Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Karmienie piersią- wspierający

12425262729

Komentarz

  • Lewa pierś do naprawy-po podłączeniu laktatora krwawi. Sama nie boli, nie widać zranień, nawet otarcia. 
    Lekkie odciągniecie reczne daje mleko białe, ale w mniejszej ilości niż z użyciem laktatora elektr. 
    Co robić? Krwawienia powtarzają się od wczoraj, nie za każdym razem. 
  • @Skatarzyna poszukaj na stronie mlekiemmamy.org lub na fb grupa dla mam karmiących piersią inaczej.... Tam jest dużo doświadczonych osób 
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Czy jeśli pierś jest miękka, ale boli to też możliwe, że zrobił się zastój? Cały czas odczuwam ból jeden piersi, a przy karmieniu jest jeszcze gorzej i ból promieniuje spod pachy jakby na całą rękę. Jak można sobie pomóc? 
  • możliwe że jest zastój. Spróbuj znaleźć zatkany kanalik. 
  • @ewap, ja tak miałam ze trzy razy (miękka pierś, a ból).
    Karmiłam dzidzię głównie z tej piersi, w której zastój był. Na chwilę tylko przystawiałam do drugiej, bo się bałam, że mi się całkiem rozleniwi, a potem znów do tej z zastojem.
    No i, jak by to opisać..., opuszkami palców ściągałam od pach - w kierunku brodawek mleko - tak jakbym chciała pomóc, żeby płynęło we właściwym kierunku.

    Najdłuższy taki problem trwał mi dwa dni. Do końca drugiej doby udawało się ruszyć problemowe miejsce. 
    Podziękowali 1ewap
  • Jak odstawic 2 letniego cycoholika? Bo juz mam dosc wiszenia na mnie od 4 do 7 rano. Juz nie daję rady a on ani mysli rezygnowac.w dzien tez mu sie czasem przypomni, zagaduje i daję picie jedzenie zamiast.
  • Ja nie wiem czy to od karmienia jakaś pozycja zła czy co ale właśnie obawiam się ze mi się odnowilo coś co miałam przy trojaczkach..stan zapalny czy co to tam w prawym barku. Na razie ciągnie całe ramie aż do palców.. boje się , wtedy umierałam na prawdę..na razie się zaczyna.wtwdy były gorączka, przeciwbólowe i masaże męża jednej zacnej forumki .. przechodziło powoli..a teraz .. na razie tylko ciągnie.. może by tak samo przestało.. 
  • karolinamika powiedział(a):
    Jak odstawic 2 letniego cycoholika? Bo juz mam dosc wiszenia na mnie od 4 do 7 rano. Juz nie daję rady a on ani mysli rezygnowac.w dzien tez mu sie czasem przypomni, zagaduje i daję picie jedzenie zamiast.
    Przeżywałam to samo i obawiałam się, że trudno go będzie odstawić. Aż któregoś wieczoru uspalam go bez cyca w nocy popłakiwał bo nie chciałam go przystawić wtedy dostał wodę w butelce i tylko nosiłam na rękach i przytuliłam. Jednak nie było jakiejś histerii z jego strony, następnej nocy spał już dużo lepiej i od tego czasu przesypia całe noce. Wydaje mi się, że najtrudniejsza jest ta decyzja, żeby definitywnie skończyć z karmieniem i nie ulec gdy dziecko będzie się domagać. Bywa ciężko! Wiem, ale po fakcie stwierdziłam, że to chyba ja bałam się odstawienia, nie dziecko
  • mamlu powiedział(a):
    Jakie są domowe sposoby na zahamowanie laktacji poza szałwią i miętą? Chyba w końcu się odstawiamy trochę, muszę się uratować, bo zastój nade mną wisi.. 

