Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Róża 1 św. Rity za naszych mężów. Zmiana Tajemnic -PAŹDZIERNIK

1356711

Komentarz

  • Co myślicie o polecaniu w modlitwie co miesiąc innego aspektu życia naszych mężów, opierając się na modlitwach zawartych w książce Stormie Omartian "Moc modlitwy żony" ?
  • edytowano styczeń 2014
    O czymś takim właśnie myślałam :)
  • Dopisałam w pierwszym poście modlitwę wstępną. Uwagi mile widziane.  
  • AnkaAso, dziękuję za wpisanie. Przy przydzielaniu tajemnic ponawiam prośbę, abym pierwszy miesiąc mogła zacząć od 'Chrzest Pana Jezusa w Jordanie', to wtedy już dalej pociągnę tajemnice światła i nie zdubluje mi się z Pompejańską. Z góry dziękuję!
  • Kto jeszcze się dopisze???
  • Jeżeli są jeszcze miejsca to i mnie proszę wpisać
  • Jak długo trwa róża? :D
  • Pytam poważnie. Miesiąc dam radę, ale dłużej? Też nie pasuję do opisu.
  • Isako, to raptem chwila, wejdzie w krew!
  • Rzadko mam dostep do laptopa, zwykle podczytuję z telefonu, ale tam nie da się pisać. Jak już się dostanę do laptopa, to myśli mi się rozpraszają. Bardzo się cieszę z pomysłu róży za mężów - spadła mi z nieba. Mamy różne problemy i ciągle zastanawiam się co jeszcze mogę zrobić. Święta Rita jest najlepszą Patronką z możliwych. Pod tym co napisała Aniuszka podpisuję się oburącz. Ja osobiście mam nadzieję,że ta róża będzie trwała zawsze.  Też mam doświadzczenie róży za dzieci i myślę,że jest konieczna osoba, która całość ogarnia, żebyśmy sie nie pogubiły i że okresowe potwierdzanie że modlę się nadal jest ok.
    AnkaAso wielkie dzięki.
  • Ja się zgłaszam :)  :x
  • BARDZO DZIĘKUJĘ ZA TEN POMYSŁ MODLITWY!!!


    @Isako dziesiątkę różańca odmawia się krócej niż 5 minut. Możesz to zrobić rano, zaraz po przebudzeniu, jeszcze w łóżku. Możesz podczas obierania ziemniaków na obiad, albo wieszania prania. Jeśli boisz się, że zapomnisz, to włącz przypomnienie w komórce lub na pulpicie komputera, albo na lodówce powieś karteczkę z sobie wiadomym szyfrem ;) Na wszystko jest sposób, a przecież to chodzi o najukochańszą osobę w naszym życiu!
  • zapisuje sie.

    À le moje pytanie zostalo bez odpowiedzi. Co misiac zmieniamy tajemnice. jest tajemnic 20. wiec Roza przez 20 miesiecy?

  • Isako, a potem od nowa. Wg mnie chodzi o to,żeby na zawsze otoczyć męża modlitwą.
  • Dopiszcie mnie proszę do sw Józefa :)
    Jeżeli nie bedzie osoby bardziej kompetentnej moge sie podjąć spraw technicznych Róży.
  • Ale z każdej róży można się wycofać w każdej chwili. Ważne jest tylko,żeby o tym powiedzieć, wtedy ktoż wskakuje w to miejsce i róża trwa.
  • Proszę o dopisanie do świętego Józefa
  • 16 modlitw, jak mozna je rozdzielic?
    Dla kazdej dziesiątki jedna? Plus jakis jeszcze cztery dodatkowe?

