Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czytnik e booków

12346

Komentarz

  • @Taw przybijam "5" mojego kundla bardzo cenie! Ze wzgledu na wygodę! 
  • A co polecacie i za ile?


  • Czy to sie w ogole przydaje?
    Bo mi sie popsul telefon i mysle kupic taki z czytnikiem od razu, ale jakos nie wiem, czy bede umiala obsluzyc... 
    Jakos mnie to przerasta - jaka jest droga od ksiazki w formacie elektronicznym do czytnika?
  • kindle paperwhite 3oo ppi za 85 kupisz. uzywany na amazon. uzywany oznacza ze nowy tylko otwarty ale w czterech nie doszukalem sie ryski. maja podswietlanie i wifi. Na wolnelektury cala klasyka.
    pdf czytac sie nie da. z nutami tez raczej ciezko przy graniu.
    duze za- ustawiasz literki wielkosci jakiej chcesz. robisz zakladki ile chcesz.
  • Weszłam na stronę amazon, na Swiat czytników i nie wiem nic. Wpadnie mi dodatkowo trochę pieniędzy i postanowiłam kupić sobie czytnik, tylko proszę bardzo o podpowiedź który z nich. Nie wiem co jest ważne przy wyborze, mimo przeczytania w internecie różnych informacji. Jeszcze raz bardzo proszę praktykó o poradę.
  • kindle paperwhite ereader 300 ppi ma podswietlanie ale nie ma przyciskow jak ktos czyta w rekawiczkach. jak wejdziesz na gebrauchte czyli uzywane to tam masz teraz te po 119,99 za 89-95 euro.
  • edytowano wrzesień 2016
    Weszłam w link powyżej i dalej nic, czarna dziura, a nie mam kogo poprosić o pomoc. Laik i noga komputerowa jestem.
    Podświetlany raczej bym chciała, i prosty w obsłudze.
  • no to ten pierwszy. tylko pamietaj o etui i foli jak masz pazurki ;)
  • u nas te nie podswietlane nie przeszly bo jak zgasisz swiatla to i tak czytaja z latarkami itp. wiec juz wole jak czytaja podswietlane. nocne czytanie ograniczamy odkladaniem kindli na regal... kazdy ma inny kolor etui wiec wiadomo kto kamufluje. 
    Podziękowali 1Ewasz
  • no to przy tych bardziej bym się obawial nie swiatla tylko internetu bo jednak maja wifi i serfować mozna
    Podziękowali 1Ewasz
  • edytowano wrzesień 2016
    Ten pierwszy z linku Joachm ? Z amazon dojdzie koszt przesyłki, więc chyba nie będzie dużej różnicy w cenie?
  • Ja wybrałam kindle papierwhite ze wzgledu na podświetlanie. Czytam jak uspiam dzieci, czytałam karmiąc piersia w nocy wiec światło niezbędne. Etui tez bo miedzyinnymi jak zamykam to automatycznie przechodzi w stan uśpienia. 

    Generalnie kupiłam czytnik, bo coraz cześciej czytałam na kompie a światło z kompa było za bardzo intensywne i przeszkadzało mężowi i było mi niewygodnie z noworodkiem przy piersi.

    mam czytnik juz kilka lat i działa jak nowy. 

    Najczesciej kupuje książki i wysyłam je bezpośrednio przy zakupie na czytnik przez neta. Jest taka opcja w każdej księgarnii internetowej. 

    Do tego stopnia przyzwyczaiłam sie ze autoamczycznie mam zakupione książki na czytniku, ze ostatnio jak piratowalam stara książkę z chomikuj (nie jestem z tego dumna) to pytałam znajomych jak oni wysyłają książki (jakim programem) bo zupełnie!!! Zapomniałam ze mozna jeszcze tradycyjnie kablem wysyłać. 

    Dodatkowo bardzo porzepiajacy jest fakt, ze mozna miec kilkadziesiąt książek na czytniku. 

    Czasem sie wymieniam ze znajomymi książkami i tez fajna opcja (chodz zaraz przyjdzie Greg i wytłuści ze to nielegalne). 

    Ojcu kupiłam zwykły kindle 4 bez podświetlenia i tez jest bardzo zadowolony. 

