Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wyciskarka do warzyw i owoców

1235»

Komentarz

  • ola_g powiedział(a):
    będziesz wyciskała sok z trawy...???
    Nie. Nie ja.

    Poczytalam troche. Te kuvings chyba najlepsze. Tylko cena!
    Ale to nie moj problem i nie ja bede o tym decydowac :)
  • ola_g powiedział(a):
    będziesz wyciskała sok z trawy...???
    Najprawdopodobniej o TRAWĘ PSZENICZNĄ chodzi a konkretnie o chlorofil


    Autor: Marzena Masna, dietetyk

    Trawa pszeniczna to bogate źródło chlorofilu, mającego działanie lecznicze. Chlorofil hamuje stany zapalne, oczyszcza organizm z metali ciężkich i innych toksyn, usprawnia pracę tarczycy, poprawia działanie wątroby oraz wzmacnia układ krwionośny. Sprawdź, jakie jeszcze właściwości lecznicze posiada trawa pszeniczna i w jaki sposób można ją wykorzystać.

    Trawa pszeniczna zawiera mnóstwo substancji odżywczych: aminokwasów, witamin i składników mineralnych. Trawa pszeniczna jest dostępna w formie preparatów, ale można ją również wyhodować w domu, a następnie spożywać w formie przetworzonej (soki) lub jako dodatek do potraw.

    Trawa pszeniczna: właściwości prozdrowotne chlorofilu

    Trawa pszeniczna swe właściwości prozdrowotne zawdzięcza głównie wysokiej zawartości chlorofilu (zielonego barwnika, powstającego w procesie fotosyntezy). Wysokie stężenie tlenu w chlorofilu umożliwia dostarczenie większej jego ilości do krwi. Dzięki temu obserwuje się wzrost liczby czerwonych krwinek oraz stężenia tlenu we krwi przy regularnym piciu soku z trawy pszenicznej, co przyczynia się do poprawy parametrów krwi. Wpływa pozytywnie na układ krążenia, zwiększa przepływ krwi przez serce.

    Chlorofil ma działanie ochronne przed promieniowaniem i wolnymi rodnikami, neutralizuje związki o działaniu rakotwórczym. Ma działanie antybakteryjne i neutralizuje toksyny w organizmie. Działanie antyseptyczne chlorofilu sprawia, że może znaleźć zastosowanie w leczeniu ran, owrzodzeń, zakażeń, przewlekłych zapaleń ucha wewnętrznego, zapaleń zatok, stanów zapalnych skóry i chorób skóry (łuszczycy) oraz infekcji pasożytniczych.

    Wysokie stężenie chlorofilu ma również wpływ na pracę układu pokarmowego: poprawia trawienie i zapobiega zaparciom.






  • wyciągam wątek :) 
    naczytałam się, aż mam wypieki
    na razie w domu jeden stary blender i wyciskarka do cytrusów z biedronki
    a wszystko wskazuje na to, że nadchodzi u nas era smoothie
    czasem robiliśmy coś podobnego, ale wygląda na to, że będę robić codziennie więc plan i wykonanie muszę mieć przemyślane

    może ktoś coś ciekawego napisze? :)
  • edytowano wrzesień 2018
    Maciejjka się na tym znala. Tylko nie wiem jak Ją zawolac.
  • o dziękuję :-)

    wczoraj robiłam swoje drugie w życiu smuti
    na razie mam tylko  blender ręczny
    jak zaczęłam dorzucać składników  to wyszedł pięciolitrowy garnek :D 
    Podziękowali 1Malia
  • Z czego zrobilas?
  • edytowano wrzesień 2018

    wrzuciłam 
    płatki owsiane, mleko sojowe, maliny, buraki (trochę- dla koloru),  brzoskwinie, banany, jabłka, gruszki i mango
    nie było smaczne tak jak bym  sobie tego życzyła, ale zjadliwe na szczęście tak :D 

