Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak to Żydzi Masjasza przegapili

2

Komentarz

  • Klarciu, modlitwa o nawrócenie Żydów obecna w trydentce jest wyrazem najgorętszej miłości, bowiem chcemy dla nich dobra ostatecznego jakim jest zbawienie.
  • [cite] Klarcia:[/cite]Ja znam tylko dwa:
    - wspólnoty neokatechumenalne,
    - Wspólnota Błogosławieństw, założona przez Brata Efraima, Zyda z pochodzenia.
    :bigsmile:
    Papież z całą ferajną nie traktuje żydów z miłością. X. Blachnicki nie traktował też. I Bł. Jan Paweł 2 też, kurka, nie. Co gorsza - wszystko wskazuje na to że Klarcia też...
  • [cite] Gregorius:[/cite]Klarciu, modlitwa o nawrócenie Żydów obecna w trydentce jest wyrazem najgorętszej miłości, bowiem chcemy dla nich dobra ostatecznego jakim jest zbawienie.

    Rzeczywiście - kwintesencja miłości. Nie rozśmieszaj mnie, bo zajadów dostanę.

    Módlmy się za żydów wiarołomnych
    aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc,
    iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego.
    Módlmy się: Wszechmocny wiekuisty Boże,
    który od miłosierdzia Twego nawet Żydów wiarołomnych nie odrzucił:
    wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony,
    aby wreszcie, poznawszy światło prawdy, którym jest Chrystus,
    z ciemności swoich został wybawiony.
    Przez Tegoż Chrystusa Pana naszego.
    Amen.
  • Benedykt XVI (2008 r.) w liturgii Wielkiego Piątku według mszału z 1962 roku zmienił tekst modlitwy o nawrócenie żydów

    Nowa formuła modlitwy:

    Oremus et pro Iudaeis
    Ut Deus et Dominus noster illuminet corda eorum, ut agnoscant Iesum Christum salvatorem omnium hominum.
    Oremus. Flectamus genua. Levate.
    Omnipotens sempiterne Deus, qui vis ut omnes homines salvi fiant et ad agnitionem veritatis veniant, concede propitius, ut plenitudine gentium in Ecclesiam Tuam intrante omnis Israel salvus fiat. Per Christum Dominum nostrum. Amen.

    czyli

    Módlmy się także za żydów
    Aby Bóg i Pan nasz oświecił ich serca, by uznali w Jezusie Chrystusie zbawiciela wszystkich ludzi.
    Módlmy się. Klęknijmy. Powstańcie.
    Wszechmogący wieczny Boże, który chcesz, żeby wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy, spraw łaskawie, aby z wejściem wszystkich narodów do Twego Kościoła, cały Izrael został zbawiony.
  • [cite] Klarcia:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]Klarciu, modlitwa o nawrócenie Żydów obecna w trydentce jest wyrazem najgorętszej miłości, bowiem chcemy dla nich dobra ostatecznego jakim jest zbawienie.

    Rzeczywiście - kwintesencja miłości. Nie rozśmieszaj mnie, bo zajadów dostanę.

    Módlmy się za żydów wiarołomnych
    aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc,
    iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego.
    Módlmy się: Wszechmocny wiekuisty Boże,
    który od miłosierdzia Twego nawet Żydów wiarołomnych nie odrzucił:
    wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony,
    aby wreszcie, poznawszy światło prawdy, którym jest Chrystus,
    z ciemności swoich został wybawiony.
    Przez Tegoż Chrystusa Pana naszego.
    Amen.

    No i co w tej modlitwie złego? Bo ja nie widzę. Widzę nazywanie faktów po imieniu.
  • [cite] AB:[/cite]Klarcia:
    (...)wierze w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół, wyznaje jeden chrzest na odpuszczenie grzechów(...)

    OK - treść obowiązująca wszystkich, którzy deklarują się chrześcijanami, z tym, że interpretacja powyższego będzie już różna, zależnie od wyznania.
  • No bo chodzi o to że są wiarołomni tylko nie należy o tym mówić:wink:
  • I jeszcze jedno.
    Proszę mi pokazać miejsca, gdzie katolicy (już bez cudzysłowu) traktują żydów z chrześcijańską miłością.

