Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

1918-2018 - świętowanie, refleksje, mój patriotyzm itp.

145791014

Komentarz

  • Odbywają rozmowy ze stroną rządową ws. wspólnego marszu 11 listopada - poinformował PAP rzecznik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Damian Kita. Chcemy przeprowadzić Marsz Niepodległości, w jakiej formule on się odbędzie, to się jeszcze okaże - zaznacza prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki.
    Podziękowali 1manatta
  • https://niepodlegla.gov.pl/
    tu strona na temat wszelkich imprez 

  • Dogadali się. I dobrze. Z radością poszedłbym w tym marszu. Tymczasem z całą wsią będziemy śpiewać pieśni i piosenki. Też dobrze.

    Podziękowali 2Monika73 Berenika
  • Ruch Narodowy pokazał ogromna klase, nie strzelili focha, nie ujęli się duma, jestem pod coraz większym ich wrażeniem
  • Trudny kompromis, bo jaki byl wybor? Strzelanie do Polakow, zamieszki? Wielki szacunek dla RN za walkę ( calodzienne negocjacje) i stawianie interesu Polski ponad wlasny. Wielka klasa.
  • A mi się bardzo podoba , jak różne szkoły , zakłady pracy , grupy zawodowe  zebrały się na wspólne śpiewanie hymnu , pieśni patriotycznych , z flagami , w barwach narodowych ... Pięknie !
  • I muszę przyznać , że ten spot z okazji 100 -lecia z Melem Gibsonem też świetny :) Mi w każdym razie bardzo się podoba .
    Podziękowali 1draconessa


  • Nasze młodsze dzieci wzięły udział w konkursie pieśni patriotycznej, starsze mają różne akcje np z harcerzami.

    W jednej ze szkół byłam na koncercie 
    na stojąco odśpiewany został nie tylko hymn ale i gaude mater i rota
    było bardzo uroczyście i podniośle.

    W Poznaniu wiele się dzieje w związku z obchodami "100"

    I tak - mówimy o tym z dziećmi
    opowiadamy o czasach wojny to co wiemy z historii i opowieści naszych dziadków,
    niech wiedzą, że żyją dobrze, bo nie ma wojny, nie ma represji, nie ma lęku o jutro,nie chodzą głodni, mogą się uczyć i chodzić do kościoła.

    Uczymy , by szanowali i byli wdzięczni za to co mamy teraz. 

    Nie ma co porównywać ich dzieciństwa nawet z tym naszym...bo 30 - 40 lat temu komunizm był...teraz są jedynie jego pozostałości w naszej mentalności. Nasze pokolenie jest jeszcze nim skażone. Ale nasze dzieci mają wolną Polskę i my nie mamy  narzekać tylko uczyć ich jak żyć, by Polska była coraz lepsza. Bo Oni będą tą Polską.

    Sorki @Gregorius , ale jak Cię lubię tak irytuje mnie Twój pesymizm i czarnowidztwo w wypowiedziach pisemnych. Narzekaniem nikt jeszcze rzeczywistości nie poprawił...
    Podziękowali 1beatak
  • i mamy flagi i rozetki dla każdego ( to w ramach p.s.)
  • i p.p.s

    oprócz tradycyjnych marcińskich rogali wielkopolskich mamy na jutro na deser ( jak co roku) galaretkę biało - czerwoną

  • Ja też robię galaretkę :smile:  A jutro wybieram się na marsz. @apolonia @Odrobinka ; , od jakiego wieku dzieci brac? Chciałabym zabrać 15, 13, 9 i 7. 
    Podziękowali 1jan_u
  • edytowano listopad 2018
    Mysle ze spoko @Gosia, ja ide z 7 latkiem. Trzeba brac na tyle duze zeby w razie wyrywania kostki brukowej przez nazioli , rzucania nia i podpalania roznych obiektow byly w stanie szybko uciekac ;)
  • No coś Ty! Na tyle duże, żeby dały radę same rwać :smile: 
  • Piękny koncert.
    Tylko zastanawiam się czym spuentują?
  • @Gosia5, my co roku chodzimy, w zeszłym mieliśmy w wózku 8 miesięczniaka. 
    Podziękowali 1Gosia5
  • My będziemy z 7 latka (i starszymi) choc możliwe że najpierw pójdziemy na Nowy Świat pod ASP, bo są rozne wydarzenia 
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Ulga, mąż chory, to zostawiam maluchy (8 mies, 3 i 6), Sześciolatka się wyrywa, ale obawiam się, że zmęczy się i będzie jęczeć. Poza tym wystarczy mi czwórki do pilnowania. Starsi sobie poradzą, ale 9 i 7 lat, to wolałabym, żeby się nie zgubili...
    @Ula, a co jest pod ASP?
    Ile trwa taki marsz?
  • Ja jestem zdania ze na takie wielkie zgromadzenia lepiej nie zabierac maluchow, a jesli juz koniecznie to tyle aby kazdy maluch mial doroslego opiekuna.
  • <3 <3  <3 Kocham Cię Polsko, moja WSPANIAŁA OJCZYZNO <3 <3 <3
    Podziękowali 2Katia madzikg
  • Malgorzata powiedział(a):
    I tak to się robi panie prezydencie.
    RN klasa !!!!



