Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Odtruwanie i odrobaczanie organizmu

18911131454

Komentarz

  • Aa w takich nie mialam przyjemnosci...
  • Byliśmy dziś u Ozimka ale wyszliśmy szybko i nie było okazji pomachać @agga. Mamy szereg badań dla naszego dwuletniego F. Między innymi na lambię. Ale niestety w toalecie zostawiłam skierowanie! Będziemy musieli po nie znowu jechać a to około godziny komunikacją miejską!
  • O meksykańskiej aptece mówił, że leki dobre wysyłają ale czasem czegoś brakuje np. rozpiski jak dawkować.
  • No i mam problem bo dopóki jestem w ciąży i karmię piersią to nie mogę się leczyć tymi lekami. @Katarzyna a Ty tępiłaś kiedyś u siebie pasożyty będąc w ciąży lub karmiąc? Jeśli po badaniach okaże się że F. ma te pasożyty i trzeba będzie leczyć to i tak ja ciągle będę nosicielką. I co za dwa lata może będę mogła się leczyć tymi lekami ale jak będę w ciąży to znowu nie itd, itd.
  • @agga, przykro mi, nie zauważyłam trąbienia. :(

    Wygląda, że @Wanda spadła mi z nieba z ofertą, Najbardziej drO. skupił się na Mikołaju i Maćku, M&Msy mają najbogatsze życie wewnętrzne. 
  •  

    Łał . klamki w miejscach publicznych otwierać łokciem ...

    Trochę żałuję , że przeczytałam
    ;) B-)



    Też poczytałam.

    Potem pojechaliśmy z dziećmi nad wodę. Nie mogłam uwierzyć, że niedaleko podpite towarzystwo kąpało się z dziećmi i psami.

    Pojechaliśmy na drugie.  Tu dla odmiany sympatyczny tata z 2 dzieci i z sympatycznym psem bez smyczy,  bez kagańca również kąpali się  na kąpielisku strzeżony. Był zakaz wprowadzania psów, ratownik z panem rozmawiał.  Nic nie działało. Świetnie się bawili.

    Nie widziałam chyba wcześniej takiego wprowadzania psów.  Chyba, że teraz zaczęłam to widzieć.

    Nad morzem też już mamy plażę dla psów.

     

      

  • To ja na przekór- uwaga, będzie hardkorowo- moja babcia znała pediatrę, który kazał swoim dzieciom i pacjentom lizać klamki w pociągach, aby naturalnie szczepić się- to było przed wojną:)
  • O psie mówił tylko, żeby ponownie odrobaczyć ze szczególnym uwzględnieniem lamblii.
  • @katarzynamarta zapiszę sobie Twoje zalecenia. Najbardziej podobają mi się te borówki :) Ale to wszystko na czczo musi być, czy może być po śniadaniu?
  • @katarzynamarta "łyzke oliwy z pestek dyni, 2 lyzki pestek z dyni, miseczke borówek, łyżeczkę Balsamu Kapucyńskiego" to rano na czczo i wieczorem po kolacji to samo?
    A jakimś szczególnym kremem smarowałaś? Ogólnie nie używam żadnych. 
    Jeśli okaże się, że syn ma to ja pewnie też mam, nie?
  • O ile nie neguję potrzeby odrobaczania, to np. t"1/  Obsesyjne mycie rąk zwłaszcza przed posiłkami i zwłaszcza po zabawie z rówieśnikami"jest megaprzegięciem ...klasyczne popadanie w paranoję. Wg tego podejścia najbezpieczniej żyć w jakimś aseptycznym tunelu...Teraz już wiem, czemu mamuśki plac zabaw noszą chusteczki odkażające i myją dzieciom ręce jak tylko się lekko ubrudzą. W końcu wszędzie czają się pasożyty. 

    W ogóle to moda na tego pana przenosi się właśnie poprzez fora dla rodziców - pamiętam, jak 2 lata temu dziewczyna z klubiku malucha na forach gazetowych naczytała się tych mrożących krew w żyłach historii z pasożytami i oczywiście polecono Ozimka. Więc co z tego, że jej dziecko nie miało roku nawet  i na miejscu spokojnie by badania zrobiła - ona jechała ponad godzinę w jedną stronę na wizytę, bo polecono na forum. A ostatecznie nic nie wyszło.




