Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki pies?

18911131418

Komentarz

  • Nie chce mi się przekopywać wątku, o polskim gończym ktoś coś powie?
  • Ja powiem, że to świetny pies. Idealny dla rodziny z trójką dzieci typu dwie córki i syn.
  • :sweat_smile: 
    Podziękowali 1Barbasia
  • I na czasie do polowań na dziki.
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Nie no... serio pytamy... Ktoś coś o gończym polskim?
  • Ja słyszałem, że trzeba mieć szczęście, bo często są agresywne wbrew temu co w opisie rasy. I to niezależnie z jak dobrej hodowli.
  • W hodowli, z której braliśmy naszego były też gończe polskie. Przynajmniej w grupie mocno szczekliwe były @OlaOdPawla i @PawelOdOli. Na pewno dużo głośniejsze i mniej ufne od Hamiltonów. Tzn. jesli ktoś chce złodzieja potencjalnego odstraszyć to się nadają ;)

    Natomiast jakikolwiek gończy potrzebuje dużo intensywnego ruchu i trzeba być gotowym na to, że złapany trop prawdopodobnie będzie dla niego bardziej interesujący niż właściciel. Generalnie spacer składać się może głównie z węszenia i podążania za tropem. Szczególnie dla dziecka może być to problem bo jesli nie jest dość stanowcze i pewne siebie pies może nie uznawać go za przewodnika.

    Podziękowali 1Agax4
  • @PawelOdOli ; Sama chciałam gończego - bo dobry stróż i ładnie się prezentuje, ale mąż wolał onka. W sąsiedztwie gdzie mieszkaliśmy był - przechodząc koło płotu można było zawału dostać jak nagle coś zaczynało przeraźliwie szczekać i warczeć. Jak chodziłam na zajęcia z tresury to mi facet stanowczo odradzał bo pies ciężki do ułożenia. A może ogar polski? Jest łatwiejszy do ułożenia i bardzo lubi towarzystwo, tylko kiepski z niego pies stróżujący - jedynie wyglądem mógłby trochę odstraszac
  • Czy na zdjęciu jest na pewno szpic, a nie samojed? Myśmy takiego mieli i był idealny dla dzieci, tylko nasz był duży - suczki bywają mniejsze. Oczywiście samojed to też szpic.
  • A mi się marzy pekinczyk ,oczywiście płeć i rodowód nie ma znaczenia , oczywiście moze mieć wady np krzywy zgryz itp czyli taki który nie nadaje się na wystawy itp poprostu ma być kulka puchata do kochania
  • edytowano styczeń 2019
    @Elunia możesz napisać konkretnie dlaczego nie?
  • Samojedy są nawet dedykowane do dogoterapii, to specyficzne psy północy, maja swój niezalezny charakter, ale podobno były dla Samojedów psami towarzyszącymi a nie tylko pociagowymi. Moje, ale i obce dzieci mogly z naszym robić wszystko. 
  • O wodołazy też są super. Bardzo cierpliwe i łagodne. Niestety ogromniaste!
  • @Bambidu a masz tego Hamiltona? Piękny ten pies!
  • @OlaOdPawla fakt, że nie łatwo o piękniejszego. Przy tym niezwykle przyjacielski, za grosz w nim nie ma złośliwości, każdy pies mu przyjacielem, nawet taki, który chciałby go pożreć w całości. Człowiek też prawie każdy, szczeka tylko w wyjątkowo podejrzanych sytuacjach. Ale gończy to gończy jak z opisów wyżej, trop jest jego najwyższym celem ;) Poza tym dla człowieka dość niebezpieczny bo cieszy się niezmiernie na jego widok i merda ogonem z całej siły... Aż siniaki zostają. ;)
  • Widzę że te Hamiltony tylko rzadkie i pewnie z tego względu dwa razy droższe. Macie sprawdzoną hodowlę? 
  • @nowa, pekińczyk to jest niezalezny i charakterny pies. Nie bardzo się nadaję na przytulanke. O hawańczykach słyszałam, ze sa milutkie, ale niestety drogie :(
  • @Gosia5 mialam znajde pekinczyka według weterynarza czystej krwi, byl cudny tulisny , fantastyczny jako budzik ,a ze miał swoje zdanie no to trudno 
    Podziękowali 1Gosia5
  • Ale tego nikt na śmietnik czy ulica nie wyrzuci, a pekinczyki laduja na ulicy i potem ja mam biedule zaklaczona zapchlona pokiereszkowana ktora staje się pięknym pieskiem , 
    Bo żeby było jasne
    - nie kupuję  psa
    - nie adoptuje psa ( schronisko tez dom a i większości tych warunków kompletnie nie rozumiem jakie stawiaja schroniska )
    - nie wezmę psa który ma dom czyli wlasciciela 
    Tak więc @J2017 nie ma szans na tego pieska którego ty proponujesz , zresztą na pekinczyka tez nie ma szansy większej
  • edytowano styczeń 2019
    @OlaOdPawla, tak. Ale poważnie nie polecam przy dzieciach. Dopiero przy nastolatkach, które mają czas i wolę szkolenia. Na spacerze młody gończak wymaga więcej uwagi niż dziecko. A jakbyś miala skupić uwagę i na dzieciach i jeszcze psie to sobie tego nie wyobrażam.
  • Ja mam dzieci z serii nieuciekających, niespecjalnie muszę na nie patrzeć na spacerach. Mi zależy żeby był na pewno bezpieczny i chętny na spacer, a nie że trzeba go ciągnąć. I żeby się przynajmniej nauczył że się nie sika na dywan;-)
  • Coli smooth, krótkowłosy, przyjazny, nie choruje, wysportowany, tylko lubi dzieci zaganiać do gromady jak się rozbiegają i łapie wtedy lekko za łydki.
  • edytowano styczeń 2019
    Mam border colie smooth :), ale chyba nie dałabym rady go ogarnąć sama przy małych dzieciach, ma teraz 7 mies. Zresztą to dotyczy każdej rasy, ułożenie psa wymaga czasu i uwagi.
    Podziękowali 1Felicyta
  • Ja ze swoim psem wiąże nadzieje, że będzie ze mną chodził na długie wędrówki :)
  • @OlaOdPawla , a Wy może komus dacie do ułożenia, to border colie bardzo dobry wybór.


  • border colie dużo trudniejszy do ułożenia od Colie, to inna rasa. Colie są bardzo posłuszne i łatwo się tresuje
    Podziękowali 1Aniela
  • Zakup psa u nas był tożsamy że szkoleniem. 2 kursy, zajęły rok w sumie. Duża satysfakcja ale też dużo czasu.
  • My też nie bierzemy pod uwagę psa bez szkolenia. Na razie bierzemy pod uwagę takie za 1800 zł, 20 komend, szkolą do oporu, ale chyba wszystkie rasy podobne do gończych są dość podatne na szkolenia.
  • Zuzapola powiedział(a):
    border colie dużo trudniejszy do ułożenia od Colie, to inna rasa. Colie są bardzo posłuszne i łatwo się tresuje
    @Zuzapola pisząc Collie Masz na myśli owczarka szkockiego?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.