SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

1167168169170172

Komentarz

 • edytowano 12 lipiec
  Podejrzewam, że mało kto z tego wątku przeczytał artykuł pod linkiem i nawet nie wie, jakiego kraju dotyczy. Już nie mówiąc o tym, że iż artykułu nie dowiadujemy się "konkretów ", bo co wiecie o standardach na Samoa? No ale macie clickbaitowy tytuł i on potwierdza Wasze tezy. "Konkret". Właśnie dlatego kwestia szczepień w Polsce nie będzie długo ucywilizowana. Nie ma sensownego systemu odszkodowań, bo antyszczepionkowcy koncentrują się na sensacjach,a ich autorytetami są homeopaci. Aha, i hejtowanie każdego, kto wytyka naiwność, bo pewnie jest wyslannikiem big farmy... edit popr
 • A projekt z podpisami, jak to za PiS, utknie w sejmowej zamrażarce. 
 • A za PO wszystkie były rozpatrywane i brane pod uwagę , ha ha
  Podziękowali 1Klarcia
 • edytowano 12 lipiec

  .

  *Dobra poniosło mnie, nie warto.
 • @Tola a ja podejrzewam że tu są inteligentni ludzie i jak w nagłówku pisze pisze Samoański rząd  wszyczna dochodzenie to wiedzą że że samoański rząd nie.robi  tego w Czechach.

  I sensowny system odszkodowań jest drugorzędny, po pierwsze nie ma systemu zgłaszania i leczenia powikłań (pisałam o tym wcześniej ). 
  Podziękowali 2MAFJa Ula
 • A jak wejdziesz Tola na strone StopNop to tam cala rzesza wyimaginowanych rodziców opowiadajacych o powiklaniach które dotknely ich dzieci.
  Podziękowali 2maliwiju Małgorzata32
 • edytowano 12 lipiec
  Ale zaczekajmy.  Właśnie zmarło nagle dziecko w Polsce wczesniak i nie taki skrajny, dziecko urodzone w dobrym stanie, na oddechu wlasnym, za chwilę miał pogorszenie zdrowia respirator itd. Najprawdopodobniej wraz z wkluciem wszczepili mu niechcący lekarze bakterie, nie zareagowali od razu i na drugi dzień mimo walki o nie dziecko zmarło, sepsa, aż tak szybko. Gdyby nie walka zmarloby za parę godzin lub jeszcze szybciej. Matka wini szpital. Może tu też nie tyle chodziło o szczepionkę a o brak higieny, bakterie która dostała się do krwi wraz ze szczepionka.Musi być sekcja która to wykarze gdzie był blad, musi być sekcja żeby była jasność co się tak na prawdę stało. Czy szczepionka zanieczyszczona na przykład, czy na prawdę jakaś dziwna reakcja na zwykłe szczepienie. Ja tego nie wiem. 
 • edytowano 12 lipiec
  A może gdyby układ immunologiczny nie był obciążony szczepieniem bakteria nie byłaby tak groźna.
  Nie mówiąc już że gdyby nie szczepili nie doszłoby do zakażenia ale nie popadajmy w paranoję że od jednego ukłucia w niesterydowych warunkach się umiera.
  Czy ktokolwiek słyszał aby ktoś umarł na zakażenie po pobraniu krwi?

