Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Karmienie piersią- wspierający

1235730

Komentarz

  • Jak sie naxywa ten tanszy zamiennik falmatikeru?
    Mozecie zalkowac, gdzie to kupujecie?
    Pilnie dla kuzynki potrzebuje.
    @Skatarzyna? @MAFJa ?
  • Słód jęczmienny. Tylko u mnie to jakby nic dało. Najkrótsza laktacja. Już nic mleka nie ma.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • edytowano grudzień 2016
    Ulga powiedział(a):
    Czy przy karmieniu piersią można zażyć jakieś leki hamujące kaszel? Wykończę się. Zaczęło się od gardła i krtani a teraz kaszel suchy niemalże ciągły uporczywy, całą dobę a w nocy horror, wszystkie wnętrzności mnie już bolą. Mam Sinecod w domu ale w ulotce jest, że nie badano w związku z karmieniem piersią i że lepiej nie stosować.
    Drosetux tez na ulotce ma napisane że w ciąży i przy karmieniu trzeba skonsultować się z lekarzem,ale lekarka przepisała rocznemu maluszkowi, więc może zaryzykować?
    A jest bardzo skuteczny, po kilkunastu minutach przynosi ulgę.

    ps.a no i rzecz oczywista-syrop z cebuli.W smaku ekchem ale też skuteczny.Kroisz cebulę w kostkę ,dodajesz miodu ze dwie łyżki i odstawiasz w ciepłe miejsce żeby puściło sok.Mozna nawet na kaloryfer,tylko po ok godzinie trzeba zdjąć bo inaczej wyparuje ale jak już sok będzie to może sobie stać na stole czy blacie.Takiej mikstury łyżkę kilka razy na dobę.
  • u mnie ten slod w czystej postaci jakos sie nie rozpuszcza i nie mam przekonania.. ja caly czas na femaltikerze jade ale mi sie polozna dzieli czasem w prezencie ktos przyniesie.. mnie poraxil na poczatku wynierny efekt. a ze slodem zalewam sie kawa CaRO caly czas.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • mnie ani ta kawa ani femaltikier nawet w zestawie z herbatką ziołową do zaparzania nic z niczym :(
  • @Agnicha bo to prawda. Nie ma czegos takiego jak trawienie bezresztkowe. Sprawdziłam na swoich dzieciach. Córka robila kupki co 3-4 dni.
    Gdy zaczełam suplementowac min Mg kupki pojawialy sie codziennie.
    To naprawde wazna wiedza. Malo znana w PL. Trzeba czytac badania z USA. 
  • Skatarzyna powiedział(a):
    mnie ani ta kawa ani femaltikier nawet w zestawie z herbatką ziołową do zaparzania nic z niczym :(
    Skatarzyna jak miałam taki kryzys to pomagał mi tylko rosół z ryby lekki taki lub z kury tradycyjny i potem się położyć i obok butelka z wodą do popicia. 
    Ale położyć się to było obowiązkowe.
  • Mi laktacja ruszyla tym razem tez po rosole z wiejskiej kury.
    Jedna katechistka z neo mi go ugotowala, tez matka 5 dzieci. Jestem pewna, ze sie modlila gdy go gotowała... 
    @Skatarzyna masz Fb?
    Podziękowali 1Bridget
  • @ProMama mam fb ale nieużywane. Mikołaja też krótko karmiłam, a najlepiej się rozwijające dziecko z moich, tak się pocieszam, Kajtka najdłużej, a najbardziej problematyczny...
  • U mnie ten co 2,5 karmiony to najwiecej chorował i wszyscy lekarze mi mowili, ze to wina mego fatalnego mleka  ;)
  • Z tarczyca potwierdzam.

    Z bezresztkowym potwierdzam. Dla sprawdzenia tezy warto przetestowac suplemenracje magnezu i cynku.
  • @Agnicha rozumiem, ale ja poza tym napisalam. Chodzilo konkret o bezresztkowe.
  • Odnośnie tarczycy to szukam od kilku dni info z drugiego bieguna, tj nadprodukcja mleka i szybki wpływ.
    Dotarlam do artykułu który właśnie kazał badać tarczyce pod kątem jej poporodowego zapalenia.
    By zostać w przywołanym temacie, mam Koleżankę która w wyniku tej dolegliwości nie mogła wykarmić.
  • edytowano grudzień 2016
    @Agnicha  tak,mała na dwóch różnych wagach ważona.Przedtem w szpitalu,teraz położnej, która nas odwiedza.W piątek kolejne ważenie. 
    Co do doradcy,to tutaj raczej polozne taką funkcję pełnią.A reklamująca się poradnia laktacyjna to też szkoła rodzenia i położne pracujące w szpitalu.Czyli tak jak i moja położna.

