Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pierwsza Komunia sw.

124»

Komentarz

  • Agnieszko Barbaro , trzymajcie się z Julką +++
  • Agnieszko Barbaro, gratuluję,że nie poddałaś się i oby jak najmniej takich sytuacji w przyszłosci:cool:
  • Ja dopiero dziś ten wątek z wózkiem przeczytałam i zanim do końca doczytałam to się tak przejęłam, że hej. Dobrze, że się udało dojść z księdzem do porozumienia. W końcu chorzy i cierpiący są skarbem Kościoła i tak powinni być traktowani - jak skarb, bo mają dużo Bogu do ofiarowania, a ich modlitwa jest bardzo cenna, nie jedno Boże dzieło powstało na fundamencie modlitwy osób chorych i niepełnosprawnych.
  • A ja zastanawiam się czy przygotowanie całej uroczystości, z aktywnym udziałem dzieci nie przeszkadza wszystkim zainteresowanym dobrym przeżyciu spotkania z Panem Jezusem, czy dzieci nie koncentrują swej uwagi na tym "żeby dobrze wystąpić", zaś rodzice "myślą o tym jak ich pociechy wypadną".

    Byliśmy wczoraj na takiej zbiorowej pierwszej Komunii Świętej, zachowanie i strój niektórych dorosłych delikatnie mówiąc niestosowne do miejsca.
    Utwierdzam się coraz bardziej, że to dobrze, że nasza córka przyjmie Pana Jezusa po raz pierwszy na Mszy Trydenckiej indywidualnie. Zastanawiam się nieraz na ile jest do tej uroczystości przygotowana, staraliśmy się ja przygotować. Kiedy pytam jej kto będzie w tym dniu najważniejszy odpowiada, że Pan Jezus.
  • Coś dziwnego i niedobrego dzieje się z chrześcijańską mentalnością, skoro dziecko na wózku "psuje wizerunek", pokazuje to do jakich paradoksów można dojść, straszne.:cry::cry::cry:

    Gratuluję mamie zdecydowanej postawy. Wasza córeczka jest na pewno szczególnie umiłowanym dzieckiem Jezusowym.
  • Nie ma za co. Trzeba było kliknąć ikonkę "insert image" (ósma od prawej) i wkleić: http://img534.imageshack.us/img534/9711/zdjcia024.jpg
  • Zazdroszczę pogody. W Krakowie dzieci przebiegały przez dziedziniec kościoła w strugach deszczu. Cały dzień!
  • i co AB robilas chlopaka wczesna?udalo mi sie tylko taki historyczny watek odgrzebac.. nasza Fa ma 4,5 trzeba by myslec przed wakacjami jakbysmy chcieli przygotowanie w przyszlym roku... ale wogole nie wiem od czego zaczac... ona chce bardzo i nawet zaczela wysiadywac na Eucharystii grzecznie...
  • Nam proboszcz robił trudności z Maćkiem, który za miesiąc 8 skończy, nawet mi przez myśl nie przejdzie, by Mikołaja za rok przygotowywać. Ale tez choc w Mikołaju oporów przed kościołem i Kościołem nie ma, nie ma też on aż takiej potrzeby, jaka w Maćku już w tym wieku kiełkowała.
  • nasz Maciek w pierwszej dopiero
  • Nie, już niedługo! Z Maćkiem się udało, po długich staraniach w końcu uzyskaliśmy zgodę i w tym roku dwaj najstarsi do Komunii przystąpią, przy czym młodszy jest moim zdaniem dużo bardziej gotowy niż starszy.
    A mnie przygotowywanie Maćka sprawia dużo radości. :)
  • no, wielkie uff, w ubiegłym roku się nie udało, dopiero tydzień temu się zgodził :)
  • no coz myslalam ze do uzyskania... w milosierdziu w tym roku nie ma nie wiem czy za rok bedzie... no ja bym chciala zeby u Jozefa ktos grupe zrobil :)
  • no nie wiem...
  • Moje dwie dziewczyny przyjmą Pierwszą Komunię Świętą w Wielki Czwartek.
    Proszę o modlitewne towarzyszenie nam.
    A jeśli ktoś z Bielan to i osobiście u św. Zygmunta można...
  • U nas dwie dziewczynki się przygotowują. Pójdą w czerwcu albo w lipcu, jedna sześcioi półletnia, druga o rok młodsza. Proszę o modlitwę za nie i za naszą rodzinę.
  • piękny czas pamiętam +++
    My nie dostaliśmy zgody. Było mi szkoda, ale przyjęliśmy unikania tematu. Najlepsze jest to, że moje dzieci same proszą o przygotowanie w innej parafii. Nie trzeba im nic mówić, a one i tak czują, widzą więcej niż nam się zdaje.
  • My w tym roku wysyłamy dziecko do pierwszego Bierzmowania :)
  • My już dawno po jednym bierzmowaniu, wielka cisza, i może za rok się zaczną u nas Pierwsze Komunie. Ot, taki rozrzut.
    Tak to jest jak ma sie jedno dziecko duże i reszta maluchy. :)
  • Córka najstarsza przyjmie 3 maja.
  • Trochę obok tematu...
    Jakiś czas temu szukałam książki "Rok wielkiej przygody". Nie było wznowień od lat osiemdziesiątych. Ostatecznie udało mi się kupić na allegro.
    Dziś w księgarni widziałam, że wznowili:
    http://wydawnictwo.pl/pl/p/Rok-wielkiej-przygody/4211
    Fajnie wydana i ilustrowana.

    Jakby ktoś jeszcze szukał...
  • U nas l Komunia Święta juz dziś!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.