Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Karmienie piersią- wspierający

1131416181930

Komentarz

  • U nas-10 miesiąc nadal ze 2-3 pobudki ale tylko na pierś,podam i śpię dalej więc nie czuję tego jako zbyt uciążliwe.
    Chcę żeby ssała jak najdłużej.
    Zupełnie inna perspektywa teraz,bo pewnie ostatni mój ssaczek i tak bardzo walczyłam o to karmienie piersią.
    Wciąż zdumiona jestem,że się udało tym razem.
    Po nowym roku prawdopodobnie wrócę do pracy i będę mogła godzinę szybciej skończyć albo poźniej przyjść dzięki temu więc dodatkowy plus.
  • Czy mogę odciągnąć swoje mleko (karmię 11mczniaka) i przekazać 7cznemu niemowlęciu?
    Jego Mama mi ufa. Jestem ogólnie zdrowa, ale czy wystarczy to zaufanie czy trzeba potwierdzać jakimiś badaniami dla własnego spokoju?
    Jakie tu jeszcze kwestie mogą się pojawić?
    Nieodpowiedni pokarm w proporcji do wieku?
  • @Agnicha tak, ale Ty głównie z piersi karmiłaś, a ja będę ew. odciągać.
    Z tego co kojarzę to te mechanizmy laktacji są takie, że jak dziecko ssie to się mleko dostosowuje do (wieku, chorób) danego ssaka.
    Mama ma wątpliwości, dla niej to znacząca różnica wieku. J. je już pełne 4 dania i dopija tylko, MleczneDziecko głównie żywi się mlekiem.
  • @wiesia, nawet gdyby ktoś 4. lataka karmił i zechciał rok temu dla J. mleko odciągać całowałabym po stopach! 
    Podziękowali 1Rejczel
  • Dokładnie z tym kalibrem. Ode mnie. Mama ma mało mleka no i niespokojny tryb życia.
    Ja to mam luz, siedzę w chałupie. Ale może lepiej ją wesprę psychicznie, to (ona) wyprodukuje sama? ;)
  • @wiesia - możesz przekazać mleko 7-miesięczniakowi. Będzie bez porównania lepsze dla niego niż najlepsza mieszanka. Lepsze byłoby tylko od jego własnej mamy.
  • Ja dostawałam mleko w momencie kiedy nie starczyło i całowałam po stopach. Teraz wielkich nadwyżek nie mam ale jakby ktoś potrzebował to się podzielę 
  • Boszzz...karmi trojaczki i się mlekiem jeszcze może dzielić! Co za kobieta!
  • No sama dostałam to czuję bluesa..tj.frustracje kogoś kto pierwszych dniach tygodniach czy miesiącach kto ma za mało.  Teraz produkuje tyle ile potrzeba dokładnie ale mam zapas w zamrażarce jeszcze..  A co do propozycji Wiesi to nie dziwię się że wyszło to od niej. Ja się uważam za dość pokorna w kwestii proszenia o różne rzeczy ale o to było mi bardzo ciężko pytac czy  ktoś się podzieliłby mlekiem. Akurat szybko trafiłam na znajoma która rzeczywiście miała kłopot z nadwyżkami i dawała pięciolatce do picia..wcześniej jednak trafiłam na parę odmów którym się zupełnie nie dziwię ale  stwarza to niezbyt komfortowe sytuację.. Więc to z której strony padła propozycja nie powinno być wyznacznikiem. Chyba że nie chce to nie ma co na siłę uszczęśliwić.. 
    Podziękowali 1wiesia
  • Nie przestaje mnie zadziwiac to karmienie i laktacji.. Dziś w nocy perłe wycisnelam mleczna.. Tzn miałam taki wypryski jakby biały jak tu opisywalyscie przy zastójach lekko bolesny ale ze nie czułam żeby mleko zalegalo gdzieś to parę dni dałam mu spokój... Aż dziś wycisnelam w nocy na zimno żeby mlekiem nie lac po ścianach i wyszło i wychodziło i wychodziło i wychodziło. Mleko skondensowane.. Perle z niego ukulalam. Są takie firmy co drogo za takie coś biorą by mieć na pamiątkę :-) ja mam swoją.. 
    Podziękowali 1wiesia
  • U Koleżanki idzie dobrze! Powodem spadku produkcji byla chyba zbliżająca sie @.
