Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

1918-2018 - świętowanie, refleksje, mój patriotyzm itp.

1235714

Komentarz

  • Przeszkadza nie Polakom właśnie. 
    Podziękowali 1draconessa
  • Malgorzata powiedział(a):
    Aleś odleciała z tymi naziolami@kociara 
    Dlaczego?
    Ze ich nie ma? Nie maszerowali z racami,falangami, rasistowskimi hasłami ?
    Ze Europa,Polska tylko biala? Katolicka?
    To co to jest?
    A nie. Nic. Nie bylo przeciez nic takiego. 
    Tylko same rodziny z choragiewkami i pieśnią patriotyczną na ustach
  • A Falanga to nie jest symbol nazistowski ani faszystowski.
    Podziękowali 1draconessa
  • @kociara - ile razy byłas na marszu? Bo obawiam się, ze piszesz wyłacznie na podstawie mediów. 
    Podziękowali 1draconessa
  • edytowano listopad 2018
    kociara powiedział(a)
    Katolicka?

    ja bym taką (Polskę) chciała...
  • Europa i Polska zawsze była biała. I chrześcijańska.  Przy tym.bardzo gościnna.  Ale czasem.ta gościnność źle się dla.nas kończyła.  Każdy może tu mieszkać jeśli szanuje.nasza.kulture (chrześcijańska! ) I dostosuje się do.niej. Nie moze być tak że gość narzuca nam.swoje zasady i swoją kulturę  (lub jej brak). W przeciwienstwie do wielu forumowiczów lewaków byłam kilka razy na MN i bylo tam sporo obcokrajowców w tym też ciemnoskorych i nie było z tym.żadnego problemu. Problemy robią ci ktorzy nienawidza Polaków, antagonizują ich jak Waltz która przecież Polka nie jest.

  • Musze wszystkim moim znajomym powiedziec, ze sa naziolami i rasistami. Chlopu tez powiem, niech wie, jaka ma kobite. I syna mam naziola. No, tragedia po prostu.
    Co do calej sytuacji - dla mnie - po przemysleniu sprawy i zestawieniu faktow - jest to ordynarna ustawka, majaca na celu zniszczenie MN. Ide o zaklad o butelke  dobrej whisky, ze za rok marsz PADa bedzie jako impreza cykliczna i panstwowa, a MN nie dostanie pozwolenia jako impreza konkurencyjna. I glowe stawiam, ze w tym roku beda zadymy, MN pozwolenia nie dostanie ( bo marsz polinowcow zyskal range uroczystosci panstwowej i zadna inna impreza konkurencyjna nei moze sie wtedy w tej lokalizacji odbyc) i POPiS stanie na glowach, aby MN rozpedzic wszelkimi metodami. Bo ich wkurzalo to, ze Polacy oddolnie swietuja po swojemu i maja elyty rzadzace w odwlokach.
  • A jednak - dobrze wyszło. Marsz będzie ochraniany przez wojsko i Żandarmerię. Dzięki temu uniknie się prowokacji (policja podlega pod HGW a wojsko pod MON) No i kibice nie będę prowokowani przez widok policjantów. Jest szansa na piękną uroczystość. Doskonała decyzja. Nikt nie zabroni narodowcom maszerować, będą musieli tylko poczekać godzinę i pójść nie na przedzie ale nieco dalej. Na przodzie pojadą pojazdy wojskowe i pójdą kombatanci.
    Podziękowali 1In Spe
  • We Wrocławiu sąd unieważnil decyzję Dutkiewicza o zakazie organizacji marszu.
    Podziękowali 3asiao Odrobinka Katia
  • Prayboy powiedział(a):
    Jest szansa na piękną uroczystość. 
    :)
  • edytowano listopad 2018
    Widzieliście spot w którym. MORAWIECKI W PEŁNYM. SŁOŃCU ZAPRASZA NA MARSZ? Podobno decyzja zapadła wczoraj o 18? Czy oni maja ludzi za.kompletnych idiotów ? Pelikany dalej myślą że Juda uratował marsz i nie było żadnej "popisowej" ustawki. 
  • edytowano listopad 2018
    smutno mi bo mam wrażenie (jak zwykle zresztą), ze nikomu nie można już ufać i nie wiadomo kto jest kim...

    i choć ten dzień spędzę w domu to chętnie pooglądałabym w necie na żywo jakieś obchody, coś specjalnie przygotowanego na tę okazję
    koncert na przykład, ale taki z rozmachem, z muzyką choćby Szopena, pięknymi pieśniami, efektami świetlnymi, czy jakiś spektakl związany z tematem (jak na rozpoczęcie olimpiady)

    naprawdę nic takiego nie jest zaplanowane???