  • ekhem, bardzo Was proszę. Zanim zaczniecie pobierać próbki upewnijcie się, że nie macie w domu mikroskopu ("wiedziałem, że kiedyś się przyda"), szalonego męża z duszą odkrywcy ("ale o szo cho??") i zbyt wielkiej ilości szkiełek.
    Chyba, że chcecie cały wieczór wysłuchiwać: "Och zobacz! To jest ciekawe! Wygląda zupełnie jak...!", albo "OOOOOOOoooooooOOOO! Żonooooo!"
  • Ja bym chciała 8->  Pożyczysz mi kiedyś Haczora na weekend? ;))
  • Też zamierzasz szukać pasożytów? Tylko pewnie u psów :D
  • U siebie też chętnie :D Z psami w pewnym sensie łatwiej - dożywiają się na spacerach, więc to, że mają pasażerów jest oczywiste. Niestety, jestem skąpa i przeważnie dawałam jedną dawka odrobaczacza. Skutek: gdy parę miesięcy temu badałam Grydźce krew (chodziło mi głównie o sprawy wątrobowe i in.geriatryczne), okazało się, że ma jakiś astronomiczny poziom IgM, co właśnie pięknie wskazuje na robaczycę :-S

    W temacie, ale ciut inaczej. Spójrzcie tylko, jakie te pasożyty są spryciule...
  • ekhem, bardzo Was proszę. Zanim zaczniecie pobierać próbki upewnijcie się, że nie macie w domu mikroskopu ("wiedziałem, że kiedyś się przyda"), szalonego męża z duszą odkrywcy ("ale o szo cho??") i zbyt wielkiej ilości szkiełek.
    Chyba, że chcecie cały wieczór wysłuchiwać: "Och zobacz! To jest ciekawe! Wygląda zupełnie jak...!", albo "OOOOOOOoooooooOOOO! Żonooooo!"
    Heheh, mój by jeszcze robił zdjęcia ;)
  • Skąd taki zwykły człowiek może wziąć szkiełka do wyłapania owsików?
  • ekhem, bardzo Was proszę. Zanim zaczniecie pobierać próbki upewnijcie się, że nie macie w domu mikroskopu ("wiedziałem, że kiedyś się przyda"), szalonego męża z duszą odkrywcy ("ale o szo cho??") i zbyt wielkiej ilości szkiełek.
    Chyba, że chcecie cały wieczór wysłuchiwać: "Och zobacz! To jest ciekawe! Wygląda zupełnie jak...!", albo "OOOOOOOoooooooOOOO! Żonooooo!"
    Heheh, mój by jeszcze robił zdjęcia ;)
    Robił. Przesłać Ci?
    B-)
  • Skąd taki zwykły człowiek może wziąć szkiełka do wyłapania owsików?
    Z Allegro? Albo od @AB, bo miała ostatnio zaopatrzyć się w większą liczbę... ;-)
  • To i ja się chyba podłącze pod temat.. napisałam maila do dr O. i po opisie sytuacji, zasugerował badania, bez pokazywania się ;)
    to jak z tymi szkiełkami? :) mówicie, że allegro :D
  • w sklepie z zaopatrzeniem laboratoriów - 50szt jakieś 6zł. Jakby kto potrzebował to pewnie jakieś 30szt nam zostało. Mam nadzieję...

    Nie będę pisać, co Feli wyszło, ale nie najgorsza opcja czyli all inclusive ;;) lambie o dziwo nie, co ponoć nie oznacza, że ich nie ma, bo ciężko skubane złapać.
    Czekamy jeszcze na wyniki z krwi.
  • My byliśmy w laboratorium Felix i dali nam szkiełka na badania. Więc jest jeszcze ta droga :)
  • Mam wstrętne gówno przy nosie, w każdej ciąży rośnie, a każde dziecko w niemowlęctwie próbuje mi to ukręcić. Pani dermatolog oblukała, na onkologiczne nie wygląda, można wyciąć u plastyka - powiedziała- ale blizna może być brzydsza niż to coś, co mi koło nosa rośnie... 
    Co robić? Droga Redakcjo? co robić?
    Katarzyno - moja przyjaciółka była ostatnio na turnusie u dr. Dąbrowskiej. Podobno to się daje zasuszyć odpowiednio dobraną dietą i samo potem odpada.
  • Znowu mi się katarzyna s. nie cytuje ;)
  • Z płaskimi brodawkami walczę od 15 lat...
  • Wychodziłam z kościoła z W. na ręku i on od razu po zanużeniu ręki w wodzie święconej wpakował ją sobie do paszczy... teraz to już nikt się z nami chyba nie będzie chciał zadawać ;)
  • Chciałam powiedzieć, że poszłam do takiej prywatnej przychodni tu u mnie i zapytałam o szkiełka do badań owsików i dostałam, i jakie fajoskie :D z otoczką zamykane specjalnie.
  • Czy możecie mnie oświecić, jakie leki sprowadzacie z Tajlandii i Meksyku? Czy te nasze: Zentel, Vermox i Pyrantelum nie działają wystarczająco na owsiki i glisty (wiem, że taka jest opinia, że są słabe), czy ten import to na inne paskudztwa jest?


  • Ozimek leczy lamblię Nitazoxanidem (nie zarejestrowany w Polsce). I wcale nie końskimi dawkami. Lek zabija glisty, lamblie, ameby, włosogłówki, owskiki, kryptospory i jeszcze coś. Jak ktoś koniecznie chce lek zarejestrowany w Pl, to proponuje Zentel ale to dość drogo wychodzi bo duże ilości tego trzeba.
    Że tak sobie pozwolę dla @Inka zacytować mój wpis z 5 strony. ;-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.