Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jedność chrześcijan - ale jaka?

edytowano styczeń 2008 w Arkan Noego
Mamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Każda modlitwa powinna mieć swój cel, a więc modlitwy o jedność także. Jak sobie wyobrażacie jedność chrześcijan? Czym powinna się różnić sytuacja jedności od tej, którą mamy obecnie?
«13

Komentarz

  • Jak to czym? Nawróceniem niewiernych lub wierzących inaczej :cheer:
  • To już w zasadzie ma miejsce. Czy to znaczy, że osiągnęliśmy jedność?
  • Uznanie prymatu Papieża oraz dogmatów i nauki katolickiej, z różnymi rozwiązaniami organizacji i dyscypliny.
  • Ale Pavla pisze: "nie na sile robienie z wszystkich chrzescijan katolikow". Jak więc to zrobić?
  • A po co na siłę. Wyjaśnianim doktryny, dawaniem lektury itd. Bardzo często odłączeni żyją w mitach na temat Kościoła katolickiego. Oczywiście w połączeniu z modlitwą za tą osobę.

    Gorzej, jak problemy doktyny są mniej istotne od nauki o seksualności.
    Polecam:

    "W DOMU NAJLEPIEJ - NASZA DROGA DO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO"
    SCOTT I KIMBERLY HAHN

    w_domu_najlepiej.jpg
  • [cite] Pavla:[/cite]szukanie tego co laczy chrzescijan,a nie na sile robienie z wszystkich chrzescijan katolikow!mozna wspolnie ewangelizowac,doprowadzac ludzi do przyjecia Jezusa itd.

    a co z różnicami?

    Czy prawdziwym uczniem Jezusa może być ktoś kto akceptuje aborcję i eutanazję albo np. rozwody. A są tacy chrześcijanie ...
  • Śpiochu napiszę nawet więcej. A są tacy katolicy ... :sad:
  • [[cite] Pavla:[/cite]mozna wspolnie ewangelizowac,doprowadzac ludzi do przyjecia Jezusa itd.
    [cite] Maciek:[/cite]To już w zasadzie ma miejsce. Czy to znaczy, że osiągnęliśmy jedność?

    Ma to miejsce raczej w oddolnych inicjatywach, nierzadko bez zgody i wiedzy hierarchii

    Jedność chrześcijan nastąpi, kiedy chrześcijanie zgromadzą się w Jerozolimie pod przewodnictwem Żydów mesjanistycznych
  • Dlaczego pod przewodnictwem Żydów?
  • parafrazując:
    Jest jedna prosta recepta na jednosc chrzescijan zawarta w przypowiesci o dobrym Ojcu ergo wszystko co przez wieki odpadlo od żydowskiego pnia i utracilo ozywcze soki, powinno powrocic do zrodla.

    Wszak pierwsi chrześcijanie to żydzi
  • jedność chrześcijan: oczywiście przez powrót heretyków i schizmatyków do Kościoła Katolickiego
  • A co z Żydami mesjanistycznymi?
  • Za "Gościem Niedzielnym":

    "Wprawdzie w Kościele katolickim od ponad 10 lat przed Zesłaniem Ducha Świętego odprawiano nowennę w intencji jedności Kościoła, ale modlono się tylko o powrót braci odłączonych do Kościoła katolickiego. Bo w Kościele katolickim panowało wówczas przekonanie, że nikt pozostający poza nim nie dostąpi zbawienia."

    "Próbujemy wyobrazić sobie jakoś jedność, o którą się modlimy i do której zmierzamy. Z pomocą przychodzą teologowie różnych wyznań, którzy, prowadząc dialog doktrynalny, starają się wypracować wspólną wizję przyszłego Kościoła, uleczonego z niszczących podziałów."

    "Kiedy będzie jeden Kościół i jaki on będzie? Tego nie wiemy."

