Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czytnik e booków

12467

Komentarz

  • Każda konkurencja jest pożyteczna dla konsumenta. O to chodzi żeby mieć wybór i dobrać sobie sprzęt najbardziej dostosowany do potrzeb. Zatem brawa dla Onyxa i czekamy na kolejne pomysły kundelka.

    Mnie np. w czytniku przydałoby się rysik z możliwością ręcznych notatek lub nawet zamiany ich na zwykły tekst. Takie np. ręczne podkreślanie wersów czy zakreślanie fragmentów byłoby miłe. Podpinanie dodatkowej klawiatury w plenerze nie wydaje mi się zbyt wygodne, ale na pewno w domu rozszerzy znacznie możliwości czytnika. Do gier i innych aplikacji niż dotyczących pracy z tekstem, wolałbym jednak inny sprzęt, zatem Android tutaj na razie nie nie budzi mojej ekscytacji.  

  • @Turturek Onyx t68 to bardziej urządzenie wielofunkcyjne, tyle, iż z e-inkiem. Nęci. Android da się dobrać do e-inka.
  • CZYTNIK E-BOOK E-INK 4GB 3664B

    A co powiecie o tym? Przepraszam za rozmiar czcionki, ale tak mi się jakoś skopiowało?

  • @ewasz jakiej firmy, trochę mało parametrów
  • @Maciejka @Taja

    Czytam se ostatnio na Kundel Classic "Nowe Przygody Marka Piegusa (również niewiarygodne)" (bo w młodości nigdy tego nie czytałem) i po raz pierwszy chce przeszukać tekst za jednym słowem.  A Kundel wrzeszczy, że nie da się, bo książka nie zindexowana. Jak to naprawić?
  • Nie wiem jak to jest w classiku, ale w paperwhite on sobie sam indeksuje tj. pokazuje pozycje. A w jakim formacie czytasz? Bo w pdf ie pewnie nie znajdzie, tak, czy inaczej.
  • Ja nie zainstalowałem jeszcze słowników... Narazie mi niepotrzebne... Nie umiem pomóc :(
  • @Maciejka .mobi

    @Taja to nie problem ze słownikami tylko z każdą książka, znaczy nie wyszukuje wyrazów. A stron czytnik nie pokazuje, wiec nie wiem na której było.
  • @Maciejka przy okazji znasz jakis dobry portalik z dobrą niemiecką literaturą (znaczy po niemiecku) za darmo?
  • Masz orginalne mobi, czy sam konwertowales?
  • ściągnąłem z chomika
  • Gregu nie wiem, po niemiecku nie czytam prawie wcale. Cos na chomiku pewnie jest, ale tez wiekszosc, jesli nie wszystkie biblioteki maja juz spore zbiory ebookow. Tylko jest problem jakbys chcial w mobi czytac, bo wiekszosc nie wspiera tego formatu. Jakby Cie cos konkretnego interesowalo, to moge poszukac.
  • Moze bylo konwertowane z jakiegos dziwnego formatu i cos sie skiepscilo? Nie wiem, niestety nie potrafie pomoc :(
  • Nie takie warzne, ale akurat w tej książce Niziuski znowu maił słowotwórstwo i mnie bardzo zaciekawiło.

    Zauważyłem jeszcze jedna wadę eczytnika, przynajmniej u mnie: dziś nie pamiętam co czytałem przedwczoraj. W klasycznej książce (dobrej) mogę mniej więcej nawet wskazać konkretny fragment, nawet tygodnie później.
  • No i w paru innych językach znam jeszcze to: http://www.gutenberg.org/
  • Amazon.co.uk ma bardzo fajne promocje, takie rzeczywiscie dobre ksiazki za grosze kupic mozna, bo te darmowe to (oprocz klasyki) zwykle gnioty jakies.
  • Maciejka ogarniesz temat classica z amazon.de? Bo jak coś to bym dała znać ojcu i pewnie by kupił;)
  • @Taja w niemieckim MediaMarkt i Saturn (bo to ta sama firma) Classic tyle co w amazon.de, wiec może wystarczy wypaść za zachodnią granicę. Dostępność towaru możesz sprawdzić dla każdej filii w necie.
  • Taja, patrzylam, wszystko jest ok :)
  • Czyli jeden yyy pies czy zamówie z USA czy z De,
  • Niby tak, bo wszedzie do naprawy gwarancyjnej (jakby co) i tak daleko ;)
  • No to zapytam ojca... Ile on ram kosztował?
  • @Maciejka niezupełnie, Świat Czytników twiewrdzi, że zamowione w .uk lub .us mozna darmowo zz przypadkiem gwarancyjnym odesłać. kupione w .de (jesli sie tam nie mieszka) nie. Poza tym, nie zamówisz kundla classic  z amazon de jesłi nie podasz niemieckiego adresu dostawy.
  • Toż dlatego uśmiecham się do Maciejki! ;)
  • @Taja Classic kosztuje w .de 50 jurków. jakieś 200 PLN. Za tą cenę to i ja rozmyślam, tylko jeśli mi sie trafi taki egzemplarz jak teraz (co medluje, że pradu chce po całym dniu) to ja dziękuję.
  • To mozę ja sie do Maciejki też uśmiechnę i będzie zamówienie hurtowe?
  • Greg, to cos masz nie tak. Powinien Ci tydzien intensywnego czytania wytrzymac.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.