Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

buty POSTĘP

edytowano maj 2013 w Ogólna
Ostatnio ortopeda zalecił  mojej 2 letniej córce buty postęp, ponieważ ma problemy ze stawami... kupiłam je dzisiaj i są makabryczne, dziecko nie umie w nich chodzić, są strasznie sztywne i mają taką jakby wystającą podeszwę o którą dziecko się zaczepia i wywraca... Sama nie wiem co mnie podkusiło w tym sklepie, ale wzięłam jeszcze sandałki dla 4 latka, bo wydaje mi się, że zaczyna koślawić zwykłe materiałowe buty piętą do środka... Czy macie jakieś doświadczenie  butami Postęp? Zastanawiam się czy bez konsultacji z ortopedą powinnam zakładać je starszemu dziecku, pani w sklepie stwierdziła, że nie zaszkodzą, ale zaczynam się nad tym zastanawiać...
«1

Komentarz

  • Buty maja pomoc na stawy? Nic nie wiem, o tych butach.
  • Pomogą.
    Odechce się dziecku chodzenia a Tobie spacerów :D





    ;))
    Żartuję ;)
  • @Wisienka - sugeruję konsultację z dobrym fizjoterapeutą. Buty ortopedyczne, u zdrowych dzieci, rzadko rozwiązują problemy, bo odciążają mięśnie, a przy różnych kłopotach ze stopami i stawami skokowymi zwykle podstawową sprawą jest wzmocnienie mięśni. Trudno coś doradzać na odległość dlatego sugeruję osobiste konsultacje z kimś mądrym. Moi dwaj synowie też mieli zalecone przez ortopedę obuwie ortopedyczne mocno trzymające stopę w kostce - jeden ze względu na koślawość kolan i płaskostopie, drugi - obniżone napięcie mięśniowe i luźne stawy. Fizjoterapeuta dał zalecenia całkiem inne - dobrał najodpowiedniejsze dla każdego delikwenta ćwiczenia i sugerował rezygnację z butów ortopedycznych.
  • Zosia miała zlecone noszenie takich bucików dodatkowo odpowiednio podklejonych. Kupiłam pancerne "postępy", bo tylko te były w poleconym sklepie. Wkrótce odkryłam butki "tombut" i te sprawdzały nam się o wiele bardziej. Lekkie, dużo ładniejsze, a spełniające wymagania. Później obie dziewczynki nosiły takie jako kapcie w przedszkolu i jako sandałki latem.
  • I jeszcze buty Aurelka.
  • u nas Pani doktor zaleciła chodzenie na boso..przy płaskostopiu dziecięcym ,dziś Marta ma 5 lat  i płaskostopie wyleczone.
  • Ja bym radziła wstrzymać się z kupnem pancernych butów u zdrowego dziecka!! U dzieci poniżej 6 lat nie doradzałabym również wkładek!! Najlepsze buty ja na razie przeze mnie odkryte to ecco.

  • Pamiętajcie,że do 3 lat jest koślawość fizjologiczna.


  • Jestem zaskoczona, że jeszcze takie buty są przepisywane na płaskostopie przez ortopedów, jestem świeżo po szkoleniu z biomechaniki stopy, prowadzonego przez ortopedów dziecięcych i tam wielokrotnie podkreślano, że takie buty to bezsens- mogą wręcz szkodzić
  • A ja z najstarszym synem trafiłam do terapeuty manualnego (musi być dyplomowany!) gdyż albowiem stwierdzono u niego

    1. przesunięcie kręgu w kręgosłupie szyjnym
    2. opuszczenie jednego barku względem drugiego, co z kolei było skutkiem
    3. jednej nogi krótszej od drugiej o 7-8 mm.

    Kiedy spytałam, co robić z tą nogą, czy mam iść do ortopedy po jakąś wkładkę itp. pan spojrzał na mnie jakbym się urwała z choinki, po czym stwierdził, że mu zaraz ustawi miednicę i nogi będą równe.

    Następnie podał zestaw ćwiczeń na wzmocnienie mięśni miednicy oraz ustawianie kręgów i w piątek na drugiej wizycie (po miesiącu ćwiczeń) był bardzo zadowolony, bo młody ćwiczył i wszystko się pięknie trzyma. Nawet skasował nas tylko za połowę stawki na to konto :)

    Do kolejnej kontroli za pół roku.
  • A co trzeba zrobić lub gdzie pójśc z 4letnim dzieckiem,które chodzi na palcach.
  • Sugeruję dobrego fizjoterapeutę na początek. Na pewno nie chirurga, bo może chcieć podcinać ścięgna... :-?
  • Dzięki,Julcia nawet biega na palcach.Ciągle zwracamy uwagę ale to nie pomaga-kiedy dłużej się uda chodzić na całych stopach to mówi że bolą nogi.
  • Może ma jakiś przykurcz ścięgien achillesa? Jeśli porusza się tylko na palcach, to problem będzie się pogłębiał. Nie czekałabym z konsultacją z fizjoterapeutą.
  • Elwik a skąd jesteś? Może mogłabym polecić ortopedę dziecięcego z którym współpracuje, jest to osoba, która nie kroi bez potrzeby.
  • moje dzieci po prostu dużo chodzą boso...i w domu, a jak jest możliwość to i na podwórku...po trawie...
    Pierwsze kroki stawiały boso...stopa lepiej czuje powierzchnię i naturalnie się rozwija, trenuje, ćwiczy, pracuje...


