jaka pralka lodowka zmywarka ;)

1356725

Komentarz

• Marzę o pralko-suszarce, ale pralka nie chce się zepsuć, a tak nie ma szans na wymianę... ;)
    @tymka rachunki za prąd znacząco wyższe przy pralko-suszarce, jak przy samej pralce? masz może porównanie?

(chociaż chyba za brak rozstawionej wiecznie suszarki na środku pokoju jestem w stanie wiele zapłacić...)
  • jak mam pralkę max 8kg wsadu to jaka suszarka?
    Podziękowali 1wiesia
  • Mamy taką. Jestem zadowolona. 
    Mam pralke 7 kg i taką samą suszarke. W instrukcji do suszarki było, że  licza 7 kg suchego wsadu. Choć jak jest suszarka bardziej załadowana to i pranie bardziej zgniecione. Ale jak złoże na ciepło, to sie rozprostuje i ja takiego zwykłego prania nie prasuje tylko koszule.
    W okresie jesienno- zimowym jest niezbedna. Teraz jeszcze susze na balkonie.
  • o matko jakos mi sie latwiej szukalo te 6 lat temu.. moze mlodszy czlowiek byl moze ta pogoda.. wiecie cos ze warto w jakims sklepie (internetowym lub nie ) naraz kupowac 2-3 rzeczy? kusicie ta suszsrka ale czy nie ma godnej pralko suszarki? wiekszosc osob jak moze kupuje oddzielnie.. tak jest tak o wiele lepiej? bo te laxienki nasze duze nie sa to by musialo isc do piwnicy raczej.. nie wiem czy tam kafle gdzies sa i woda.. poza tym piszecie bosh.. ogolnie maeka taka super? czy jakis model.. bo nawet osmiokilowych jest kilka.. dawno temu sie wglebialam co znacza literki przy modelu, gdzie skladana czy klejony beben.. yeraz jakos sil nie mam... i jesxcze jedno.. we wszelkich rankingach pralek przewodza samsungi... pamietam ze tez mocno rozwazalam te pare lat yemu jak nie byly jeszcze tak na topie.. z tym jakims innym silnikiem i babelkami.. ktos to ma?
  • @MAFJa nie wiem, czy będziecie robic kuchnię, ale podobno u tych ludzi od kuchni można calkiem tanio sprzęt kupic, bo zamawiają w hurtowni. Znajomy ostatnio tak robił i na kilku sprzętach wyszla oszczędność prawie 1000zl w porównaniu do najniższych cen w Internecie Moze można sam sprzęt zamówić?
    Podziękowali 1MAFJa
  • A z pralko-suszarka jest taki problem, ze po praniu trzeba czesc wyciągnąć, bo inna jest pojemność do prania i do suszenia. Używałam obu rozwiązań i 2 osobne sprzety to dużo większą wygoda juz dla małżeństwa bez dzieci :)
    Podziękowali 1MAFJa
  • Anulaczarnula, zobacz jeszcze na zużycie prądu. Ja mam a+, ale to trzeba po prostu przeliczyć. W sklepie maja napisane roczne szacunkowe zużycie prądu. Jest to obliczone na cztery suszenia tygodniowo przy pełnym wsadzie. Czyli najbardziej zuzywjacy prad cykl.
  • dzieki.. to mize na cito kupimy ptalke a jak bedzie z czym wojowac dokupimy suszarkeci pojdzie do piwnicy.. pyt.1 jacy ludzie od kuchni? u nas kuchnia jest generalnie a nawet 3 tylko podobni bez lodowki.. i zmywarki..
  • No jak kupujesz kuchnie do zabudowy w jakimś brw, castoramie czy innym miejscu - jest tam taki stoliczek, siadasz z panią albo panem i ustalacie, jakie szafki itp.
  • Najtańszy bosch - pralka, padła po 12 latach bezawaryjnej, ciężkiej pracy.Zmywarka siemens jest już pełnoletnia i działa.
  • Nic nie mogę wymysleć. Mikrusia łazienka, że bez remontu nie da rady:(
  • szukam caly dzien tych pralek...przebilam sie przez forum elektroda i mam mieszane uczucia...jesli chodzi o bosha to polecaja njbardziej jako najmniej awaryjne modele polskie i ruskie..czyli WAE i Wlg...z wymienialnymi lozyskami ale one sa do 7 kg...a obawiam sie ze w praktyce 7 to niekoniecznie..