    Jej Córce nie smakowala tez mieszanka, stad moja propozycja. Nie sprobowalysmy. No ale najwazniejsze ze im zatrybiło znowu. Teraz choruja troche wiec tym bardziej na wagę złota.
  • O dużej ilości warzyw. I pamiętać o podawaniu do picia wody. Najlepiej,  żeby była stale dostępna.
  • Bo odstawianie nie jest łatwe. A tym trudniejsze im matka bardziej nie czuje się do niego gotowa...
    Może zaproponuj jej ciepłą wodę?
  • Jak to matka...
    Weź pod uwagę, że ona już bardzo dużo skorzystała z tego Twojego karmienia. Pewnie, że jakby mogła dostawać jeszcze, to  by jej na zdrowie poszło, ale teraz to już nie jest tak istotne. Ważne, żeby uniknąć podawania mieszanki, bo to jest produkt wysoko przetworzony i pełen różnych sztuczności. Twoja córka jest wystarczająco duża, by mogła jeść normalne jedzenie.
  • Też mam problem z odstawianiem, ale poczekam chyba do wiosny aż okres chorobowy się skończy. Synek ma rawie 17 miesięcy i jeszcze nigdy nie przespał nocy, budzi się różnie najmniej 3 razy w nocy. Jest bezsmoczkowy od początku, zasypia wieczorem przy piersi i w nocy tez traktuje ją jako smoczek. Jakiś czas temu próbowałam mu nie dać wieczorem ale tak ryczał, ze dziadkowie z dołu zlecieli się zobaczyć co się dzieje. Chyba nie mam siły jeszcze go odstawić tym bardziej, ze w nocy podsuwam mu pierś na spaniu nawet nie wiem ile pije i jak długo... zmęczenie wygrywa
    Podziękowali 1gabriela
  • @September nie martw się na zapas. Ja karmiłam 23 miesiące. Było jak u Ciebie- cyc jako smoczek, ssanie w nocy ileśtam razy. Odstawiłam, bo byłam w ciąży i akurat jedna noc była tragiczna- córka budziła się po wyjęciu piersi z buzi. Chciała spać dosłownie jak ze smoczkiem, dla mnie to było niemożliwe. Wściekłam się, odmówiłam jej cyca całą noc, trochę płakała, nie spałyśmy kilka godzin i... tyle :) od rana nawet nie zapytała o cyca. Drugiej nocy troszkę popłakała, ale nic poza tym. Byłam w szoku :)
    Podziękowali 1September
  • Jak wsprzec siostre w laktacji bliźniaków. Już dostała mleko modyfikowane a byłam i ma pokarm, ale do laktatora nie leci, a chłopaki słabo ssaja. Ona mega wykończona, bo całą noc próbowała przystawać, a w dzień milion zabiegów szpitalnych.
  • Laktator można zmienić... Elektryczny najlepiej medela swing polecam chociaż mój zarzniety ale nie dziwota. Ściągać 15 min.. I na prawdę nie avent ręczny (używałam v c też nie leciało) tylko po każdym karmieniu co 3h. Z butelek niech jedzą przez smoczki mini 0+ canpol jak już muszą. Nie zepsuje ssania.   Smoczek gryzączek jak uzywaja prosty od6-11 mscy taki duży. Bo mały zepsuje ssanie.. na pocieszenie jak jej się rozbuja laktacja to nie będzie musiała ściągać 5-7razy na dobę dla trzeciego jak ja .  Da się na prawdę wykarmic bliźniaki.. A jeśli problemem nie jest ilość mleka to z maluchami może do poradni laktacyjnej..niech masują pokażą jak przystawka, masować.. Osobiście polecam duży gruby rogal do karmienia bliźniąt ale podobno generuje ta pozycja (spod pachy) pewne napięcie w szyi no i u karmiącej w ramionach.. Ale jedyna opcja karmić ich naraz-inaczej bez sensu.. Ja karmie 15sty miesiac a mleczna specjalnie nie jestem. Powodzenia
  • @MAFJa ; dzięki idzie choć trzeba opierać się mam które dają mimo nawału mleka
  • Może mi ktoś znający się .
    @Katarzyna poradzić.
    Koleżanka urodziła przez cc miesiąc wcześnie synka.
    Waga 2kg.
    Lekarka polożne wmawiają że wcześniaka trzeba dokarmiać??
    Raz tym raz swoim .

