Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

14243444547

Komentarz

  • 2 serki mascaropone + smietana 30%( 1 duzy kubek) + 2 tabliczki bialej czekolady + 100 g wiorkow kokosowych.
  • MartaB powiedział(a):
    Sama jestem z niej bardzo dumna, naprawdę nieźle jej to wychodzi. A zrobiła dopiero 9 tortów w życiu
    Zbieram szczękę z podłogi. Ma talent dziewczyna. Brawo i jeszcze raz gratuluje. 
  • @Hania tutaj jest fajny sposob nalozenia kremu, wyglada na niezbyt skomplikowany a jest uwazam efektowny.
    Podziękowali 1Hania
  • A tu przyklad modnego naked cake, naturalny, nieco surowy, roslinne przybranie. Na pierwszokomunijnym torcie ladnie i szlachetnie prezentowalaby sie nieduza gałązka kwitnącego jaśminu.
  • AB powiedział(a):
    Hania powiedział(a):
    Ma ktoś może pomysł na prostą dekorację tortu komunijnego bez masy cukrowej? 
    Tynk śmietana z mascarpone, we wzorek łyżką i żywe kwiaty;)
    Właśnie czaje się na żywe kwiaty...
  • Hania powiedział(a):
    AB powiedział(a):
    Hania powiedział(a):
    Ma ktoś może pomysł na prostą dekorację tortu komunijnego bez masy cukrowej? 
    Tynk śmietana z mascarpone, we wzorek łyżką i żywe kwiaty;)
    Właśnie czaje się na żywe kwiaty...
    Mam szansę mieć w tym czasie wlasne piwonie, jaśminowce, róże. 
  • @MartaB podpowiedz córce żeby kwiaty robiła z masy maślanej, będą ładniej się prezentowały na torcie, nie spłyną i nie zmienia kształtow.

    A torty super, ma dziewczyna rękę;) niech ćwiczy;)
    Podziękowali 2Małgorzata32 MartaB
  • Tak właśnie już ma robić, z masy maślanej ozdoby, a reszta śmietana z mascarpone.
  • Oj tak, bluszcz nie bardzo sie z jedzeniem kojarzy choc na tym zdjeciu wyglada cudnie. 
  • Elunia powiedział(a):
    Rejczel powiedział(a):
    A tu przyklad modnego naked cake, naturalny, nieco surowy, roslinne przybranie. Na pierwszokomunijnym torcie ladnie i szlachetnie prezentowalaby sie nieduza gałązka kwitnącego jaśminu.
    Z bluszczem trzeba uważać, bo drażniący bardzo.

    Czytałam, że przy takich wątpliwych roślinach (albo z kiepskiego źródła) końcówkę, którą się wkłada w krem owinąć np, folią spożywczą.
  • Dzisiejsze zamówienia..
  • 15 i pół, dziękuję w imieniu Hani.
  • Marta masz super talent w domu.
    Podziękowali 1MartaB
  • edytowano maj 2020
    @Elunia biszkopt masz pewnie swój ulubiony.
    Jeśli nie to najprostszy :
    4 jaka (5 jeśli mała) + szklana cukru=zmiksować do "białości".
    Jajka całe ,białko i żółtko razem.
    Do tego-wciąż miksując wlać +/5 łyżek oleju.
    Do tego łyżeczka proszku do pieczenia-można bez,ale z proszkiem jest pulchniejszy.
    Na koniec delikatnie wmiskować lub wmieszać przesianą 1szklankę mąki.
    Wlać do foremki/tortownicy.
    Stuknąć foremką o blat-tj.upuścić/uderzyć foremką na blat z wysokości ok.5-10 centymetrów-tak,żeby ciasto się nie wychlapało
    Wstawić do zimnego piekarnika,piec w 170-180 stopniach ok.30 minut.
    Po upieczeniu przekroić na 3 placki.


    Masa:
    ugotować 2 budynie na 3 szklankach mleka.
    Ostudzić.
    Ubić śmietanę.
    Pod koniec ubijania dodać 1/2 szklanki cukru pudru (dla pewności warto spróbować,czy nie zbyt mało słodkie-ja nie przepadam za mocno słodkimi ciastami).
    Ostudzony budyń wymieszać delikatnie ze śmietaną (śmietana do budyniu).

    Albo jeszcze prostsza masa-ugotować 2 budynie na 3 szklankach mleka,
    po ostudzeniu budyń zmiksować z kostką masła.

    Masę podzielić na  3 części-2 części masy będą potrzebne pomiędzy placki,
    trzecia na górę i boki tortu.
    Jak ktoś ma wprawę ,to nawet nie trzeba wyjmować masy z miski,
    tylko nakładać "na oko".

    Placki delikatnie nasączyć ( do nasączenia 3 placków 1 szklanka wody z cytryną i cukrem-powinna mieć kwaskowy smak).

    Przekładać placki masą,na to owoce,na to kolejny placek.
    Na górę truskawki i gdzie-niegdzie  listki mięty lub melisy -moim zdaniem najładniejsza dekoracja świata.




  • Ja ostatnio  ubiłam śmietanę z galaretka rozpuszczoną w niecałej szklance wrzątku i wystudzonej

    Tym przełożyłam tort z owocami
    Na wierzchem krem i startą  czekoladę i już



  • @kasha ten przepis na biszkopt masz wypróbowany? Czy to jest po prostu że strony Internetowej? Wygląda na całkiem przyjemny  :)
  • @Aga85 wypróbowany-to mój ulubiony,bo szybki i nawet w moim
    kapryśnym piekarniku bez problemu wychodzi.
  • kasha powiedział(a):
    @Aga85 wypróbowany-to mój ulubiony,bo szybki i nawet w moim
    kapryśnym piekarniku bez problemu wychodzi.
    Zrobiłam tort z Twojego przepisu, wszystko wyszło super :* . Krem dość słodki więc nasaczylam woda z cytryną już bez cukru i dodałam truskawki :)
    Podziękowali 1kasha
  • O jaki ładny 
  • To dodam moje ostatnie wypieki
  • @Ula - jak wstawilaś to zdjęcie 
     Nie umiem A kiedyś umiałam 
  • Załączam zdjęcia  z komórki, tylko pojedynczo i trzeba dłuższą chwilę poczekać, żeby się wciągnęło 
  • edytowano czerwiec 2020
    Spróbuję mój komunijny  pokazać https://photos.app.goo.gl/6UVopYmsPXf619Py8 https://photos.app.goo.gl/6UVopYmsPXf619Py8
  • Chyba jednak nie umiem  :(
  • Ja zobaczyłam, piękny
    Podziękowali 2Hania Izka
  • @Hania, nie mów że te szlaczki sama malowałaś...
    I jak zrobić, żeby duży prostokątny biszkopt się nie rozleciał przy przekładaniu? Masz taką tortownicę? Bo z blachy to chyba nie ma szans wyjąć bez uszczerbku?
    Podziękowali 1Hania
  • edytowano czerwiec 2020
    @Bambidu Te szlaczki to gotowy opłatek, nie wyobrażam sobie, żebym była w stanie taki wzór namalować ;) Mam taką blachę ze zdejmowanym brzegiem jak przy tortownicach, świetna jest, bo się dobrze nie tylko biszkopt wyjmuje, ale i inne ciasta łatwiej się kroi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.