Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

przyjme dla dzieci

Witam serdecznie mam ogromna prosbe o pomoc ,kochani jestesmy wielodzietni w zwiazku z tym sa liczne potrzeby zreszta sami wiecie jak to jest chetnie przyjme odziez i obuwie,moze ktos mialby do oddania podreczniki szkolne do technikum albo troche zywnosci szczerze bede bardzo wdzieczna i przyda sie naprawde wszystko dzieciaki w wieku 15,14,10,3 latka bardzo prosze pomozcie
«13

Komentarz

  • @tanita gdzie mieszkasz?
  • @tanita
    To nie ładnie wchodzić komuś do domu i od progu wołać "dajcie, bo potrzebujemy"
    Zapraszamy do wątku powitalnego. Rozgość się u nas jeśli masz ochotę, daj się poznać, a nie od progu wołasz, że pomocy potzrebujesz. Wiele osób tutaj potzrebuje pomocy, jak sama nazwa forum wskazuje - tu są wielodzietni.
    Wiele osób takich jak Ty przychodzi tutaj prosić o pomoc, i tylko po nią - a potem znikają, zakładając wątki na wielu forach internetowych. Trochę nie ładnie.
    Czy byłaś Już w lokalnym Caritasie?
    Gopsie/Mopsie?
  • @tanita
    Jeśli chodzi o pomoc ubraniowo- butową to powiedz czy twoje 3 letnie to dziewczynka czy chłopiec. Ja mam ubrania i buty dla dziewczynki w wieku 3 lata. Więc służę taką pomocą.
  • Ale Tanity chyba już nie ma :(
  • No pewnie że nie ma, jak wpadła jedynie po pomoc - pewnie tu jak i na wiele innych forów :-(
    @Marzena33 - wiele osób nowych tutaj wpada w celach wyłącznie pomocowych. Ot założy sobie taki pińcet wątków na 100 forach z prośbą o pomoc a nuż ktoś mu pomoże. ALbo nawet wiele osób pomoże. Nie przeczę, że akurat tanita pomocy nie potrzebuje, bo może tak być rzeczywiście, ale czasem wielu ludzi ściemnia przedstawiając łzawe historie i oszukując i w ten sposób naciągając ludzi.
    Zalecam wielką ostrożność w udzielaniu pomocy w necie przypadkowym ludziom których w ogóle się nie zna.
  • @tanita Nikt nie watpi, ze jest ciezko. Zapraszamy do watku powitaniowego na samej gorze:) a potem pisz i daj sie poznac. Musisz zrozumiec, ze to forum jest atakowane przez ludzi roznistych - czesc przychodzi tylko po to, aby cos dostac, czesc, aby zbierac materialy do artykulu, inni trolluja. A sa wreszcie i tacy, ktorzy przychodza, bo.... nagle odkrywaja swiat podobnych im rodzin i zblizonych pogladow. Jesli jestes w tej ostatniej grupie - to witaj:)
  • @tanita przywitac sie mozesz tu:

    http://www.wielodzietni.org/discussion/8716/powitanie#latest

    :) Tutaj sa same zwykle mamy, kazda jakies problemy ma:) Patologia ze wzgledu na ilosc dzieci nikt tutaj Ciebie na pewno nie nazwie:) ( to raczej ja jestem patologia, bo mam tylko jedno:D )
  • a skąd jesteście?
  • @tanita
    Czy ubiegaliście się o pomoc stałą w GOPS/MOPS? Lub lokalnym Caritasie? Piszę priw.
  • edytowano wrzesień 2015
    @tanita a skąd konkretnie jesteś?
    Może być na priv
  • priv, bądź pw to prywatna wiadomość, coś w rodzaju poczty, @Karolinka, Ty wyśli pw do Tanity, bo chyba listki nie mogą inicjować rozmów.
  • Tanita, wybacz, ale nie boisz się? Tu same obce oraz wirtualne osoby. Skieruj sie może raczej do znajomych.
  • napisałam priv
  • @tanita napisz mi skąd jesteś.
    I ile lat ma syn - tez mam niepełnosprawne dziecko.
  • @tanita, napisz proszę na priv-a skad dokładnie jesteś, my jesteśmy z Rumi, czasem dostaję rzeczy jakbym miała coś dla Twoich dzieci a nie byłoby za daleko to chętnie podrzucimy :)
    K
  • podaj adres @tanita, pisze do Ciebie priva
  • @tanita - napisałam wiadomość
  • no to kontakt nawiązany :)
  • @tanita moje wiadomości są widoczne ?
  • @tanita