  • @zapominajka ;

    mi pokarm ściągał tylko mały albo laktator elektryczny medeli. Ale taki model ktory wypożyczasz bo zbyt drogi do kupienia.
  • Bridget powiedział(a):
    Może mi ktoś znający się .
    @Katarzyna poradzić.
    Koleżanka urodziła przez cc miesiąc wcześnie synka.
    Waga 2kg.
    Lekarka polożne wmawiają że wcześniaka trzeba dokarmiać??
    Raz tym raz swoim .

    Z założenia - nie trzeba. Jeśli mama ma dobrą laktację i dziecko prawidłowo ssie, to wystarczy karmić piersią. Jeśli mleka mamy dużo, ale dziecko kiepsko ssie, to należy odciągać i po karmieniu z piersi podawać odciągnięte (najlepiej drenem przy piersi - system sns to się nazywa). Mieszankę warto rozważyć jedynie w przypadku, gdy mama ma ewidentne problemy z laktacją, których nie da się rozwiązać ani stymulacją poprzez odciąganie, ani środkami mlekopędnymi (np. Femaltiker). Należy to traktować jak ostateczność, bo nie jest zdrowe dla dziecka i bardzo zagraża karmieniu piersią. Inna rzecz - dziecko to nie tucznik, nie musi przybierać kilogram na miesiąc.
    Podziękowali 1Bridget
  • Czy mogę prosić o pomoc? Chodzi o ułożenie w prawidłowej kolejności pól z podpisami - czynności obejmują przebieg pierwszego kontaktu:

    1. Urodzenie dziecka
    2. Położenie noworodka bezpośrednio na brzuchu matki
    3. Ocena w skali Apgar
    4. Przecięcie pępowiny po ustaniu tętnienia.
    5. Dokonanie pomiarów antropometrycznych.
    6. Osuszenie i zabezpieczanie noworodka przed utratą ciepła.
    7. Ocena stanu tkanek miękkich kanału rodnego.
    8. Urodzenie popłodu oraz ocena kompletności popłodu.
    9. Pomoc w pierwszym karmieniu.
    10. Dokładne badanie dziecka w ciągu 12 godzin po urodzeniu.

    Posiłkuję się standardami okołoporodowymi z ministerstwa, ale nie mogę tego przeskoczyć, by przejść na kolejny etap. Podpowie ktoś jaka kolejność jest prawidowa?


  • a to da się tak standardowo uszeregować? w różnych przypadkach moż inaczej wyglądać.
  • Ocena apgar jest w 1., 5. I 10 minucie, więc będzie się przeplatać z innymi punktami. Ale to można robić nie przerywając kontaktu. Pępowina może tętnić 2 minuty, a może i 40 minut.
    Twoje zadanie, @wiesia, jest niewykonalne. Jutro z konpa mogę się rozpisać szerzej.
  • Polecacie kogoś w Warszawie doradcę laktacyjnego, bo jeden z bliźniaków strasznie ją gryzie, a ja nie umiem już inaczej przekazać jak
  • Dzięki... tez mam z tym problem, o Apgar pamietam o pepowinie to wiem ze chlastsja raczej szybciej niz później.
  • Ale masz napisane, że przecięcie po ustaniu tętnienia.
    Łożysko może się urodzić 5 min. po dziecku albo nawet godzinę. Standard zakładał czekanie do godziny.
  • zapominajka, w Warszawie jest położna i doradca, która sama piersią wykarmiła trojaczki. Małgosia Gierada-Radoń https://katalog.parenting.pl/p/2880,poradnia-laktacyjna-przy-szkole-rodzenia-malgorzaty-gierady-radon-w-warszawie
  • edytowano listopad 2017
    Mogę polecić @Katarzyna ,która mojej bratowej w rozmowie telefonicznej zdiagnozowała problemy.
    Potem w konsultacjach na żywo doradca laktacyjna nieświadomie potwierdziła wszystko.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.