    Klasa polega na tym, że prezydent do ostatniej chwili negocjuje z radykałami warunki, jak mają wyglądać obchody stulecia niepodległości i de facto staje się ich "zakładnikiem", przy sporym budżecie nie umiejąc nic z sensem wcześniej zaplanować?

    Przecież to dowód na kompletną bezradność polskiego państwa.
    Podziękowali 2beatak Anka
  • Flaga wisi, ja raczej nie pójdę na miejscowy pochód , słabo mi się chodzi a ze staniem  jeszcze gorzej. Jaś jest w szpitalu może dziś wyjdzie, miał zabieg chirurgiczny drobny. Na hymnie w piątek byłam w przedszkolu.   
    Podziękowali 1Bridget
  • @Coralgol z klasą to się zachował Ruch Narodowy a niecprezydent i ja tak rozumiem wypowiedź  @Malgorzata ;
  • Akademi Sztuk Pięknych na krakowskim przedmieściu 
  • U nas w szkole dzieci mialy wieczornice w kosciele w piatek wieczorem. tak pieknie przygotowana. były piosenki z tej płyty:
    moja córka była harcerką, a ja stałam z synem z przodu i on spiewal do mnie "juz ide mamo". Ale on ładnie spiewa :smile: 
    przezycie duze. pisze z Zosia przy piersi :smile: 
    A swietujemy dzis, bardzo ciese sie z tej rocznicy, nawet 2 kaczuszki czekaja na upieczenie, dzis bedziemy rozmawiac i czytac duzo o niepodleglosci dzieciom.

    Podziękowali 3Bridget Monika73 Anna78
  • Dziekuję ❤
    My idziemy na świetowanie Polsko -Kaszubskie.
    Bo nima Kaszub bez Polsczi a bez Kaszub Polsczci.❤
  • edytowano listopad 2018
    A wiesz @Bridget ,że królowa Małgorzata II (duńska) nosi oficjalnie tytuł księżnej Kaszub? Zaprosiliście?  ;)
    Podziękowali 1Bridget
  • edytowano listopad 2018
    Rogalikowa powiedział(a):
    A wiesz @Bridget ,że królowa Małgorzata II (duńska) nosi oficjalnie tytuł księżnej Kaszub? Zaprosiliście?  ;)
    Będę tez gosciem. :smile: 
    Jak zobacze dam znać :)
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Bo hasło Polak-katolik to teraz mowa nienawiści :( To nic, że tak przecież bylo, że wiara pomagała budować naszą tożsamość narodową. Jedno i drugie - katolicyzm i polskość niosły nas, jak dwa skrzydła przez stulecia. Tak było i już, ale współczesna poprawność polityczna niszczy ten etos, niestety. 
    @Ula pytałam, co tam jest, jakie imprezy, bo ze ASP to Akademia, to wiem. Studiowałam na przeciwko :smile:  

  • Byliśmy na Narodowym na koncercie - pięknie wydarzenie, dzieci pod wrażaniem miejsca, wydarzenia oraz Warszawy - udało się trochę pozwiedzać.

    NIEPODLEGŁA - świętujmy razem!!
    Podziękowali 1Bridget
  •  a ja wzruszyłam się  modlitwą za Polskę i prezydenta po Mszy św. na Piasku
    i "Te Deum" i "Boze coś Polskę" było odśpiewane ( wszystkie zwrotki)


    Podziękowali 1Bridget
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.