    :sad:
  • [cite] Maciek:[/cite]Za "Gościem Niedzielnym":


    "Kiedy będzie jeden Kościół i jaki on będzie? Tego nie wiemy."

    :sad:

    Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół

    Czyli to co mówimy w Credo jest już niekatualne?
  • No i Gość Niedzielny sięgnął poziomu srajtaśmy.
  • [cite] Torquemada:[/cite]No i Gość Niedzielny sięgnął poziomu srajtaśmy.

    Brawo!!!
  • "Po chwilowej ciszy wszyscy w salonie naraz mówić zaczęli, a najgłośniej sam Grosglik, który dowiedziawszy się od starego Endelmana o przejściu Bernarda na protestantyzm, wybuchnął oburzeniem.

    - Ja mówiłem, że on źle skończy. On symulował filozofa i człowieka z fin de sieclu, a skończył jak prosty szajgec. Czemu na protestantyzm? Ja myślałem, że on jest subtelniejszy. Mnie nie o to idzie, że przeszedł na inną wiarę, bo czy on będzie katolik, protestant czy mahometanin, to i tak Żydem nie przestanie być i dla nas nie jest stracony.

    - Pan nie lubi protestantyzmu? - zapytał Kurowski [...]

    - Nie lubię i nigdy bym na to wyznanie nie przeszedł. Ja jestem człowiek, który kocha i potrzebuje pięknych rzeczy. Jak ja się narobię cały tydzień, to potem w szabas czy w niedzielę potrzebuję odpocząć, potrzebuję iść do ładnej sali, gdzie bym miał ładne obrazy, ładne rzeźby, ładną architekturę, ładne ceremonie i ładny kawałek koncertu. Ja bardzo lubię te ceremonie wasze, w nich jest i piękny kolor, i ładny zapach, i dzwonienie, i światła, i śpiewy. A przy tym jak ja już muszę słuchać kazania, to niech ono będzie nienudne, niech ja słucham delikatnego mówienia o wyższych rzeczach, to jest bardzo nobl i to dodaje człowiekowi humoru i ochoty do życia! A w kirche co ja mam?... Cztery gołe ściany i tak pusto, jakby cały interes miał się trochę zlikwidować. A do tego przychodzi pastor i mówi. Co pan myślisz, o czym on gada?... Gada o piekle i innych nieprzyjemnych rzeczach. Bądź pan zdrów. Czy ja po to idę do kościoła, żeby się zdenerwować? Ja mam nerwy, ja nie jestem cham, ja nie lubię się gnębić nudnym gadaniem. A przy tym ja lubię wiedzieć, z kim mam do czynienia - cóż to za firma protestantyzm?!

    Papież to firma."


    Władysław Reymont, "Ziemia obiecana"
  • [cite] Pavla:[/cite]Mnie nie przerazaja katolickie dogmaty,ale po prostu nie uznaje papieza i tyle,a to zupelnie co innego,tak samo jak nie wierze w swietych czy Maryje w takim wydaniu jak jest u was.
    No i ekumenizm ma na celu to, abyś uwierzyła. Dla własnego dobra.
  • [cite] Pavla:[/cite]Nie jest tez tak,ze janie mam w swoim kosciele autorytetow....

    Swoje autorytety to mają także filateliści. Protestanci nie mają przede wszystkim Sakramentów Świętych.
    [cite] Pavla:[/cite]Wy byscie sie nie zgodzili z moimi autorytetami np.w sprawie antykoncepcji i tyle.

    Obserwacja "odłączonych" potwierdza słowa Kardynała Newmana (nawróconego z anglikanizmu) "Protestantyzm prowadzi do ateizmu".

    Pavlo, my wierzymy, że 2+2=4, a nie 5. Możemy razem wypić herbatkę, ale zdania nie zmienimy, nie pójdziemy także na uśrednione stanowisko (=4 i pół), i nie mamy powodów dlaczego mamy nie głosić innym swojej prawdy.