    *************

    chociażby historia II wojny światowej gdzie Polacy-katolicy ratowali Żydów, dając wyraz największej z możliwych (wskazanej przez samego Chrystusa) miłości bliźniego (rodzina Ulmów np)
  • Ulmowie mieli dużo dzieci. Byli z neo nawet o tym nie wiedząc.
  • poza tym Żydzie mieli swój czas na nawrócenie dany od Pana "Kairos" od śmierci Chrystusa do zburzenia drugiej świątyni w Jerozlimie (70 r) - nie wykorzystali, ale na szczęście Bóg jest miłosierny :)
  • [cite] Namor:[/cite]Ulmowie mieli dużo dzieci. Byli z neo nawet o tym nie wiedząc.
    pRezydent Komorowski też jest z neo???:shocked::wink:
  • [cite] AB:[/cite]jeden(...) apostolski Kościół

    Słowa kard. Ratzingera:

    " Kosciół jest Â?powszechnym sakramentem zbawieniaÂ?, poniewaz bedac zawsze w tajemniczy sposób złaczony z Jezusem Chrystusem Zbawicielem i podporzadkowany Mu jako Głowie, w planie Bozym ma nieodzowny zwiazek ze zbawieniem kazdego człowieka. Dla tych, którzy nie sa w sposób formalny i widzialny członkami Koscioła, Â?Chrystusowe zbawienie dostepne jest moca łaski, która, choc ma tajemniczy zwiazek z Kosciołem, nie wprowadza ich do niego formalnie, ale oswieca ich w sposób odpowiedni do ich sytuacji wewnetrznej i srodowiskowej.
    Łaska ta pochodzi od Chrystusa, jest owocem Jego ofiary i zostaje udzielana przez Ducha SwietegoÂ?. Ma ona zwiazek z Kosciołem, który Â?swój poczatek bierze wedle planu Ojca z posłania (ex missione) Syna i z posłania Ducha SwietegoÂ?. "
  • [cite] DOEtata:[/cite]I jeszcze jedno.
    Proszę mi pokazać miejsca, gdzie katolicy (już bez cudzysłowu) traktują żydów z chrześcijańską miłością.

    *************

    chociażby historia II wojny światowej gdzie Polacy-katolicy ratowali Żydów, dając wyraz największej z możliwych (wskazanej przez samego Chrystusa) miłości bliźniego (rodzina Ulmów np)

    Chodziło mi raczej o czasy współczesne.
    Poza tym - odniesienie do żydowskiej nacji podczas II Wojny Swiatowej nie było jednoznaczne.
    Z jednej strony - mamy ludzi ratujących Zydów, kosztem własnego życia, z drugiej - tych, którzy na prześladowaniu Zydów zbijają kapitał, z trzeciej - milczącą większość pośrodku, która ma jednak to Zydów nastawienie negatywne.

    To, iż mieliśmy wśród Polaków osoby gotowe do największych poświęceń - nie tylko katolików zresztą, bowiem Irena Sendlerowa była agnostyczką raczej, należała do PPS - nie powinno przysłaniać nam bolesnej prawdy, o tym, iż przeciwwagą były społeczne męty, jak najbardziej deklarujący się katolikami.
  • [cite] AB:[/cite]Klarciu- i o czym to świadczy???

    Jeszcze raz: "Dla tych, którzy nie sa w sposób formalny i widzialny członkami Koscioła, Â?Chrystusowe zbawienie dostepne jest moca łaski, która, choc ma tajemniczy zwiazek z Kosciołem, nie wprowadza ich do niego formalnie, ale oswieca ich w sposób odpowiedni do ich sytuacji wewnetrznej i srodowiskowej."
  • Klarcia: ale to nie jest ofcjalne stanowisko Kościoła
  • [cite] DOEtata:[/cite]poza tym Żydzie mieli swój czas na nawrócenie dany od Pana "Kairos" od śmierci Chrystusa do zburzenia drugiej świątyni w Jerozlimie (70 r) - nie wykorzystali, ale na szczęście Bóg jest miłosierny :)

    Może i mieli - ja próbuję tylko przybliżyć zrozumienie - w tym celu założyłam inny wątek - dlaczego danego im czasu nie potrafili wykorzystać.
    A z czasem, to już było coraz gorzej, bowiem po powstaniu Kościoła strukturalnego rozpoczyna się prześladowanie żydowskiej nacji, które przybiera różnorakie formy.
  • [cite] DOEtata:[/cite]Klarcia: ale to nie jest ofcjalne stanowisko Kościoła

