Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

zwrot za podręczniki > 3 dzieci

13

Komentarz

  • edytowano sierpień 2012
    Czwórka dzieci idzie do szkoły w tym roku
    I klasa gimnazjum
    I klasa podstawówka
    5 klasa podstawówka
    3 klasa podstawówka

    podejrzewam że około 1000 zł mi wyjdzie jak nie więcej, zwłaszcza że to jest nowa szkoła i nowe środowisko. Może da się coś wyciągnąć od nich na książki, w końcu mi się należy.
  • Czwórka dzieci idzie do szkoły w tym roku
    I klasa gimnazjum
    I klasa podstawówka
    5 klasa podstawówka
    3 klasa podstawówka

    podejrzewam że około 1000 zł mi wyjdzie jak nie więcej, zwłaszcza że to jest nowa szkoła i nowe środowisko.
    Myślę, że więcej, chyba że uda Ci się kupić coś używanego.
  • Sprawdziłam (Poznań)[ja mam tylko gimnazjum i podstawówkę "normalne", wiec nie napiszę o szkołach ponadgimnazjalnych]


    Dofinansowanie tylko dla dzieci w klasach 2-4 szkoły podstawowej:

    Kryterium dochodowe (klasy 2-4 sp): 351 zł/os w rodzinie netto, ale jak sie składa wniosek we wrześniu
     --------------//--------------: 456 zł/os w rodzinie netto, jak się składa w październiku

    Tylko klasa pierwsza podstawówki: 504 zł/os/netto, ale trzeba podać dochody za 2010 rok.

    Dochody podajemy z miesiaca poprzedzającego złożenie wniosku

    Dla niepełnosprawnych dzieci cała szkoła podst i gim bez dochodów, bez kryterium dochodowego.

    Z przekroczeniem progu dochodowego-przesłanki, jak podano w kilku postach (min bezdomnosc, trudna sytuacja, klęska, ochrona macierzyństwa, wielodzietność, repatrianci itp.-nie wklejam całosci)

    U nas wnioski składa się do 10 października, do 15 października szkołą wysyła do Poznańskiego Centrum Świadczeń

    w wym dotyczą oczywiście poznańskiego-jak jest w innych regionach, nie wiem

  • podejrzewam że około 1000 zł mi wyjdzie jak nie więcej.
    Niekoniecznie...
    U mnie też czwórka szkolnych: 2.gimnazjum, 6 i 4 podstawówki i zerówka. Dużo udało mi się do gimnazjum i szóstej kupić używanych, niestety do czwartej nowy program- wszystko nowe.
    Zapłaciłam w sumie 752 zł.

  • Czy ktoś dostał zwrot za podręczniki?? 
    Bo u nas cisza.A ciągle czegoś trzeba do szkoły.
  • Mi powiedzieli, że pieniądze będą pod koniec września.
  • Zwykle zwracają przed świetami Bozego Narodzenia. Ma to i swoje dobre strony.

  • edytowano wrzesień 2012

    podejrzewam że około 1000 zł mi wyjdzie jak nie więcej.

    Zapłaciłam w sumie 752 zł.
    --------------------------
    Oficjalnie odszczekuję. Ciągle coś dokupuję, bo przegapiłam. Teraz już wydałam 1032 zł a jeszcze muszę zamówić za 112zł.
    :((
  • Łomatkoscórkom... obłęd totalny!
    Ja już tylko marzę, żeby się ten wrzesień skończył.
  • Ja też już drżę jak widzę nowe karteczki przynoszone od nauczycieli przez dzieciaki.  >:P Zazwyczaj chodzi w nich o kasę na x cel... 
  • Wczoraj powiadomiono mnie, że mam odebrać kaskę za książki. Ufff, wyrównam opłaty w szkole i przestane przemykać bokiem  :\">
  • A ja dostałam list  informacją,że w\g ustawy powinni wypłacić w pazdzierniku ,ale z powodu braku funduszy nie będzie zrealizowane :(
  • Jak to Brydziu, w ogóle nie bedzie zrealizowane? czy dopiero w listopadzie?
  • Jak to Brydziu, w ogóle nie bedzie zrealizowane? czy dopiero w listopadzie?
    Będzie zrealizowane,ale czekać na następny list.
  • u nas w grudniu doipiero
  • u nas też cisza
  • U nas wnioski składa sie do 10.10, listy z uprawnionymi do 15.10
    W ub. roku pierwsza transza wpłynęła pod koniec października, następna w listopadzie

