Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

zwrot za podręczniki > 3 dzieci

24

Komentarz

  • oraz III kl.gimnazjum
    ----
    jesteś pewna, że chodzi o trzecią? Bo mnie się wydaje, że o drugą.
    qrcze, teraz już nie mam pewności
    chodzi o klasy, które realizują program wg nowej podstawy i są pierwszym rocznikiem realizującym tą podstawę
  • Czyli pierwszą. :)
  • A w szkole ponadgimnazjalnej mojej córki, w sekretariacie nic nie wiedzą na temat dofinansowania podręczników :(  Być może jest coś na rzeczy, bo ludzie przychodzą i pytają, ale ja nic nie wiem, odpowiedziała mi pani sekretarka! W pierwszy dzień szkoły podadzą uczniom tytuły podręczników...
    Taką otrzymałam informację...:(
  • edytowano sierpień 2012
    Do dofinansowania są uprawnione dzieci z klas 4 podstawówki, i 1 ponadgimnazjalnych, ponieważ oni idą nowym programem i nie ma starych używanych  podręczników. Te dotyczą starych kryteriów, czyli 351,00/os
    Natomiast dzieci do klas 1 podst mają wyższe kryterium i też mają dofinansowania.


    Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników (Dz.U. z 2012 r. poz. 706) uczniowie rozpoczynający naukę w klasach I-IV szkół podstawowych oraz w klasach I zasadniczych szkół zawodowych, techników i liceów ogólnokształcących, którzy znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej lub życiowej, będą mogli otrzymać w roku szkolnym 2012/2013 pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników.
  • Wnioski o stypendium szkolne i zasiłek szkolny

    Szanowni Państwo,

     Jeszcze to do info

    poniżej zamieszczone zostały do pobrania wzory wniosków dotyczących pomocy materialnej dla uczniów, obowiązujące w roku szkolnym 2012/2013 :




     - wniosek o przyznanie stypendium szkolnego,  
     - wniosek o przyznanie zasiłku szkolnego.



    Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego należy złożyć w terminie ustawowym, to jest do dnia 15 września 2012 roku. Osoby, które nie spełniają obecnego kryterium dochodowego umożliwiającego ubieganie się o stypendium szkolne (351 zł), ale spełniają kryterium obowiązujące od 1 października br. (456 zł), mogą złożyć wniosek o stypendium szkolne po 1 października br., co dopuszcza art. 90n ust. 7 ustawy o systemie oświaty.

     

  • Nowa podstawa programowa weszła 3 lata temu (qrcze, muszę podjechać do pracy, bo już lekko zdezorientowana jestem, te lata tak mi szybko umykają ;) ), czyli chodzi faktycznie o I ponadgimnazjalną albo III gimnazjalną
    Jak weszła nowa podstawa, nie było podręczników, które możnaby kupić od starszych roczników, stąd objęto gimnazjum

    Dobra, nie mieszam już, muszę najpierw zajrzeć do moich dokumentów
  • Powinna być pierwsza ponadgimnazjalna. Tam jest ta nowa podstawa, tam nie da się kupić starych.
  • ja także dostałam to info z fundacji ale widzę, że Wielodzietni szybcy są :)))

    też jestem zainteresowana, bo kwotę jaką zapłaciłam za podręczniki w tym roku mnie powaliła  :((
    zwłaszcza, że dla czwartoklasistki musiałam kupić wszystko nowe

    fakturę (a właściwie dwie) też mam zbiorczą na wszystkie dzieci, ale może to się uda jakoś zrobić - dodatkowy spis podręczników do 2 i 4 klasy?
  • I te nowe podręczniki poza szata graficzną niewiele różnią się od starych, które można sobie wziąć z makulatury wystawionej w jednej z krakowskich antykwariatów przy ul. Kapucynskiej.
  • @Bea - a teraz na te 2 miesiące trzeba było kupić podręczniki?
  • W szkole muszą wiedzieć, bo termin jest ten sam bez względu na powód- wielodzietność, czy kryterium dochodowe.
    A te dochodowe składają ludzie od lat w szkołach właśnie.
  • edytowano sierpień 2012
    i tak ci zazdraszczam
    ja muszę kupić dwa nowe komplety.
    Synu poszedł do czwartej w swojej szkole, a że nowa podstawa książki trzeba było kupić. Koszt 450 zł. Pani na wspólnych lub kserówkach zgody nie wyraziła :(