    Naszej Świętej Faustynie Pan Jezus objawił: "Dziś sprowadź mi dusze heretyków i odszczepieńców i zanurz ich w morzu miłosierdzia mojego; w gorzkiej męce rozdzielali mi ciało i serce, to jest Kościół mój. Kiedy wracają do jedności z Kościołem, goją się rany moje i tym sposobem ulżą mi męki"

    To co, mamy być teraz mądrzejsi od Pana Jezusa i Papieża, który tą naukę zaakceptował, jak kiedyś pewny zbuntowany mnich?

    error0ma.jpg
  • [cite] Teofil
    Naszej Świętej Faustynie Pan Jezus objawił: "Dziś sprowadź mi dusze heretyków i odszczepieńców i zanurz ich w morzu miłosierdzia mojego; w gorzkiej męce rozdzielali mi ciało i serce, to jest Kościół mój. Kiedy wracają do jedności z Kościołem, goją się rany moje i tym sposobem ulżą mi męki"
    Czy w tym objawieniu było również, że za heretycy lub odszczepieńcy to protestanci?
  • Pan Jezus wypowiadał się w języku przedsoborowym i wówczas były to synonimy. Potwierdza to również fakt, że różni duchowni przerabiają obecnie ten tekst zastępując "heretyków & odszczepieńców" - "braćmi odłączonymi".
  • [cite] Maciek:[/cite]Pan Jezus wypowiadał się w języku przedsoborowym
    Pan Jezus jest lefebrystą :-)
  • Czy w tym objawieniu było również, że za heretycy lub odszczepieńcy to protestanci?

    Może gdyby trzeba było wymieniać wszystkie nazwy, to potrzebna byłaby cotygodniowa aktualziacja, jak przy programach antywirusowych.
  • Agnieszko to straszne wydajesz osąd tylko na podstawie kilku czarnych liter na białym tle. Gdzie sprawiedliwy proces dla skazanych za głoszenie własnych poglądów.
  • [cite] Agnieszka:[/cite]podobnie jak w K.Anglikanskim sa podobne przypadki w KK,sa ksieza pedofile,homoseksualisci jak rowniez czynni etero,takze nie potrzeba wytykac komus jego grzechow jezli sami takie posiadamy
    Różnica jest kolosalna. KK potępia pederastię. "Kościół" anglikański z kolei nie dość, że błogosławi związki pederastów, to jeszcze czynnych i jawnych zboczeńców wyświęca na biskupów. To tak, jakby jawnych mafiosów mianować na wysokie stanowiska w ministerstwie sprawiedliwości.
  • Jedyną drogą jest powrót do Kościoła Katolickiego.
  • Po tym jak jakis polmozg zdecydowal sie na wyswiecenie na biskupa czynnego homoseksualiste, wielu
    ale tomaszu - jak widzisz i działania polmozga moga przyniesc dobre owoce
  • [cite] Pavla:[/cite]pisanie,ze mam uwierzyc i przejasc na lono kosciola dla wlasnego dobra jest.........
    ...jest troską o zbawienie bliźniego. Chrystus przecież powiedział, że ten, kto nie spożywa Jego Ciała nie wejdzie do Królestwa Bożego. A na nabożeństwach Twojego zboru nie spożywacie Ciała Pańskiego tylko zwykłe pieczywo.

    A to tylko jeden z powodów, dla których nawrócenie do Kościoła założonego przez Chrystusa jest koniecznością.
  • Pavla, Chrystus powiedział: To JEST Ciało moje, to JEST Krew moja. Koniec, kropka.

    Natomiast masz rację, Wy spożywacie zwykły chleb i wino, bo ważny sakrament Eucharystii jest tylko w Kościele katolickim i w prawosławiu.

    Dla uzupełnienia: słowami "to czyńcie na moją pamiątkę" Chrystus ustanowił sakrament kapłaństwa.
  • Maciek czemu się nie wtrącasz???
    Śpisz???
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.