  I tak to właśnie to działa winą obarczą poradnie za brak higieny, poradnia zapłaci karę sanepidowi, może zwolnią panią Zdziwię salową i interes dalej się będzie kręcił.
 • edytowano 12 lipiec
  Tak, od jednego wklucia można umrzeć gdy nie ma zachowanej higieny, bez względu na to czy to szczepionka czy rutynowe pobranie krwi w szczególności w szpitalach gdzie są odporne na wiele antybiotyków bakterie. Zresztą u nas gdy dzieci są wiele razy klute np wczesniaki co i rusz zdarza się bardzo podwyższone crp a nawet sepsa i z badań wynika potem jaka to bakteria, tylko że lekarze reagują szybko zanim dojdzie do wstrząsu septycznego. Najczęściej to dzieci są ciągle monitorowane, badane i na antybiotykach tylko crp się podniesienie.  U mojej mamy w pracy zmarła dziewczynka. Operacja się udała a przez wenflon za jakiś czas doszło do zakażenia i za wolnej reakcji szpitala..sepsa, dziewczynka 4 latka. Koleżanki syn wczesniaki zdrowy u dość duży, zapalenie opon i mózgu też bakteryjne podobno od wklucia bakteria gramujemna za wolna reakcja szpitala.
  Zakarzenia to jedno z pierwszych miejsc wśród przyczyn zgonów u wczesniakow a może i pierwsze. Taka niepozorna bakteria.
  Podziękowali 1aqq
 • Tak Tola, KONKRETY w Polsce. Wiele rodzin tego doświadcza.  Że szczepi się chore dzieci, że wszelki powikłania poszczepienne są wyśmiewane, bo jak taki głupi rodzic może powiązać szczepienie z powikłaniami.  Szczepienie przy problemach neurologicznych, alergicznych etc. To pokaż mi, proszę, jakie są standardy szczepień w Polsce. Jak się bada dzieci przed szczepieniem, jak się w szpitalu stwierdza, że dziecko jest zdrowe. I przestań wciskać ludziom, że są głupi, a szczepienia są dla ich dobra przy tym, co wyprawia się w związku ze szczepieniami przez lekarzy i pielęgniarki. Brak odszkodowań winą tych, co nie chcą szczepić?  To naprawdę mądrość roku, Tola.
 • @maliwiju trafna diagnoza choc @Tola tez ma racje ze wokol nieszczepiacych pelno homeopatow, jakiekolwiek pytanie o problem ze zdrowiem na grupach SN zawsze odsylaja do homeopaty. Az mnie to razi. To tak jak u nas w okolicy zawsze polecaha "babki". 
  Podziękowali 1mamaw
 • M_Monia powiedział(a):
  Tak, od jednego wklucia można umrzeć gdy nie ma zachowanej higieny, bez względu na to czy to szczepionka czy rutynowe pobranie krwi.
  Ile znasz takich przypadków? 
 • Dobrze, ale to, że homeopaci się wciskają o niczym nie świadczy. Jakie to są powiązania z tym, co się wyprawia ze szczepieniami? Bo to takie wygodne, że proszę, szczepienia są super, bo wokół nieszczepiących są homeopaci, więc to wszystko to bujda. Tam, gdzie można zarobić zawsze będą chętnie zarobku, dlaczego z homeopatią miałoby być inaczej? To raczej świadczy o fatalnej sytuacji całej naszej służby zdrowia, która się wypnie przy nopach. A zdesperowany rodzic będzie szukał każdego rozwiązania.
 • edytowano 12 lipiec
  Maliwju mnóstwo znam takich przypadków w Polsce. Wprawdzie najczęściej chodzi nie o jedno a o wiele wkluc dziecka słabego i któreś nieudane z zakażeniem i nie koniecznie zgonem ale np ciężkie powikłania neurologiczne, zapalenie opon itd. To zdarza się jak dziecko czy dorosły leczony jest w szpitalu na jedną chorobę a np umiera lub ma powikłania po zakażeniu szpitalnym np sepsie. Można się sądzić. Wtedy się dochodzi czy pielęgniarki zmieniały rękawiczki, czy była zachowana higiena, skąd u dziecka bakteria w krwi,  dlaczego za późną reakcja itd. Pisałam wyżej.syn koleżanki żyje ale jest sprawa w sądzie przeciwko pielęgniarki i szpitalowi. Został zarażonych bakteria gram ujemna przez rutynowe wklucie. Szpital nie zareagował na czas i dziecko przeszło bakteryjne zapalenie opon i mozgu. Teraz weszły nowe jeszcze lepsze procedury żeby unikać zakarzenia przez wklucie i szybciej reagowac. Leżał w szpitalu jako zdrowy duży wczesniak, zdrowy był miesiąc a potem nagle pogorszenie zdrowia, wypisany jako ciężko chory po zapaleniu mózgu. Omal nie zmarł. Jest niepełnosprawny
 • Mój syn miał cały czas antybiotyki jak tylko miał wklucie centralne i podawane naraz wiele lekow. Też dla bezpieczeństwa, bo szpital wie jakie to zagrożenie i codziennie badane crp, potem co drugi dzień. Mimo to raz złapał bakterie w krwi ale szybko zareagowali
 • edytowano 12 lipiec
  Ja wiem ze nie tylko szczepionki na wirusy ale i antybiotyki na bakterie są szkodliwe ale te drobnoustroje są jeszcze bardziej szkodliwe i właśnie dlatego teraz dzieci nie umierają tak czesto jak kiedyś bo mamy narzędzia i wiedzę żeby walczyć. Szczepionka nie zadziała już po zakażeniu wirusem. Działa przed dlatego daje się przed, wszystkim żeby wirus się nie szerzyl. Najgorsze bakterie są w szpitalach ale rączkę się dezynfekuje przed zaszczepieniem igły są jednorazowe, rękawiczki jednorazowe. Gdyby się tego nie robiło cześć z nas umietalaby po zwykłym wkluciu .  Zresztą kiedyś ludzie umierali częściej np po operacjach bo nie dbano o higienę i nie stosowano antybiotyków. Im bardziej inwazyjna procedura medyczna i bardziej osłabiony organizm  tym większe ryzyko dla tej osoby.
 • Super. Tylko nikt tu nie twierdzi że szczepionki to głupota. Producenci szczepionek nie są głupi. A do głupich za to skierowany jest ten komiks. Nie obala żadnego rozsądnego argumentu. Nie wyjaśnia radnego ewidentne przypadku. 
 • https://www.facebook.com/Pobudka.org/videos/1791584914290645/

