Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Do Matek uczących się...

24

Komentarz

  • Ja wprawdzie nie studia a średnie i maturę robiłam już synem miał pół roku jak zaczęłam i 3,5 jak skończyłam i maturę zdałam. Nigdy wcześniej lepiej się nie uczyłam. Tak że zdecydowanie twierdzę iż z dzieckiem może nie łatwiej ale dojrzalej było. Tzn. moje podejście do nauki. Zobaczymy czy teraz się dostanę z dwójką może być ciekawie.
  • Tez mialam wieksza motywacje do nauki jak juz syna mialam, egzaminy wszystkie w pierwszym terminie zdawalam.
    Jak juz sie pracuje, ma dzieci to nauka to przywilej, odskocznia, w zasadzie przyjemnosc :cool: Bardzo ciesze sie na nastepne dwa tygodnie:robie dwa mordercze kursy (po 8 godzin dziennie) + certyfikaty (egzaminy). Ale przynajmniej do pracy chodzic nie musze :bigsmile:
  • :shocked: ja mam chyba za dużo prac.

    Może jak się dziecię urodzi i będę musiała mieć przymusowy urlop, to się wyrobię z magisterką?
  • Kurcze a mi się nic nie chce - leże, czytam sobie owszem, ale od tematyki studiowanej odrzut mam wielki, na początku miałam wyrzuty sumienia za to lenistwo, ale gładko przeszłam do świadomej radości z takiego stanu rzeczy i jak już nic nie robić to z radością :bigsmile:
  • [cite] agga:[/cite]Kinga to ponadludź jak nic. Ale Natalia to chyba nie istnieje naprawdę?

    Istnieje, istnieje....

    Kilka dni temu miałam te przyjemnośc poznać Ją osobiście...



    I nawet mamy córki w tej samej klasie:wink:



    Natalio, Kingo i inne uczące sie mamy...
    :whorship::whorship::whorship::whorship::whorship:
  • [cite] juka:[/cite]mnie w nauce przeszkadza coraz bardziej wiek, tylko i wyłącznie - chyba mi się kora mózgowa prostuje....
    z malutkimi dziećmi robiłam specjalizacje i różne tam takie certyfikaty bez najmniejszego problemu, a teraz....3 razy czytam jedną stronę i dalej nie wiem....:cry:


    Juko, jest na to sposób!














    Urodzenie dziecka:wink:
  • No to dzid ma już 3 msc, a uczyć nie chce mi się jak nigdy...
    I tak sobie myślę, że jak nie ma motywacji to nic nie pomoże...
    A pierwszy egzamin właśnie z Motywacji mam mieć hehe - ot taki paradoks...


  • ja mam 3 mce na napisanie pracy mgr... jestem na 2gim rozdziale pierwszej książki.
    (od 2 tygodni)

    HELP
    :-t

    Zastanawiam się czy mój promotor to mnie jeszcze będzie chciał widzieć, hmmm...?
  • Pomyśl sobie, że łatwiej jest się skupić jak masz jedno dziecko niż dwoje lub troje ;-).. (patrz mój przykład)
    Skończ szybko to co planujesz, póki dzidź ma tylko 3 miesiące.. i się nie porusza.. i nie trzeba mieć oczy dookoła głowy :P
  • nie żebym już cokolwiek pisała - dopiero CZYTAĆ zaczynam :(
  • @Haku, spoko, ja mam 4 miesiące i 1 rozdział.. plus do zrobienia 60godz praktyk plus parę e-learningów i kupę materiału do nadrobienia po dwóch latach przerwy w studiowaniu..
    Plus dwójkę dzieci: histerycznego 2 latka i małą roczniaczkę vel pępek wszechświata.. i trzecie w drodze..  = spanie na stojąco, warczenie, mdłości...

    Na czas pisania, do końca tego semestru, chętnie bym się zamieniła na jedno dziecko :P!! Chcesz??



  • Haku, ja się czuję leniem i nierobem, oraz zakałą ludzkości jak czytam poprzednie wpisy, więc wyłączam forum i idę sprzątać. Ale jak posprzątasz za mnie to ja mogę za ciebie przeczytać 

    Ale fakt, mój ma 9 miesięcy i jest nieobliczalny. to ostatni momenty, żeby zrobic coś jak Twoje dziecko nie śpi. Chyba, że trafił ci sie spokojniejszy egzemplarz. Czego ci z całego serca życzę

    :x  :D
  • Na jakie tematy piszecie?
    Podajcie, pomożemy!
    :>
  • Kreativität im Einsatz literarischer Texte im Unterricht DaF in der Oberschule
    :D
  • Ale po co od razu tak konkretnie? Nie mogłaś jakoś własnymi słowami napisać? ;)


    Haku, błagam- Ty piszesz coś po ludzku?
  • A co to DaF tylko mi wytłumacz i już piszę ;)
  • Deutsch als Fremdsprache! Możesz nawet pisać do końca czerwca! O ja... wielkie dzięki

    :D :D :D
  • Kreativität im Einsatz literarischer Texte im Unterricht DaF in der Oberschule
    :D
    O to trochę podobne do mojego licencjatu: "Wykorzystanie sztuk plastycznych w nauczaniu języka francuskiego" - cały I rozdział o KREATYWNOŚCI ;)
  • Czuję w kościach, że zaraz otrzymasz priva
    B-)
  • No i proszę, jak miło! ;)

  • Spoko, spoko tylko gdzie ja mam ten licencjat LOL.
  • @Haku, gdybym ja miała tyyylko magisterkę, to już bym kończyła, a ja mam jeszcze sto lat do mgr i dlatego mi się nie chce ;)
  • Zosię urodziłam pod koniec trzeciego roku studiów, Tosię na początku piątego. Z nauką i egzaminami nie miałam problemów. Raczej nawet w terminach zerowych starałam się wszystko pozałatwiać.
    Natomiast pracę magisterską pisałabym pewnie do teraz, gdyby nie pismo, w którym stało jasno, że albo obronię się w grudniu, albo trzeba wnieść opłatę jakoby za powtarzanie roku i jakoś poszło, jakoś poszło 
    :D - w kilka pracowitych tygodni. 
    Ale dyplomu przez następne długie lata nie miałam kiedy odebrać i nadal fizycznie go nie mam 
  • A ktoś pomagał, czy sama wszystko ogarniałaś?
  • Dobra idę...założę się, że za 15 minut  usnę nad książką... ale liczy się, że poszłam :)
  • Siostra pokserowała trochę potrzebnych materiałów, a mąż kiedy tylko nie pracował zabierał dziewczynki na spacer. Teraz nie dałabym rady. Gdzie ta młodość??? Z jedną w nosidle na plecach, a drugą na brzuchu jeździłam autobusem na uczelnię, sama już nie wierzę, że mi się chciało.  @-)
  • ja już kiedyś pisałam, napisze jeszcze raz- nie żeby się chwalić, ale żeby dodać Wam otuchy, że jak ja (leń i leser) mogłam to i Wy  dacie radę...
    Studia zaczęłam z dwójka małych dzieci (2,5 roku i 1 rok). Licencjat broniłam z trzecim ośmiomiesięcznym.
    Magisterkę broniłam z czwartym (chyba) półtorarocznym dzieckiem.
    W połowie podyplomowych urodziło się nam piąte dziecko.
    Jak się rodziło szóste to NIC nie miałam do roboty..ale życie "zatroszczyło' się o mnie w inny sposób.
    Zaczynać doktorat?
    :> ;)
  • No pewnie.

    Też zaczynam myśleć o studiach ;)

    Co byś w W-wie poleciła?
  • edytowano marzec 2012

    .






































Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.