    wklejam tutaj,

    Zapraszam Cię do Pogotowia Mamy Róży
    http://mamaroza.pl/pogotowie-mamy-rozy/

    zadzwoń pod podany tam numer telefonu, lub wypełnij formularz zgłoszeniowy a na pewno ludzie którzy tam są pomogą Wam w miarę możliwości - wesprą rozmową, pomogą skontaktować się z różnymi instytucjami pomocowymi.
  • W małych miejscowościach, wiejskich parafiach, stosunkowo rzadko są lokalne caritas. One dobrze funkcjonują w miastach.
  • Z Caritas na wsi potwierdzam - znam sytuacje dalekiego krewnego męża mego : 64 lata; niezdolny do pracy od kilku lat , ciężko chory , zasiłek z gopsu minimalny . W Caritas w zeszłym roku dostał jabłka i paczkę na święta - olej, mąkę i dwie puszki mielonki.
    Co innego w mieście.
    U nas w Łodzi funkcjonuje bardzo dobrze.
    Kolonie były dla dzieci i niewielka dopłata tylko, serio niewielka, 100 zł chyba a wyjazd na dwa tygodnie.
  • No to jeszcze coś jest - kasza, ryz; makaron. ..mleko i ser?
    To takie dają w ogóle?
  • z Caritasem nawet w większych miastach jest tak, że oni podpisują kontrakty i dostają pewne grupy produktów. O ile jest to masło, mleko, czy żółty ser - każda większa rodzina bez problemu przeje miesięczny "przydział" i jest to faktycznie zastrzyk do budżetu rodziny oraz dostawa cennych składników pokarmowych

    nas jednego roku zasypali kaszą, płatkami( dyskusyjnej jakości te płatki były, żółte i niesmaczne) i dżemem wiśniowym ( choć raczej była to galaretka w słoikach) mimo, że się nie dopominaliśmy...a były tego takie ilości, że mimo iż lubimy kaszę gryczaną musielibyśmy jeść wyłącznie ją, żeby przejeść do terminu upływu ważności. Po trzech takich miesiącach miałam zapas pewnie na rok czy więcej i gwarantowaną wylęgarnię moli spożywczych, odmówiłam więc przyjmowania...reakcją było oburzenie...
    Dość nieprzemyślana ta pomoc.
    Ale może wybrzydzam po prostu...
  • Uff, Stlwia, myslalam, ze jestesmy jacyś nienormalni( w kwestii kaszy, galaretki i płatków)
  • Mielonki z Caritas - usmażyć na patelni pomidory, cebulę, paprykę ( co kto ma w domu) i dodać na końcu mielonki. Podawać z makaronem typu spaghetti. * w Tesco za 1 zł. taki makaron *
    Ja lubię taki obiad.
    Nie za często bo jak pisała Ojejuju chemia ram jest, ale dobrze zrobione smakuje jak rasowe spaghetti :)
  • dżemy z tych "darów" były smaczne
    moja znajoma korzysta z pomocy caritas i MOPSu
    ale nie przrejadała to wdowa z 2 dzieci i mi przyniosła parę słoiczków
    dzieciakom smakowało bardzo :D

    ja wolę swojej roboty dżemy
  • Tanita podaj wymiary dzieci
    mam trochę ubrań, buty jakieś

    napisz co do domu potrzeba ci
    pozbieram potzrebne artykuły
  • no i tony makaronu dawali
    fundacja pomocy samotnym matkom w tym przodowała
    co miesiac makarony kobietom dawali były oburzone
    nie dziwię się
    a płatki śniadaniowe też słabej jakości
    jeszcze herbatniki petit bequre -petibery (petitki) takie zwyczajne

    a caritas już prtzestał dostarczać do parafiii
    dawniej co miesiąc ludzie dostawali spore zapasy produktów sypkich oraz mleko w kartonach
    chyba okres pomocowy minął bo już tych tirów nie widać ani ogłoszeń w kościele
    a i koleżanka nic nie wspomina

    jedynie puszka po mszy była w sierpniu na przybory szkole
    i dofinansowanie obiadów w szkole
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.