Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Automat do chleba

2»

Komentarz

  • edytowano styczeń 2014
    my używamy Kenwood Chef Titanium - 1500 W.
    w wersji podstawowej - z 4 końcówkami - znacznie tańszy od Kitchen Aid.

    edit: KENWOOD MAJOR TITANIUM
  • @Adalbert, dziękuję! Szukam na allegro na przykład, ale tam mają misy 4,6 litra i 1400 W... poszukam jeszcze :)
  • Mój się nazywa Major i chyba ma 1500 W ale pewna nie jestem, bo napisane nigdzie nie ma.
  • A ja mam automat do chleba z Lidla i jestem zadowolona bardzo.

    Używam własnych mieszanek mąk (tylko sporadycznie ratuje się gotowcami z Lidla bo mają niezły skład w innych gotowych nie pasuje mi ilość dodatków).

    W sezonie kiedy pylą trawy ja i dzieci musimy unikać zbóż glutenowych i wtedy maszyna jest wybawieniem (mam program bezglutenowy) - gotowe pieczywo bezglutenowe jest drogie, niesmaczne i powala ilością dodanej chemii. A tak sobota-niedziela maszyna chodzi non-stop a ja ma pomrożone w kromkach pieczywo na kanapki do szkoły/pracy na cały tydzień (bezglutenowe bez polepszaczy szybko pleśnieje bez zamrożenia).

    Pewnie chleb na zakwasie jest lepszy ale jako matka pracująca chwalę sobie, że wsypanie/wlanie składników do pojemnika to maks 2-3 min potem maszyna robi sama, woła kiedy czas na dosypanie ziarenek i przypraw i po wszystkim do mycia są mieszadła (wyjmuję zawsze po ostatnim wyrabianiu) i jeden pojemnik.

    Dodatkowo maszyna wyrabia mi i wyrasta ciasto drożdżowe (np na pizze), wyrabia też inne ciasta.

    Dżemu jako takiego nie robię bo na raz wychodzi mała ilość i trzeba dodać cukru żelującego ale w zimie robię na szybko ze swoich mrożonych wiśni czy malin (po rozmrożeniu) i tylko odlewam nadmiar soku (dzieci dolewają sobie do wody do picia) a reszta jest do bieżącego jedzenia bez wekowania do naleśników czy chleba.

    Minus taki, że dla naprawdę wielodzietnych będzie moim zdaniem za mała.
  • Też mam ten automat z lidla. W sumie drugi, bo pierwszy popsuł się po 3 latach od zakupu. Obecny też jest na wykończeniu - wyrobiły się tryby mocujące misę z mieszadłami. Używam do wyrabiania ciasta chlebowego, ale muszę wyrabiać po porcji na jeden bochenek, bo wiecej nie daje rady mieszać. Zagniatam też w nim wszelkie drożdżowe ciasta.  Piekę tylko w piekarniku, pojemność tej misy automatu nie odpowiada apetytowi moich dzieci  :)) Czyli mam osobistą pomoc kuchenną do zagniastania ciast. Dobrze, że malakser też powoli życie kończy, marzy  mi się od dawna ten Kenwood  B-) 
  • A polećcie może jakieś tańsze te roboty..
    Jak zobaczyłam ceny tych kenwoodów to prawdę mówiąc... przysłabłam...
    Jakiś Zelmer, Bosch, Moulinex - warto?
  • Ja mam Zelmer Fenomen - póki co nie narzekam, choć nie eksploatuję go jakoś nadmiernie. Głównie ciasta w nim robię, szatkuję rzadko, w zeszłym roku trochę używaliśmy sokowirówki do niego - szału nie ma, ale na podstawowe nasze potrzeby wystarczyła. Ale nas póki co tylko troje...
  • My dla szóstki potrzebujemy. No i do chleba...
    To wychodzi na to, że automat do chleba można kupić taniej.
  • edytowano styczeń 2014
    Kiedyś chciałam bardzo, teraz nie planuję kupować. Lubię pieczenie w piekarniku - blacha, garnek rzymski, czy zwykłe foremki.

    Ale mamy robot z hakiem do wyrabiania ciasta - gdybym tego nie miała, byłoby kiepsko.
    Jednak i tak sugeruję kupić taki robot kuchenny (jest bardziej wielofunkcyjny), a nie automat do chleba.
    U nas prym wiedzie BOSH , o taki:

    image

    :)
  • @chabrowa - malutką miseczkę ma ten Bosch i moc trochę słaba.
  • edytowano styczeń 2014
    @Katarzyna
    Moc ma 1600W , więc to chyba całkiem nieźle ;)
    Misa - 5,5 l

    Może rzeczywiście mogłaby być większa, ale my na razie "mało" wielodzietni jesteśmy ;), więc się sprawdza.


    Ogólnie - zdecydowaliśmy się na ten model, bo chcieliśmy kupić na miejscu i on miał tutaj najlepszy przelicznik cenowy, w stosunku do tego co w PL.

    edit: no i oczywiście jakość. Na II miejscu był właśnie kenwood, ale tutaj ceny szalone.
    KitchenAida nikomu nie polecam - tzn. nikomu, kto więcej gotuje, a nie tylko od czasu do czasu coś piecze i chce mieć dizajnersko na blacie ;)
  • @chabrowa - a, to przepraszam! Pomyłka zaszła. Obejrzałam sobie w necie taki, jak wkleiłaś (tak mi się na oko zdawało) i miał moc 900 W i miskę niecałe 3 l. To, co opisujesz brzmi całkiem sensownie.
  • To jeszcze doprecyzuję - u nas jest BOSH MUM86 A1
    :)
  • Na zdjęciu nie było widać numerków, więc sobie obejrzałam pierwszy z brzegu, co mi go przeglądarka wypluła.
  • Od tygodni szukam robota kuchennego, zależy mi na funkcji wyrabiania ciasta, maszynce do mięsa i dobrej sokowirówce. Mam pytanie do właściecieli robotów  Kenwooda czy sokowirówka jest ok? Na filmach nie wygląda zbyt porządnie. Może lepiej kupić jakąś wyciskarkę  niż sokowirówkę w zestawie z robotem?
  • Czy ktoś może nie ma do odsprzedania jednego mieszadła do maszyny do chleba z lidla? Wywaliłam niechcący :( U nas super się sprawdzała i bardzo mi jej brak...
  • Wywlekam. Myślę o Tefalu PF6118.
    Do wyrabiania ciasta to pizzy oraz ciasta do chleba i robienia tego chleba w tymże.

    Macie jakieś typy, maszyny godne polecenia?
  • Dzień dobry :)
    Właśnie ostatnio myślałam, czemu Cię na forum nie widać. A Ciebie roboty wkręciły...
  • Dzięki za podbicie. Po naczytaniu się informacji, nic nie wybraliśmy - podobno Tefale słabo wyrabiają ciasto na chleb inny niż pszenny.
    Także chcąc nie chcąc, przymierzam się do realizacji pomysłu by @Taw, ino ze starym Boschem 1400W.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.