    To jest oficjalne stanowisko Kościoła - wyrażone w odpowiednich Dokumentach.
  • [cite] Namor:[/cite]
    [cite] Klarcia:[/cite]Ja znam tylko dwa:
    - wspólnoty neokatechumenalne,
    - Wspólnota Błogosławieństw, założona przez Brata Efraima, Zyda z pochodzenia.
    :bigsmile:
    Papież z całą ferajną nie traktuje żydów z miłością. X. Blachnicki nie traktował też. I Bł. Jan Paweł 2 też, kurka, nie. Co gorsza - wszystko wskazuje na to że Klarcia też...

    Mnie chodzi o tzw. doły Kościoła, a nie pasterzy, bo ci akurat są OK.
    Ileż gorzkich - żeby nie powiedzieć wrednych słów - pada ze strony "tradycyjnych katolików" pod adresem w/w osób. Powód - ich pozytywne odniesienie (na wszystkich płaszczyznach) do żydowskiej nacji.
    Spotkałam się - na portalu mieniącym się konserwatywnie katolickim - z twierdzeniem, iż Karol Wojtyła jako żyd z pochodzenia, właśnie dlatego faworyzował ową nację.
  • Klarcia ja nie wiem czemu Ty tak bronisz Żydów...? ja w sumie też nic do nich nie mam. Chodzi mi tylko o to, że "Żydom nic nie można powiedzić" - bo to antysemityzm, albo prawie Holokaust, że im się należy coś bo są lepszym narodem niż inne (w co sami głęboko wierzą) - Chrystus zrównał wszystkich.
    A to, że ulegali i ulegają "prześladowaniom ich nacji" nie przeszkadza im trzymać w garści cały finansowy i pewnie i polityczny świat.
  • [cite] Klarcia:[/cite]
    [cite] DOEtata:[/cite]Klarcia: ale to nie jest ofcjalne stanowisko Kościoła

    To jest oficjalne stanowisko Kościoła - wyrażone w odpowiednich Dokumentach.

    Mówiąć kolokwialnie - kwity proszę.
  • [cite] DOEtata:[/cite]Klarcia ja nie wiem czemu Ty tak bronisz Żydów...? ja w sumie też nic do nich nie mam. Chodzi mi tylko o to, że "Żydom nic nie można powiedzić" - bo to antysemityzm, albo prawie Holokaust, że im się należy coś bo są lepszym narodem niż inne (w co sami głęboko wierzą) - Chrystus zrównał wszystkich.
    A to, że ulegali i ulegają "prześladowaniom ich nacji" nie przeszkadza im trzymać w garści cały finansowy i pewnie i polityczny świat.

    Widzisz - taką właśnie, jak Twoja, wypowiedź określamy klimatami antysemityzmu.
    Słowa, które raczej są nie na miejscu:
    - "ja nie wiem czemu Ty tak bronisz Żydów...?"
    - "A to, że ulegali i ulegają "prześladowaniom ich nacji" nie przeszkadza im trzymać w garści cały finansowy i pewnie i polityczny świat."

    Należało by również odróżniać tych - którzy są Zydami jedynie z racji narodzenia, ale już żydami nie są, od tych - którzy są żydami oddanymi Jedynemu Bogu i żadną miarą nie potrafią odnaleźć Adonaj w chrześcijaństwie, a tym bardziej katolicyzmie.

    Nie zaprzeczam, że kapitał w większości jest w żydowskich rękach, nie przeczę, iż rządy państwa Izraela dokonują wielu nadużyć, ale zarazem rozumiem wierzących żydów, którym tak trudno przekonać się do Kk. Powiem więcej - jestem przekonana, iż wielu żydów by się nawróciło na katolicyzm, gdyby przynależący do Kościoła nie wykazywali agresji pod ich adresem. Gdyby świadczono o Chrystusie tak, jak to czynili: ks.Blachnicki, Jan Paweł II, i jak to czyni obecny papież.
  • [cite] DOEtata:[/cite]
    [cite] Klarcia:[/cite]
    [cite] DOEtata:[/cite]Klarcia: ale to nie jest ofcjalne stanowisko Kościoła

    To jest oficjalne stanowisko Kościoła - wyrażone w odpowiednich Dokumentach.

