Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Burak testuje nasze jelito ??

2456

Komentarz

  • No dobra, ale nawet, jeśli się przedostaje do krwi to co? Nerki wyłapują, filtrują i wydalają. Jakiś problem?
    Tak pytam, bom laik.
    To może jakieś komplikacje powodować?
  • Nigdzie nie czytałam tylko sobie wymyślam teorie. Sama sikam na różowo i parę razy się zastanawiałam. O tym, że może być to objaw nieszczelności jelita dowiedziałam się niedawno z tego forum.
  • @Cart&;Pud - samo sikanie na różowo nie powoduje komplikacji. Jeśli jednak prawdziwe jest założenie, że na różowo po burakach sikają osoby z nieszczelnym jelitem, to to różowe sikanie można potraktować jako diagnostykę stanu jelita. Różowe siki nie szkodzą ale (jeśli wierzyć tej teorii) wskazuję na to, że jelito źle funkcjonuje. A źle funkcjonujące jelito, jak najbardziej, może człowiekowi zaszkodzić.
  • Cart, jeśli to nieszczelne jelito to do krwi przedostaje się mnóstwo niestrawionych białek które w jelicie są zwykłym pokarmem a we krwi antygenem wywołującym odpowiedź immunologiczną, wywołując alergie
  • Zastanawiało mnie to kiedyś, że ludzie mówią o sikaniu na różowo a mi sie to nigdy nie zdążyło pomimo zamiłowania do buraków. U mnie teoria by sie potwierdzały bom mało chorowita :) musze męża przepytał czy sila na różowo :))
  • to kto też ma dzisiaj barszcz na obiad ? :D
  • Ja mam...  postną jaglankę :-D
  • Po diecie 3razy bez już nie siusiam na czerwono, wyniki tarczycowe bardzo mi się poprawiły
  • No dobra, piszecie o chorobach. To jaki to ma związek z nieszczelnym jelitem?
    Co jest skutkiem a co przyczyną? Się choruje, bo się ma nieszczelne flaczki czy nieszczelności powodują choroby? A może jeszcze inaczej...

    Sikam na różowo po burakach. Wszystkie dzieci też, więc problem traktuję poważnie, żeby nie było ;)


  • Cart: Się choruje, bo się ma nieszczelne flaczki czy nieszczelności powodują choroby?

    A to nie jest to samo? :-B
  • edytowano styczeń 2014
    Nieszczelność może mieć różne podłoża. Podstawowe to:
    - antybiotykoterapie
    - dieta bogata w mięso, gluten pszeniczny, nabiał (niszczy jelito)

    Nieszczelne jelita są źródłem wielu chorób tj:
    - anemia, spowodowana złym wchłanianiem składników pokarmowych
    - alergie i nietolerancje pokarmowe
    - choroby autoimmunologiczne
    - kolejne zaburzenia będące wynikiem powyższych

    Im dłużej badam temat (tudzież przyczyny różnych moich chorób i dolegliwości) tym bardziej dochodzę do wniosku, że clou leży właśnie w nieszczelnych jelitach (też sikam na różowo).
  • chyba zjem snikera bo nie jestem soba przy tematach zywieniowo zdrowotnych
  • Zaraz z orga wyłoni się odłam

    Frakcja Sikających Na Różowo
    :D
  • zawsze sikałam na różowo, infekcje miewam rzadko, antybiotyk nie pamietam kiedy brałam

    od miesiaca jestem na diecie 2x bez, od 2 tygodni bez glutenu, zobaczymy czy coś się uszczelniło ;)
  • różosiki na prawo normalnosikacze na lewo
  • @Agnieszka5 myślisz, że kiedyś ludzie sikali inaczej? Nabiał to zawsze królował w gospodarstwach... Z dzieciństwa wyniosłam informacje o sikaniu na różowo, więc pewnie i rodzice tak sikali. ;)
  • @uJa, koniecznie daj znać ;) Jeśli teoria się potwierdzi, to też przejdę na dietę.
  • @Savia

    MAFIA, MAFIA, nie frakcja...
    :>
  • Mowa o czerwonym moczu... a jak mocz śmierdzi po szparagach to też cośtam się przedostaje?

    I przy okazji... Gdy dziecię posiusia się w nocy (generalnie dziecię cały czas moczące się) i czasem ten mocz capi straszliwie (w całym pokoju czuć) tak żrąco? Badania i posiew ok. Hę? Ma któraś pomysł dlaczego?
  • A ile trzeba takiej diety żeby się uszczelnić? Bo ja też bez-szczelna jestem... Czy to kwestia dni, tygodni, miesięcy czy lat?
  • Tygodni, moim zdaniem.
  • Jak byłąm w sanatorium, dietetyczka mówiła, że sikanie na różowo po buraczkach świadczy o tym, że trzeba przeprowadzić detoksykację organizmu. W organizmie jest wiele toksyn.

    Tu jest link o produktach detoksykacyjnych (czy jak tam ich zwał). Wśród nich są buraki.

    Coś w tym musi być, bo jak zaczęłam się nieco zdrowiej odżywiać, problem znikał.

  • A ja zawsze sikałam na różowo. I podczas Dąbrowskiej i po też.
    Normalnie barbi róż.
  • Uwielbiam takie wątki. Nawet nie za tematykę, ale za bokotematy i szeroko pojęte wnioski. :D

  • Jelita ze swej natury musze byc 'nieszczelne', bo ich zadaniem jest m.in. wchlanianie, i to, ze barwnik z burakow przedistaje sie do krwi jest zupelnie normalnym zjawiskiem - dlatego przed badaniem moczu przez dobe nie powinno sie spozywac takich pokarmow jak np buraki i...marchewka, gdyz barwniki w nich zawarte sa wchlaniane do krwi i w nerkach przefiltrowane do moczu. A to czy mocz sie widocznie zabarwi zalezy od wielu czynnikow, np od tego, w jakiej ilosci owe buraczki spozylismy, ile innych pokarmow i w jakim czasie spozylismy, jaki czas uplynal miedzy posilkiem a oddaniem moczu, czy duzo plynow pilismy przed oddaniem moczu i stanu ogolnego nawodnienia organizmu.
    Podziękowali 1Katia
  • @Katarzyna, oczywiście ,ze przelatuje. Ale dlaczego akurat to ma o czymś świadczyć o czymś złym, a przesadzanie innych barwników,które nadają
  • tak, tak, ja je brałam po urodzeniu pierwszego dziecka.
  • Całe życie żyłam w przekonaniu, że każdy po burakach sika na czerwono/różowo...
    Od dzisiaj już nic nie będzie takie, jak wcześniej... 
  • Przypomnę się z pytaniem

    ------------------------------

    Mowa o czerwonym moczu... a jak mocz śmierdzi po szparagach to też cośtam się przedostaje?

    I
    przy okazji... Gdy dziecię posiusia się w nocy (generalnie dziecię cały
    czas moczące się) i czasem ten mocz capi straszliwie (w całym pokoju
    czuć) tak żrąco? Badania i posiew ok. Hę? Ma któraś pomysł dlaczego?
  • @Savia Przedostaja sie pewne zwiazki ze szparagow i coz...pachna. Zreszta, zapach moczu zmienia sie z wiekiem, faza cyklu, w zwiazku ze stresem.Jedne rzeczy barwia mocz, inna nadaje zapach. Pije duzo? Jesli mocz zageszczony, to pachnie mocniej:) Jakies zmiany w kolorze moczu, dolegliwosci przy siusianiu sa?  W jakim wieku jest dziecko?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.