    1. JEGO UMYSŁ 

    Panie modle się o ochronę umysłu mojego męża. 
    Osłaniaj go przed kłamstwami nieprzyjaciela. 
    Pomóż mu jasno rozróżniać między Twoim głosem a każdym innym i pokaż, jak trzymać każdą myśl na wodzy, zgodnie z Twoimi zaleceniami. 
    Wzbudź w nim pragnienie Twojego Słowa i głód Twojej prawdy, aby umiał rozpoznawać niewłaściwe myślenie. 
    Jeśli nieprzyjacielowi udało się już zasiać w jego umyśle jakieś kłamstwa, proszę, byś oczyścił jego umysł mocą Swojego Ducha. 
    Dałeś mi władzę nad "wszelka potęgą nieprzyjacielską" (Łuk 10,19). 
    W mocy udzielonej mi w Jezusie Chrystusie rozkazuję wszystkim kłamliwym duchom, aby opuściły umysł mojego męża. 
    Ogłaszam, że Bóg dał (imię męża) trzeźwe myślenie. 
    Pomóż mu o nic się nie niepokoić, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzać wszystkie prośby Bogu, a Twój Boży pokój, niech strzeże jego serca i myśli w Jezusie. 
    Wreszcie niech myśli tylko o tym, co prawdziwe, pobożne, co poczciwe, co sprawiedliwe, co miłe, co chwalebne , co jest cnotą i godne pochwały (Filip 4,8) 


    2. JEGO DECYZJE 

    Panie, napełnij mojego męża bojaźnią Pana i obdarz go mądrością, przy podejmowaniu każdej decyzji. 
    Pomóż mu dokonywać bogobojnych wyborów i zachowaj go przed robieniem głupstw. 
    Usuń głupotę z jego serca i uzdolnij do natychmiastowego wyłapywania i unikania błędów. 
    Otwórz mu oczy na konsekwencje każdego przewidywalnego zachowania. 
    Modlę się , by był otwarty na pouczenia. 
    Daj mu siłę do odrzucania rad bezbożnych i zastosowania się przede wszystkim do Twoich rad. 
    Wyznaję, że chociaż "wiele zamysłów jest w sercu człowieka, lecz dzieje się wola Pana". 
    Ucz go nawet podczas snu. (Ps.16,7). 
    Wiem, że mądrość tego świata jest dla Ciebie głupotą, Panie (I Kor.3,19) 
    Spraw, by jej nie kupował, lecz swoje oczy i uszy kierował na Ciebie. 


    3. JEGO EMOCJE 

    Panie, powiedziałeś w Swoim Słowie, że uwalniasz nasze dusze, gdy Tobie ufamy 
    (Ps 34,23) 
    Modlę się, aby (imię męża) miał wiarę, że wyzwolisz jego duszę z negatywnych emocji. 
    Niech depresja, gniew, obawy, zazdrość, rozpacz, strach czy mysli samobójcze nigdy nie przejmą nad nim kontroli. 
    Szczególnie proszę o (sfera budząca niepokój). 
    Uwolnij go od tego i od wszystkich innych sterujących nimi emocji. 
    Wiem, że jedynie Ty możesz go uwolnić i uzdrowić, ale użyj mnie jako Swojego narzędzia odnowy. Pomóż mi nie ulec pod ciężarem jego zmagań, lecz raczej rozumieć sytuację i wypowiadać słowa, które niosą życie. 
    Spraw, by otworzył się i dzielił najgłębiej skrywanymi uczuciami ze mną oraz z tymi, którzy mogą mu pomóc. 
    Panie uwolnij go od negatywnych emocji. 


    4. JEGO UPAMIĘTANIE 

    Panie, modlę się, abyś przekonał mojego męża o każdym grzechu w jego życiu.' 
    Niech "nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajnego, o czym by się dowiedzieć nie miano" (Mat 10,26). 
    Oczyść go z każdego ukrytego ukrytego błędu i naucz wyznawać je, gdy tylko je popełni. (Ps 19,13). 
    Pomóż mu byc świadomym swoich błędów. 
    Daj mu oczy, które widzą Twoją prawdę, i uszy, które słyszą Twój głos. 
    Doprowadź go do pełnego upamiętania przed Tobą. 
    Panie, wiem ,ze chwała musi być poprzedzona pokorą. Usuń wszelką dumę, która moglaby prowadzić do zaprzeczenia błędom, i wypracuj w jego duszy pokorę serca, aby otrzymał chwałę, którą masz dla niego. 