  Dziecko 5 letnie, wydawałoby się już duże, a jednak reakcja nieoczekiwana.
 • Ee.. Brudna igła pewno. Bo przecie nie możliwe żeby to od szczepienia. 
 • @Tola wiesz możesz mnie nazywać oszołomem ale trudno jest raczej zaprzeczyć,
  że my tzw.mieszkańcy Europy Wschodniej jesteśmy traktowani gorzej.
  Gorszej jakości ciuchy,gorszej jakości kosmetyki,gorszej jakości chemia gospodarcza itd.
  A skoro jesteśmy gorsi=głupsi,to czemu by się na nas nie wzbogacić i nie wciskać nam każdego syfu opakowanego w złoty papierek?
  To tak jak z Meksykiem: budowa i funkcjonowanie koncernów amerykańskich produkujących "kolę" doprowadziły ogromne obszary Meksyku,do klęski żywiołowej jaką jest brak wody.
  Ale za to Meksykanie są największymi konsumentami koli właśnie.
  Bo jest duuużo tańsza niż woda,dostępna wszędzie,a pić się chce.
  Nikt ich przecież nie zmusza,nie muszą pić koli.
  Tyle, że wody nie mają.
  My jesteśmy traktowani tak samo przedmiotowo.
  Bo niby przymusu szczepienia nie ma ale jest nacisk sanepidu.
  A jak są przeciwwskazania to szczep w szpitalu,tam w razie czego dziecko Ci ODRATUJĄ.
  Aspiryny i mnóstwa leków dziecku nie można podać ,
  bo jest ryzyko ewentualnych powikłań ,
  ale należy!!! narażać jego życie i ryzykować sytuację,że trzeba je będzie odratowywać???
  W imię czego?
  Bo w teksty o epidemii,przy nieszczepienu się 3/4 dorosłego społeczeństwa nie wierzę.


 • Aneczka08 powiedział(a):
  Kiedy Ty się @Klarcia szczepiłas ostatnio na meningokoki, tężec itp???. bo odporna to już od 30 lat nie jesteś i możesz być zagrożeniem dla innych.

  Na meningokoki szczepiona nie jestem - w czasach mojego dzieciństwa takich szczepionek nie było, a teraz nie wiem nawet czy dorosłych szczepią na to.
  Zastrzyk przeciwtężcowy dostałam w tym roku (koniec wiosny), gdy kot mnie ugryzł.
  Na WZW B szczepiona byłam 2 lata wstecz, teraz planuję przyjąć szczepionkę przeciw WZW A, bo coraz więcej ludzi na to choruje. W Szwecji są liczne zachorowania, twierdzą, iż to od truskawek importowanych z Polski.

