Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

O co chodzi z Thermomixem?

17810121319

Komentarz

  • Mam thermomix z lidla. Używam go non stop prawie. Nie wiem jak z jego awaryjnościa, bo u nas niespełna rok służy.
    Jestem bardzo zadowolona, bo w moment mogę zrobić mąkę owsiana, zmielic orzechy. Gotuje w nim też zupy. Za gniotam ciasta.
    Ale nie wiem czy nada się dla większej rodziny, bo misa jest dość mała.
    Podziękowali 3Milamama Katanna Amica
  • Dzięki @Aga85 , o opinię kogoś, kto na stałe używa mi zależało :) mieli na mąkę albo orzechy bez problemu? Nie " grzeje się"? A może wiesz jak z serwisem w razie czego? Ktoś to naprawia?
  • A pojemność misy nie jest taka jak w oryginale?
  • Ja też się zastanawiam.
  • Pojemność jest jak w oryginale, ale dalej to nie dużo  :D
    Wcześniej miałam dziadowski blender, wiec może stąd mój zachwyt. Płatki owsiane na make miele, orzechy tez dobrze rozdrabnia 
    Podziękowali 1Milamama
  • Korzystałam z serwisu raz, ale okazało się,  że niepotrzebnie. Bez problemu wymienili mi mile i teraz mam dwie :)
    Podziękowali 1Milamama
  • W koncu i ja dojrzałam do zakupu.
    Pytanie jaki wybrac bo są różne modele.

  • Czym one się różnią?
    Np TM31 i TM5+?
    Akurat te znalazłam tu w promocji.
  • Ja kupiłam chyba rok temu używany 31. Moim zdaniem 5 jeszcze za nowa, nie przetestowana jak trzeba i za dużo awarii ma. Ale może użytkowniczki z dłuższym stażem się wypowiedzą.
  • No ten T5 fajny. 
    Kosztuje tu 765 euro. Ten T31 jest w promocji za 450.
    Pytanie czy jak kupie tutaj bede miec opcje ustawienia polskiego języka?
  • Ja polecam Tm5. Poza innymi zaletami ma po prostu większą misę niż T31.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Przeglądam tez różne oferty w pl.
    O co chodzi z tym czy rejestrowany czy nie rejestrowany?
  • @Ulaa większ misa to jest konkret! :)
  • Kolezanka sprzedawala termomiksy tego najnowszego nie poleca bo ciagle sie psul. Teraz sie przerzucila na speedcooka i mówi ze to to samo tylko sporo tańsze. Ponoć warto.
    Podziękowali 1maliwiju
  • edytowano lipiec 2018
    Na niemiecki rynek wyszedł nowy monsieur connect z lidla ma mise 4.5 l dotykowy ekran tak jak tm5. I 3 lata gwarancji kosztuje 300euro. A tm31 ma poj 2l a tm5 2.2l
  • Misa o 0.2 l większa to marne pocieszenie przy wyższej awaryjności  ;)
  • Nie ułatwiacie decyzji.

    Do lodlowych urzadzen zsufania nie mam- kedys kupilam robot. Kilka razy go reklamowałam z powodu blendera, w którym wyrabiał się gwint. Raz tez złamało mi sie mieszadło. Owszem wymieniali sprzęt na nowy. Ale jakos straciłam zapał...
    Moze te lidlowe na niemiecki rynek lepsze?