    5. JEGO UWOLNIENIE 

    Panie, powiedziałeś, żeby wzywać Cię w dniu niedoli, a Ty nas wyswobodzisz (Ps 50,15). 
    Wołam do Ciebie Panie teraz i proszę, abyś zadziałał w życiu mojego męża i dał mu uwolnienie. 
    Uwolnij go ze wszystkich więzów. 
    Uwolnij go z (konkretna rzecz) 
    Uwolnij go rychle i bądź skałą obronną i grodem warownym, by o wybawić. 
    Wyrwij go z rąk jego wrogów. 
    Daj mu zrozumienie, dzięki któremu będzie umiał rozpoznać dzieło złego i wołać do Ciebie o pomoc. 
    Modle się , by był silny w Panu i założył całą zbroję Bożą, aby mógł się przeciwstawiać podstępom diabelskim w dniu złym. 


    6. JEGO WIARA 

    Panie, modlę sie ,żebyś dał dzisiaj (imię męża) dodatkowa miarę wiary. 
    Poszerz jego zdolność do wiary w Ciebie, w Twoje Słowo, Twoje obietnice, Twoje drogi i w Twoja moc. 
    Włóż w jego serce pragnienie, by z Tobą rozmawiać i wsłuchiwać się w Twój głos. 
    Daj mu zrozumieć, czym jest rozkoszowanie się Twoją obecnością. 
    Spraw by szukał Ciebie, całkowicie polegał na Tobie, dawał Ci się prowadzić, stawiał Ciebie na pierwszym miejscu i we wszystkim co robi, okazywał Ci szacunek. 
    Panie, powiedziałeś, że "wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe" (Rzym, 10,17). Karm jego duszę Swoim Słowem, aby jego wiara była na tyle duża, by uwierzył, że u Ciebie wszystko jest możliwe. 
    Daj mu pewność, że cokolwiek obiecałeś masz moc i uczynisz. 
    Uczyń jego wiarę tarczą ochronną. Pobudź do działania, aby mogła przenosić góry w jego życiu. 


    7. JEGO PRAWOŚĆ 

    Panie, modlę się aby mój mąż był prawym człowiekiem, żyjącym według Twoich standardów. 
    Daj mu siłę mówić "tak", gdy trzeba, by powiedział"tak", i odwagę do powiedzenia "nie", gdy powinien powiedzieć "nie" . 
    Spraw, by umiał stanąć za tym, o czym wie, że jest właściwe, i nie chwiał się pod wpływem presji tego świata. 
    Nie pozwól by był człowiekiem, który "zawsze się uczy, a nigdy do poznania prawdy dojść nie może " (II Tym.3,7). 
    Daj mu raczej ducha otwartego na pouczenia, gotowego słuchać Twojego mądrego głosu i pomóż mu wzrastać w Tobie. 
    Spraw by był człowiekiem kierującym się w życiu prawdą. 


    8. JEGO RELACJE 

    Panie, modlę się aby (imię męża) miał dobrych, wierzących przyjaciół, 
    przed którymi będzie mógł otworzyć swe serce. 
    Niech to będą godni zaufania, mądrzy mężczyźni, którzy powiedzą mu prawdę, a nie same pochlebstwa. Daj mu właściwy osąd, by trzymał się z daleka od tych, którzy mogą mieć na niego zły wpływ. 
    Pokaż jak ważne są chrześcijańskie przyjaźnie, daj nam wierzące małżeństwa, z którymi będziemy mogli swobodnie dzielić nasze życie. 
    Modlę się o silne, pokojowe więzi z każdym członkiem jego rodziny, z sąsiadami, znajomymi. 
    Modlę się, by darzył w sercu głębokim szacunkiem swojego ojca i matkę. 
    Spraw, aby umiał przebaczać i nie chował urazy w sercu wobec innych. 
    Modlę się, żeby zaliczał mnie do swoich najbliższych przyjaciół i aby nasza przyjaźń ciągle się pogłębiała. 
    Pokaż mu, na czym polega bycie prawdziwym przyjacielem, i pomóż takim być. 


