Obozy, kolonie dla dzieci

edytowano kwiecień 2009 w Pomagajmy sobie
Planując tegoroczne wakacje rozważamy wysłanie starszych dzieciaków (13 i 11 lat) na jakiś obóz. Ważna jest kwestia bezpieczeństwa. Ale też nie bez znaczenia formacja duchowa.
Moze znacie coś takiego? Może Wasze dzieci korzystały? Możecie konkretnie coś polecić?

Będę wdzięczna...
«1345

Komentarz

 • edytowano marzec 2016
  Ja polecam obozy organizowane przez ośrodki kulturalne związane z formacją w Opus Dei. Moje dziecko jeszcze nie było, ale sama organizowałam kilka, nigdy nikomu nic się nie stało, formacja była (codzienna Msza św., Różaniec, pogadanki o cnotach ludzkich), zabawa też, dobre wykorzystywanie czasu, super atmosfera, dzieci wracały zadowolone i chciały jechać z nami za rok.

  dla chłopaków:

  Klub Potok (www.potok.waw.pl)

  dla dziewcząt :

  Klub Filary (W-wa) tylko, że tu jeszcze nie ma informacji o obozie, ale obóz na pewno będzie - pewnie na początku wakacji.
  Klub Fontanna (W-wa) (www.fontanna.waw.pl)
 • Joanno, tylko, ze te obozy są chyba tylko dla dzieci, które uczestniczą w zajeciach klubu:cry:
  A może wiesz o innych zorganizowanych formach wyppoczynku pod patronatem opus dei?
 • Malgorzata32:
  Joanno, tylko, ze te obozy są chyba tylko dla dzieci, które uczestniczą w zajeciach klubu:cry:
  Nie, nie tylko. Tzn. wiadomo - dzieci, które chodzą do Klubu mają pierwszeństwo przy zapisach, ale jak zapiszecie się odpowiednio wcześniej to na pewno będzie dla Was miejsce. Na zajęcia w Warszawie przychodzi średnio 20-25 dzieci, a obozy są organizowane dla 50-70. W niektórych miastach nie ma jeszcze ośrodków ani klubów a są rodzice, którzy z Dziełem sympatyzują, oraz przyjaciele tych rodziców itp. Na pewno warto zadzwonić i się spytać.
  Nie wiem czy bliżej Ci do Warszawy, czy do jakiegoś innego miasta... są też ośrodki w Szczecinie, Krakowie i w Poznaniu... na stronach, które podałam poprzednio są linki do ośrodków w innych miastach.
 • a ja szukam dla dziewczynki 9 letniej odpowiedniej kolonii, żeby mi złych nawyków nie przywiozła w prezencie . pilnie na lipiec
 • Co roku nasza brygada wyjeżdża na 2-tyg. rekolekcje oazowe. Kiedy mieszkaliśmy w Gdyni, były to okolice trójmiasta teraz (od 2 lat)- Rumia ;Salezjanie ośrodki mają porozrzucane po całej Polsce, więc i co nieco Polski zobaczą i o Ducha jestem spokojna:boogie: Na naszych chłopaków rekolekcje działają znakomicie, tacy są potem przez jakiś czas wyciszeni... ułożeni... i wiem, że jest możliwość wyjazdu dla dzieci, które nie są w formacji, a często po takich rekolekcjach wstępują w szeregi oazowiczów (przeważnie zależy to, od księdza prowadzącego, ale nie słyszałam, aby któryś kiedyś odmówił).
  K
 • To ja jeszcze o obozie Klubu Iskierka - dla dziewczynek, bo właśnie dostałam informacje, co, gdzie, kiedy i za ile (wieczorem będzie na stronie www). Minął już termin zapisów dla Klubowiczek, więc teraz może zapisywać się już każdy:

  W tym roku zapraszamy wszystkie dziewczynki po 4, 5 i 6 klasie na obóz letni na Kaszuby,
  termin obozu to 28.06 do 6.07, miejsce Kiełpino, niedaleko Gdańska
  przybliżony koszt to ok 880 zł ( koszt jest uwarunkowany wyższymi cenami za nocleg w tym regionie w porównaniu do miejsc z poprzednich lat),
  zapisy (do wyczerpania miejsc) u Zuzanny Wiewiorowskiej - 0 503 06 29 21, zwiewiorowska@gmail.com
  Jeśli zdecydują się Państwo na wyjazd proszę do 10.05 wpłacić bezzwrotną zaliczkę w wysokości 300 zł
 • czy mogą być dziewczynki z poza W-wy, i czy zaliczka jest wliczona w tę sumę 880zł
 • dobra zadzwonię, sie dowiem:cool:
 • Joanno, a czy są inne terminy? My tu zaczynamy wakacje dopiero ok 25 lipca, więć sierpień byłby dobry...
 • Jej , przepraszam, że dopiero dziś odpowiadam - nie zauważyłam że są tu nowe wpisy...

  TAK - mogą byc dziewczynki spoza W-wy i zaliczka jest wliczona w sumę, jeśli więcej jedzie dzieci np 2 lub 3 siostry to myślę, że można negocjować cenę - tak przynajmniej kiedyś było, że dla wielodzietnych były zniżki :wink: zwykle symboliczne, ale zawsze to coś...

