Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kinder Party - menu

edytowano czerwiec 2013 w Kuchnia
Szykuje nam się impreza urodzinowa, goście w wieku od 6 miesięcy do 5lat.

Macie jakieś w miarę niekłopotliwe, smaczne i... wizualnie atrakcyjne przepisy/pomysły?


Ponieważ solenizantka jest fanką bananów, na pewno zrobię to:
image

PS. My organizujemy tylko popołudniowo-słodkie urodzinki, ale jeśli macie inspirujące przepisy na słono, to również poproszę :)
«13

Komentarz

  • Coś z jaglanki proponuję :-D
    Zawsze warto społeczeństwo uświadamiać, że jaglanka smaczna i zdrowa w każdej postaci :-D
  • Coś z jaglanki proponuję :-D
    Zawsze warto społeczeństwo uświadamiać, że jaglanka smaczna i zdrowa w każdej postaci :-D
    tylko co by dzieci zawodów w pluciu nie uskuteczniły? ;)
  • @Savia - wątpisz w walory jaglanki? Na tym forum? Po tylu świadectwach?
    ;-) ;-) ;-)
  • edytowano czerwiec 2013
    @Savia - wątpisz w walory jaglanki? Na tym forum? Po tylu świadectwach?
    ;-) ;-) ;-)
    Ależ nie! Nie śmiałabym! ^:)^


    Obawiam się jednak, że dzieci z party nie są forumowe i mogą nie docenić... ;)
  • Dorotak. a banany z grilla?

    O, my kiedyś to zrobiliśmy z nadzieniem: szynka, ananas, kukurydza i ser żółty...

    http://www.mojewypieki.com/przepis/buleczki-swinki

    image


  • @Dorotak - na smakoterapii masz wspaniałe lody w mig do wykonania - z jaglanką też :)
  • żeście zafiksowały tą jaglanką... a Z. miała mieć wyjątkowo dzień niezdrowo-bez-jaglankowy:D

    @Savia, świnki super, tylko ja będę mieć 24h na przygotowanie imprezy (dzień szybciej urodziny Pradziadka z dala od miejsca naszego zamieszkania) i chyba nie ogarnę wycinania, klejenia i pieczenia...
  • No to może ktoś inny skorzysta :D
  • a macie jakiś patent na owoce? Jakieś szaszłyki czy coś takiego?

    te kulki jaglankowe mogą poleżeć 3 dni?
  • a macie jakiś patent na owoce? Jakieś szaszłyki czy coś takiego?

    te kulki jaglankowe mogą poleżeć 3 dni?
    U mnie w leżały. I dobre były. :)
  • u mnie by tyle nie poleżały

    jak masz gofrownice to fajne sa gofry z owsianki - mozna spokojnie zrobic wczesniej i podgrzewqac lub konsumowac na zimno

  • edytowano czerwiec 2013

    Szaszłyki, super pomysł i możesz je do arbuza powbijać, kiedyś widziałam takie zdjęcie.

    Arbuz przecięty na pół i powbijane w niego szaszłyki z owocami i chyba był na jeża stylizowany, albo to już moja wyobraźnia.


    U nas na imprezy zawsze sałatka owocowa.


    Możesz zrobić koktajl truskawkowy. 

    Nie wiem czy masz maszynkę do mielenia, ale super są lody, mrożone truskawki + banany, słodkie i zdrowe, a jednak lody :)


    Edit: gofry też spoko :), u nas z mąki pełnoziarnistej z mlekiem i masłem bez cukru. Mąż dolewa np. soku wiśniowego - kompotu, do drugich trochę kakao i są kolorowe. 

    Do tego różne pokrojone owoce i niech sobie dzieciaki same komponują jak chcą. 

  • nie mam maszynki do mielenia, ani gofrownicy... a marzy mi się bardzo.

    hm. @MonikaN, patent z arbuzem mega:D
  • edytowano czerwiec 2013

    A na słono, to Kochana pizzę róbcie :D.


    Edit: I tu też jest możliwość zaangażowania dzieci, przygotowujesz różne składniki w miseczkach i ciasto choćby w kwadratach chyba łatwiej niż kółka robić i każde dziecko dostaje taki kwadracik i dobiera składniki. 