wieksze sa niemieckie8 kilowe...ale do tej pory jak te powyzsze mialy wymienialne lozyska(modele WAS) a na koniec okazalo sie ze nowa wersja WAN ma juz lozyska poklejone z bebnem..

niby 7 a 8 kilo niewielka roznica ale nawet na zewnatrz widac ze te 8 to juz takie duze pralki...w cenie tez roznica...ate niby 7 to w slimach nawet mieszcza...z siemensami podobna historia...

i mam ciagoty znow do beko z gwarancja producenta na 5 lat..

eszcze lekka ciagote do samsunga ciagle mam... ale za malo opinii

przeraza mnie czas prania w tych duzych pralkach...
  • do kwietnia prałam w maxx 6, teraz 9, wolałam 6. na osmioosobową rodzinę była akuratna :)
  • Nas jest w tej chwili jeszcze 6, pralke mamy do 6 kg i dajemy rade. Pewnie z wieksza byloby ciut oszczedniej.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Moja pralka jest na 10 kilo, ale tez poszczegolne programy maja swoje wytyczne wagowe. Pelny wsad z praniem wstepnym na 40 stopni z podwojnym plukaniem i wirowaniem na max (nie ma podanych obrotow) trwa ok 1h35min, wiec chyba nie strasznie dlugo.
    Podziękowali 1MAFJa
  • chyba beko wezmiemy z ta gwarancja 5 letnia..tylko nie wiem czy inwerterowy silnik czy szczotkowy zwykly...ktos umie to powiedziec?cenowo bezkonkurencyjne a w bezawaryjnosc boscha i tak nie wierze...a zainwestowac w duza by trzeba przynajmniej 1500 z przedluzona gwarancja w tani model
  • @MAFJa ;Beko to tk to dobry producent
  • tk? co to tk?
  • te beko sa prawie wszystkie z ta gwarancja 7 kilowe... wlasciwie sa roznice w cenie miedzy nimi a innych nie widze.. poza tym ze 3 maja te nowe silniki inwerterowe a jeden stary szczotkowy
  • Turcja @MAFJa ;
    Podziękowali 1MAFJa
  • Z moich doświadczeń wynika, że sprzęty bosch, siemens, agd, elektrolux psują się jednakowo, nawet te droższe.  Ponadto w związku z tym nie ma sensu silić się na klasy AAA+++ itp. bo zanim się zwróci, to sprzęt się popsuje w ten sposób, że naprawa nieopłacalna (drogie części ). Także ten, trzeba rozsądnie bo po kilku latach i tak sprzęt często do wymiany :( Może kiedyś 10-20 lat temu produkowali trwalsze.
    Podziękowali 2MAFJa anulaczarnula
  • A nie ma różnicy w jakosci prania płukania?
  • wlasnie ja chyba wybiore te z najwiekszym zuzyciem wody.. bo beko oszczedne pod tym wzgledem i my zawsze dodatkowe plukanie wlaczalismy.. ale suche nigdy niebylo- nie.. tesciowa za to do swojej wezem wode dolewala ;)
  • klasą energetyczną się nie przejmujcie, mąż kiedyś wyliczył, że różnica między A a A+ to jest 6 groszy na cyklu prania czyli jeśli pranie idzie 2 czy 3x w tygodniu to się zwróci te 200 zł różnicy w cenie po 40 latach czy jakoś tak.
  • Czyli ta suszarka Electroluxa, którą linkowałam nie jest zła? Jest w klasie B. Ta jest płytsza 54 cm głębokości.
  • a ja po wstepnym wyborze pralki wzielam sie za lodowki i jestem zszokowana cenami ... droge toto wszystko..
  • @MAFJa jaka wybralas?
  • Suszarki klasy energetycznej A są dużo droższe.
  • pralke raczej beko.. lodiwka jestem jak dziecko we mgle.. bajlepsze ze oboje bie pamietamy czy mielismy samsunga czy simensa.. byla ok w sumie..
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.