Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czytnik e booków

13567

Komentarz

  • Hm... Muszę sprawdzić!
  • W DE za 109€, w GB za 100£
  • Hm... Niby taniej ;) może jakas promocja się trafi? Na koniec wakacji? Lata?
  • @Taja @Maciejka jak wy sprawdzacie, bo ja widzę 49 EUR:


  • Ale paperwhite? No chyba, ze classic to co innego.
  • @Maciejka Taja pytała o Classica właśnie
  • A, no to przepraszam ;)
  • @Gregorius Ale to promocja? Dasz link? Bo ja z telefonu łapie jakieś lewe wifi... na wyjeździe jestem...
  • edytowano wrzesień 2014
    Ja w temcie, choć nie do końca biezącym, napiszę tylko, że Pocketbooka zdecydowanie już nie polecam.
     Tzn. czytnik fajny i w ogóle, ale serwis- totalne nieporozumienie. :(
  • @Taja bez promocji. ale tylko w domenie .de. Zwsze ta mclassic kosztował 50 jurków. od co najmniej roku.  Tylko jest jedno ale: nie wysają poza niemcy, przesyłka tylko na niemiecki adres

    linka: http://www.amazon.de/kindle-ereader-ebook-reader/dp/B007HCCOD0/ref=sr_1_1
  • ja mam sony readera chwalę sobie. Co do podświetlania kupilam sobie lampkę ledową do przypinania do książki i do readera. Daje radę.
  • Paperwhite II 4 GB rządzi!

    Jadąc pociągiem i wjeżdżając w tunel nie zauważam zmieniających się warunków oświetleniowych.
    Jak się ściemnia nie muszę w panice szukać lampki i jej zapalać, tylko dalej sobie czytam.
    W łóżku żona by mnie przegnała za lampkę, pomijając że to trochę niewygodne.

    Podświetlenie było jedną z głównych cech która skusiła mnie na czytnik. Druga to możliwość zabrania ze sobą całej biblioteki.

  • edytowano wrzesień 2014
    @Turturek nawet 1/3 książek które albo mam w papierze, albo by mnie interesowały nie ma w formacie mobi/epub whatever. Tak wieć eczytnik nie ma sensu. No i cena tego urzadzenia przy cenie e-książek w Polsce nie zwraca sienawet po 50 latach
  • Fakt, że ceny są abstrakcyjne, zwłaszcza że powielanie i dystrybucja bez kosztów. 
  • no właśnie a sony czyta pdf.
  • @Odrobinka to niewiele zmienia. Onyx też czyta PDF. Jest pełno chlamu na pólkach zarówno w formie papierowej jak i elekttronicznej. Czasem mozna dowrać dobrą książke, ale łatwiej w papierze. Np dobrych książek religjnych nie ma w ogóle. (w jezyku polskim) na eczytniki. Po angielsku jest sporo Chestertona i to legalnie za friko.
  • Mnie się szalenie podobała inwencja wydawców, gdy w sklepie internetowym przy ebooku na promocji przeczytałam ,,nakład wyczerpany'' .
  • @Gregorius ale piszesz o legalnych źródłach, nie o chomikach np?
  • @Odrobinka o obu źródłach.
  • @Gregorius, ale nikt nie mówi o całkowitej rezygnacji z papierowych wydań. Ilustracje w czytnikach to nędza nawet pomijając mały format. Do tego dochodzi wspomniany przez Ciebie brak konkretnych tytułów.

    Opłacalność urzdzenia to pojecie względne. Jeżeli miałbym je kupować ze względu na różnicę cen e-booków a papierowych wydań, to na pewno bym nie kupił. Na dziewięciodniowym wyjeździe przeczytałem osiem książek, jakbym miał je wozić w walizce to chyba bym się zapłakał. Dodam, że nie posiadam samochodu i cały bagaż trzeba zapakować do pociągu/autobusu i wypakować, po czym przenieść do ośrodka. Osiem książek to dość istotny ciężar. Jadąc gdzieś kiedy kończę książkę, mogę zacząć od razu kolejną bez konieczności dźwigania dodatkowych tomów na wszelki wypadek. To jest główna opłacalność czytnika.

