Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jakie pianino?

edytowano lipiec 2014 w Ogólna
Córka skończyła drugą klasę szkoły muzycznej  w cyklu młodzieżowym, klasa skrzypiec. Od przyszłego roku dochodzi jej pianino jako drugi instrument.
Chcemy jej kupić jakieś pianino elektroniczne ale nie mamy na ten temat żadnego pojęcia. Może ktoś pomoże coś wybrać? Niedrogo a dobrze.
«1345

Komentarz

 • Mamy Yamaha Arius. Jesteśmy zadowoleni. Ale nie wiem, czy to jest niedrogo.
 • A jaki model? W internecie widzę różniaste.
 • Nauczyciele nie polecają pianina elektronicznego, dlatego, że zupełnie inaczej trzeba wydobyć dźwięk z pianina zwykłego. Jeśli nie ma innego wyjścia, to ew. takie, które ma opcję "uderzania", bu wydobyć dźwięk. Nie wiem, jak się fachowo ta opcja nazywa.
 • @Jadwiga - nasze pianino bardzo poprawnie symuluje system młoteczkowy w pianinie tradycyjnym, reaguje na silę uderzenia w klawisz itp.. To nie syntezator. Konsultowaliśmy zakup z nauczycielem - nie widział problemu. Widzę też po dzieciach, że kompletnie nie robi im różnicy, gdy się przesiadają u sąsiadów na tradycyjne pianino. Dla mnie wielką zaletą jest brak konieczności strojenia.
 • To fakt. Nasze pianino nie strojone od lat, więc pewnie zwykły syntezator miałaby lepsze dźwięki. Choć córki nie narzekają ;)
  Mamy tez i pianino elektroniczne. Starsze córki na nim się uczyły.

 • my mamy organy Roland E 09 . Świetnie spełniają swoją funkcję (mają efekt naciskania na klawisze) Ale  to dlatego że mamy ciasne mieszkanie. Jak masz miejsce to pianino będzie lepsze. Ale po co elektroniczne? Za 3 tysiące masz używane normalne. Miejsca zajmuje tyle samo a dżwięk bez porównania wogóle. 
 • Na pianinie sie nie naciska tylko uderza. I żadne elektrponic\zne nie potrafi zachować się odpowiednio do siły uderzenia w klawisz
 • Z tym używanym akustycznym to nie jest tak prosto. Zbiór bardzo ciekawych i dowcipinie zapisanych obserwacji i przemyśleń na ten temat można przeczytać tutaj:

  http://arspolonica.ocross.net/
 • @Spioch jeżeli córka gra na skrzypcach to pianino jest dodatkowe, u nas w szkole traktowane bardzo po macoszemu. Moje córki są świetnymi instrumentalistkami ale na pianinie nie cierpią grać. Lekcje pianina są często odwoływane bo pani z pianistami(tymi co pianino jest dla nich instrumentem głównym)jeździ na konkursy i przeglądy. Ja bym z rok poczekała. A jeżeli chcesz elektroniczne to najlepiej żeby miało ważone klawisze, wtedy gra jak na klasycznym pianinie. Pianina klasyczne są często niedostrojone albo niemożliwe do nastrojenia i jeżeli klawisz nie stroi Ci o sekundę to skrzypaczce tylko psujesz słuch.Reasumując pianino klasyczne kupuj tylko z fachowcem, najlepiej stroicielem. Elektroniczne jest mniejsze, wygodne i zawsze nastrojone, ważne ważone klawisze.
 • JiB ja wiem o czym piszę. Mnie chodzi nie o klawiaturę dynamiczną, bo taką ma nawet nasze stare casio, mnie chodzi o ważoną. Dziecko grając czuje pod palcami tak jak na klasycznym pianinie, klawisze stawiają jakby opór, klawiatura zwykła jest "miękka". Ten wpis z linka co podaliście (JiB
  :D)jest bez sensu.
 • Ok. Klawisze ważone to podstawa. Teraz trzeba wybrać konkretny model...
 • Normalne pianino odpada: po pierwsze brak miejsca a po drugie nie stać mnie na stroiciela (czas i pieniądz).
 • A może ktoś ma pianino klasyczne lub elektroniczne do wypożyczenia?
 • Moja siostra chce sprzedać niedrogo pianino. Rosler.
 • a mogę prosić o więcej szczegółów? jakie pianino? w jakim stanie i najważniejsze za ile? mój mail paulus@orange.pl
 • @ Spioch jeśli się zgodzisz przekażę Twój e-mail siostrze. bezpośrednio będzie mogła przekazać informacje oraz zdjęcia

 • zgadzam się
 • Ja zdecydowalam się kupić używane akustyczne, bo pomyslałam sobie tak - takie elektroniczne się w końcu popsuje i co wtedy? Kto mi to naprawi? Na elektrośmieci pójdzie. A akustyczne można reanimować dziesiątkami lat :)
  Podziękowali 1Joanna i Bronisław
 • @ Spioch wysłałam e-mail ze zdjęciami . Cena dużo niższa niż na allegro , ale najlepiej bezpośrednio rozmawiaj. :) pozdrawiam
 • pjawiła się mozliwośc otrzymania za darmo pianina (coś jest uszkodzone do naprawy ale ponoć ok) Szkoła muzyczna się pozbywa. Nasze dzieci w tym roku zaczęly się uczyć grać , przychodzi pani i ich uczy na keyboardzie Yamaha poki co. Myśleliśmy o zakupie cyfrowego pianina. Nie wiem na ile starczy zapału do tej nauki itp.

