Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

1373840424348

Komentarz

  • Mam na piątek i sobotę na odbiór trzy torty i cztery ciacha na dużych blachach. Oraz dwie pavlowe. 
    I dziś dostałam smsa, że wszystkie cztery panie w przedszkolu chore i przedszkole w czw i pt będzie zamknięte xD no rewelacja. Chłopaki będą mi kręcić kremy. 
    Takiego dzikiego tygodnia nie miałam.

    A, jeszcze w piątek dzień otwarty w szkole Z. Trzeba zrobić ciacho na kiermasz.
    Efekty pokaże pewnie w niedzielę. Jak dożyje, żeby to zrobić... xD
  • Trzymam kciuki.. ja jutro sama z pączkami... tzn z Nikosiem ale to jakbym sama
  • @Dorotak jak to ogarniesz to twoje kompetencje zarządcze poszybują w kosmos ;) a tak na serio to powodzenia, siły, spokoju :) 
  • Heh. Dzięki :) myślę, że zadziała prawo 'musi'. To co musi być zrobione - będzie. Tylko się bardziej umorduje ;) i jeszcze Z.w obie strony odwieźć.


    Kurcze, @Mafia, pączki. Może jutro popołudniu mi się uda smażyć, jakbym w południe ciasto wstawiła do rośnięcia. To z dziećmi w domu, bez konieczności wychodzenia idzie trochę łatwiej... a jakie paczki robisz?? :D lubię nowe przepisy próbować :D 

    Trochę to nie na ten wątek ale... w piątki jeszcze pływam z chłopakami.. muszę poszukać opieki do maluchów w tym czasie, bo mi wypadła w tym tygodniu. Jakaś ta doba w tym tyg za krótka :( 
  • Pierwszy przepis z moje wypieki. Genialne innych nie próbowałam 
    Podziękowali 1Dorotak
  • U nas wczoraj dakłas ;) urodzinowy 
    Pyszny 
  • @Dorotak, zrobić to zrobisz, byleby Ci nie wyjedli przed odbiorem ;)
  • MonikaN powiedział(a):
    @Dorotak, zrobić to zrobisz, byleby Ci nie wyjedli przed odbiorem ;)
    Nie wyjedza. Zosia od nocy walczy z gorączką, bólem mięśni i ogólnym niepokojem. Czyli jeszcze przy okazji witaj grypo. Nie będą raczej nic jeść w tym układzie 

    Elunia powiedział(a):
    I gdzie to trzymać w zimnie?
    Mam dodatkowa lodówkę i zamrażarkę wolnostojąca. Co prawda dwa poziomy niżej, w piwnicy ale mam. Miewałam większą ilość ciast i tortów w domu. Raj dla łasucha ;) 


    Ale po tym dzikim tygodniu, to chyba znów sobie jakąś łączkę strzele :) 
  • Czyli @Dorotak zapowiada Ci się pieczenie z całą ekipą.
  • No dość wesoło :P domowe mogę piec z nimi. Dla znajomych jak piekę, to nie mają wstępu do kuchni. No a Z.dzis kwarantanna xD 
  • Dzieci pomagały. A ponieważ nie mogę pracować głodna, to najpierw zrobiłam Pavlowe z sosem mango i granatem. 

    Podziękowali 2monika5 mamuma
  • Mi białka zostały po paczkach też pewno powinnampavlova popełnić..  może na niedzielę 
    Podziękowali 1Dorotak
  • MAFJa powiedział(a):
    Mi białka zostały po paczkach też pewno powinnampavlova popełnić..  może na niedzielę 
    Najlepsze co można z białek zrobić :P 
  • eh tort musze na jutro, z prostą dekoracją, macie jakieś fajne pomysly? żeby było szybko i wow! :)

  • Ja dekoruje wtedy 3 okazałymi różami.
  • Półmetek. Tort tiramisu z likierem kawowym zaczyna być moim ulubionym xD 

    Podziękowali 4Agnieszka82 Aga85 Izka mamuma
  • Aż ślinka cieknie... :p chyba zjem wczorajszego pączusia B) skoro bezy w lodówce niet...
    Podziękowali 1Dorotak
  • Po domowych paczusiach zostają białka ;) a beza łatwa, tylko długo się suszy ;) na te z mango namówiłam nawet Mamę, żeby dziś przyjechała  B)
  • @Dorotak wspaniałe te Twoje ciasta!
    Podziękowali 2Dorotak Monira
  • Dorota na czym robisz te torty? To są jakieś jednorazowe podstawki?

    Daj przepis na tiramisu.
  • @andora, tak, używam twardych dwustronnych podkładów do tortów. Można kupić na allegro. Jest kilka rodzajów, do takich małych tortów dobrze się sprawdzają tekturowe grube. Cienkich nie polecam, każdy, nawet malutki tort, na nich poleci. 

    Tiramisu robię mniej więcej tak - biszkopt nasaczam likierem kawowym z kawą 1:1, krem ma proporcje 3:1 mascarpone i śmietana + na każde 250g mascarpone daje 2 łyżki cukru pudru. każdy nasączony blat smaruje kremem, posypuję tarta czekolada i kakao. I tak przekładam ;)
    Chyba moje wypieki mają taki sensowny przepis na tort tiramisu, ja modyfikuje w zależności od preferencji jubilata ;) 
  • Tiramisu bez żółtek, amaretto i wiśniówki to dla mnie nie tiramisu ;)
    Podziękowali 2Dorotak uJa
  • @Dorotak, ładne te Twoje torty, najładniejsza Pavlova. Ale @Malgorzata32, dobrze, że kakao jest haha. Znowu myślę, że dla Włochów wisnowka w tiramisu, to barbarzyństwo by było ;)



    Podziękowali 2Małgorzata32 Milagro
  • A na krem truskawkowy macie przepis?
    Znalazłam ze śmietaną albo z mascarpone.
    Nie chcę żadnych galaretek, akceptuję żelatynę. 

    @Dorotak, na pewno masz pewniaka
    @uJa
    @Malgorzata32


  • Wiśniówka niee, ale znajoma uparła się, że ma być likier kawowy, to ma. Ja osobiście to wolę rum. Rum do wszystkiego xD

    Krem truskawkowy... Jak chcesz ze świeżych zmiksowanych truskawek to żelatyna będzie niezbędna. Jak zrobisz truskawki w żelu wcześniej, to bez żelatyny krem powinien stać ;) zaraz poszukam proporcji ;)  
  • edytowano luty 2020
    Dzięki, ze świeżych. @Dorotak
    Mrożone zapomnij. Bywają bardzo rzadko.
    A zbliżają się urodziny wielkiego fana truskawek ;).

    Myślę O takim miksie z żelatyna, tylko czy lepiej śmietana czy lepiej mascarpone. 
    Wydaje mi się, że mascarpone lepsze do pracy.
    Podziękowali 1Dorotak
  • Dzięki! Będę robić.
  • edytowano luty 2020
    Dla naszego fana truskawek!
    Prosty, chcialam wyciąć kształt truskawki, ale większość wolała tak jak jest 
    Podziękowali 1Dorotak
  • @Agnicha, krem cukierniczy, nie wiem jak to po polsku, taki budyniowy. Ma super skład. Trzeba dodać mleko i zmiksować i już. 
    Zielone, umyte, wysuszone liscie laurowe z naszego ogródka.
  • Jadłabym...wszystko

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.