    9. JEGO REPUTACJA 

    Panie, modlę się, aby (imię męża) cieszył się nieskalana reputacją. 
    Wiem, że wartość człowieka jest często mierzona tym, co mówią o nim inni, dlatego proszę, by ludzie go szanowali i mieli o nim dobre zdanie. 
    Zachowaj go Panie od konfliktu z prawem. 
    Wyrwij go od jego wrogów, o Boże. 
    Obroń go przed tymi, którzy powstają, by mu wyrządzić krzywdę. 
    Walcz z tymi, którzy walczą z nim. 
    W Tobie Panie pokładamy naszą ufność, niech nigdy nie doznamy wstydu. 
    Jeżeli Ty jestes z nami, któż przeciwko nam? 


    10. JEGO UCZUCIOWOŚĆ 

    Panie, modlę się o widoczne przejawy czułości między moim mężem i mną. 
    Uzdolnij każde z nas do wyzbycia się nieśmiałości lub apatii i do wylewności w okazywaniu sobie miłości. 
    Pomóż nam uwidaczniać wzajemną troskę o siebie i to, jak bardzo siebie cenimy. 
    Przypominaj nam każdego dnia o tym, jak ważny jest czuły dotyk. 
    Pomóż nam nie być oziębłymi, nieobecnymi, nie zachowywać się z rezerwą,, nie wykazywać braku zainteresowania. 
    Spraw, byśmy byli cierpliwi, czuli, umieli współczuć, kochać i podziwiać siebie nawzajem. 
    Przełam w nas wszelka zaciętość, która przeciwstawia się zmianie i rozwojowi. 
    Jeśli jedno z nas jest zbyt powściągliwie w okazywaniu czułości ze szkodą dla drugiego, zaprowadź między nami równowagę. 
    Zmień nasze przyzwyczajenie do obojętności i zajętości. 
    Spraw, byśmy nie traktowali siebie tak, jakby nas nie było, do tego stopnia, że nawet się nie dotykamy. 
    Modlę się, abyśmy zawsze "pozdrawiali się nawzajem pocałunkiem miłości" 
    Wiem, że jedynie moc Ducha Świętego jest w stanie zaprowadzić trwałe zmiany. 
    Ufam, że nas przekształcisz w męża i żonę, jakimi chciałbyś nas widzieć. 


    11. JEGO PRACA 


    Panie, modlę się, abyś pobłogosławił prace rąk mojego męża. 
    Niech jego wysiłek przyniesie mu nie tylko uznanie, sukces, dobrobyt ale i spełnienie. 
    Jeśli, to co robi nie zgadza się z Twoim doskonałym planem dla jego życia, objaw mu to. Pokaż mu, co innego powinien robić i poprowadź właściwą drogą. 
    Niech nigdy nie ucieka przed praca z powodu lęku, egoistycznych pobudek czy pragnienia uniknięcia odpowiedzialności. 
    Z drugiej strony pokaż mu,że nie musi pracować do upadłego, aby pozyskać ludzką aprobatę czy wzbogacić się ponad to, co jest Twoim darem dla niego. 
    Daj mu zdolność cieszenia się sukcesami bez konieczności zabiegania o kolejne. 
    Modlę się, abyś był Panem każdego aspektu jego życia zawodowego. 
    Modlę się, by jego praca była stała, pewna, udana, satysfakcjonująca i dobrze płatna. 


    12. JEGO FINANSE 

    Panie, oddaje nasze finanse Tobie. 
    Bądź za nie odpowiedzialny i używaj dla swoich potrzeb i używaj ich dla swoich celów. 
    Spraw, abyśmy oboje byli dobrymi szafarzami wszystkiego, co nam dajesz i aby pomiędzy nami panowała absolutna zgoda co do sposobu wydawania naszych pieniędzy. 
    Tam, gdzie zabrakło nam mądrości, wprowadź odnowę i udziel wskazówek. 
    Pokaż mi, w jaki sposób mogę pomnażać nasze dochody, a nie nierozsądnie je uszczuplać. 
    Pomóż nam nie zapominać, że wszystko, co posiadamy, należy do Ciebie, i być za to wdzięcznymi. 
    Modlę się, aby ofiarność względem Ciebie i innych, zgodnie z pouczeniem Twojego Słowa, przychodziła (imię męża) bez trudu. 
    Udziel mu wskazówek by rozsądnie rozporządzał pieniędzmi. 
    Pokaż mu jak zadbać o przyszłość. 
    Modlę się, by nie niepokoił się o finanse, ale najpierw szukał Twojego Królestwa, wiedząc, że w ten sposób zapewniamy sobie wszystkiego, czego potrzebujemy. 


