Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Karmienie piersią- wspierający

12425262830

Komentarz

  • Słabo, ale nie dramat. Minimum to 120 na tydzień, choć lekarze domagają się 150. Mój syn nic nie przybrał przez dwa tygodnie, a córka 40 g w tydzień. Musiałam zadziałać mm, bo i inaczej nie dało rady. Tobie powinno się udać. A skąd jesteś? 
  • Warszawa Wilanów
    Podziękowali 1Gosia5
  • Wiesz, mleko mam tylko ona nie umie go wypić. Jej nie interesuje ssanie, jedzenie. Tylko czemu.. 
    Podziękowali 1Gosia5
  • edytowano czerwiec 2018
    @moni_k , kiedyś w przychodni na Ursynowie była dobra poradnia laktacyjna. Chodziłam tam do dr Ślizień, potem korzystałam z pomocy doradcy, która przyszła do mnie do domu (mieszkałam na Kabatach). Ale to było 15 lat temu :) http://www.profamilia2000.pl/
    edit: Doradca to sprawdzi, ale czy mała nie ma problemów anatomicznych, np krótkie wędzidełko? A skoro z niej taki leniuszek, to może nie dawaj tej butli?
  • Mocz- ogólne? Jutro do doradcy będę nas umawiać. Mocz zaraz złapiemy. Wędzidełko na oko w porządku. Mała ma lekko cofnietą bródkę .Może przez to gorzej ssie...
  • Jak mocz intensywnie pachnie tez bym zbadala. Najlepiej z posiewen ale gdyby mialo cos wyjsc to z ogolnego juz powinno.Temperatura jest ok? Moja 11 dniowa coreczka zaczela mnie jesc, byla apatyczna i miala cieple czolo (ale byly upaly) . jeden termometr elektroniczny pokazywal 36 stopni, inny na podczerwien 39. Okazalo sie ze to zum.
  • A gorączkę miała cały czas? Czy okresowo? Bo ona ma takie momenty, że jest gorąca okresowo, jak jest pod kocem, w nocy. Ale potem znowu robi się zimna. Więc założyłam, że przegrzewa się. Moczu już 2 razy nie udało mi się złapać. Zaraz kolejna próba. 
  • edytowano lipiec 2018
    Moja miala jeden dzien cieple czolo, ale nie gorące. Myslalam ze to upaly, wtedy bylo ze 32 st a w naszym mieszkaniu jest goraco nie do wytrzymania(same zachodnie okna) Po zmierzeniu temp w pupie w szpitalu miala 37, 7 a w domu termometrem na podczerwien temp dochodzila do 40 . 
  • Mocz ogólny warto zrobić. Posiew dopiero jak coś wyjdzie,nie ma sensu płacić za posiew na zapas.
  • Właśnie założyłam po raz kolejny woreczek. Może tym razem się uda.
  • m_onik moze sprobuj do pojemnika łapac, rozbierz małą, mozesz wstawic nozki do chlodnej wody i poczekac chwile. Mi nigdy z tymi woreczkami sie nie udawało.
  • Czy dla prawie 3 miesięcznego dziecka trzeba wszystko wygotowywać? Czy tylko przed pierwszym użyciem? Czy wystarczy porządnie umyć i wyparzyć?
  • Nie wiem, ale przez miesiąc chyba wygotowywałam, a w trzecim to już na pewno tylko myłam i od czasu do czasu wyparzałam (ewentualnie przykrywałam pokrywką, żeby chwilę wyższą temperaturę przytrzymało). Nie zauważyłam jakiś negatywnych skutków zarzucenia wygotowywania.

    Pleśniawkę miała tylko raz - ale to już jak raczkowała i pobierała z gleby, co popadło.
    Podziękowali 1Hope
  • Troche nie w temacie...ale.

    Jak sobie przypomnę, ze Najstarszemu przez rok pieluchy tetrowe wygotowywałam i prasowałam (ze o smoczkach nie wspomnę), :D :D :D

    I ak sobie przypomne jak to wyglądało przy Najmłodszym ;)...to...

