Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

1353638404148

Komentarz

  • Piękny! 
    Podziękowali 1Dorotak
  • Wooooaah, piekny, az szkoda go kroic!
    Podziękowali 1Dorotak
  • Na szczęście ja nie będę :D w środku jest żelka i mus truskawkowy z kremem na bazie mascarpone. Miliony kalorii :D 
  • Zaraz zaraz, ja nie skumalam od razu...@Dorotak to Tyyyy upieklas to Frozen?!

  • Tak, ja ;) w ramach odstresowania po ciężkim tygodniu :D jakoś w lutym i marcu dużo urodzin - właściwie co tydzień coś tam piekę ;) 
    Podziękowali 2Rejczel Izka
  • O ja pinkole, nie mam pytan. Masz tę mooooc masz tę moooc! :p

    Podziękowali 2Dorotak PonuraKura
  • edytowano luty 2020
    Tak ;) w ogromny karton. Tort ma średnicę 20cm, wysokość 14 ;) 

  • Predikata powiedział(a):
    Na grupach szydełkowych niestety też. Kiedyś z jednej sobie poszłam, bo co chwilę jakieś penisy i heheszki. A jak kobiety się oburzały to wylatywały z grupy.
    może właśnie dlatego nie ma oburzenia na grupach tortowych? Bo oburzone są po chwili wyrzucone razem z komentarzami?
    To chyba bylam w tej grupie i nagle z niej wylecialam.
  • A ja dziś mężowi gotowca zakupiłam.
    Z braku czasu.
     Wybrałam spotkanie wspólnotowe.
  • A ten obrazek to kupny czy robiony? @Dorotak
    A nasączasz? Bo ja robię takie mokre, że do pudła bym nie przeniosła
  • matka6 powiedział(a):
    A ten obrazek to kupny czy robiony? @Dorotak
    A nasączasz? Bo ja robię takie mokre, że do pudła bym nie przeniosła
    Wydruk na opłatku ;) tanie, proste, szybkie a jak się trafi wymagająca 4 latka to robi robotę ;) 
    Nie nasączam, biszkopt bez proszku do pieczenia, dość wilgotny, na górę warstwa domowej konfitury. Po dobie chłodzenia jest idealnie wilgotny, ale nie mokry ;)
  • edytowano luty 2020
    Wydruk na opłatku?  :o
    To ja stara kucharka jestem i takich nowości nie znam
    Podziękowali 1szczurzysko
  • matka6 powiedział(a):
    Wydruk na opłatku?  :o
    To ja stara kucharka jestem i takich nowości nie znam
    Ja może też stara, choc nie kucharka, ale nie wiem o co chodzi z tym wydrukiem na oplatku. 
    Podziękowali 1matka6
  • edytowano luty 2020
  • A, czyli już bez dekoracji. Też dobry pomysł. 

    Chciałam wstawić zdjęcie ostatniego tortu ale jak zwykle - nie da się. 
  • ja ciut w temacie niestosownych rzeczy.

    Jednorożce kojarzę, @uja, niestety, z symbolem rozwiązłości seksualnej i homoseksualizmu. Taka symbolika jest współcześnie. Tak jak tęczę 'zabrali' z symboliki chrześcijańskiej.
    Ale tort - naprawdę piękny... 
  • Wiem. Tęcza kiedyś - znakiem przymierza...
    Nikt mnie chyba jednak nie przekona, że współczesna wszechobecność tego symbolu (Jednorożca) to promowanie znaku Chrystusa... Maryi, męstwa czy czystości.
  • Ale tęcza "gejowska" ma mniej kolorów. Na pewnym etapie dzieci bardzo lubią tęczę i jednorożce. Moje teraz tak mają. O gejach jeszcze nie słyszały. Nie wyobrażam sobie żeby im zabronić rysować te rzeczy. Ważne żeby poznały prawdziwa symbolikę od nas a nie wypaczona przez lgtb. To tak jakby się poddac i   patrzeć jak kolejne elementy z chrześcijaństwa przygarniają przerabiając na swoje.
  • ola_g powiedział(a):
    Na opłatku można wydrukować dowolny obrazek (zamawiasz przez internet), krótko przed dzieleniem tortu układasz na wierzchu opłatek i voila...
    Dokładnie, także to robi efekt wow, ale tak naprawdę prosta robota ;) 
  • Rien powiedział(a):
    ja ciut w temacie niestosownych rzeczy.

    Jednorożce kojarzę, @uja, niestety, z symbolem rozwiązłości seksualnej i homoseksualizmu. Taka symbolika jest współcześnie. Tak jak tęczę 'zabrali' z symboliki chrześcijańskiej.
    Ale tort - naprawdę piękny... 

    na szczęście już zjedzony :P:P:P ale jak Cię razi taki motyw na forum to poproś adminów żeby usuneli, ja już nie mogę
  • Sam opłatek roboty nie zrobi... mi się udało niespecjalnie że 2 razy z opłatkiem..  to żeby równo żeby te różyczki ładne..  Nie wiem czy mi to kiedy wyjdzie 
  • różyczki łatwiejsze niż położenie opłatka, odpowiednia końcówka wystarczy
  • edytowano luty 2020
    uJa powiedział(a):
    różyczki łatwiejsze niż położenie opłatka, odpowiednia końcówka wystarczy
    Ojtamojtam. Ja umiem tylko zrobić różyczki ze skórki pomidora i kwiatki z rzodkiewki. 
  • No to jest zdumiewające...jak można nawet do dziecięcego tortu ideologię dziwaczną przypisać i szpilę poszukiwacza zła wszelakiego w neutralny kuchenny temat wciskać... >:)
  • Jeny A moja ma szablon do malowania twarzy z jednorożecem. Nie wiedziałam że to symbol seksu. I paletę tęczę niepełna.choc gejiwska chyba nie. Sama fanka nie jest ale bez przesady.. 
    Podziękowali 1Stokrotka
  • Bitwa o torty teraz iks de... Wyjmijcie kij z tyłka. 
    Myślałam, że nic mnie nie zdziwi, a jednak w wątku sukienkowym zostałam żona żona alkoholika, pomimo krytyki i niesmaku, o którym pisałam. Powoli nie da się pisać.


    I odwalcie się od jednorożców. Są spoko. Jak tęcza. I już.
    Podziękowali 1Stokrotka
  • @uja, nie no, bez przesady! - nie razi! Wspomniałam tylko informacyjnie.

    @Hanq,
    w czasie mojego dzieciństwa nie było fascynacji jednorożcami, bo nikt o nich nie mówił i nie było ich w bajkach... 

    Moje dzieci nie rysują jeszcze, ale świadomie nie kupuję im rzeczy zawierających ten motyw. Bo jego pojawienie się przypisuję jednak konkretnym środowiskom. I masowa nim fascynacja mnie mierzi jednak.

    Podziękowali 1Joannna
  • A torty ze zdjęciem dziecka (na opłatku) to w moich stronach hit pierwszokomunijny.
  •  
    Nie pamiętam z którego roku jest film niekończąca się opowieść, ale mocno stary.
    Bohater rysuje jednorożce.
    Były i w mitycznym kiedyś. Fakt, nie tak masowo, ale wtedy nie każda drobnostka musiała być zdobiona pod gust dziecka.

    Podziękowali 1Stokrotka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.