    13. JEGO LĘKI 

    Panie, powiedziałeś w Swoim Słowie, że w "Miłości nie ma bojaźni, wszak doskonała miłość usuwa bojaźń, gdyż bojaźń drży przed karą, kto się więc boi, nie jest doskonały w miłości" (I Jan 4,18) 
    Modlę się, abyś udoskonalił mojego męża w miłości tak, nie zniewalał go dręczący 
    strach. Wiem, że nie dałeś mu ducha bojaźni. Dałeś mu moc, miłość i trzeźwy umysł ( II Tym 1,7). 
    Modlę się w imieniu Jezusa, aby strach nie zawładnął moim mężem, lecz aby Twoje Słowo przeszyło każdy zakątek jego istoty, przekonując go, że Twoja miłość do niego jest o wiele większa niż cokolwiek, z czym musi się zmierzyć, i że nic nie jest w stanie oddzielić go od tej miłości. 
    Modlę się, by doceniła Cię jako Ojca, którego miłość nie zawodzi, którego siła nie ma sobie równej i w którego obecności nie ma się czego bać. 
    Uwolnij go od destrukcyjnego lęku i zastąp go bojaźnią przed Tobą. 
    Naucz go swojej drogi, o Panie. 
    Pomóż mu zyć w Twojej prawdzie. 


    14. JEGO CEL 

    Panie, 
    modlę się, aby (imię męża) jasno usłyszał Twoje powołanie dla jego życia. 
    Pomóż mu zrozumieć, kim jest w Chrystusie, i daj mu przekonanie, że został stworzony dla wyższych celów. 
    Oświeć jego duchowe oczy, aby wiedział, czym jest nadzieja, do której go powołałeś (Ef. 1,18). 
    Panie, jeśli nas powołujesz jednocześnie nas uzdalniasz. 
    Uzdolnij go do bycia godnym swojego powołania i stanie się mężem Bożym, jakim go stworzyłeś. 
    Rozpraw się ze zniechęceniem, aby nie wzięło nad nim górę. 
    Podnieś jego wzrok ponad aktualne okoliczności, aby mógł dostrzec cel, dla którego go stworzyłeś. 
    Obdarz go cierpliwością, aby umiał czekać na Twój właściwy czas. 
    Spraw, by szukał wskazówek u Ciebie, a kiedy będziesz mówił do niego, by Cię usłyszał. 


    15. JEGO PrIORYTETY 

    PANIE, 
    ogłaszam, że jesteś Panem mojego życia. 
    Pomóż mi każdego dnia najpierw szukać Ciebie i pilnować właściwej kolejności na liście moich priorytetów. 
    Objaw mi, w jaki sposób powinnam stawiać męża przed dziećmi, praca, rodziną, przyjaciółmi, zajęciami i zainteresowaniami.
    Pokaż mi, co mogę zrobić, aby wyraźnie odczuwał, że zajmuje ważne miejsce w moim sercu. 
    Modlę się również o priorytety mojego męża. 
    Bądź Panem i Zarządca jego serca. 
    Pomóż mu wybrać prostotę życia, która pozwoli mu na codzienne spędzanie czasu sam na sam z Tobą, Panie, na wyciszenie się w Twoje Słowo, modlitwę i przenoszenie Ci chwały za priorytetowe. 
    Spraw, by ja i dzieci były bliższe jego sercu niż praca zawodowa, koledzy i różne zajęcia. 
    Modlę się, żeby przede wszystkim szukał Ciebie i wszystko Tobie podporządkował, bo kiedy to zrobi, wiem, że wszystkie fragmenty jego życia ułożą się w doskonałą całość. 


