Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

1404143454648

Komentarz

  • A ja słony karmel
    @ola_g to jakiś specjalistyczny przepis czy sama tworzyłaś bo ślinka cieknie  :)
  • Trzy godziny. Tiramisu ;) 
    Podziękowali 2PonuraKura Karolinka
  • edytowano kwiecień 2020
    He he
    Ja uparcie wytwarza ciasteczka, po wirusie będą jak znalazl :)

    @Dorotak jaki krem dałaś? 
  • Karolinka powiedział(a):
    He he
    Ja uparcie wytwarza ciasteczka, po wirusie będą jak znalazl :)

    @Dorotak jaki krem dałaś? 
    Mascarpone - 750g mascarpone na 250ml kremówki. Bardzo, bardzo gęsty. W wersji deluxe z wanilią. Ale mi zabrakło dziś niestety :( 
    Robię jeszcze ciasteczka maślane, bo u nas schodzą na tony. Staram się korzystać z naszych zapasów, w ciągu ostatniego miesiąca byłam na zakupach dwa razy. Przy naszych dzieciach to cud, że zostało coś na tort :D 
    Podziękowali 1Karolinka
  • A masz jakiś dobry przepis ma ciasteczka?
  • Tak. najprostsze i najsmaczniejsze, wchodzą każdemu:

    https://www.mojewypieki.com/przepis/najprostsze-ciasteczka-maslane
  • Dorotak powiedział(a):
    Karolinka powiedział(a):
    He he
    Ja uparcie wytwarza ciasteczka, po wirusie będą jak znalazl :)

    @Dorotak jaki krem dałaś? 
    Mascarpone - 750g mascarpone na 250ml kremówki. Bardzo, bardzo gęsty. W wersji deluxe z wanilią. Ale mi zabrakło dziś niestety :( 
    Robię jeszcze ciasteczka maślane, bo u nas schodzą na tony. Staram się korzystać z naszych zapasów, w ciągu ostatniego miesiąca byłam na zakupach dwa razy. Przy naszych dzieciach to cud, że zostało coś na tort :D 
    A mogę zapytać jakie nasączenie do tego? I ten krem jako przełożenie? Ze względu na sytuację epidemiologiczna grozi mi że tort będę musiała zrobić i tiramisu byłby super
  • @Izka nasączam mocna kawa z cukrem, smaruje kremem każdy blat i posypuje kakao i opcjonalnie tarta gorzka czekolada. Ja wolę z czekoladą. Ale ja wszystko wolę z czekoladą :D 
  • A krem to jak pisałaś mascarpone 750 g i 250 ml kremówki, połączyc serek z ubitą kremowka i wanilią (ile jej?)? Czy jeszcze jakaś tajemnica w tym? Będę wdzięczna za instrukcje
  • Wrzucam razem mascarpone i kremówkę i wanilię, na wysokie obroty i aż się polaczy i zgęstnieje. Krótko, żeby się nie zwarzylo ;) 