  ***

  czemu sama się nie szczepiła? Tym bardziej że była przewlekle chora <

  Osób przewlekle chorych szczepić nie można, niestety.
 • No właśnie - przykład ze zmarłą na zakażenie wywołane meningokami o tyle jest nietrafiony , że to szczepienie nie jest - a przynajmniej na pewno do niedawna nie było obowiązkowe. Więc przykład, łagodnie mówiąc , skierowany do osób ,mających problem z krytycznym myśleniem.
 • Nie jestem antyszczepionkowcem w tym znaczeniu , że walczę z systemem i nie szczepię dzieci obowiązkowymi. Podpisałam jednak projekt ustawy ,jestem za wyborem . I strasznie mnie wkurza traktowanie osób krytycznych wobec szczepień -wszystkich ,czy też wybranych - jako oszołomów . Zamiast merytorycznej dyskusji z szacunkiem dla poglądów innych - nawalanka i ośmieszanie . A przecież można na spokojnie porozmawiać -np-jak to jest w innych krajach i jakie są rezultaty takiego stanu rzeczy. I co to są za kraje , gdzie nie ma obowiązkowych szczepień. Można się zdziwić. I zawsze wypadałoby mieć w tyle głowy ,że wiedza medyczna (jak wszystkie) ciągle się zmienia.Żeby nie cofać się daleko w głąb czasu - ileż teorii medycznych zmieniło się choćby w ciągu ostatnich 100 lat ?
 • Klarcia powiedział(a):
  Aneczka08 powiedział(a):
  Kiedy Ty się @Klarcia szczepiłas ostatnio na meningokoki, tężec itp???. bo odporna to już od 30 lat nie jesteś i możesz być zagrożeniem dla innych.

  Na meningokoki szczepiona nie jestem - w czasach mojego dzieciństwa takich szczepionek nie było, a teraz nie wiem nawet czy dorosłych szczepią na to.
  Zastrzyk przeciwtężcowy dostałam w tym roku (koniec wiosny), gdy kot mnie ugryzł.
  Na WZW B szczepiona byłam 2 lata wstecz, teraz planuję przyjąć szczepionkę przeciw WZW A, bo coraz więcej ludzi na to choruje. W Szwecji są liczne zachorowania, twierdzą, iż to od truskawek importowanych z Polski.

  ***

  > czemu sama się nie szczepiła? Tym bardziej że była przewlekle chora <

  Osób przewlekle chorych szczepić nie można, niestety.

  Zatruło się 13 osób w jednej knajpie podobno mrożonymi truskawkami z Polski. Klarcia taka doinformowana. Z planowania szczepień nic nie wynika, idź się zaszczep.
  Podziękowali 1Monika73
 • Elunia powiedział(a):

  Zatruło się 13 osób w jednej knajpie podobno mrożonymi truskawkami z Polski. Klarcia taka doinformowana. Z planowania szczepień nic nie wynika, idź się zaszczep.

  A co - 13 osób w różnych powiatach, to nie są liczne zachorowania?

  Przypadki zakażeń zdarzyły się w czterech szwedzkich powiatach (Skania, Blekinge, Kalmar i Gävleborg)


  ***

  W między czasie liczba chorych wzrosła do 15 i nie można wykluczyć następnych zarażeń. A gdyby ludzie byli zaszczepieni, nie było by tej historii.

  Wirtualna Polska dowiedziała się już o 15 przypadkach. Do zatruć doszło w czerwcu i lipcu. Szwedzkie służby przypuszczają, że będzie ich więcej.

 • Tak, najlepiej zaszczepić się na wszystko. Wtedy nikt na nic nie zachoruje ;)
  Podziękowali 1OlaN.
 • Jeszcze jakby były szczepienia na głupotę...
 • I żeby te dzieci szczepione na wszystko były okazami zdrowia ...
  Podziękowali 1Małgorzata32
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.