Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Freelancer

2

Komentarz

  • @zbyszek: owszem raźniej. Napiszę priwa
  • Ciekawe czy dojdzie ? :bigsmile:
  • a skrzynkę masz pustą? ;)
  • [cite] zbyszek:[/cite]Ciekawe czy dojdzie ? :bigsmile:
    Wysłałem coś testowo, doszło?
  • Dawno, dawno temu szukałam zleceń ogłaszając się w necie, ale dużo więcej dała mi jednorazowa akcja: nagrałam płytkę ze swoimi pracami i przelazłam się po dużej ulicy na swoim osiedlu, gdzie ma siedziby sporo małych firm, oferując proste www etc za małe pieniądze. Jakiś 5 firm się zdecydowało i... już nigdy nie musiałam szukać zleceń - zadowolony klient to najlepsza reklama :bigsmile:
    Może warto spróbować? Chyba, że mieszkasz z dala od miast, wtedy chyba tylko net pozostaje...
  • Greg: zabaw się w neona i 'łaź po ludziach' ;)
  • Mojej pracy na ogół nie widać, więc trudno pokazać.
  • [cite] DOEtata:[/cite]Greg: zabaw się w neona i 'łaź po ludziach' ;)

    "Ma Pani suchy chleb...dla konia?"
  • jak nie widać to ciężko sprzedać 'kto Ci kota w worku kupi'... te wolnelansy to raczej chyba coś dość prosto zauważalnego robią...
  • [cite] DOEtata:[/cite]jak nie widać to ciężko sprzedać 'kto Ci kota w worku kupi'... te wolnelansy to raczej chyba coś dość prosto zauważalnego robią...
    Często trudno pokazać. Chyba, ze serwery z centrów obliczeniowych byłym klientom podwinę
  • Gregorius, a co robisz?
  • No Meter też na to fuka, że przecież hurtowni wrażliwych danych nie pokaże :bigsmile:
    Ale zlecenia i tak wpadają, koledzy i szefowie z poprzednich miejsc pracy go pamiętają.
  • to Ty Greg bardziej hard[coro]warowiec jesteś?
  • Nie, robię jedno i drugie. od zawiezienia serwera, połączenia kabelkami, poprzez instalację systemu aż do jego monitoringu. Tego na zewnątrz:

    a) albo nie widać
    b) albo nie wolno pokazać (patrz wpis Marceliny)
  • [cite] Marcelina:[/cite]No Meter też na to fuka, że przecież hurtowni wrażliwych danych nie pokaże :bigsmile:
    Ale zlecenia i tak wpadają, koledzy i szefowie z poprzednich miejsc pracy go pamiętają.
    Problem w tym, że nie za bardzo kogoś znam w branży w .pl. Na razie.
  • czyli sieciowiec.
    Lepiej szukaj pracy jako informatyk w jakimś dużym urzędzie. Będziesz miał dostęp do nowych technologii. Bo jako freelancer to nie bardzo chyba że sobie kupisz lub podpiszesz umowę z producentem.


    Freelancerka udaje się przy tworzeniu stron. Tam są przeważnie małe projekty wiedza dostępna jest powszechnie w Internecie. Jak ma się doświadczenie i umiejętność przekonywania to daje efekty. Mi brakuje czasu, żeby robić rzeczy poza pracą. Może jakaś drobnica. :confused:

    Nie wiem czy możliwe jest znalezienie pracy jako sieciowiec. Może jakaś firma hostingowa, bo zakładanie Internetu na osiedlach to ten etap w Polsce mamy za sobą. Pozostali tylko najsilniejsi. Małych firm już nie ma.
  • [cite] zbyszek:[/cite]
    Lepiej szukaj pracy jako informatyk w jakimś dużym urzędzie
    W tej chwili tak robię, tylko pensja taka, że trzeba dorobić gdzieś i jakoś
  • a ile oferują jeśli można wiedzieć ?
  • [cite] zbyszek:[/cite]a ile oferują jeśli można wiedzieć ?
    W sumie nie najgorzej. Ale ja lubi ę dorobić, zwłaszcza, że roboty w pracy nie wiele i się nudzę
  • Gregorius zerknij sobie tutaj http://blog.kosmider.pl/2011/02/2004-2010-co-dalej-z-wielkopolska.html
    Nie wiem co on teraz robi dokładnie bo znamy się ze starych czasów ale może taka znajomośc bedzie przydatna.
  • @Taw: Wielkopolska to technologiczne zadupie. Jedyne sensowny ośrodek to PCSS (Poznańskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe).
  • Greg: a może greenfield a nie od razu zadupie? :wink:
  • Ta, zwłaszcza, że po dwa banki na każdym rogu. A największy pracodawca to chyba VW
    Pyrlandia się stoczyła z gospodarnego regionu do dupowatego, za przeproszeniem.
  • [cite] Gregorius:[/cite]@Taw: Wielkopolska to technologiczne zadupie. Jedyne sensowny ośrodek to PCSS (Poznańskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe).
    To znaczy chcesz go znac czy nie?
  • Tfuskowy cót... nie inaczej:wink:
  • [cite] Taw:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]@Taw: Wielkopolska to technologiczne zadupie. Jedyne sensowny ośrodek to PCSS (Poznańskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe).
    To znaczy chcesz go znac czy nie?
    Jasne, a do Ciebie mam parę pytań w Twojej sprawie, priwem zaraz puszczę
  • no to ja mu napisałem na skypa o Twoim istnieniu odpisze no to ok... nie odpisze to nie będziemy płakali
  • privem czy na skypa?
  • odpisałem

    w swojej i w Twojej sprawie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.