    W połowie października lub w listopadzie przeprowadzimy się i w nowej szkole ANI JEDEN podręcznik nie jest taki sam. Wniosek - kupić nowe.
    Może choć tam pozwolą częściowo książki mniej potrzebne pokserować? Bo ćwiczenia i tak będę musiała kupić.
    To pewnie znów z 450 zł.
    A dofinansowania zimą nie dostanę. na zapas też nie mogę :(
    Bea,ja mam tak razy 2(Kuba i Antek).Ale dzieki Dobrej Kobiecie nie będe kupować .
    e; doczytałam o przeprowadzce.
  • słuchajcie, a gdzie można sprawdzić termin do którego można składać wnioski o dofinansowanie? na stronach urzędu miejskiego nie znalazłam...
    Lila to zalezy od szkoły u nas wnioski trzeba było złożyć w czerwcu ,jak dwa lata temu syn szedł do pierwszej klasy próbowałam przeforsować wniosek o wyprawkę  we wrześniu ale mi odmówiono ,bo było za późno i Syn był zameldowany w innym wojewódzctwie w związku z czym podlegał pod inną szkołę tam też mi odmówiono ..W końcu się okazało ,że szkoła do ,której chodzi Kuba powinna mi przyjąć wniosek ..
    Ale i w tym roku musiałam składać wszystkie informacje o dochodach czyli męże i Mopsu i dwa wnioski wypełniać i pisać prośbę o przyznanie tej wyprawki ..
    W tym kraju bez stosu papierów nic nie przejdzie
  • @Mamuska- teoretycznie wystarczy oświadczenie
    teoretycznie...dlatego, jako przyjmująca wnioski bardzo nie lubię tego, ze ktoś nade mną każe mi sprawdzać ludzi, okropne to jest
  • U nas od zawsze były potrzebne zaświadczenia i obojętnie ile się ma dzieci.Wielodzietność jest jedynie 2gą przesłanką aby to uzyskać.
  • Odebrałam ze szkoły formularz. 6 września muszą go oddać do mopsu, więc przed piątym należy go oddać
  • i ten wniosek ma kilka części, tj. w każdej inne kryterium jest podstawą do starania się o przyznanie dofinansowania.
  • I jest tam częśc B, gdzie podstawą jest art. 7 ustawy o pomocy społecznej, której głosi m.in. 