    dzisiaj już bardziej trzymałam się "smaku przewodniego"
    zrobiłam dwa :
    malinowo- bananowy z płatkami jaglanymi
    oraz
    "warzywny" zielony - soki z cytrusów ( grejfrut, pomarańcza, limonka) + owoce "polskie" + liście jarmużu i szpinaku+ kasza manna z płaskurki

    nie jestem do końca przekonana czy to takie zdrowe żeby jeść i na śniadanie i zabierać na lunch takie zimne i surowe ...
    póki co wrzucam co wartościowsze, muszę nauczyć się co z czym łączyć
    nakupić trochę różnych mlek, orzechów, płatków, nasion
    poznać te różne egzotyczne owoce bo niespecjalnie miałam doczynienia wcześniej
    a okazuje się, że są takie o których pierwszy raz słyszę

  • dla mnie też to zostanie raczej na zawsze deserem
    po jedzeniu, pół szklaneczki
    ale dzieci nr2 i nr3 teraz szaleją więc robię
    ostra zupa krem  wymiata oczywiście :)
  • Jarmuz z kwasnym mleki i bananem zblendowany bedzie dobry? Czy gorzki wyjdzie?
  • chyba zależy jakie proporcje
    ja się dopiero uczę
    nie śmiem doradzać :)
  • Jarmuż proponuję z pomarańczą lub sokiem pomarańczowym, bananem i awokado. Pyszne! Choć ćwiartka awokado jest konieczna do wielu koktajli bo dzięki niemu się nie rozwarstwiają.
    Podziękowali 2In Spe mamaw
  • Tak jarmuz z sokiem pomaranczowym bananem I ananasem 
  • edytowano lipiec 2020
    wyciągam wątek. Szukam wyciskarki
    1. mieli wydajnie
    2. w miarę  szybko
    3. łatwe czyszczenie
    4. pojemnosc duza- rodzina wielodzietna
    5. latwa w obsludze
    6. uzywana codziennie 


    Muszę zakupić w tym tygodniu...a mam mętlik  po tym co zobaczyłam na necie . 
     
  • Ja mam wysłużoną omegę ślimakową.
    Jestem zadowolona. Dobrze wyciska sok, bardzo łatwo się myje. Jedyny minus to mały otwór na owoce

    Podziękowali 1Quintana
  • @Quintana mamy od ponad 4 lat SKG, duży wlot - całe jabłko można wrzucić. Jest OK, teraz mniej używana bo więcej używamy lidlowego narzędzia do smoothie ale jesienią już tak.
  • Dzięki . 
  • @pierniki a nie wchodzi papka z owocow pod srube? Mam taki wlasnie problem z moja wyciskarka z Kuvings, a widze ze jest bardzo podobna do skg. I ten otwor na odpadki bardzo szybko mi sie zapycha jesli robie sok np z selerem lub kapusta.
  • Mam od roku Byzoo Rhino. Jestem zadowolona , choć minusy pewne są, jak pewnie wszędzie :)
  • @Leli zdarza się jak np. są same banany bądź dojrzałe gruszki, rozwiązaniem jest wrzucanie na przemian różnych owoców / warzyw. Ew. jak za słabo "wycisło" to wrzucałem jeszcze raz :-)
    Podziękowali 1Leli
  • Potrzebuje taką z dużym wlotem . Skg sprawdzałam ... może to dobry wybór bo tańsze niż te z górnej półki
  • Czy jest tu ktoś, kto posiada wyciskarke sana omega? Potrzebuję informacji o wysokości stalowego pojemnika na wytłoki (fot.), a w necie nigdzie nie znalazłam. Poratujcie!
    Pulp Container for Sana Juicer EUJ-707
  • a jaka jest  najlepsza wyciskarka do ziół   jarmuż  
  • a opłaca się zioła wyciskać?
    lepiej schrupać
    choć przyznaję, że łodygi jarmużu czy selera wyciskam
    polecam  Rhino Byzoo
  • np sok z sałaty  leczy paradontoze 
    Podziękowali 1In Spe
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.