawy tylko dwa gatunki (te wymieniane akurat w diecie św. Hildegardy OSTRO i Oberkulmer), więc porównując ceny dziwi mnie koszt tej mąki w Polsce.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.