    Mówiąć kolokwialnie - kwity proszę.

    Nie mam już siły jeszcze raz opracowywać tego zagadnienia. Gdzieś już to tutaj jest - może Maciek odszuka?
  • [cite] Klarcia:

    Widzisz - taką właśnie, jak Twoja, wypowiedź określamy klimatami antysemityzmu.
    Słowa, które raczej są nie na miejscu:
    - "ja nie wiem czemu Ty tak bronisz Żydów...?"
    - "A to, że ulegali i ulegają "prześladowaniom ich nacji" nie przeszkadza im trzymać w garści cały finansowy i pewnie i polityczny świat."


    ________________________________________________


    :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:
  • Widzisz - taką właśnie, jak Twoja, wypowiedź określamy klimatami antysemityzmu.
    Słowa, które raczej są nie na miejscu:
    - "ja nie wiem czemu Ty tak bronisz Żydów...?"
    - "A to, że ulegali i ulegają "prześladowaniom ich nacji" nie przeszkadza im trzymać w garści cały finansowy i pewnie i polityczny świat."

    *******************

    A Twoja wypowiedź jest w tym samym klimacie co wszystkie żydowskie riposty jak się im na coś zwraca uwagę - antysemityzm.

    Chodzi mi o to, czemuż to im należą się jakieś specjalne warunki traktowania i uważanie, żeby czasem nie urazić czymś narodu Izraelskiego. Wg. Żydzi są zamknięci na jakikolwiek merytoryczny dialog (na każdy temat) gdyż zawsze wyciągają argument, że to 'antysemityzm'. Sami zaś są wewnętrznie przekonani, że to oni mają rację, a nie jakieś pogańskie narody - i np.: nic im nie przeszkadza systematycznie zabijać Palestyńczyków (lobbując nieoficjalnie w Radzie ONZ, żeby Palestyny nie przywracać do kształtu sprzed wojny 7dniowej - nomen omen również szantażując różne kraje - antysemityzem).
  • Z antysemityzmem jest jak z homofobią mniej więcej...
  • Namor: do tego właśnie zmierzam - nie da się normalnie pogadać.
  • DOEtata: ja tam zawsze mówię, że Żydzi to najwięksi antysemici, mordują Arabów (to też semici)
  • Greg: też czytałem, że są teorię podejrzewające, że to Żydzi stoją za holokustem...
    a mój teść to czasem nawet w żartach mówi, że Żydzi wymyślili Boga :wink:
  • [cite] DOEtata:[/cite]
    Chodzi mi o to, czemuż to im należą się jakieś specjalne warunki traktowania i uważanie, żeby czasem nie urazić czymś narodu Izraelskiego. Wg. Żydzi są zamknięci na jakikolwiek merytoryczny dialog (na każdy temat) gdyż zawsze wyciągają argument, że to 'antysemityzm'. Sami zaś są wewnętrznie przekonani, że to oni mają rację, a nie jakieś pogańskie narody - i np.: nic im nie przeszkadza systematycznie zabijać Palestyńczyków (lobbując nieoficjalnie w Radzie ONZ, żeby Palestyny nie przywracać do kształtu sprzed wojny 7dniowej - nomen omen również szantażując różne kraje - antysemityzem).

    Bardzo mocno uogólniasz. Są różnego rodzaju środowiska żydowskie, propagujące antypolonizm również - niestety.
    Poza tym - ja cały czas odnoszę się do żydów, a nie Zydów, żydzi akurat ani nie popierają utworzenia państwa Izrael, ani nie mają też nic wspólnego z zabijaniem Palestyńczyków, bo oni wogóle nie idą do wojska, nie zabijają więc nikogo.
    Przy tym, chyba ten wątek traktuje o żydach, którzy nie rozpoznali Mesjasza, a nie o żydowskich ateistach - czy?

    PS: Równie dobrze można by powiedzieć, iż jeśli w komunistycznych strukturach przemocy pracowali Polacy, to wszyscy Polacy są winni komunistycznych zbrodni.
  • Klarcia se poczyta Talmud, jaką to miłością te teksty do nas "gojów" pałają.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.