Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pierogi RATUNKU!

13»

Komentarz

  • Zrobiliśmy z siostra pierogów i uszek z 4 kg maki
    Gdyby nie szwagier - wygniatalybysmy ciasto do teraz
    Co nas podkusiło na taka ilośc , nie wiem :D
    Nie planuje w najbliższym czasie lepić nawet figurek z plasteliny :))
  • Ja zawsze staram się lepić pierogi przynajmniej tydzień przed Świętami, bo wiem, że po lepieniu mam przez kilka dni wstręt nawet do ich jedzenia :D
  • edytowano grudzień 2013
    Dzieci mi dziś zrobiły jakieś 150 pierogów. Jeden z synów przygotował farsz z oczekujących produktów. Ja tylko ciasto  (maszyna zrobiła) i wałkowałam. Reszta szła taśmowo. Tylko niektóre fajne kształty miały ;)

    Super się gotuje jak dzieci już są duże :-)
  •  O przepraszam do dziurek w kluskach śląskich nadają się zdecydowanie małe dziecięce paluszki. 
  • Jak robicie farsz do "ruskich" pierogów?
  • My lubimy żeby było dużo twarogu, tak pół na pół z ugotowanymi ziemniakami, mielę, razem z przesmażoną cebulką, bo jak jest widoczna, to gryzie w zęby synka, sól, pieprz i juz:)
    Narobiłaś smaka, a wyjeżdżamy dziś na konwiwencję, więc stolnicy rozkładać nie będę:)
  • A, czasem boczek wędzony, przesmażony też do farszu mielimy, jak nie muszą być postne:)
  • No i zrobiłam w sumie ok 200 pierogów.
    A, że ciasta nagniotłam za dużo, więc oprócz ruskich były też z truskawkami. A na koniec moja inwencja się włączyła i wypełniłam resztę pastą , kanapkową, którą dla dzieci zrobiłam na śniadanie. I te były najlepsze. Przypadkiem odkryłam super farsz do pierogów. Następnym razem świadomie je zrobię właśnie z takim nadzieniem.
  • Komu pierożka na śniadanie?
  • Pyszności! A jaka to pasta?

    Ruskie robię na czuja... Cebuli musi być dużo. Jak sera będzie zbyt wiele i jeszcze kwaskowaty lekko to wyjdą krakowskie a nie ruskie :P
  • Savia, później wrzucę przepis na pastę. 
  • Ja wczoraj zrobiłam ok 170 już nie ma ani jednego.
  • Małgorzato32, Twoja pasta mnie też zaintrygowała, poproszę przepis.
  • Pierogowe Specjalistki, POMOCY!
    Na pierogi mnie naszło. Mam ochotę na wariację!W sensie, że z pięć rodzajów zrobić. I duuuużo.
    I tu pytanie: Jak robicie farsz do pierogów ze szpinakiem i fetą? I jakie proporcje sera w stosunku do ziemniaków w pierogach ruskich? I czy ser należy zmielić czy tylko rozkruszyć?
    I czy da się zrobić z mrożonych owoców (jagody, truskawki)? Czy owoce wcześniej rozmrozić?
  • ZTCW, nie trzeba wcześniej rozmrażać. Ale ja się nie znam, tylko konsumuję :D
  • Ja nie jestem specjalistką pierogową ale robię pierogi ze szpinakiem na specjalne życzenie mojego męża. Ja robię z mrozonego szpinaku tego zmiksowanego na maksa. Wcześniej rozmrażam i odsączam wodę na sitku. To b. ważne zeby szpinak byl suchy. Potem sól pieprz gałka muszkatołowa i feta-ona jest slona sama w sobie więc z solą ostrożnie. Może też być feta z mozzarellą.
  • 1. Szpinak podduszony na maśle z czosnkiem i pieprzem, do salaterki, dodać rozdrobnioną fetę. Wymieszać.
    2. Proporcje dowolne, moi np. wolą więcej ziemniaków, znam osoby o odmiennym upodobaniu. mielę wszystko, ser, ziemniaki i podsmażoną cebulkę takoż.
    3. Jak rozmrozisz będzie źle lepić, ja nie rozmrażam.
  • No...Na Was zawsze można liczyć.
  • @Małgorzata32 pyszne są też z fetą i brokułami, zamiast szpinaku :) z takim farszem pyszne są też naleśniki
  • Już rozmroziłam szpinak. Jutro będę robić.
  • Nie wiem czy lubimy, bo nigdy nie jadłam.
    Przepis zapodaj!
  • Jak jeszcze nie lubicie, to polubcie koniecznie, u nas nawet marudy wcinają :)
  • No ale przepis proszę!
  • Produkcja w trakcie.
    Mamy sześć różnych farszów + owoce.

    I kolejne pytanie. Jak najlepiej zamrażać? Ja zawsze mrożę ugotowane. Ale może ktoś ma inny pomysł i doświadczenie?
  • Wolę mrozić surowe
    Partiami na czymś płaskim, potem dobrze zamrożone zsypać do woreczka czy pudełka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.