  • @Odrobinka, ja wiem ze organizatorzy MN odcinają się od Szturmowców, Forza Nuova, Siczy Karpackiej itp. Jednak te organizacje tam są i nikt ich nie wygania. Może trzeba się zastanowić dlaczego czuja sie dobrze w takim miejscu? Czy okrzyki „raz sierpem raz młotem...”, „Smierć wrogom ojczyzny”, są uzasadnione w 2018 r!, to są historyczne hasła, które mogły być wznoszone w konkretnej sytuacji, a nie obecnie, obecnie maja wydźwięk jak najbardziej faszystowski (używam przymiotnika w znaczeniu potocznym). To wszystko - razem z petardami, tworzy pewien klimat, dla takich organizacji jak Szturmowcy. No i mamy rożny pogląd chyba na ONR. Wiem, to legalna organizacja, moim zdaniem we współczenej Polsce nie powinno być jednak dla niej miejsca. I niby oni tez mieli by nie miec flag ze swoimi emblematami? Ciekawe. 
    W każdym razie to jest jakis cyrk. PiS miało 3 lata na zorganizowanie obchodów a mamy co mamy. Kpina, żenada i pośmiewisko. 

  • A Wrocław, organizatorzy Rybak i Miedlar. No przykre to bardzo. 
  • edytowano listopad 2018
    dostaliśmy kilka godzin temu w wojsku list z dokładnym harmonogramem, wygląda na to że wszystko zaplanowano na dłuuugo wcześniej. Jest wyliczone wszystko dokładnie, łącznie z ilością bochenków chleba i porcji grochówki. Ale nie było to ukartowane z HGW, raczej HGW wyszła na durnia, na durnia wyszedł Trzaskowski (jeśli sąd wieczorem unieważni ich decyzję  to tym bardziej wyjdą na durni - no i narodowcy zostali też ograni - teraz mogą albo grzecznie pójść na końcu marszu (tak jak robiły to kluby Gazety Polskiej przez ostatnie 8 lat) - z własnymi flagami których nikt nie zakaże - albo jechać do Wrocławia. Podejrzewam że będzie ta pierwsza opcja. Będą musieli zaczekać i pójdą spokojnie swoją trasa jako część pierwszego marszu. Nikt ich nie zatrzyma bo marsz ochraniać będzie żandarmeria a ta nie podlega HGW :-) Natomiast grupy skrajne typu Czarny Blok zostaną zapewne skutecznie oddzielone - i bardzo dobrze.

    Swoją drogą jak pamiętam chlejących wódę "patriotów" przy dworcu Śródmieście przed Marszem w zeszłych latach (i to nei pojedyncze grupki ale całe brygady) to nawet się cieszę, że może nie będzie już takich obrazków. 
    Podziękowali 2Anka joanna_1991
  • Anka powiedział(a):

    W każdym razie to jest jakis cyrk. PiS miało 3 lata na zorganizowanie obchodów a mamy co mamy. Kpina, żenada i pośmiewisko. 

    Też to tak widzę.
  • @Odrobinka, czy mogłabyś podać link do informacji ze Organizatorzy MN już od dawna zakazali innych flag niż biało czerwone i napisz jak to jest z flagami ONR. To nie jest żadna podchwytliwe prośba, po prostu nie mogę znaleźć 
  • @In Spe zajrzyj na stronę "niepodległa" , nie wstawię linka, bo nie umiem w telefonie, tam jest opis wszystkich imprez 
    Podziękowali 2In Spe asiao
  • @Anka od lipca jestem członkiem RN. Na Marsz moze przyjść każdy: Szturmowcy i Sicz Karpacka też. Nie każdy jest tam mile widziany i do co poniektórych ugrupowań trzeba zachować szczególną ostrożność. Zreszta jak mogłabyś ocenić kto tam idzie i jaki transparent wyciągnie? To jest tłum. 
    ONR ma swoje wady, ale to nie są faszyści ani naziści. Nie są młodzieżówką RN. 
  • Czyli nie wydali zakazu przyjścia i usuwania z szeregów Szturmowców itp? A co z flagami? Pisałaś wcześniej ze powiedzieli ze maja być tylko biało czerwone. I gdzie to jest?

