Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co można jeść w ciąży

13»

Komentarz

  • Dorotak podziwiam ze z rzyganoem robisz cos w kuchni.. ja tym razem i poki co jem tylko to co mi dostarcza..a najchetnoej podadza ale to juz noe zawsze..
  • Wczoraj odebrałam wyniki badań,mam słabszą morfologia,żelazo poniżej normy,sód poniżej normy i poziom wapnia tez poniżej normy.
    Z objawów (17 tydzień ciąży)  silne skurcze łydek w nocy i obrzęki-podpuchniete nogi w kostkach.
    Poziom magnezu w normie,ale łykam magnez.
    Potas tez w normie,nie wiem skąd te obrzęki tak wcześnie.
    Ciśnienie też ok.
    Co w diecie skutecznie podbija morfologia żeby nie trzeba było się faszerowac lekami?
    Na obrzęki to chyba tylko leżenie,na które nie mam czasu :)
    Niski sód wiec powinnam może jeść sól,a przy obrzekach nie wolno :/


  • skutecznie sok z pokrzywy. na czczo lub 20 min przed posilkiem 10 ml rozcienczyc w wodzie i wypic
  • A poza pokrzywa? Mam uczulenie, a chcialabym w tej ciazy uniknac zelaza w tabl, mam po nim zwrotke...
  • Koktajl z natki pietruszki AniaD podawała jak zrobić.
  • i winko sw.hildegardy.nie wiem z czego toto.. uczulenie na sok czy nna poparzenie liscmi?
  • Ja dawałam synowi pokrzywe z wyciśniętym sokiem z pomarańczy i super dała radę (wiadomo ze dodatkowo gdy w pobliżu wit C lepiej sie przyswaja). 
  • Skąd się bierze sok z pokrzywy? 
  • a da sie zrobic smoothie, czy bedzie parzyc?
  • @MAFJa  na pewno na pylki, jak kwitnie to jest masakra, poparzenie jakos mniej mnie dotykalo, puchlam umiarkowanie. Nie spozywalam nigdy, wiec balabym sie w ciazy testowac. W testach skornych wyszlo mi dosc spore uczulenie, ale tam jest po prostu "pokrzywa".
    Musze poszukac wpisu AniD o tej natce. I o winku poczytac.
  • @Marcelina jak sparzysz pokrzywę wrzątkiem to nie powinna parzyć :)
    Lepsza jest też młoda pokrzywa (sama w sobie jest mnie parząca)
  • Napój z natki robimy tak: pęczek natki miksujemy z wodą blenderem. Dodajemy trochę soku z cytryny i słodzimy miodem, cukrem (lub nie słodzimy, też jest dobre). Przecedzamy na sitku, pijemy od razu.
  • Raz dziennie z peczka? Czy czesciej?
  • Raz dziennie to spora dawka, jeśli są duże niedobory, to można podzielić pęczek i robić mniejsze ilości dwa razy dziennie. U mnie pęczek, taki duży, wystarcza dla kilku osób. Nie łączyć w nabiałem, nie pić wcześniej i potem herbaty i kawy.
  • Dobry jest tez w polaczeniu z grejpfrutem. Zamist natki moze byc szpinak, i wlasniesue zastanawiam, czy pokrzywa tez.
  • Szpinaku staram sie malo jesc, bo mam wysoki kwas moczowy. Ale natke popije. Dziekuje za przepis :smiley: 
  • Wypite :) moj robot zrobil miazge z pietruszki, malo co sie przecedzilo.

  • @MartynaN ;
    z apteki albo zielarskiego. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.