Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

14243454748

Komentarz

  • Ostatnio robiłam na roczek tort chalwowy z kwestii smaku, obłędny smak. Nasączyłam bardzo mocną kawą z odrobiną alkoholu w nadziei,  ze dzieciom nie będzie smakował i będą zjadać tylko beziki, którymi był udekorowany :D
  • Roczniak dostał 3 małe kawałki bezy. Nie mam siły robić zdrowych tortów. 
  • malagala powiedział(a):
    Sorry, ona :) Ale nie kumam problemu. Zrob jaki lubisz, na wierzch połóż 3 truskawki, daj jej truskawki i trochę smietany/kremu/biszkoptu.
    Problem taki ze to mój drugi, kiedyś dwadzieścia lat temu coś lepiłam, teraz chce od razu na imprezę, żeby nie robić próbnych, żeby wyszło jak najlepiej i żebym teraz nie musiała dumać za długo więc wrzucam pomysł i juz mam opinie :) 
  • edytowano maj 2020
    @Dorotak potrzebuje zrobić drip z białej czekolady.
    Takowej niestety nie mam. Mam za to gotową białą polewę. Czy rozpuścić te polewę i dodać śmietanki? Czy już raczej nic nie dodawać tylko poleć tort?
    A może jakieś inne pomysły?
    Wierzch tortu musi być biały, a nie chce masy cukrowej.
    Może wystarczyłoby sam tynk. Rzecz w tym, że będę na wierzchu tworzyć grafikę i napisy pisakami żelowymi. Wykabinowalam sobie, że na czekoladzie może być łatwiej niż na tynku. Tylko trzeba równo rozprowadzić te czekoladę. Ale może jestem w błędzie?
    Tort na rocznicę sakramentu kapłaństwa pewnego franciszkanina. Ma być skromny, symboliczny...
  • edytowano maj 2020
    Ganache z białej czekolady?
    A może krem milki way w roli tynku?
  • edytowano maj 2020
    Chce czarnym pisaniem narysować kontury tego obrazka
    Dobrze by było wypełnić habit na brązowo.  Ale nie bardzo wiem czym. Granulowane kakao? Czekoladą? Posypka czekoladowa?
    Co myślisz?
  • https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4545763058782463&id=163535143671965&__tn__=*s*s-R


    To ja się jeszcze tutaj pochwalę i poproszę o głosy na tort Hani. Brała udział w konkursie szkolnym prosimy o głos na Tort dla Brata
  • Ktoś mi coś podpowie?
  • edytowano maj 2020
    @Małgorzata32 taka piosenka o sw
     Franciszku a raczej jej refren mi sie przypomina: Piekne sa gory i lasy i róże zawsze ciekawe lecz z wszystkich cudow natury najbardziej poważam trawę, bo ona deptana, niziutka, bez żadnych owocow, bez kłosa, trawo, siostrzyczko moja, pokorna, zielonowłosa".
    Ja bym nie robila tej figurki w habicie tylko dla ojca franciszkanina szla w kierunku np. trawy, stokrotek, prostoty, w ktorej bezgranicznie zakochany byl sw.Franciszek :)
    Ed. zmiana jednego slowka w piosence.
  • W ogole to bez sensu sie odezwalam z ta trawa. Masz pomysl, znasz tego ojca, wiesz co on lubi, co sie mu spodoba, to zrob habit - gorzkim kakao bedzie chyba najlepiej Ci to "usypać" tak, zeby bylo rowniutko a swiatlocien mozna bedzie nawet takim jasniejszym, dzieciecym Pandicao dodac. 
  • Zawsze ten ojciec może stać na trawie i stokrotkach :D
  • Tak jest ;) 
  • @Rejczel, ŚWIATŁOCIEŃ z Pandicao... @Małgorzata32, stać na trawie i stokrotkach... Na torcie.  :D. Dziecyny, rozwalacie system. 

    A ta piosenka to pewnikiem na kanwie wiersza ks. Twardowskiego!

    Święty Franciszku z Asyżu
    nie umiem cię naśladować
    nie mam za grosik świętości
    nad Biblią boli mnie głowa

    Ryby nie wyszły mnie słuchać
    nie umiem rozmawiać z ptakiem
    pokąsał mnie pies proboszcza
    i serce mam byle jakie

    Piękne są góry i lasy
    i róże zawsze ciekawe
    lecz z wszystkich cudów natury
    jedynie poważam trawę

    Bo ona deptana niziutka
    bez żadnych owoców, bez kłosa
    trawo - siostrzyczko moja
    karmelitanko bosa

     
    Podziękowali 1Rejczel
  • Jak oftop to oftop.
    Dorzucę coś od siebie...
    Świadectwo o. Leona. Tego od tortu. Mocne.
    Pan Bóg ma swoje drogi względem człowieka


    https://wroclaw.gosc.pl/doc/5790157.Maryja-walczy-o-ciebie-Swiadectwo-o-Leona

    A co do tortu...to nie śmiejecie się. Bo o ile gotowanie czy pieczenie nie sprawia mi problemu to już z dekorowanie gorzej
    Podziękowali 1Rien
  • Atsd...
    Jak już mają być te kwiatki to może świeże użyć, np mini bratki?
    Czad...
  • Albo stokrotki...
    Albo niezapominajki
    Albo kwiaty lilaka...
  • Ja głosuję na świeże. :smile:

    (Szalenie lubię offtopy ;))
  • Ja tez.
    Dzięki za pomysł z kwiatkami...
    Uwielbiam kwiatowe dekoracje!

  • A to świadectwo naprawdę daje nadzieję.
    Dla naszych pogubionych bliskich, przyjaciół, znajomych...
  • Niezapominajki - niebieskie - maryjne!
  • edytowano maj 2020
    Ale foto, @Małgorzata32, to teraz MUSI być, wiesz, prawda?...
    Podziękowali 1Izka
  • daj żywe kwiaty i to będzie najpiękniej
    chyba margaretki są wytrzymałe
  • Było całkiem nieźle. I na końcu kakao mi się wysypało. :'(
    Stłukłam litrowy słoik kakao
  • @M32 No przeciez Ty jestes mistrz cukiernictwa, jak babcie kocham! Przecudny tort! Nawet boki przybrałaś kwiatami, jak to swietnie wyglada, tak swiezo, naturalnie, jakby ten tort gdzies wyrósł na łące wsrod kwiatow :) Cudnie Ci wyszla i figurka i napis, ładnie zachowane proporcje. 
    Nie nooo, na miejscu ojca Leona oszalałabym ze szczęścia!!! :) 
  • edytowano maj 2020
    Dzięki @Rejczel. Jeszcze się muszę dużo nauczyć. Tort nieprofesjonalny, ale z serca.
    Ojciec bardzo się wzruszył.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Ten tort jest piekny i serdeczny, tak, serdeczny. Wlasciwie nic wiecej nie trzeba dodawac :)
  • Joannna powiedział(a):
    @Joannna próbowałam te kwiatki potraktować białkiem. Przygotowałam je sobie wczoraj z myślą, że rano udekoruje nimi tort. Ale po wyschnięciu pozwijały się. Użyłam więc świeżych.



  • Ja robię żel z żelatyny wody i cukru i tym "lakieruję" kwiaty,listki albo owoce.
    Podziękowali 2Małgorzata32 Pipijo
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.