Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Konto internetowe

edytowano styczeń 2013 w Ogólna
Chcemy zmienić nasze konto bankowe z Pekao SA na inne.
Potrzebuję pełnej dostępności przez internet, najlwpiej bez tokenu i haseł zdrapek.
Ważne są też darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów.
No i opłaty.

Czy możecie podzielić się Waszymi opiniami? Co polecacie? Co odradzacie?

Z mojego dotychczasowego rekoneseansu wynika, że najlepsze dla nas warunki ma Dobre Konto w banku Millenium.
(m.in. dają zwrot 3% z zakupów robionych kartą). Ale nie mam żadnego doświadczenia z nimi. Ktoś ma tam konto?
«13

Komentarz

  • Mało bankomatów. (Milenium)
  • Ale można ze wszystkich wypłacać za darmo. To dla nas najważniejsze.
    Wpłacamy sporadycznie i salda sprawdzać w bankomacie nie musimy.
  • w PEkao możesz mieć hasła smsem nie musisz mieć tokena ani zdrapek (chyba)
    spytaj Spiocha
  • wiem, nie mam. Ale nie lubię Pekao z innych powodów.
  • no tak
    projekt CHopin rozumiem
    ja mam konta w 5 bankach
  • Prawdziwy katolik nigdzie nie ma konta, bo lichwa to ciężki grzech potępiany przez papieży.
  • edytowano styczeń 2013
    a ja jestem zadowolona z mbanku
  • W ING jest konto Direct.
    "Wszystkomające" chyba, w tym bezpłatne wypłaty we wszystkich bankomatach (ale to warto jeszcze sprawdzić).  Bez tokena i zdrapek.

    Niestety nie może być dwóch właścicieli takiego konta. Druga osoba może mieć co najwyżej pełnomocnictwo.
  • edytowano styczeń 2013
    Widziałam to konto Direct w ING. Właściwie prawie je założyłam, ale znalazłam to Millenium i "na oko" wygląda na jeszcze lepszą ofertę dla nas. Tylko nie znam nikogo, kto by miał jakieś doświadczenie z tym bankiem...
  • my mieszkamy w Warszawie to Euronet jest prawie na każdym rogu, poza tym jeszcze można z BZ WBK, Lucas banku, cash for you
  • a jak gdzieś jedziemy np na wakacje to sprawdzamy wcześniej gdzie są bankomaty i zwykle też je znajdujemy,
  • Ja wyniosłam się niedawno z PKO z powodów ideologicznych do BS .
    Tranzakcje na token .
  • Euro Bank-wszystkie bankomaty,przelewy za darmo,potwierdzenie tokenem,konto oprocentowane.
  • my mamy w ING 

    bankomaty za darmo, przelewy za darmo 
  • @manna, z tego co widzę w demo wersji, to teraz jest dosyć wygodnie. Bardzo mi się spodobało udogodnienie, że przelewy do ZUS-u można robić 4 na raz (czyli społeczne, zdrowotne i resztę wpisując tylko kwoty dla poszczególnych kategorii). I moźna dostać do 50zł miesięcznie zwrotu za transakcje kartą. Moźe sprzwdź to sobie, jak i tak masz tam konto.
  • Millennium ma (a przynajmniej miało) dziwne zabezpieczenia. Poza jakimiś hasłami trzeba było podawać np. szóstą cyfrę peselu.
    Szybko się człowiek  przyzwyczaja.
    My mamy właśnie Dobre w Millennium i nawet sobie chwalimy.
    Do powyżej wymienionych zalet, dodać jeszcze należy to, że za obsługę się nie płaci, a nawet zarabia. 50zł miesięcznie konkretnie. Tylko trzeba sprawdzić czy to nadal obowiązuje (dla zakładających konto teraz).
    Chodzi o to, że za każdą transakcję kartą na stacjach benzynowych, w sklepach spoż i marketach, zwracane jest na konto ileś % (nie pamiętam) wartości zakupów, maksymalnie do 50zł miesięcznie. My spokojnie to wykręcamy i co miesiąc na koncie pojawia nam się 50zł w prezencie.
    Obsługa internetowa full wypas, hasła smsowe.

    mamy jeszcze w mbanku - już kilkanaście lat (od czasów studenckich) też jesteśmy zadowoleni.

    W ING mamy konto ale tylko do obsługi kredytu więc nie jestem w stanie nic o nim powiedzieć (zwłaszcza że obsługuje je tylko mąż).