    Wielodzietność jest MEGA

  • edytowano lipiec 2018
    @moni_k , mocz pobieraj najlepiej bezpośrednio do kubeczka. Nam z woreczka zawsze leukocyty wychodzą, bezpośrednio pobierany mocz jest prawidłowy.
  • No właśnie zostaliśmy przyjęte do szpitala. Zum mamy. Mocz pobierałam i do woreczka i do kubeczka bezpośrednio i w obu przypadkach wyniki były identyczne. Teraz mam wyrzuty sumienia, że tak późno zadziałałam. Jesteśmy na Madalińskiego.
  • edytowano lipiec 2018
    m_onik ile dni ma malenstwo? Jak nie goraczkowala to skad mialas wiedziec ze cos sie dzieje? Najwazniejsze ze juz jestescie pod opieka. +++ Ja bylamiz córka na Nieklanskiej gdzie warunki i opieka bez zarzutu. Tylko niestety nastaw sie ze posiedzicie troche w szpitalu. U noworodkow leczenie trwa 10-12 dni (szpitalne). My wyszlysmy ze szpitala 2 tyg temu i jedzcze mamy w domu antybiotyk 3 tyg.
  • Ja trojaczkow wogole nie gotowa łam tylko wyparzalam. Z resztą butelki się rozpadaly po gotowaniu. A były to wczesniaki. I nic im nie bylo
    Podziękowali 1Hope
  • @apolonia Hania ma 4 tygodnie. Warunki są dobre, więc damy radę. Dziękuję Wam za pomoc i rady, dzięki którym doszliśmy do tego, co jest nie tak.
    Podziękowali 1apolonia
  • Crp ma 65 a objawów praktycznie żadnych, poza tą wagą i problemami z jedzeniem. Najważniejsze, że już się leczymy.
    Podziękowali 1Ania_B
  • @moni_k, trzymajcie się! +! 
    Podziękowali 1moni_k
  • Czeka mnie tydzień rozłąki z 19mcznym synkiem. Pije 4x na dobę, max 1litr, na pewno mniej.
    Nie ukrzywdze się jeśli nic nie wezmę na zahamowanie laktacji? Może coś kupić? będę dziś w aptece.
    Co więcej biorę laktator by ja rozkręcić jak już będę mogła karmić, po ustaniu działania leków.
    Pewnie mogę też odciągnąć dla uczucia ulgi.
    Młody słabo pije wodę, też się martwię o niego. Arbuzy i truskawki szczęśliwie wcina.
  • Pediatryczny na Madalińskiego jest bardzo ok. 
  • Jest dobrze. Teraz małe obłożenie, więc jesteśmy same na sali. Lekarze i pielęgniarki w porządku. Mała dziś nawet nie zapłakała przy zmianie wenflonu ;)
    Podziękowali 2apolonia Małgorzata32
  • My przez 8 dni tez bylysmy same, a 2 dni mialysmy wspolokatora. Najlepiej samemu. Mala miala tak kruche zyly ze nie mieli juz sie gdzie wkluwac, ostatnie dni miala wenflon na glowie, mowili ze teletubisia ma;) ale wygladalo to dla.mnie strasznie. Corka.miala punkcje ledzwiowa by wykluczyc zapalenie opon mozgowych, troche na wyrost bo crp bylo niskie ale wyszlo ok. Mam nadzieje ze u Was nie doszlo do uogolnionego stanu zapalnego. Dawaj znac co i jak.
  • To przebadali Was ostro. Punkcji bym nie przeżyła. U nas dobrze. Antybiotyk działa. Mocz dziś był przejrzysty. Czekam na wyniki. Bakteria coli w posiewie wyszła. Hania przez 3 dni przybrała ponad 300 gr i wygląda jak kuleczka w końcu. Je i śpi. Lekarze wspominają, że może we wtorek wyjdziemy, choć nie wiem czy 7 dni to nie za krotko jak na taką infekcję. Żeby to paskudztwo nie wróciło.
    Idę teraz, w ramach relaksu, ze starszymi dziećmi na lody :) Takie są zalety bycia na Mokotowie, a nie na naszej zapadłej wsi.
  • U nas tez e cola, chyba najczesciej ta wychodzi. Dobrze ze u was bedzie szybciej i bez dodatkowych stresow o powiklania.
  • Co u Was  @moni_k ? Pewnie juz w dony jestescie? U nas w badaniu wyszly bakterie w moczu, boje sie se bedzie powtorka z rozrywki.
  • @apolonia u nas dobrze. W szpitalu byłyśmy tydzień. Mała wyleczona. Podczas pobytu w szpitalu przybrała na wadze aż 500 gr. Nadrobiła stracony czas. Po wyjściu niestety w dalszym ciągu kiepsko ssała i nie przybierała na wadze. Jak ją dokarmiam mm lub moim odciągniętym, to waga idzie w górę. Jak jest tylko na piersi, to waga stoi w miejscu. Postanowiłam zawalczyć o karmienie piersią. Byłam u doradcy laktacyjnego. Stwierdziła, że mała rzeczywiście słabo ssie, słabo otwiera buzię, język ma mało ruchomy. Doradziła podcięcie wędzidełka , co zrobiłam wczoraj żeby nie tracić czasu. I....chyba jest lepiej. Na początku nie wiedziała co zrobić z tym długim językiem. Mlaskała, cmokała. Ale teraz ssie mocniej, dłużej, aktywniej. Jak nidgy. Chociaż nie idealnie. Teraz ją karmię od pół godziny i cały czas buziak pracuje.  A kiedyś już dawno by się poddała. Chcę jeszcze zabrać ją do neurologopedy. Może poradzi nam coś mądrego na rozruszanie buzi. Ale zaczęłam wierzyć, że odstawimy butelkę.



     
    Podziękowali 2Rien apolonia
  • Za względu na laktację warto opróżniać piersi w nocy. Dziecka bidzić nie trzeba.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.