  Co do innych terminów to raczej wątpię by były w sierpniu, tzn. z Iskierki na pewno nie ma, a z innych Klubów - z różnych powodów te obozy (dla dziewczyn starszych też) zazwyczaj organizowane są na przełomie czerwca i lipca oraz w lipcu.
 • Joanno, zapisałam!!!:swingin::swingin:
 • Małgorzato, bardzo się cieszę :bigsmile:
  Dopiero przed chwilą miałam czas by wrzucić to info na stronkę Iskierki :wink: dałam Wam fory :wink:
 • a ja zapomniałam Twojego nazwiska, z profila kiedyś wyczytałam, i stronkę z tęczą oglądałam:pirate: Twoją
  ale pani przypomniała i się wyjaśniło:smoking:
  odbieramy córkę w Gdańsku, bo akurat w tym terminie my zaczynamy pobyt w trójmieście,
  poszło gładko
  dzieki:flowers:
 • mam nadzieję, że urodzę do 28 czerwca:wink::wink:
  no, ale tak dużych poślizgów nigdy nie miałam
  że tez u nas zawsze taki kocioł rodzinny, w terminach
  ale lubię to, przynajmniej człowiek czuje że żyje,
  choć wieczorem padam i zasypiam czasem w ubraniu,

  :cool:
 • Małgorzata
  choć wieczorem padam i zasypiam czasem w ubraniu,

  :cool:[/quote]

  nie cierpię tego stanu - budzę się nad ranem wściekła i już nie mogę zasnąć - mówiłam ostatnio o tym przy pewnym kawalerze i odpowiedział ,że on tak miał , jak ostro pił :crazy:
 • :thumbup::rolling::rolling:
  to może zacznę pić, bo rano kaca nie mam:tooth:
 • mam to samo.......mycie zębów o 2 w nocy......jak mąż wyrzuci z łóżka......karmienie piersią w ogóle działa na mnie nasennie:wink:
 • sylwia1974:
  mam to samo.......mycie zębów o 2 w nocy......jak mąż wyrzuci z łóżka......karmienie piersią w ogóle działa na mnie nasennie:wink:
  też lubię ten usypiacz- dlatego każde z dzieciaków karmiłam ponad rok:thumbup:

  ten wątek jest o koloniach a my o budzeniu się w ubraniach nad ranem, jesteśmy wielowątkowe .... :cheer: pewnej nocy uciskana swetrami ( na mnie)przebudziłam się wściekła i krzyknęłam do męża - mogłeś mnie rozebrać...:crazy:
  mój syn , chyba wtedy czteroletni obudził się rano w rzeczach z poprzedniego dnia i bardzo zadowolony krzyknął - huraaaa nie muszę się ubierać!!
 • mnie mąż czasem rozbiera przez sen ( w kontekście wypowiedzi matka5) nie zrozumieć opacznie:cool:
 • słuchaj Sylwia czy taki stan jw - permanentnego zmęczenia jest argumentem za czy przeciw , jeśli chodzi o posiadanie dzieci ??
  :shocked:

  obejrzałam wasze piękne zdjęcia świąteczne i one są odpowiedzią :cheer:
 • Ja też bardzo lubię stronę Sylwii , jest inspirująca ...:smile:
 • Oj Sylwio, uwielbiam zaglądać na Waszą stronkę, jest wzruszająca, poruszająca. Szczególnie to zdjęcie z I Komunii dzieci, gdze jesteś Ty z maluzhami, taka rozpromieniona, uśmiechnięta, one też takie jasne, w oczach blask młości, najlepsza reklama welodzietności. I chociaż zdaję sobie sprawę, że codzienność może byc trudna, to ten blask pokazuje, co jest w głębi.
 • Taka strona to też "dawanie świadectwa publicznie" a przynajmniej jakiś redaktor nie zrobi z takiej rodziny "dziwowiska".
 • o dzięki :) no to nasz sposób na dawanie świadectwa ....właściwie dzieło męża

  Jak mam odpowiedzieć czy ten stan zasypiania w ciuchach ( którego notabene niecierpię) jest za czy przeciw posiadaniu dzieci.....
  Nie lubię tego stanu, ale dzieci lubię ogromnie i zasypiać przy nich też, a jak mąż rozbiera.....to też lubię....:shamed: więc chyba same argumenty "za"

  Oczywiście codzienność bywa trudna, ale kiedyś mój maż jeszcze "nie mąż" powiedział, że nie chce łatwego życia tylko pięknego :) - sprawdziło się jak proroctwo :wink:
 • Wciąż szukam jakiejś "wartościowej" propozycji wypoczynku dla 11 letniej dziewczynki w terminie początek sierpnia.
 • Jak umie spac na drzewie i pije wode z rzeki to polecam zawiszaków...

  http://www.fse.pl/index.php?page=4&subpage=2
 • Zapisałam syna na obóz dla chłopców w Rudzie w terminie 1-12 sierpnia.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.