    Co do cen, masa darmowych książek które zawsze chętnie czytam (któryś raz z rzędu) np. Lubonie czy Starą Baśń Kraszewskiego, Trylogię Sienkiewicza itp. wystarczy żeby wyrównać cenę urządzenia. Wiele promocji po 10-15 zł pozwala dość szybko zapełnić bibliotekę nowszymi tytułami. Ostatnio za 85 zł kupiłem pakiet 12 książek Janusza Zajdla chociaż większość posiadam w papierowej wersji. Rynek się rozwija i ceny powinny systematycznie spadać.

    Najcenniejsza jednak jest tu wygoda, zwłaszcza że wiele książek to tylko treść. Tam gdzie istotna jest forma wydania, tradycyjna książka zawsze będzie niezastąpiona. To nie jest urządzenie uniwersalne jak współczesne telefony, to wysoko wyspecjalizowany sprzęt do czytania i tylko do tego :)
  • @Turturek owszem wygoda duża. Bo nie bieżesz kilogramów papieru. Ale też i niewygoda, bo zarówno Kundel jak i jeo konkurencja mają czytniki z przekątną 6 cali. To dla rasowego czytacza za mało (częste i irutujace wertowanie). Dajcie mi czytnik co najmniej 7 cali. Niby tylko jeden cal różnicy, ale dla mnie dużo większa wygoda. I wiecie co mnie jeszcze irytuje (w kundlu, bo innych nie miałem okazji testować): brak zegarka na eczytniku.  i tak @Turturek znam projekt WolneLektury Ale np Pisma Świętego na eczytnik ni ma. Co ciekawe, bo chociażby tysiąclatka jest darmowo dostępna w HTMLu
  • U mnie doszlo juz do tego, ze kaiazki, ktore mam w wydaniu papierowym przeczytalam dopiero na czytniku, bo o wiele wygodniejszy. No i wlasnie jestem na wakacjach, skonczylam jedna cegle, zaczynam druga (ok.1400 stron), waga ibu ok 100g, wielkosc kalkulatora :)
  • A, i kto potrafi po angielsku, ten ma wszystkie pozycje za pol darmo. Na amazonie albo wyrzedaz, albo 20 ksiazek po £1, ksiazki tygodnia, ksiazki miesiaca i tak w kolko. Do tego mnostwo darmowych, czy ponizej £1, i to calkiem sensownych!
  • @Bea nie trzeba znać niemieckiego aby w Niemczech wejsc do Saturna albo MediaMarkt i wziąć kundla do kasy. W tych sklepach w .de ten czytnik równiez do nabycia za 49 jurków.
  • @Gregorius, ale Paperwhite II ma zegarek :P klikasz na górnym brzegu strony i wyświetla Ci m.in. godzinę. 6 cali to kompromis między noszeniem w kieszeni a wygodą czytania. Miałem spore obawy, ale po ustawieniu odpowiedniej wielkości czcionki nie mam już zastrzeżeń. Są jednak czytniki większe niż 6 cali.

    Pismo Święte jest na e czytnik chociaż nie w tylu edycjach jak papierowe.
    Biblia Tysiąclecia niestety w wersji beta:
    http://swiatlopana.com/6058/pismo-swiete-nowego-i-starego-testamentu-biblia-tysiaclecia-online-pdf-mobi/
    Inne płatne wydania:
    http://woblink.com/e-book,biblia-pismo-swiete-starego-i-nowego-testamentu-autor-zbiorowy,8433
    www.nexto.pl/szukaj/biblia
  • Ja reż chwałę sobie PW kundla! I nie żałuję żadnej złotówki yyy dolara która na niego wydalam! Choć byłoby miło gdyby obniżyli VAT na e książki...
  • I sobie chłopak wzrok od latarki popsuje. Co za rodzice!
    Podziękowali 1Adela
  • @Turturek no właśnie PŚ płatne choć w HTMLU jest za darmo. Ciekawe
  • Jak książkowy mol to lepiej bez lampki... Ka potrafiłam spać po 3 godziny byle jak najdłużej czytać ;)
  • edytowano wrzesień 2014
    @Gregorius, to co jest za darmo w HTML-u to właśnie zalinkowana przeze mnie beta (też za darmo).

    Nie po raz pierwszy zasmuca mnie postawa naszych pasterzy ociągających się czy wręcz ignorujących ewangelizację z pomocą nowych technologii. A przecież w ten sposób najłatwiej byłoby trafić do młodego pokolenia.


    @Taja ja też, od tego jest przecież latarka.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.