    e: literówki
    Szałwia jest chyba najskuteczniejsza.
    Do tego, zimne okłady z kapusty na piersi.
    Do tego, stopniowa redukcja liczby karmień.
    Przy odstawianiu nagłym należy się spodziewać problemów. Sugerowałabym jakiś etap przejściowy w formie odciągania.
  • A ja włąśnie odstawiam moja Zosieńkę. Ma rok i 7 miesięcy. Tak mi smutno. Musze brać silniejsze leki i stadta decyzja.Zawsze karmiłam dwa lata. :(
  • @MAFJa lub ktos inny, co bralyscie przy zastoju?
    I jak to bylo czy przystawiac jak najczesciej? Mala ma 11 msc, ostatnio w dzien nie chciala, jadla ok 4 razy, wieczorem, w nocy i nad ranem.
    Mam ponad 38 stopni, biore ibuprom i kapuste przykladam. A kapusta z lodowki ma byc czy z zamrazalnika? Nie pamietam nic a nie mam sily szukac.
  • mamuma powiedział(a):
    @MAFJa lub ktos inny, co bralyscie przy zastoju?
    I jak to bylo czy przystawiac jak najczesciej? Mala ma 11 msc, ostatnio w dzien nie chciala, jadla ok 4 razy, wieczorem, w nocy i nad ranem.
    Mam ponad 38 stopni, biore ibuprom i kapuste przykladam. A kapusta z lodowki ma byc czy z zamrazalnika? Nie pamietam nic a nie mam sily szukac.
    Jak sobie poradziłas. 
    Kapusta z lodówki na gorące miejsce. 
    Podziękowali 1mamuma
  • Biore dalej ibuprom. Wczoraj 39 mialam, dzis juz maks 37,5. Mala juz jadla tylko ze 4 razy, teraz ja czesciej przystawiam, ale ona nie bardzo chce jesc z tej piersi. A jak juz sie uda i zassie, to mi wbija zeby strasznie mocno.
    Jej "plan dnia", przy ktorym byla mniej placzliwa runal, wiec i z nia jest masakra.
    Piers w ciapki, ale nie sa gorace i nie boli juz tak bardzo. Tylko mnie boli wszystko jak przy grypie. Czuje wszystkie stawy i miesnie. Nawet wlosy mnie bola. Nie mam mozliwosci polezec w dzien.
    Podziękowali 1Bridget
  • Witam. @Katarzyna czy mogę prosić o namiar na dobrego doradcę laktacyjnego w Warszawie? Widziałam w wątku informacje np. o p. Marioli Sienkiewicz. Moja trzymiesieczna Patrycja słabo przybiera, zależałoby mi aby obejrzano co można polepszyc. Mała przybiera ostatnio ok 100 g na tydzień. Była w 25 centylu, potem powyżej 10,teraz 10 centyl. Oprócz prób moich chyba byłoby dobrze żeby ją ktoś mądry zobaczył. Mój mail to izamokwa@gmail.com Bardzo dziękuję z góry 
  • @Izka - Posłałam priv.
  • Izka powiedział(a):
    Witam. @Katarzyna czy mogę prosić o namiar na dobrego doradcę laktacyjnego w Warszawie? Widziałam w wątku informacje np. o p. Marioli Sienkiewicz. Moja trzymiesieczna Patrycja słabo przybiera, zależałoby mi aby obejrzano co można polepszyc. Mała przybiera ostatnio ok 100 g na tydzień. Była w 25 centylu, potem powyżej 10,teraz 10 centyl. Oprócz prób moich chyba byłoby dobrze żeby ją ktoś mądry zobaczył. Mój mail to izamokwa@gmail.com Bardzo dziękuję z góry 
    Gratuluje!!! 
  • @Katarzyna dziękuję, tworzę maila w odpowiedzi, @Bridget dziękuję :) 
    Podziękowali 1Bridget
  • A jak zachęcić prawie 6 miesięczniaka do piersi, odstawila mi się prawie, z rzadka przyjmie pierś, na pewno musi mieć spokój. Pierś nie służy jej do uspokojenia tylko smoczek, dokarmiam butla moim mlekiem bo słabo przybiera i woli butlę, zresztą ogólnie mało je i walczymy o każdy gram masy. Cierpliwie proponuję 
