Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

1918-2018 - świętowanie, refleksje, mój patriotyzm itp.

18910111214»

Komentarz

  • Tak. To prawda że ludzie tak myślą, zwlaszcza że PiS udaje prawicę i uzależnia rozdawnictwem ludzi. 
    Podziękowali 1draconessa
  • edytowano listopad 2018
    Władza włączyła się do dyskusji na temat marszu na 4 dni przed !!!
    Stawiając ultimatum organizatorom marszu więc jak to nazwać ??
    Przypomnę że policjanci byli na zwolnieniach lekarskich, dlatego ściągnięto wojsko
    O jakiej pomocy w organizacji więc tu mowa, totalne pójście na żywioł tylko żeby dobrze wypaść. Żenada, Żenada, Żenada
    Podziękowali 3beatak draconessa apolonia
  • Odrobinka powiedział(a):
    U mnie też nie było żadnych treści patriotycznych w domu. Jedynie babcia która pomagała wyklętym w lasach i z siostrą nosiła im jedzenie coś opowiadała. Ale była obsmiewana przez moją mamę. Mama do tej pory wyśmiewa polskie rzemiosło i folklor bo to obciach. Z ciekawostek mieliśmy na osiedlu byłego legionistę od Piłsudskiego w wyzszych klasach podstawówki chodziliśmy z kolegami do niego słuchać jak to było. Ja bardzo lubiłam historię. Książek w domu było dużo. Babcia na strychu miała całe ogromne zeszyty Przewodników Katolickich z lat trzydziestych i czytałam często bo mnire ciekawiło jak wyglądało życie w Polsce przed wojną. 

    Uwielbiam Przewodniki Katolickie przedwojenne. Jeszcze jako dziecko przeczytałam po kilka razy grubasne tomy posegregowanych i oprawionych całych roczników. Pewnie dlatego jestem teraz taką nacjonalistką  :D


    Podziękowali 2Odrobinka draconessa
  • Polecam poniższy film (ponoć wczoraj był wTVP i Polsacie wieczorem, ale ja nietelewizyjna, więc usłyszałam o nim dziś w radiu)



    Podziękowali 1Gosia5
  • Ach, ten smog po racach... zabojczy wrecz. 
  • Bo to jest akcja sterowana. Chodzi o zamkniecie reszty polskich kopaln - wmawia sie  ludziom, ze smog powstaje z powodu spalania wegla w elektrocieplowniach. Akurat te produkuja jednak dosc czysta energie - sa nowe technologie, nowe filtry.  Gorzej sie dzieje w domach prywatnych - za smog winnismy dziekowac naszym rodakom, ktorzy, aby zmniejszyc koszty wywozki smieci , spalaja w piecach wszystko, jak leci.  Podziekowac  takze tym, ktorzy dla zmniejszenia mocy swych diesli, wycinaja filtry. Tu lezy zrodlo problemu. Aha, no i jeszcze producenci masek antysmogowych maja zniwa, jak licho.
  • Ale mówić, że smog nie istnieje jest idiotyzmem.
  • TawTaw
    edytowano grudzień 2018
    zbyszek powiedział(a):
    Obecnie nam panujący PiS nawet nie planował marszu. Chcieli go ukraść narodowcom, którzy organizują go od wielu lat. To obrzydliwe. Marsz przesunięto o godzinę z 14 na 15tą co spowodowało że szedł w ciemnościach. PiS bał się o swój wizerunek za granicą, ale wiedząc że 300 tys ludzi pójdzie w stolicy bez władz i prezydenta i poparcie może spaść to sobie zdali sprawę że coś trzeba zrobić. Wiadomości TVP1 ani słowem nie wspomnieli o organizatorach marszu. Pozytywnie się zaskakuję jeśli chodzi o narodowców. Życzę im jak najlepiej. Potrafili zapanować nad tak wielką masą ludzi. Należą im się podziękowania.

    Z drugiej strony narodowcy nie powinni takiego marszu robić w formule walki politycznej, ale w formule rodzinnego pikniku. Zdobyli by o wiele większe poparcie.
    Na końcu pochodu powinien być koncert i BYŁ tylko, że dla narodowców a nie dla wszystkich ludzi. Dla wszystkich był tylko śpiewający na początku Andrzej Rosiewicz.
    Wiele środowisk chce rozbicia układu okrągłego stołu i kiedyś to nastąpi.  






    faktycznie ruszyl godzine pozniej ale "nikt" nie wiedzial dlaczego, zaczelo sie juz nawet szemranie ze z platformy :) nie moga sie nagadac, w sumie dobrze ze nie powiedzieli dlaczego bo moglo to wszysko ruszyc

    jakos wytrzymalem Rosiewicza ;)

    w tv Bosak sie zalil troche ze nie dostali "nie powachali" ani zlotowki z tego co poszlo na obchody, moze cala kase poszla na laurkowaty koncert (pod prezesa) dla niepodleglej, dzien wczesniej ;) dlatego koncert byl jaki byl, ja tam sie pobawilem

    plus dla narodowcow i munus dla pisu

    a tu troche o tym co mowia media za granica, nie mowie o tych glownego nurtu bo te sami niemcy tez uznaja za zaklamane ale spolecznosciowe

    https://youtu.be/2ZVVPfUJOOE

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.