    16. JEGO MOWA 

    PANIE, 
    modlę się , aby Twój Duch święty strzegł ust mego męża, żeby wypowiadał tylko takie słowa, które budują i niosą życie. 
    Pomóż mu nie zrzędzić, nie narzekać,nie używać niestosownych słów, nie niszczyć 
    innych swoimi wypowiedziami. 
    Twoje Słowo mówi, że człowiek, który kocha życie, musi powstrzymywać swój język przed złem i swoje usta przed obłudą. 
    Pokaż mu jak to zrobić. 
    Wypełnij go Twoja miłością, by pod jej wpływem z jego serca wychodziły słowa, które budują, a nie niszczą. 
    O to samo proszę dla siebie. 
    Niech Twój Duch miłości rządzi wypowiadanymi przez nas słowami, abyśmy jasno komunikowali swoje myśli i nie ranili się wzajemnie. 
    Pomóż nam okazywać sobie szacunek, wypowiadać zachęcające słowa, otwarcie dzielić się naszymi odczuciami i dochodzić do porozumienia bez niepotrzebnych napięć. 
    Panie, powiedziałeś, że gdzie dwaj się zgodzą, Ty będziesz pośród nich. Modlę się, aby to działało również w odwrotna stronę- abyś był między nami, żebyśmy potrafili się zgodzić. 
    Niech słowa naszych ust i myśli naszych serc znajdą u Ciebie upodobanie. 
    Panie, nasza Opoko i nasz Odkupicielu.
  • To z tego linku powyżej :)
  • edytowano styczeń 2014
    Czyli mamy 16 intencji. Te intencje dotyczą ściśle tylko męża, brakuje modlitw o relacje z dziećmi, z nami żonami.

    Proponuję brakujące cztery intencje ściągając od @Aniuszka :
    1. O trwałość naszych małżeństw i przezwyciężanie sytuacji kryzysowych.
    2. Aby nasi mężowie stawali się świętymi ojcami.
    3. O przemianę serc żon, aby stawały się dla mężów źródłem prawdziwej radości i pomocy wg zamysłu Bożgo.
    4. Dziękczynna za naszych mężów.

    Jakiej intencji jeszcze nam brakuje, do objęcia całości życia naszych mężów modlitwą? Pomóżcie!!!
  • niewiem czy sie nie zdubluje ale moze ostatnia modlitwa o milosc mezow do zon taka jaka mial Chrystus do swojego Kosciola?
  • niewiem czy sie nie zdubluje ale moze ostatnia modlitwa o milosc mezow do zon taka jaka mial Chrystus do swojego Kosciola?
    Mnie brakuje tutaj innej intencji, tylko jakoś nie wychodzi mi jej sformułowanie. Brakuje mi modlitwy za nas - za żony - żebyśmy były dla naszych mężów pomocą, oparciem, żeby im było z nami dobrze... 
  • Intencje modlitw skompletowane, czekają na krytyczne uwagi i rozdzielamy. 
  • dopiszecie mnie? :)
  • w pierwszym poscie byla wczoraj doisana intencja na styczen-moze moglaby zostac w tym pietwszym poscie intencja na kazdy mc? wtedy nie trzeba by zzukac w watku tresci intencji.
  • albo utworzyc priwa do wszystkich dziewvzyn z rozy i tam co mc wysylav do wszystkich info o zmianach tajemnic plus intencja na dany mc.
  • w pierwszym poscie byla wczoraj doisana intencja na styczen-moze moglaby zostac w tym pietwszym poscie intencja na kazdy mc? wtedy nie trzeba by zzukac w watku tresci intencji.
    Taki mam właśnie zamiar w pierwszym poście wpisać intencje do poszczególnych tajemnic, tylko czekam na akceptację tych intencji lub ich zmianę. Nie chcę sama narzucać intencji całej Róży  :)
  • albo utworzyc priwa do wszystkich dziewvzyn z rozy i tam co mc wysylav do wszystkich info o zmianach tajemnic plus intencja na dany mc.
    Świetny pomysł. Mogę zająć się Różą św. Rity, a Różę św. Józefa przekazać @Megan do osobnego wątku - pisała, że chętnie ją poprowadzi i nie będzie nam się mylić.
  • jak dla mbie tajemnice i intenxje sa ok, zreszta juz nawet zmowilam swoja 10 dzis
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.