  • Na zastój czy coś jeszcze oprócz ogrzewania piersi, masażu - sczesywania w kierunku brodawki? Ściągam laktatorem mleko dla mojej Patrycji i się zastalo
  • Moja siostra cioteczna ma juz 3 raz zapalenie piersi, mały ma miesiąc. Bardzp jej zależy na kp, martwi sie ze malo mleka. Waży dziecko prptzed i po, mowi ze tylko 20ml zjada. Stara sie pobudzic laktacje laktatorem, feltimalker pije. Nie wiem co jej jeszczd doradzic, nawwt nie moge pojechac bo u nas znowu katar. Teraz ma antybiotyk, mlody placze jal tylko piers zobaczy, probuje 5sekund i drze sie wnieboglosy bo nie leci
  • A doradczyni laktacyjna? 
    Podziękowali 1Izka
  • Pierwsza rzecz to jednak doradca laktacyjny - one na serio czesto umieja pomoc szczegolnie chcacym.. ja ode mnie subiektywnie-jesli zjada 20 ml to malutko .. chyba ze co pol godziny... ja bym zrobila karmienie z przerwami tzn. Co 3 h powiedzmy ( poczatek karmienia) potem 15 min z kazdej piersi sciagania.  I nie dawac predzej piersi niz po 2 godzinach przerwy w dzien , 3 w nocy... w( tez specjalnie rzadziej tez nie poki jest jak jest... w dzien bym nie robila wiekszych przerw niz te 3h, w nocy na poczatek powiedzmy max 4- 5.. jesli wogole tak spi.. moje spaly ..dluzej..jesliby spal dluzej a problemem byla laktacja to bym wstawala tylko do laktstora.z reszta robilam tak przy trojaczkach jeszcze jak mialy ponad rok) ..
      Podejrzane sa te zapalenia piersi.. przy " za malo pokarmu" raczej wyglada na zla sciagalnosc i przez to za mala stymulacje.. czyli wedzidelko albo jak u mnie u dziewczynek a troche u wszystkich.. poporodowe problemy z przystawieniem sie, splycanie  etc.) 
    Femaltiker 2x dziennie pol godziny przed karmieniem polecsm
    Oprocz tego jest kawa caro na slodzie jeczmiennym ktora sie zapijam caly czas... 
  • Ja w sumie też mam problem z karmieniem. 
    Ola ma 7 miesięcy i nie jestem w stanie jej normalnie nakarmić. Jedyna akceptowalna pozycja do karmienia w dzień to ja leżę na plecach a ona stoi albo klęczy koło mnie o je sobie z cyca jak z kokosa że słomka. 
    Tylko w nocy je jak normalne dziecko, najczęściej na leżąca. Ale to dlatego ze śpi. 
    Zaczyna mi to działać na nerwy. 
    Co robić? 
  • andora powiedział(a):
    Jedyna akceptowalna pozycja do karmienia w dzień to ja leżę na plecach a ona stoi albo klęczy koło mnie o je sobie z cyca jak z kokosa że słomka. 
    Fantastyczne porównanie! Wyobrażam sobie tę scenę i nie mogę się nie uśmiechać.   :D
     Ola - hedonistka  <3 
  • No u mnie w domu się śmieją że sobie powinna na drugiego cyca zaprosić kolegę i mieli by egzotyczna randkę. Jeszcze moge im dołożyć świeczkę albo ważonej na mostku. 
    Podziękowali 1palusia
  • Kolegę Oli oczywiście..... 
    Podziękowali 1palusia
  • Ja bym walczyła. 7 tyg. to jeszcze mały.
    Może skontaktuj się z doradcą laktacyjnym, u nas jest przy szpitalu. Bardzo pomocna.
    Podziękowali 2siostraKasik Izka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.