    I nowość-dla rodziców uczniów klas pierwszych podstawówki dochody za 2010 rok
    nie rozumiem tego, jak dochody sprzed dwóch lat przekładają się na obecne
  • @kociara listy z uprawnionymi wysyła dyrektor do prezydenta miasta 
  • @Greg-napisałam skrótowo :) , ale w Poznaniu nie do prezydenta, a do Poznańskiego Centrum Świadczeń
  • U nas tak:
    Mam wypełnić normalny wniosek z podaniem dochodów ale napisać, że z powodu wielodzietności. Złożyć. Gmina odrzuci. Wtedy pisać ponownie i wtedy szkoła wypłaci. Ale nie więcej, niż 50-70 zł.
    Dodam, że w Urzędzie Miasta oczywiście nic nie wiedzą o jakichś przepisach.

    Ruja i poróbstwo!
  • @Cart-u nas to ja przyjmuję wnioski, tzn Dyrektor, ale zleca to mnie.
    Teoretycznie nie mam możliwości zweryfikowania, czy składająca osoba ma takie dochody, jakie wykazuje-więc skoro z tych, które przedstawia wynika, że kwalifikuje się (a co najzabawniejsze-wyraźnie jest napisane w zaleceniach, które szkoła dostała, że szkoła nie określa, czy wnioskodawca się kwalifikuje, czy nie-musi to zrobić wnioskodawca), to ja wpisuje na listę i tyle
    Wyraźnie pytałam, co w sytuacji, kiedy rodzic np. zatai jakieś dochody i otrzyma pieniądze niezgodnie z prawem...nikt mi nie potrafił udzielić wiążącej odpowiedzi.
    A żeby było weselej-w 99,9% przypadków rodzice składający wniosek o dofinansowanie składają wnioski o stypendia-dochód jest taki sam i tu i tu. Tyle tylko, że panie z Centrum Świadczeń jako urzędniczki mogą weryfikować rzetelność oświadczeń o dochodach. Szkoła nie.
    Zapytałam wiec, czy nie można uprościć procedury i skoro rodzic kwalifikuje się dochodowo do stypendium-napisać info do szkół. A najlepiej zająć się tymi sprawami jednocześnie.
    Szef Centrum był bardzo zaskoczony-no proszę pani, wie pani...nikt na to nie wpadł, ustawodawca w ogóle tego nie bierze pod uwagę.
  • edytowano październik 2012
    No dobrze, ale miało być tak, że wnioski o zwrot z powodu wielodzietności miały nie wymagać deklaracji o dochodach. Wielodzietność jest wielodzietność i nie mają na to wpływu dochody. Ale panie są beton i nie dochodzi do nich prosta argumentacja, że to ma być zwrot ze względu na skopaną ustawę  i nową podstawę programową, co wymusza zakup droższych, bo nowych, podręczników.
    Panie są zafiksowane na patologicznej wielodzietności i basta.
    Zwłaszcza mamy taką nową panią psycholog w szkole. Młoda siksa z ambicjami, przerostem ego i jak widać skrzywionym światopoglądem. Już brała sobie moje dzieci na "pogaduszki" na korytarzu...
    Dzieci już ostrzegłam, że jeśli jeszcze raz spróbuje z nimi rozmawiać, to mają mi donieść i pójdę z gadziną rozmawiać ja. I już się cieszę na tę rozmowę.
    Dawno nie miałam okazji się wyżyć :D :D :D
  • Dostałam maila ze szkoły, że od jutra będą wypłaty w Sekretariacie. :-)
  • No odebrałam kaskę, pełen zwrot deklarowany ustawowo. Zapłaciłam co było do zapłacenia w szkole i po kasie.  (:|
  • a u nas cisza :(
  • U nas również cisza.
  • Ja pewnie wiem dlatego, że mamy taki układ z sekretarką, że o ważnych sprawach informuje mnie mailowo.
  • Dziś dostałam informację o dofinansowaniu  :D
    O sprawie dawno zapomniałam, a tu taka niespodzianka. Sw Mikolaj si ucieszy 
    ;)
  • Do nas też święty burmistrz się wybiera :)
  • =D>
    Macku, zdjecia dotarly?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.