  Nie wiem czy sie decydować na to klasyczne pianino, bo nie jestem fachowcem i nie wiem ile ten remont może kosztować . Poza tym musiałoby być wniesione na 7 piętro - do windy się nie zmieści więc tu już pewnie ze 700 zł co najmniej koszt transportu i wniesienia +koszty naprawy i strojenia nie wiem ile. Może się okazać, że wydamy 2 tyś albo nie iwem ile, a po dołożeniu jeszcze 800-100 można mieć nową lekką cyfrówkę, która zajmie mniej miejsca...
  ech...

  na razie to takie plumkanie jest, choć córka lubi bardzo i chce, synowie trochę mniej.
 • My się zastanawiamy czy wiezć nasze stuletnie 360 km które mamy do Brzozowa. Czy można kupić jakiegoś elektryka, nie sprzedaje ktoś?
 • @Aneczka08, chyba nie zdecydowałabym się na Twoim miejscu. Za samo wniesienie zabulisz mocno, bo co najmniej 4 silnych chłopów musisz mieć. Albo lepiej ze 2 x po 4. Strojenie nie wiem ile teraz kosztuje. Lata temu, jak kupiliśmy pianino kosztowało 150, potem już było 200, a stroić trzeba systematycznie, jeśli chcesz mieć sprawne. A jak uszkodzone, to też nie wiadomo, ile wyniesie naprawa. Chyba lepiej kupić elektroniczne.
 • Aneczka08 powiedział(a):
  pjawiła się mozliwośc otrzymania za darmo pianina (coś jest uszkodzone do naprawy ale ponoć ok) Szkoła muzyczna się pozbywa. Nasze dzieci w tym roku zaczęly się uczyć grać , przychodzi pani i ich uczy na keyboardzie Yamaha poki co. Myśleliśmy o zakupie cyfrowego pianina. Nie wiem na ile starczy zapału do tej nauki itp.

  Nie wiem czy sie decydować na to klasyczne pianino, bo nie jestem fachowcem i nie wiem ile ten remont może kosztować . Poza tym musiałoby być wniesione na 7 piętro - do windy się nie zmieści więc tu już pewnie ze 700 zł co najmniej koszt transportu i wniesienia +koszty naprawy i strojenia nie wiem ile. Może się okazać, że wydamy 2 tyś albo nie iwem ile, a po dołożeniu jeszcze 800-100 można mieć nową lekką cyfrówkę, która zajmie mniej miejsca...
  ech...

  na razie to takie plumkanie jest, choć córka lubi bardzo i chce, synowie trochę mniej.
  Najpierw trzeba wezwać fachowca i zapłacić parę złotych za ekspertyzę. Inaczej może być tak, jak pisze Jadwiga - transport będzie droższy niż pianino, a samo strojenie może nie wystarczyć. Potem pozbycie się takiego pianina może być też trudne i kosztowne. Remont zaś może być już bardzo kosztowną sprawą. Klasyczne zawsze lepsze niż elektryczne. Nie ma porównania, ale musi być w dobrym stanie. Elektryczne ma się tak do akustycznego jak sztuczny miód do prawdziwego. Co prawda i jeden, i drugi jest słodki, ale... Najlepiej wziąć fachowca. Uczciwy fachowiec powie co i jak i określi przybliżone koszty i powie, czy warto.
  Podziękowali 2maliwiju Berenika
 • edytowano luty 2017
  .
 • Mam pytanie do rodziców z Warszawy. Od czego zacząć ;)? Mój najstarszy syn bardzo chce zacząć grać i najlepiej, żeby ktoś przyjeżdżał do nas do domu. Możecie mi polecić nauczyciela na priv? Niby jest dużo ogłoszeń, ale wolałabym kogoś z polecenia. No i jeszcze instrument potrzebny, ale może na razie byśmy pożyczyli, sama nie wiem. Będę wdzięczna za pomoc.
 • https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-pianino-traugott-berndt-CID751-IDlt0KI.html

  Sprawdzać to w ogóle? Czy jest to coś, czego nie warto "dotykać"?
 • edytowano czerwiec 2017
  My mamy Rolanda. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Najbardziej z możliwości schowania kabla w niedostępnym miejscu ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.