    Potem zbierasz te kwadraty na blaszkę 15-20 minut i pizze gotowe, może nawet krócej, bo to będą małe kawałki. :)

  • pizzerinki, małe, okrągłe, sprawdzone, znikają zanim się pojawią:D


    tylko dużo roboty, ale się da wcześniej zrobić;-)
  • A najlepsze jest to, że to jeszcze 2,5tygodnia, ale nie! Ja koniecznie muszę się tym zająć PRZED skończeniem magisterki:D
  • @Dorotak. spoko, dziś mi przeszła ta myśl przez głowę, że oto J. za 18 dni kończy 3 lata i coś chyba ze mną nie tak, bo nawet o menu ani razu nie pomyślałam do tej pory :D. A to do mnie niepodobne, stary planista, planuje z duuuużym wyprzedzeniem, a tu nagle taka zmiana i totalny luz w temacie.


    Pomyślę jeszcze o Zośki KinderBalu i jak coś wymyślę, to napiszę wieczorem :)

  • edytowano czerwiec 2013
    Nam się w sumie2 imprezy szykują.

    Kinder Bal na luzie - dla akademikowych koleżanek w dzień urodzin i "impreza rodzinna". Na której może być trochę inny klimat:D


    a magisterki mi zostało może pół zakończenia do napisania... i mam ochotę planować imprezy na następne 10 lat nagle:D
  • U nas tylko impreza rodzinna, ale na luzie jak Twój Kinder Bal akademikowy. 


  • zazdraszczam :P
  • "za 18 dni kończy 3 lata"


    stop.

    Chcesz mi powiedzieć, że jest dokładnie rok młodszy? :D
  • edytowano czerwiec 2013
    "za 18 dni kończy 3 lata"


    stop.

    Chcesz mi powiedzieć, że jest dokładnie rok młodszy? :D

    -------------------------------------------------



    30 czerwca rodzony, a Zośka? 

    BTW Ty część rodziny też masz całkiem spoko :)

  • 1 lipca:D
    ale numer:D


    no, no. właśnie tak, to jest nasza nadzieja;-) ta "całkiem spoko" część rodziny:D
  • Jeszcze z bananów można cos takiego ułozyc

    https://www.google.pl/search?hl=pl&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1024&bih=599&q=banan+palma&oq=banan+palma&gs_l=img.3..0l2j0i24l2.2152.6722.0.7153.13.12.0.0.0.0.365.2162.2j3j3j2.10.0...0.0...1ac.1.17.img.TcHatEFOTZk#facrc=_&imgrc=yqCgtH_SNKkgbM:;IYzAC4DGq_nLuM;http%3A%2F%2Fprzepisnik.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2013%2F01%2FS83075351.jpg;http%3A%2F%2Fprzepisnik.pl%2Fpalma-na-plazy-aranzacja-owocow-dla-dzieci%2F;700;537

    Wazne żeby było kolorowo, może kolorowe galaretki? Muffinki fajnie udekorowane?
    Był tu taki watek "jemy oczami" czy jakos tak z fajnymi pomysłami, tylko to wszystko dosc pracochłonne.
    Ja robie urodziny dla dzieci z wykorzystaniem ikeowskiej plastikowej, kolorowej "zastawy" dla dzieci, do miseczek wsypuje rózne niezdrowe i uwielbiane przez dzieci, żelki, paluszki, chipsy(mozna jablkowe zeby zdrowsze)pianki, itp dużo owoców, koniecznie lody i dużo balonów i tort lub coś w co mozna wsadzic świeczki do zdmuchniecia . I już.
    A planuje kiedyś przygotować całe menu typu ciastka -prosiaczki, palmy z bananów, muchomorki z jajek , krokodyl z ogórka itp.

  • @apolonia,no właśnie najważniejsze to kolorowo. Byłam przekonana, że zainwestuję po prostu w owoce:)
    Tak teraz myślę o tych świnkach... kusi, tylko czy się wyrobię:/
  • "za 18 dni kończy 3 lata"


    stop.

    Chcesz mi powiedzieć, że jest dokładnie rok młodszy? :D

    -------------------------------------------------

    30 czerwca rodzony, a Zośka? BTW Ty część rodziny też masz całkiem spoko :)



    moja Ania też z 30 czerwca -4 lata kończy


  • To będzie orgowa impreza, fajnie macie z 30 czerwca w niedzielę urodzinki :).
  • Kochani, dajcie mi sprawdzone przepisy na gofry. Jutro bym zrobiła dzieciom. :-)
  • Już idę spać, mogę rano, męża muszę przepytać na tę okoliczność, On się zajmuje wyrobem gofrów u nas :)


  • Będę wdzięczna :-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.