    na demonstracjach w obronie sądów Akcja Dwmokracja mówiła wprost, tylko flagi Polski i UE, każda osoba z inna będzie usuwana. Jak pojawił się ktoś z flaga KODu albo partyjną był od razu proszony o schowanie. Oczywiście inna skala. Ale było to mówione i przypominane wielokrotnie przez głośniki, było na stronie, fesjie itp. Ja takiej deklaracji MN nie spotkałam. 
    Podziękowali 1Coralgol
  • edytowano listopad 2018
    @manatta ;
    dzięki
    tak na szybko patrząc widzę, że Kraków się przygotował,  za to  w Warszawie  koncert z Marylą Rodowicz 
    Podziękowali 1manatta
  • @Anka byli usuwani w zeszłym roku i nakazywano im składanie transparentów. I usuwano z marszu z tego co wiem. Poza tym nie wiem jaka była mowa o transparentach w zeszłym roku. W tym roku słyszałam na własne uszy: Tylko flagi.
    Co do transparentów maja być tylko takie które zaakceptowaliśmy gremialnie na spotkaniach. Nie ma na niech żadnych rasistowskich tekstów.
    Podziękowali 1draconessa
  • Ok. Alw czy to poszło w eter ten przekaz? I gdzie to można znaleźć? 

    A tutaj tekst z KP ;)
    http://krytykapolityczna.pl/kraj/gdula-cyniczna-zagrywka-hgw/#mobile-site-navigation
  • Odrobinka powiedział(a):
    @Anka byli usuwani w zeszłym roku i nakazywano im składanie transparentów. I usuwano z marszu z tego co wiem. Poza tym nie wiem jaka była mowa o transparentach w zeszłym roku. W tym roku słyszałam na własne uszy: Tylko flagi.
    Ale nie chodzi to co słyszałaś od znajomych z RN tylko o to co oficjalnie i szeroko na ten temat głoszą...bo mogą sobie teraz być niejednoznaczni a po marszu w razie czego oczywiście wyprzeć się ze w sumie nikt ich nie zapraszał i nie ich sprawa. wygodne to.
  • Malgorzata powiedział(a):
    A wiem , że sztab organizacyjny czy jak to nazwac potrafi zrobić swietną imprezę nazwe to okolicznosciową , 
    2 lata temu bykismy z rodziną na dożynkach lrezydenckich w Spale 

    Super zorganiziwane swięto I na poziomie 
    Dla wszystkich 
    Łącznie z paradą czy tam marszem 

    Do dzis wspominamy 
    Czyli da się

    Jak na danym stanowisku są kompetentni i obyci ludzie. W byle jakiej wsi lepiej to święto będzie wyglądać niż w W-e. 
  • No niestety PiS sam sobie zrobił kuku zmieniające ustawę o zgromadzeniach cyklicznych.... 
  • Prayboy powiedział(a):
    dostaliśmy kilka godzin temu w wojsku list z dokładnym harmonogramem, wygląda na to że wszystko zaplanowano na dłuuugo wcześniej. Jest wyliczone wszystko dokładnie, łącznie z ilością bochenków chleba i porcji grochówki. Ale nie było to ukartowane z HGW, raczej HGW wyszła na durnia, na durnia wyszedł Trzaskowski (jeśli sąd wieczorem unieważni ich decyzję  to tym bardziej wyjdą na durni
    Zejdź na ziemię, @Prayboy.

    Skoro wszystko zaplanowano dłuuuugo wcześniej, to pozostaje uwierzyć w tezę o zmowie z HGW.
  • Podobno taks decyzje miał podjąć dzisiaj rano wojewoda maz. Info za „natemat”, wiem, wiem.  

    Ale jak pisałam sami na siebie ukręcili bicz zmieniając pr o zgtomaniach i wprowadzając uprzywilejowanie zgrom cykl
  • edytowano listopad 2018
    A w czym Ci @Anka przeszkadzają flagi czy proporce ONR? Moi też będą w koszulkach Ruchu Narodowego. Jak rozumiem jest wiele grup ktore chcą zaznaczyć że są z jakiejś organizacji. Wytłumacz mi czemu falanga jest niedopuszczalnym znakiem?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.