    Pomocy społecznej udziela się osobom i rodzinom w szczególności z powodu:  
    1)  ubóstwa;  
    2)  sieroctwa;  
    3)  bezdomności;  
    4)  bezrobocia;  
    5)  niepełnosprawności;  
    6)  długotrwałej lub ciężkiej choroby;  
    7)  przemocy w rodzinie;  
    7a)  potrzeby ochrony ofiar handlu ludźmi;  
    8)  potrzeby ochrony macierzyństwa lub wielodzietności;  
  • Nie wiem, bo może w każdym województwie, czy mieście i gminie inny formularz, ale ten, który ja dostałam odpowiada temu, co było napisane na początku: w szczególnych okolicznościach (zależy też od klasy) można ubiegać się o to dofinansowanie w oparciu o dochód na członka rodziny, bądź coś innego, dla niepełnosprawnych są też inne progi.
  • Błagam - niech ktoś mnie oświeci - czy do 1 i 3 podstawowej jest nowa podstawa w tym roku???
  • Właśnie, też tak mi się zdawało, ale to dlaczego w tych klasach też jest refundacja -  tłumaczona nową podstawą programową? 
  • Właśnie, też tak mi się zdawało, ale to dlaczego w tych klasach też jest refundacja -  tłumaczona nową podstawą programową? 
    nie ma to związku z refundacją, dzieci z klas 1-3 odkąd pamiętam miały możliwość refundacji (próg dochodowy), w starszych klasach, nawet, jeśli próg był nieprzekroczony-to już nie
  • Ale mam namyśli wielodzietność, nie próg... czyli w tych klasach tylko próg się liczy, czy wielodzietność też :-/
  • Chyba nie, mój syn był w zeszłym roku w 3, teraz będzie w 3 córka, więc mogę kupić tylko ćwiczenia skoro 3 nie ma nowej podstawy... i tu pytanie - skoro kupuję same ćwiczenia to jaka refundacja... no nic - dam wszystkie faktury i zobaczymy co będzie - a w Urzędzie miasta, gdzie podlegamy z ED w ogóle nie ma wzmianki o wielodzietności...
  • Chyba nie, mój syn był w zeszłym roku w 3, teraz będzie w 3 córka, więc mogę kupić tylko ćwiczenia skoro 3 nie ma nowej podstawy... i tu pytanie - skoro kupuję same ćwiczenia to jaka refundacja... no nic - dam wszystkie faktury i zobaczymy co będzie - a w Urzędzie miasta, gdzie podlegamy z ED w ogóle nie ma wzmianki o wielodzietności...
    No niby tak. Jak nadają się podręczniki po synu, to można wykorzystać. A refundacja obejmuje oczywiście też same ćwiczenia. O ile kupiłaś je za minimum 180 zł, bo tylko tyle zwracają.
    To muszę się postarać i wydać te 180 ;)


  • A ten zwrot to za kazde dziecko? Czy jedno?
    Bo u mnie dwie różne szkoły
  • Ja złożyłam wczoraj wniosek na dofinansowanie. W szkole poinformowano mnie, że dla pierwszej klasy jest wyższy próg (przekraczam o 30 zł) i nie mogę się ubiegać o kasę, za to dla czwartoklasisty niby według przepisów mogę, ale nie rokują pomyślnego rozwiązania sprawy. Dla gimnazjalisty (niepełnosprawnego) w pierwszej klasie też przekraczam próg o 30 zł i nie mogę się ubiegać o kasę. No i jest super. DO czwartej klasy musiałam zakupić wszystkie nowe podręczniki po za książką do religii (idą starym programem, więc kupiłam używaną). W pierwszej klasie programowo podręczniki są zmienione już pod sześciolatki, więc nic nie wykorzystam dla córki z podręczników syna. Więc komplecik za 350 zł (wszystkie podręczniki z religią, kształceniem i angielskim). Pani dyrektor powiedziała, że może będzie potrzebne zaświadczenie o dochodach. Na szczęście i tak załatwiałam do zasiłków, więc może kserówka ładna im starczy. Ogólnie nie liczę na cud, ale co tam, może jednak :) 
  • A ten zwrot to za kazde dziecko? Czy jedno?
    Bo u mnie dwie różne szkoły
    Na każde.
  • edytowano sierpień 2012
    ale jakie kryterium dochodowe przy niepełnosprawnym dziecku? nigdy nikt od nas nie chciał dochodów...

     
    Podano mi kwotę 504 zł, jest to kryterium dochodowe dla pierwszoklasistów podobno. 


    A ten zwrot to za kazde dziecko? Czy jedno?
    Bo u mnie dwie różne szkoły
    Na każde.
    Mnie też podano, że mogła bym ubiegać się na każde w danej szkole do której uczęszczają dzieciaki. 
  • ale jakie kryterium dochodowe przy niepełnosprawnym dziecku? nigdy nikt od nas nie chciał dochodów...
    w kwestionariuszu, który mam w domu niepełnosprawne dzieci to część C, nie ma tam o kryterium dochodowym, jest o orzeczeniu o niepełnosprawności.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.