  • A ten T5 poza wiekdzą misą i większą awaryjnością czym sie jeszcze rozni od poprzednika?
  • edytowano lipiec 2018
    No jeszcze ma wbudowany elektroniczny nośnik z przepisami ;) Z jednej strony wygoda, z drugiej kolejna rzecz do psucia się... ;)
  • Ja mam lidlowy mc+ (connect to nowszy model) nie narzekam raz tylko poluzowały się noże przysłali w ramach gwarancji .Porownywalny tm31 a cena mniejsza i 3 lata gwarancji. Na fb jest grupa monsieur cousine i dziewczyny robią wszystko z przepisów na thermomix.Thermomix nowy jest naszpikowany elektroniką i też awaryjny a cena bardzo wygórowana
    Podziękowali 1Milamama
  • Ten nowy tm5 ma wbudowany nośnik z przepisami ale tam chyba trzeba płacić jakiś abonament za tą platformę z przepisami cookido
  • Na blogu Olgi Smile jest recenzja nowego cuda chyba philipisa brzmi fajnie, tanszy od tm. Olga opisuje też wielkosc misy ze to ze jest napisane 4 litry wcale nie znaczy ze tyle sie mieści. Warto zajrzeć.
    Podziękowali 1Hope
  • W takim razie może inaczej...
    Co KONKRETNIE POLECIE biorąc pod uwagę(kolejność przypadkowa):
    1.ilośc funkcji
    2.wielkośc misy
    3.awaryjnosć
    4.długosc gwarancji
    5.opinie uzytkowników
    6.cenę (albo raczej stosunek jakosci do ceny)

    Maz tez sie napalił na tego termomixa (powinnam to wykorzystac ;), zanim zmieni zdanie). Ale teraz to juz sama nie wiem...
  • @Małgorzata32 Podepne sie pod pytanie. Moj mikser powoli sie starzeje, blender troche sie popsuł. Zaczynam wiec myslec o czymś nowym, porządnym i wielofunkcyjnym. Thermomix odpada ze względu na cenę i małą mise. Chętnie poczytam opinie.
    Priorytet to cena, duża misa, dobre ubijanie białek i wyrabianie ciast bo sporo piekę. 
    Podziękowali 2Małgorzata32 ewaklara
  • Małgorzata32 nie wiem czy ktoś Ci tak odpowie bo byśmy musiały mieć porównanie w użytkowaniu tych różnych sprzętów  ;)
    Chyba z opinii uzytkowniczek sama musisz wyciągnąć wnioski. 
    Na fb jest grupa THERMOMIX - przepisy, porady itp.

    Może tam znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. 

    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Jakos straciłam zapał..

    Znajac zycie... to jak nie pójde za ciosem i od razu nie zdecyduje, to temat znów przycichnie i wróci za czas jskiś...
    A zdecydowac na razie nie potrafię.
  • Piszę ze swojego punktu widzenia.
    Misa 2.2 czy 2 l jest mała ja robie np drożdżówki na 4 razy fakt szybko się robi ale...
    Na pewno nie zastąpi maszynki do mielenia mięsa choć niektórzy mielą ale dla mnie to nie jest zmielone.Nie zastąpi wyciskarki i szatkownicy.Ale reszta funkcji ok na pewno ułatwia życie i ja zaczęłam lubić kuchnie i dzieci same ciasto na pizze robią. A i beznadziejnie ubija piane z białek.Ja mam z lidla ale 2 tyg miałam od szwagierki tm31 obroty faktycznie szybsze na plus tm31 ale reszta bardzo podobna.O awaryjności się nie wypowiem bo mam 1.5 roku szwagierka tm31 ma 12 lat wymieniła uszczelki i noże ale jak opadły ochy i achy używa sporadycznie.Gwarancja na plus tego z lidla bo 3 lata a tm 2lata a na firmę rok
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Mam tm5. Jesli mialabym kupowac drugi raz to kupilabym tanszy odpowiednik. Reklamowalam juz 2 razy. Problem jest z waga, przestaje wazyc. Fakt ze serwis i tempo naprawy szybkie. Kurier z pudlem przyjezdza, pakuje i zabiera. Mala misa jak na nasza rodzine. Robie zwykle wszystko na dwa razy, fakt ze szybko. Mimo wszystko uzywam jeszcze robota kuchennego. Lopatologiczne przepisy sa fajne, mam dwa nosniki, ale drugi raz nie wydalabym na niego tyle kasy.
    Podziękowali 1camille
  • Cenne te wasze opinie.
  • No nie wiem, czy dobrze, że się wypowiem, bo ja nie przepadam (oględnie rzecz ujmując) za gotowaniem, ale Thermomixa mam (jeden z ostatnich modeli - ten z nośnikiem przepisów, ale bez łącza z Internetem) i tak - z uwag luźnych i różnorakich:

    Misa dla nas bywa nawet ZA DUŻA na niektóre rzeczy - np. zblendowanie niewielkiej ilości zupki dla dziecka czy ubicie dwóch białek (niewielką ilość śmietany już raczej dobrze ubija). (Chodzi o to, rzecz jasna, że jak jest mało produktu, to się rozpryskuje na ścianki misy i na nich zostaje). 

    Rewelacyjnie się natomiast sprawdza do wyrabiania ciasta - na pierogi, pizzę, drożdżowe, chleb, bułeczki. Tak się przyzwyczailiśmy do tych usług, że trudno nam sobie nawet wyobrazić teraz ręczne wyrabianie (ale zawsze też wyrabiamy dłużej niż w podstawowym przepisie). 

    Sprawdza się u nas też do mielenia ziaren (wychodzą na pyłek bez zauważalnej szkody dla noży), do musów, jako blender (tak na litr/półtora) - super. I moc mielenia - dla laika - oszałamiająca.

    Znam osoby, które sobie bardzo chwalą robienie deserów i nalewek z przepisów TM (mnie nie wszystkie przepisy przekonują, ale jestem wychowana na mamusinej i babcinej kuchni i jestem w ogóle przegrana jako smakosz).

    Do funkcji gotowanie - ok. Córki mojej koleżanki sobie czasem ode nas TM pożyczały i szalały z robieniem obiadów (dla 4 osób). W ogóle bardzo sobie chwali posiadanie na stanie TM młodzież dorastająca - ta, która wiem, że korzysta - na szybko jakaś zupka, deserek, ciasto na pizzę, sos do spaghetti. Mają się czym pochwalić też potem.

    Jakiś czas korzystaliśmy z funkcji gotowania na parze, ale dostaliśmy w prezencie garnki do tego i jednak okazały się lepsze (więcej można włożyć i mniej pary wydobywa się na kuchnię).

    Waga - z dokładnością do 5 gramów. Nam na początku szwankowała (jak i zamykanie pokrywy), ale szybko i bezpowrotnie (póki co) naprawili w serwisie usterkę. Serwis - pierwyj sort, fakt.

    Co ciekawe, mnie do zakupu zachęciła mama wielodzietna - która z powodzeniem robi w nim bazy do dań. I smaży, i gotuje, i przygotowuje wypieki. (Ja jak mam zrobić np. jajecznicę z dwóch jajek dla dziecka to jednak wolę na patelni, bo mniej potem mycia. ale stać przy patelni muszę. Koleżanka wielodzietna wbija jaj kilkanaście i zostawia TM, żeby sobie smażył i wraca doń, gdy jej zasygnalizuje, że to już. (Wielkość misy na to odpowiednia.)
     
    Znam też siostry zakonne, które prowadzą przedszkola i na co dzień korzystają z TM i panie ze spółdzielni socjalnej, które też potrafią TM wykorzystywać do przygotowywania posiłków i wypieków. 

    Niestety, nie mam porównania z innymi sprzętami (oprócz... tradycyjnego małego miksera i klasycznej wagi :smile: ). No i garnków do pary. I mogę tylko dodać, że moim zdaniem, naprawdę dużo zależy od osoby korzystającej. Jedne są zachwycone i później nie wyobrażają sobie życia, a innym i TM nie dogodzi (bo mnie to by się przydała do sprzętu kucharka w pakiecie ;-)).

    Stąd z uwagi na cenę to najkorzystniej pożyczyć od kogoś na dwa-trzy tygodnie. I popróbować, czy się sprawdzi. Nie wiem, gdzie mieszkasz. Ja bym Ci z radością pożyczyła... 

    Podziękowali 2Małgorzata32 kiwi
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.