Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Róża 1 św. Rity za naszych mężów. Zmiana Tajemnic -PAŹDZIERNIK

1246711

Komentarz

  • z moja skleroza to nie będzie łatwe no ale cóż
    za łatwo być nie może

    jak jest jeszcze miejsce proszę mnie dopisać i koniecznie dać znać co mam odmawiać i kiedy i ile i jak ;)
  • Dopiszcie mnie do 2-giej róży, Please.
  • Mi też intencje bardzo sie podobają, dodałabym tylko co miesiąc przy każdej intencję za najtrudniejsze sytuacje kryzysowe mężów, małżeństw w naszej róży, bo różne mogą byc co miesiąc problemy, ale to może oczywiste i nie trzeba nawet o tym wspominać?
  • chciałabym dołączyć. ale powiedzcie proszę na czym to polega?

  • Mi też intencje bardzo sie podobają, dodałabym tylko co miesiąc przy każdej intencję za najtrudniejsze sytuacje kryzysowe mężów, małżeństw w naszej róży, bo różne mogą byc co miesiąc problemy, ale to może oczywiste i nie trzeba nawet o tym wspominać?
    Intencję o trwałość naszych małżenstw można rozszerzyć o sytuacje kryzysowe.
  • chciałabym dołączyć. ale powiedzcie proszę na czym to polega?

    Róża Różańcowa w pigułce:
    1. Róża Różańcowa jest modlitewną wspólnotą 20 osób, z których każda codziennie we własnym zakresie odmawia jedną dziesiątkę różańca. Każda osoba przez miesiąc rozważa jedną, przydzieloną jej Tajemnicę Różańca Świętego, w ten sposób codziennie odmawiamy cały różaniec. Członkowie Róży korzystają z łask, jakie mogliby otrzymać, sami odmawiając cały Różaniec.
    2. Każdy członek Róży codziennie odmawia przypisaną 1 dziesiątkę różańca,
    3. Każdy członek przez miesiąc rozważa tę samą Tajemnice Różańca Świętego np. Narodzenie Pana Jezusa,
    4. Każdy członek  modli się w jednej i tej samej intencji ustalonej w Róży.
    5. Zmiana Tajemnic  następuje co miesiąc, pierwszego dnia każdego miesiąca. Odmawiać należy wówczas następną - kolejną Tajemnicę. 
    6. Osoba odmawiająca Tajemnicę 1 Radosną, odmawia też wstęp: Wierzę w Boga Ojca, Ojcze Nasz i 3 razy Zdrowaś Mario.
  • Ja poproszę o dopisanie- jeżeli są jeszcze "wolne miejsca" :)

  • Dwie Róże mamy skompletowane!  :) Żony chętne do modlitwy za mężów jednak nadal mile widziane.
  • to nie ma już miejsc ? :(
  • to nie ma już miejsc ? :(
    Ciebie zapisałam. Lista jest w pierwszym poście. Nie chcę jednak zamykać drogi kolejnym żonom, jak się jeszcze zbierze 20 osób to można założyć trzecią Różę.
  • edytowano styczeń 2014
    O super że się załapałam :) Dzieki. Czyli mam piątą tajemnicę Chwalebną? I od kiedy zaczynamy? I gdzie intencje znaleźć?
  • to mi  pozostaje indywidualna modlitwa
    pewnie i tak nie dałabym rady
  • @uJa, otwieramy nabór do trzeciej róży!
  • W pierwszym poście wpisałam na razie na roboczo intencje dla kazdej z nas. Róża druga musi na razie odszukać odpowiednik swojej Tajemnicy w Róży pierwszej i modlić się w przypisanej tam intencji. Wieczorem dokończę wpisy w 2 Róży. Teraz uciekam do kuchni.
  • dlaczego w pierwszym poście Św. Rita "mryga", a Św. Józef nie?  ;)
  • zaczynamy od jutra, czy od dzisiaj?
  • Od dzisiaj modlimy się!  Jak znajdziesz św. Józefa migającego to podmienię. Tylko nie wstawię św. Józefa przedstawionego jako staruszka  [-( 
  • ja już zaczęłam ;) ale mogę od jutra też ;) jak tam Wam pasuje
  • Dziewczyny rozumiem ze intencje Róży drugiej takie same jak róży pierwszej? Wieczorem postaram sie utworzyć osobny wątek dla drugiej Róży.
  • No to zaczynamy :)
  • No to jak jest nabór do trzeciej róży? Jak tak to ja pokornie proszę o przyjęcie ,może podołam
  • W pierwszym poście wpisałam na razie na roboczo intencje dla kazdej z nas. Róża druga musi na razie odszukać odpowiednik swojej Tajemnicy w Róży pierwszej i modlić się w przypisanej tam intencji. Wieczorem dokończę wpisy w 2 Róży. Teraz uciekam do kuchni.
    jak zobaczyłam intencję do mnie przypisaną to aż mnie zamurowało. Trafiona  w dziesiątkę. Dziękuję.
  • W pierwszym poście wpisałam na razie na roboczo intencje dla kazdej z nas. Róża druga musi na razie odszukać odpowiednik swojej Tajemnicy w Róży pierwszej i modlić się w przypisanej tam intencji. Wieczorem dokończę wpisy w 2 Róży. Teraz uciekam do kuchni.
    jak zobaczyłam intencję do mnie przypisaną to aż mnie zamurowało. Trafiona  w dziesiątkę. Dziękuję.
    Serio? Aż muszę zobaczyć, co to za intencja. Przypisywałam losowo.  :) Moja też trafiona, choć przydzielona w niezamierzony sposób.
  • Mimo wszystko poproszę o wskazanie, która intencja jest moja - bo mnie wychodzi, że 17ta, a widzę 16.
  • @winda mnie też wychodzi, że Ty masz 17-tą: "O kierowanie się naszych mężów w całym życiu Bożymi piorytetami."
  • coś mi się rzuciło na wzrok, na początku była dziś taka modlitwa, którą odmówiłam a teraz są intencje, to tej modlitwy już nie ma, tylko same się modlimy w tej intencji czy jak>
    Ja dziś tę modlitwę odmówiłam, o intencji też będę pamiętac
  • dlaczego tylko za mężów?
      Bo my jesteśmy idealne ! ;-)
  • @winda mnie też wychodzi, że Ty masz 17-tą: "O kierowanie się naszych mężów w całym życiu Bożymi piorytetami."
    czyli też intencja... w samo sedno...
  • coś mi się rzuciło na wzrok, na początku była dziś taka modlitwa, którą odmówiłam a teraz są intencje, to tej modlitwy już nie ma, tylko same się modlimy w tej intencji czy jak>
    Ja dziś tę modlitwę odmówiłam, o intencji też będę pamiętac
    Ta modlitwa to była jedna z linkowanych na tej stronie. Z podpowiedziami dziewczyn z forum na podstawie tych modlitw napisałam krótkie intencje do każdej Tajemnicy. W ten sposób codziennie otoczymy modlitwą wszystkie dziedziny życia naszych mężów. Nie wiem, czy jest sens dokładania jakiejś jeszcze modlitwy wstępnej, zawsze można własnymi słowami lub korzystając z tych linkowanych modlitw rozwinąć swoją intencję. 


    Jeśli chodzi o sedno trafień intencji, to chyba jest tak, że są tak sformułowane, by każda z nich dotyczyła wszystkich naszych mężów. Opierałam się dokładnie na modlitwach Stromie i cztery dołożyłam inspirowane tym wątkiem.
  • Myślałam, że będzie co miesiąc jesna intencja, a są wszystkie na raz, idealnie

    :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.