    buty ortopedyczne to już chyba w ostateczności się daje, co?...najpierw wizyta u dobrego fachowca....
  • Jeśli ktoś zna dobrego fizjoterapeutę w Warszawie, to bardzo poproszę o namiary (mamy problem z wiotkością ścięgien, a po ostatniej rehabilitacji bolały młodego stawy :-)
  • @Manna,potrafi chodzić normalnie.Ma mocniej rozbudowaną przednią część stopy a piętka wąziutka.@Aga85 jestem z okolic Jeleniej Góry.Poszukam fizjoterapeuty.
  • Bea@,po co neurolog?
  • Wyciągnę. Czy ktoś ma pozytywne doświadczenia w leczeniu płaskostopia u dzieci? Moje kilkulatki, mimo chodzenia boso, dużej ilości ruchu, jeżdżenia od małego na rowerkach biegowych itp. mają bardzo duże płaskostopie. Mają zresztą po kim je odziedziczyć. Na moje oko domowe sposoby nie wystarczą. Radziłam się ortopedy i fizjoterapeuty ale niezbyt to było konstruktywne. Ktoś może miał sukcesy na tym polu?
  • Zauważyłam że w USA dzieci chodzą w zwykłych klapkach lub na boso jak tylko nauczą się chodzić. Najpierw to mnie bulwersowalo,ze skręcił nogę itd. Teraz ,nie wiem,bo szczerze, nie spotkałam tam dziecka z płaskostopiem . Moje dzieci po domu chodzą boso. Nie mają papci i brak problemów
  • Płaskostopie się ma lub nie. To mówię ja, wieloletnia ofiara bezskutecznych ćwiczeń rehabilitacyjnych pod tym kątem.... 2/3 moich dzieci tez ma. Niezależnie od cwiczen, specjalnych butów, chodzenia boso itd. Spotkałam kiedys rehabilitanta, który mi wyklarował, że nic z tym się nie da zrobic, poza pilnowaniem, żeby się nie pogłębiało (z wiekiem, wagą i niewygodnym obuwiem będzie gorzej i może byc przyczyną np. halluxów itd. ).
    Powątpiewałam, do czasu, aż spotkałam osobę sparalizowana od urodzenia...tez z płaskostopiem.
    Jestem znawcą butków memo, wkładek termoplastycznych, korkowych, podpiętków ustawiajacych miednicę, skarpetek z dziurą..... Wszystko drogie, skutecznosci nie zaobserwowałam. Z tego najlepsze są ...badziewne klapki (bo koniecznośc przytrzymywania ich palcami podczas chodzenia, wzmacnia mięsnie ;) )
    Na własnym przykładzie widzę, że wygodne buty i profilowane wkładki ratują mnie od dolegliwości wynikajacych z mojego platfusa ;)
    Z dzieciństwa zostały mi nieprzydatne umiejetności: rysowania stopą, marszczenia chusteczki palcami stóp, czy zbieranie koralików.....oraz platfus :)
    Acha, i nie spotkałam nikogo, któ by sie platfusa pozbył. Jak ktoś takiego znajdzie, to chetnie zapoznam się z metodą "leczenia' :)
  • Balum kocham Cię :-)
    Też umiem marszczyć chusteczki palcami u stóp :-)
  • edytowano czerwiec 2015
    A ja nie mam platfusa i też umiem marszczyć :-D
  • @Skatarzyna, chcesz, żeby Ci coś pomarszczyc? ;)
  • oj tam, marszczę sie sama, tylko długo platfus był i platfusa nie ma :D
    tylko dowody na platfusa co był nie wiem, czy do odnalezienia, te odciski stóp w zielonej farbie moje najszersze w grupie rówieśniczej <:-P
  • @Skatarzyna, a zdradzisz publicznie tę skuteczną metodę? Byłabym bardzo wdzięczna!
  • Ba, żebym wiedziała?
    może boso chodzenie po kamykach, a może niewiedomoco?
  • a to ja się też pod wątek podepnę, bo zgłupiałam trochę...
    Synek (1,5 roku) koślawi trochę stopy - do środka. samodzielnie chodzi od niedawna, gdzieś ze dwa tygodnie, no ale nie są to jeszcze długie dystanse (np. korytarz -10 m?). Ale z dwóch różnych źródeł mam dwie rady: fizjoterapeuci (młodsi, ale doświadczeni, pracujący na co dzień z dziećmi) mówią, ze miękkie buty, najważniejsze, żeby podeszwa się zginała i przed kostkę, a z kolei fizjoterapeutka starszej daty zaleca buty ortopedyczne z obcasem thomasa, właśnie Postępu, które z zasady są za kostkę i z tego co wiem mają dosyć sztywne podeszwy, więc trochę się obawiam na początki chodzenia....
    no i tu moje pytanie: czy te buty są skuteczne? Ktoś wie? @Aga85? ktoś jeszcze
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.