Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Garnek rzymski

13»

Komentarz

  • Mąż mówi, że to może nie emalia tylko jakieś dno cermiczne, w każdym razie się świeci i nie ma takiej struktury jak glina na pozostałej jego części. Wtopiłam?
  • glazurowany, ok! wodę wchłonie od zewnątrz, a od wewnątrz natrzesz tłuszczem - będziesz zadowolona! górę też namocz, góra raczej glazurowana nie jest? "mikroklimat" będzie jak nalezy ;)
    Mam i glazurowane, i nie - w pieczenu różnicy nie widzę, glazurowany łatwiej się myje.
  • Rzeczywiście, tylko spód tak ma! O ja, dziękuję!:) okazało się, że dziś był jeszcze tańszy i mąż zapłacił 35 zł. :D ekstra! już się bałam, to już się nei mogę chlebka doczekać :)
  • Dalybyscie spokoj...teraz bede garnka szukac...:DDDD
  • @Hope
    Dokładnie jest taki, jak na zdjęciu z linka
    Nie mam porównania bo to mój jedyny taki garnek
    Innego nie mam
    Ale z tego jestem mega zadowolona :)
  • Bardzo Wam dziękuję za polecenie, wiecie co mówicie :D
    Jak zobaczyłam wczoraj chleb z tego garnka to mi oczy wyszły! Piękny! I na smalcu i otrębach to sam się z tego garnka wysunął, skórka wyśmienita!
    Wielodzietni zmieniają życie, normalnie przeszłabym obotek tego w sklepie obojętnie i zastanawiała się po co ludziom takie dziwactwa :D juz wiem po co, hehe ;)
  • @Skatarzyna (nie bij X_X ) znów musze Cię o radę prosić.
    Jak robiłam ostatnio chleb w tym garnku to się zagraliśmy z mężem w planszówkę i chleb siedział w piecu ponad 30 minut dłużej niż w przepisie Ani D., ale jak pisałam wyszedł idealny!
    A dziś robiłam wg przepisu i jest zakalec :(
    Ile pieczesz chleb w garnku rzymskim? Czy on on jest zamknięty cały czas czy otwarty? Temerature masz normalną czy dajesz wyższą?
    Zrobiłam tak: garnek namoczyłam, wsadziłam ciasto - urosło, do zimnego piekarnika i od kąd piekarnik doszedł do 200 stopni topiekłam godzinę, jak otworzyłam garnek to wierzch był jeszcze mokry, dopiekłam jeszcze 30 min be przykrycia, ale ciasto padło i zrobił się zakalec (w międzyczasie jak piekarnik miał temperaturę 200 stopnia dorzuciłam zwykłą foremkę z drugim chlebem i on raczej wyszedł).
    Co zrobiłam źle? :( nie wiem czy próbować znów zrobić chleb w tym garnku, czy sobie darować :( ale ostatnio był taaaak dobry!
  • zawsze wkładam chleb do mocno rozgrzanego piekarnika, jak pisałam - piekłam w zamkniętym, po jakiejś godzinie już bez przykrycia, a nawet czasem na końcówkę pieczenia wyrzucaliśmy z formy i już bez sie dopiekał, dokładnego czasu nie podam, raz godzina i pięć minut a raz godzina i kwadrans, a nawet chwilę dłużej - zależy ile ich było :)
  • dzięki , to spróbuję w ten sposób :)
  • @Skatarzyna a garnek można wstawiać do gorącego piekarnika nic mu sie nie stanie? Czytałam, że wstawia sie do zimnego i on nagrzewa sie z piekarnikiem.
  • zimnego z lodówki, czy z zawartością świeżo wyjętą z lodówki nie wkładam do gorącego piekarnika, ale taki z temp. pokojowej
    nam pękły przy używaniu w piecu chlebowym, ale tam temp. ma koło 500st. w piekarniku mają się dobrze od lat.
  • edytowano styczeń 2016
    A jak go namaczavie? wystarczy wlac do niego wode czy trzeba caly zanurzyc? Taki w ogole nieszkliwiony

    i czy taki nieszkliwiony latwo sie myje? nie przywiera?

    mam maly plaski szkliwiony i jest super, ale bez pokrywy, no i juz za maly dla nas
    marzy mi sie wiekszy z pokrywa

    e:ort
  • edytowano marzec 2016
    Ja zanurzam cały. Nie mam problemow z myciem tylko musze pamietać, żeby nie używać płynu do mycia naczyń.
  • Jutro w netto będzie garnek rzymski o poj 4l za 49.99
    Warto?

    Bedą też formy o poj 2l
    Do chleba ok?
    @Skatarzyna, co myślisz?



    http://www.netto.pl/gazetka.html?id=474#/page/5
  • edytowano marzec 2016
    takie zwykłe te ceny, szału nie ma ;) formy 2l do chleba ok.
  • Ja się zastanawiam czy 4l to nie mało?
  • M32, zależy do czego, ja mam różne wielkoości od litrowego do 9l.
  • no koniec świata! a obok w netto szynkowar! @-)
    Czy oni to robią pod wielodzietnych :P
  • Zakupiłam.
    I juz wypróbowalismy.
    Ale...
    Powiedzcie, jak to sie myje?
    Gdzies mi swita, ze bez detergentów.
    Tyle, ze samą wodą domyć nie mogę.
  • edytowano marzec 2016
    ratunku!!!
    ale ja głupia jestem

    po ostatnim użyciu włożyłam garnek do - uwaga - foliowej torby (żeby się nie zakurzył - stoi na górnej szafce w kuchni).

    Wyjęłam go dziś, żeby zrobić mięso....

    taaaa daaaammm!!!!!!!!!

    cały zapleśniały

    i co mam teraz zrobić droga redakcjo?????
  • pasowałoby wyrzucić :(
  • myślałam, żeby wyszorować octem, a potem wstawić z wodą do piekarnika na ileś tam...
  •  podrzucę, bo chciałam dopytać: te nieszkliwione wewnątrz też się smaruje tłuszczem przed włożeniem chleba, prawda? Trzeba dokładnie całą wysokość, żeby chleb ładnie odszedł od boków?

    (mam póki co szkliwiony od wewnątrz i nie muszę być bardzo uważna w smarowaniu, bo nawet jeśli chleb wyrośnie wyżej niż myślałam, to się nie przykleja trwale do ścianek. Ale jak mu się raz zdarzyło przykleić do nieszkliwionej pokrywy, to był problem z jej zdjęciem w czasie pieczenia)

    potrzeba mi nowego, mniejszego i nie wiem, czy szukać koniecznie szkliwionego czy obojętnie...

    a w ogóle a propos chleba z blaszanej keksowki, a z garnka - aż żal, że tak długo piekłam w keksówkach B)

  • Dzieki za wyciagniecie watka. Dostalam garnek na urodziny. Jak Wy go myjecie, szczegolnie jak cos przywiera do scianek? Detergentu nie mozna, druciakiem tez nie bardzo, jak to cudo domyc? 
    Ostatnio wstawilam do piekarnika,  z woda. Wypieklam. Nastepnego nia schowalam do szafki.zaplesnial troche. Nie pomyslalam o tym, ze zanim go schowam musi byc absolutnie suchy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.