  • edytowano styczeń 2013
    Mam internetowe w Getin Banku. Za darmo przelewy i wypłata w kasie w razie problemów, darmowe bankomaty, jak płacę karta powyżej 300zł - nic nie płace za konto, jak nie - to 5 zł miesiecznie. Ale stan konta się sprawdza za prowizję, wiec lepiej przez internet sprawdzać.
    Kiedyś smsy były za darmo.
    A kolejki w banku - masakra. Na szczęście nie musze tam chodzić.
    Bankomaty Euronetu :)
  • @Annana, dzięki! Jak najbardziej dla nowych jest 3% zwrotu, max. 50 zł. Tylko ciekawa byłam jak to działa w praktyce, bo oni podają w regulaminie tylko kody MCC akceptowanych sklepów, które nic mi nie mówią. Czy na przykład wszystkie stacje benzynowe wchodzą? A Lidl? Może wiesz?
  • Możecie mi rozjaśnić co ideologicznie jest nie tak z pko? Bo ja mam tam konto i lekko się zaniepokoiłam :) 


  • My mamy konto w Millenium i rzeczywiście co miesiąc mamy zwroty za zakupy - Lidl jak najbardziej :-) Bardzo nam dobrze z tym kontem. Ja miałam w WBK ale zamknęłam. Mąż ma jeszcze 2 inne, ale te w millenium są docelowe gdzie pensja wpływa. Wiem, że zmienił się regulamin w Millenium. Jeżeli dobrze pamiętam, a mówię z głowy, jeżeli będziesz miała wydatki kartą powyżej 200 zł to Ci nie pociągnął opłaty za konto, w przeciwnym razie kilka złoty potrącają. Ten Cashback który jest z zakupów, wiem że rozszerzają na jakieś apteki i własnie stacje, ale nie wiem jakie, może wszystkie?, ale jest jedno ALE. Cashback będzie naliczany od transakcji powyżej 100 zł. Do tej pory był od 50 zł. Czyli jak zrobisz zakupy za 98 zł to nie dostaniesz żadnego zwrotu. Trochę się wycfanili :-/ Przelewy masz tak, że przychodzi sms, chyba, że robisz jakieś tam zaufane, no to bez smsów.
  • 1.obsługa konta b.wysoka i co chwila dodatowe opłaty
    2.za zerwanie lokaty internernotowej  -zapłaciłam karę 25zł
    3.trzymanie klientów na siłę tzn.miałam z mężem wspólne konto i powiedziano ,że przy zamknięciu konta musimy być razem .Koniec z końcem wychodzi ,że można tej operacji dokonać samodzielnie
    4.większość udziału w tym banku mają włosi
  • edytowano styczeń 2013
    Z mojej wiedzy wynika że INVEST BANK był najlepszy jeśli chodzi o taniość konta. Mają niestety ich wykupić w najbliższym czasie i wtedy wszystko się zmieni.

    Jednak jeśli wolisz popierać polski kapitał to SKOK Stefczyka. Opłaty jak wszędzie ok 10 zł na miesiąc.
    Przelewy za darmo, karty kredytowe, własne bankomaty, konto online, wysokie oprocentowanie 4,75%- kapitalizacja co miesiąc. Banki mają co 3 miesiące
    Prowadzę sobie dwa konta takie gdzie można wypłacać przez bankomat i konto do oszczędzania. ZMusza mnie to do przelewania raz tu raz tam. Przelewy robione wieczorami przechodzą dopiero następnego dnia nie ma SKOKów w płatnościach allegro.pl Da się przeżyć. OCENA 4+

    Millenium na siłę szuka klientów bo odszedł od nich Urząd Miejski Gdańsk ze wszystkimi jednostkami budżetowymi. Byli bardzo drodzy jeśli chodzi o prowadzenie konta osobistego. Z tego co piszecie to się zmieniło.
  • edytowano styczeń 2013
    Mój mąż ostatnio namierzył SKOK Wołomin, bardzo mu się podoba i pewnie tam założymy konto. Ale on patrzy na ROR powiązany z korzystnymi lokatami.
  • Dla mnie w SKOK-u brakuje konta internetowego ,reszta jak pisano wczesniej.
  • No nie wiem, wolę Stefczyka jest wielkości średniego banku. SKOK Wołomin to przy nim okruszek.
  • Kristi dwa posty wcześniej opisałem konto internetowe w SKOKU Stefczyka.
  • Właśnie ja też wiem, ze w Stefczyku ma się internetowy dostęp do konta. 
  • edytowano styczeń 2013
    Też mam Dobre w Millennium. Ma dla mnie pewna wadę - żeby odzyskiwać te 3% za zakupy, musi być wpłacone min.1000zł miesięcznie, co u mnie obecnie zdarza się rzadko (no dobra, wcale :( )
    Jeśli chodzi o "internetowość" - OK, tylko zmiana numeru komórki w razie potrzeby jest nieco kłopotliwa (przynajmniej jak dla mnie).

    Reasumując: dla ludzi, którzy zarabiają pieniądze dostrzegalne bez lupy i nie mają problemów psychicznych Dobre jest bardzo dobre ;)

    e: ktoś pisał, że mało bankomatów - koło mnie jest ich na pęczki, wszystko kwestią lokalizacji :D
  • My mamy konto wspólne inteligo (to jest PKO BP), i ogólnie jest fajnie - dużo bankomatów, tylko trzeba pamiętać, żeby każdą kartą wydać co miesiąc 100 zł, wtedy nie pobierają opłat za kartę. Ale ostatnio ciekawie wygląda jeszcze Alior Sync - wszystko jest za darmo, a do tego oddają 5% wszystkich zakupów przez internet.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.