    Ja mam opcje bez reklam. 
  • @Ewasz nowka czy uzywka.im wiecej urzadzenie multi funkcyjne wiecej moze wystapic usterek.no tylko ma opinia.
  • joachm... jeszcze nie wiesz co znaczy uzywany na amazon
    bo to nie to samo co na allegro
  • Kundle sa do tyłka, nawet PDF reflow nie potrafi, konkurencja juz dawno ich technologicznie wyprzedziła

  • joachm powiedział(a):
    może i nie wiem ale nie mam przekonania do uzywanej elektroniki ot i tyle. 
    Zbyt często sie już tak połaszczyłam bo taniej i padało chwilę po zakupie.


    to odsyłasz a one przysyłają nowe
  • Gregorius powiedział(a):
    Kundle sa do tyłka, nawet PDF reflow nie potrafi, konkurencja juz dawno ich technologicznie wyprzedziła

    No tak Greg ale co to za argument... Chce przeczytać ksiazke, sciagam, czytam. Gdzie tu miejsce na zajmowanie się technologicznymi nowinkami.

    To coś jak z autem to co z tego jak kupiłem sobie kiedyś "wypasionego" scudo jak teraz oko idzie mi na prosta uboga T5. Chcesz jechać, wsiadasz i jedziesz ;)

  • @Taw nie wiem jak ty, ale ja do swego siedmiletniego tez wsiadam i jadę
  • radio czyta avi srawi mp4 itd?
  • @Taw no i widzisz przechodzimy do sedna, bo kundel nie potrafi:

    - poprawnie wyswietlać formatu PDF
    - obsluzyć audiobooków

  • oj tam grafik bedzie twierdzil ze juz sam pdf to zbrodnia
  • Proszę o radę prostą i łopatologiczną.
    Jakiego kundla mężowi kupić?
    Chyba z podświetlaniem, innych bajerów nie musi (chyba) mieć.

    Teraz są jakieś Kindle 7 i 8 i Paperwhite  i ja nie rozróżniam. Nigdy nie mieliśmy i mąż sobie zażyczył na urodziny.
    Doradźcie pliz.




  • Ja osobiście używam onyxa już chyba z 6 lat :) rodzice mieli kindle, ale szlag ją trafił i przeszli na onyxa i też sobie chwalą, szczególnie tata bo ze względu na słaby wzrok nie może już czytać normalnych książek.
    Podziękowali 1Cart
  • Ja podobnie jak Taw jestem wielbicielem Paperwhite. Od kilku lat posiadam wersję II (chrześniakowi też taką samą kupiłem) i działa bez zarzutu. Priorytetem było dla mnie podświetlanie ze względu na możliwość czytania kiedy nie mogę zasnąć oraz w podróży kiedy są często trudne warunki oświetleniowe (wieczór, tunel itp.). Dodatkowo jak dla mnie Kindle w porównaniu z innymi markami miały najbardziej papieropodobny neutralny odcień ekranu. Ponieważ czytnik służy mi tylko do obsługi literatury, obsługa pdf i innych formatów graficznych była całkowicie zbędna.
    Podziękowali 1Cart
  • No wiec w końcu (bo czas naglił) kupiłam paperwhite bezpośrednio ze strony Amazona.
    Nie wiem, jaki model, było napisane, ze wersja 6. Chyba, bo wszystko po niemiecku ;)
    Od razu zanabylam etui i czekam :)
    Fajnie sie na tym Amazonie kupuje, tak intuicyjnie. I przesyłka za darmo!
  • @ola_g tu masz wątek 
    Podziękowali 1OlaN.
  • Odświeżam wątek.

    Mam książkę w doc albo pdf i jak zrobic zeby otwieralo sie w kindle? 

    Tzn zeby np pamietalo stronę, zeby nie potrzeba bylo szukac tej ksiazki w pobranych plikach itp.

    Pyta osoba slabo radzaca sobie z taka technologią.


  • A korzystasz z przesyłania książek na Kindle mailem? Jeśli masz w pdf, wysyłasz mailem ze słowem "CONVERT" w tytule maila i na Kindle ładuje format .azw (kindlowski)
    Albo można skorzystać z konwertera online https://pdf2mobi.com.pl/
  • Mobi czy azw rozwala mi tekst,  który w pdf wygląda ok.  Wysyłałam bez skutku,  choć nic w tytule nie pisałam. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.