Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pomysły na zabawy dla maluchów do 3 roku życia :)

13»

Komentarz

  • nie wiem ;)
    @Predikata opowiadała że jakaś pani na wykładach w Akademii Mamy Różu opowiadała że tak trzeba :P
  • Trójkątny kształt, bo dziecko wtedy dobrze chwyta kredkę (nie da rady złapać inaczej niż pozycja zalecana do pisania) i potem nie ma problemu z pisaniem innymi gadżetami piśmienniczymi. 
  • łatwiej prawidłowo trzymać :)
    Moi duzi synowie nadal tylko ołówkami trójkątnymi piszą.
  • My na ergoterapii tez dostalismy komplet trojkatnych kredek. Syn mial dlugo problemy z prawidlowym trzymaniem kredki, te trojkatne troche to wymuszaja.
  • No dobra, to kredki już mam, będę szukać w sklepach... a podrążę temat jeszcze...

    krepa i bibuła... co można z tego robić z takim dzieckiem? Zakupiłam 5 kolorów krepy i pakiet bibuły i zastanawiam się, jaką zabawę mogę młodej zaaranżować z tym...
  • My lancuchy robilismy na choinke, ale teraz troche nie pasuje ;).
  • @rusalka, cebula i czosnek to jest to! I odrywanie nóżek od kapeluszy pieczarek:D To mi daje jakieś +20min do spokojnego gotowania obiadu zawsze... no... -3min. na sprzątanie :D
  • Dorota - doskonałe i trójkątne są Stabilo Trio. Nie bardzo tanie, ale też nie majątek. Można podpowiedzieć jako prezent, jakoś koło 20 zeta za pudełko (12 kolorów chyba).
    Pani  w domu kultury kupuje takie ośmiokątne, grube koh-i-noor, też miękkie i piękne kolory.

    Nie polecam trójkątnych z Tesco, twarde i blade.
  • cebula i czosnek to jest to! I odrywanie nóżek od kapeluszy pieczarek:D
    To mi daje jakieś +20min do spokojnego gotowania obiadu zawsze... no...
    -3min. na sprzątanie

    U nas króluje odrywanie kulek z ziemniaków jak zaczynają w szafce zakwitać:D
  • Podbijam bo pomysly genialne, moze ni tylko mi sie ten watek przyda.
    Mam dwulatka z mnostwem nieozladowanej energii. Teraz duzo czsu spedzamy w domu i szukam pomyslow jak szybko wyszalec go na dworze lub jak rozladowac ta energie w domu - bo ostatnio przechodzi w bicie albo rzucanie przedmiotami, albo rzucanie sie/skakanie, co ostatnio robi sie coraz mniej bezpieczne... wiec szukam jak go rozladowac albo zajac chociaz...
  • edytowano listopad 2014

    @ramatha karton i gazeta


    rwanie gazety - rozładowywanie energii
    z gazetowych stron można kule lepić i wrzucać do kartonu
    może być bitwa na gazetowe śnieżki

    takie najprostsze i przetestowane na moich maluchach
  • Mam pytanie - może w tym wątku, aby innych nie zaśmiecać. 
    Czy ktoś widział w Polsce do nabycia książeczki z tej serii albo z ilustracjami w takiej stylizacji, tego autora?
    Ta była nabyta w USA i sprawdza się już przy trzecim dziecku, jako najabardziej ulubiona. Chętnie bym dokupiła więcej (niekoniecznie po polsku, tekst jest nieistotny)
    01.jpg 504.6K
  • upnę bo ciekawe te zabawy
  • skakanie po folii bąbelkowej, czołganie pod tunelem z krzeseł:)
    przykejanie części grzybka muchomorka a na czerwonym kapeluszu przykleić białe guziczki, wszystko razem na zielony papierowy talerzyk:)

  • Ja kupiłam ostatnio figurki do pomalowania na allegro. Dzieci mówiły, że świetny pomysł. https://allegro.pl/oferta/figurka-do-malowania-gips-zajaczek-bajkowy-odlew-11877402541
    U synka zrobiłam zabawę z balonami - dzieci rozbijały balony, w środku były kolorowanki (pająk, wąż, mysz) i za pokolorowanie dostawali żelka w tym kształcie. 
    No i polecam zestaw do robienia baniek - łatwo się takie duże banki puszcza i dzieciaki mają frajdę.
  • Urodziny w sali zabaw to jest ogromny koszt... Zapraszam zwykle ok 15 dzieci- biorąc pod uwagę jakieś dodatkowe atrakcje typu figurki do malowania, farby, słodycze do piniaty lub drobne nagrody za konkursy zamykam się w 300-350 zł. W sali zabaw zapłaciłabym co najmniej dwa razy więcej.
  • Kolejne pomysły - zabawy z chusta animacyjną, dekorowanie babeczek, tor przeszkód (na przykład przejście po rozłożonej na podłodze linie, przejście w tunelu z krzeseł, skoki po poduszkach (opcja trudniejsza z piłką na łyżce). Znajomym dzieciom podoba się też zabawa w pająka - robimy sieć z włóczki rozciągniętej pomiędzy meblami, krzesłami albo krzakami w ogrodzie. Rozkładam jakieś cukierki na podłodze i trzeba manewrując pomiędzy siecią je wyzbierać (uwaga - każdy idzie po kolei i ma taką samą ilość cukierków do zebrania)
  • Z rzeczy dla starszych dzieci:
    Malowanie kubków, szklanek, lampiona ze słoika) farbami do ceramiki (zestaw farb za kilkadziesiąt zlotych) i wypalanie w piekarniku (zabawa na dobre kilkadziesiąt minut)
    Dobre są też wypiekanki (kupujesz zestaw do wypiekanek za około 30 zł, kserujesz te obrazki, do tego za osiem złotych dodatkowe folie termokurczliwe i breloki)
    https://allegro.pl/oferta/wypiekanki-owocowe-owoce-kolczyki-zawieszki-diy-12324396965
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.