    Nie wiem,może tego mleka jednak jeszcze mam za mało.
    Po karmieniu z obu piersi udało mi się odciągnąć raz 20ml,raz 40,a raz 30ml.
    Potem długo nie ma mleka.Mała ssie ale nie słychać połykania za często.
    Z kieliszka nie umiem jej nakarmić :(
    Powinna to zassać,a otwierała całą buzię i co wlałam to wypluła.Kiepsko nam to szło. 
    Dałam z butli,bo mi tego ciężko zdobytego mleka szkoda.Na razie ssie piersi mimo tej butli.
    A ja łapię doła :(
  • u mnie u wiekszosci dzieci nie slychac polykania a jedza
  • @olgal laktatorem po karmieniu moze byc, ze malo sciagniesz, zwlaszcza na poczatku. Mi prawie nic sie nie udawało sciagnac nawet 10 ml. Dopiero jak piersi sie "nauczyly", ze jeszcze trzeba to sciagalam wiecej. Teraz stymulujesz do tej wiekszej peodukcji. Karm Malutka ile sie da i pilnuj zeby ssala efektywnie. Sama dbaj o diete i picie.
    Za wasze karmienie +
  • czuje pod piersia zgrubiony kanalik bolacy troche. jeden wyjadl juz i trwa sciaganie. po ostatnim karmieniu po tej dluzszej przerwie wydawalo sie ok..
  • kiedys cos pisalyscie o przekluwaniu szpilka i inne mrozace krew w zylach rzeczy. ale ja nie widze na brodawce ktory to.
  • żadnego przekłuwania!!!
    Chodzi o wydłubanie oczkiem igły zatoru z ujścia kanalika.
    Podziękowali 1ProMama
  • @mamlu  dobrze wybierac potrawy rozgrzewajace np rosol, zupa dyniowa,krupnik. Moze zamiast herbaty melisa? 
    I koniecznie pic. Mi zawsze sprawialo problem picie. Moge caly dzien nie pic nic. A to bardzo niewlasciwe.
    Podziękowali 1wiesia
  • @mamlu  a moze jedzenie tez ma czynnik odstresowujacy? 
    Pamietam jak po urodzeniu 1 dziecka ciagle katowalam sie dieta. On plakal. Ja nie jadlam juz prawie nic, bo WSZYSTKO SZKODZI. 
    Po Chrzinach na przyjeciu bylam tak zestresowana i głodna, ze stwierdzilam, albo zjem albo oszaleje  ;)
    Zjadlam. Wszystko co mi sie zachcialo. Wiele tego nie bylo, bo nie dalam rady, ale dzieki temu sie rozluznilam. Przystawilam synka i mleko bylo jak dla dwoch. 
    Magnez itd bym sumplementowala. Nabialu nie jem, ale kazdy musi sam zdecydowac.
  • a jak eozpoznac to moejsce
  • Ooo na mnie działa właśnie melisa... jedyna znana mi "herbata" co nie odwadnia. Ponad 1litr tego piję na dobę.
    Chociaż jestem przekonana że to siedzi w głowie i każda musi swój "nektar" znaleźć.
    Podziękowali 1ProMama
  • czuje caly czas gruba taka zyle pod piersia..
  • To prawdopodobne, że jest zator.
    Boli ta gruba żyła?
  • boli troche.
  • przystawiam teraz dzidzia w roznych pozycjach.
    Podziękowali 1wiesia
  • to jest od samej pachy nie do samej brodawki.. ale tak polowa dlugosci...i dolem.. zawsze jakies chwilowe zgtubienia to glownie u gory sie pojawialy.. :-(
  • moze 2/3 dlugosci..
  • w brodawce jest taki jakby bialy zaskornik czy cus.. po karmieniu.. mniej wybral benio z piersi wiec cos jest na rzeczy..igla dlubac tam?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.