    Aaa jeszcze cukier pukier do smaku ;)
  • Dzięki :) oczywiście zaznaczę prawa autorskie :) 
  • @Dorotak a mogę jeszcze dopytać czym obsmarowac boki i górę w torcie tiramisu? Też ta masa do przekładania z mascarpone? Pewnie było ale nie dam rady przekopać wątasa... Z góry dziękuję :) 
  • Patrze w wątku i coś takiego jest na niektórych na górze nalane i spływa na bok. Czy to czekolada? 
  • Iza, tynk najlepiej kremówka ubita z mascarpone ale w proporcji 1:1. 
    Jeśli chodzi o drip to czekolada że śmietanka. Gorzka daje 100g na 100g kremówki. Rozpuszczamy w kąpieli wodnej, czekam aż ostygnie i polewam dobrze schłodzony tort.
    Podziękowali 1Izka
  • Nie rozumiem @Dorotak jak ten drip czyli chyba to na górze? Posmarować śmietanka tort, a potem na to czekolada po rozpuszczeniu w kąpieli wodnej i schłodzeniu? Czy mix śmietanka i czeko? 
  • Tynk to śmietanka z mascarpone. Tynkujesz tort i do lodówki bo musi być dobrze schłodzony. Drip to ta polewa czekoladowa. 50 na 50 gorzka i kremówka. Po rozpuszczeniu w kąpieli wodnej musi ostygnąć i taka ostygnieta polewa się na otynkowany tort ;) i znów do lodówki ;)
  • Uff mam nadzieję że dam radę, chociaż martwi mnie jak połączyć gorzka i kremówke, czy to się nie zważy @Dorotak? Szkolenia na YouTube  z pieczenia torta analogicznie jak lekcja małżonka moglyby być ciekawym pomysłem, ja przynajmniej bym oglądnęła chociaż tych tortów tak wiele nie muszę zrobić, kolejny na roczek córki... Dzięki :) 
  • Nie zwarzy jeśli temp nie będzie za wysoka, a czekolada dobrej jakości (polecam lidlowe!). Najlepiej zrobić to w kąpieli wodnej - garnek z wodą na gaz i do niego drugi, w którym jest czeko i śmietanka ;) dasz radę, dasz radę. Ile moi się najedli zwarzonych i zakalcow to juz już tylko oni wiedzą :D 
    Podziękowali 1Izka
  • Najważniejsze żeby przełożenie wyszło, resztę wyrzeźbię. Planuję dwie próby. Dzięki :) 
  • A słuchajcie, a biszkopt jak pieczecie? Teściowa eksperymentuje na emeryturze bo wcześniej nie miała czasu. Z 10 jaj, z mąka krupczatka. Z 40 minut siedział w piekarniku w układzie gora dół i zdechł, wygląda trochę na niedopieczonego. Co poprawić? 
  • edytowano kwiecień 2020
    Taki przepis i Teściowa nie miała wyobrażenia co wyjdzie :) A ile czasu pieczecie? I jak nastawiony piekarnik? 
  • 5 jajek, 3/4szkl cukru, 3/4 mąki pszennej i 1/4 skrobi. 
    Ubijam białka,.dodaje po łyżce cukier,.potem po jednym żółtku. Wyłączam mikser. Przed sitko obie mąki i mieszamy szpatułka. Do pieca 180* na ok 15-20 min w zależności od srednicy. Po upieczeniu rzucam o podłogę i wkładam z powrotem do piekarnika i przy otwartym sobie stygnie.
    Biszkopt z tego przepisu wychodzi o średnicy 23cm i wielkości  10cm. Czyli na jakieś 26-28 człowieków. ;) 
    Podziękowali 1madzikg
  • Królowo :D 
  • A o co chodzi z rzucaniem o podłogę? 
  • Izka powiedział(a):
    A o co chodzi z rzucaniem o podłogę? 
    Nie opadnie wtedy za mocno, bo wyrzucisz z niego na raz całe powietrze ;) przepis bez proszku do pieczenia. Rośnie na samych ubitych białkach. I to jest sekret najlepszego biszkoptu. Ja z proszkiem już nie zjem,.okropnie mi nie smakuje ;D 
  • Oczywiście w blaszce zrzucasz i tak z 30-40cm. Nie musi być daleko, tylko w dół :D 
    Podziękowali 1Izka
  • @Dorotak a jest obawa ze ten Tiramisu może być za słodki bo biszkopt jest nieco słodszy niż Twój. Czy jakoś go czymś podkwasic? 
  • Do stricte tiramisu to możesz pogorzknic ;) kakao i gorzka czekolada. Jak chcesz zrobić wersję awangardowa tiramisu to konfitura z porzeczek będzie bardzo ok ;)
    Podziękowali 1Izka
  • O tiramisu bym zjadła. Już mogę :)
    Podziękowali 1Izka
  • A robicie krem z jajek? Robię na jutro jubilatowi i tak mi po glowie tradycyjny przepis chodzi...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.