Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

MENU na przyjęcie po I Komunii Św.

1141517192026

Komentarz

  • aga---p powiedział(a):
    Zdecydowałam się na tort goły bez masy na wierzchu. Wyszedł super. Jutro dołożę kwiaty odpowiednio przygotowane  i będzie cudnie. Reszta zrobiona. Jutro tylko babeczki Brownie ale nie wiem czy jest sens. Już dużo tego....
    zdjęcie !!! brownie zawsze ma sens ;)
    Podziękowali 1aga---p
  • ola_g powiedział(a):
    Robiłam to ciasto zanim stało się modne. Tylko nie wiedziałam, ze to czerwony kapturek sie nazywa. Przepis dostalam od kuzynki.
    Podziękowali 1Bridget
  • edytowano maj 2018
    Zupy nie bylo?
  • My robimy właśnie dekoracje stołu:)
  • Ten kapturek jest też chyba pod nazwą malaga.
    My jutro obchodzimy pierwszą rocznicę pierwszej komunii i chcę to ciasto zrobić rodzinie z tej okazji.
    Mam mrozone truskawki i galaretki truskawkowe zamiast wiśni i wisniowych.
    Mrożone zalać galaretką czy rozmrozić najpierw?
  • Mrozone @olgal
  • Jakbym ten kapturek zrobiła bezglutenowy ???  Rozdrobnić wysuszony chleb bg ???? Czy raczej dac pokruszone jakiss ciastka bezglutenowe ( droższa wersja) 

    no i nigdzue nie ma w sklepie mrożonych wiśni . Moze z malin zrobię
  • Ja robie z mrożonymi malinami. Miksuję je z galaretką.
  • U nas są mrożone wiśnie  w sklepie ale w przepisach widziałam,że też z kompotu się nadają a na kompocie robi galaretkę:

    https://www.mojegotowanie.pl/przepis/ciasto-malaga


    Moje dziewczyny akurat truskawki uwielbiają,wiśni nie chcą. Może truskawkami nie zepsuję smaku :smiley: 
  • Czytam ten wątek z wypiekami jako że nasza Pierwsza Komunia za miesiąc. Na razie probnie zrobiłam porzeczkową Pannę cotę i galaretki z musem z mango i warstwą przezroczystej galaretki. Ta przezroczysta to dzięki Wam, nie mialam pojęcia o istnieniu takiej. Jutro będziemy próbować-starsze córki wracają ze świata.
    Stół @aga---p ; przepiękny.
    Podziękowali 1aga---p
  • Aga sama stół robiłaś? Tort super  :) Ja się już doczekać nie mogę naszej za tydzień. 
  • Stół mi robiła znajoma moja dobra. Plastyczka która pracuje w domu kultury gdzie będzie nasza komunia. Chciałam tylko żeby mi pomogła trochę ale zaszalała. Ja kupiłam kwiaty i obrusy i serwetki i krówki boże które leżą na talerzach. Zamysł nie mój:)
  • ciasto czerwony kapturek to tez inaczej malaga
    nadają się tutaj kwaśne owoce

    moja znajoma miała taki patent na spód; zwykły krem do tortu czekoladowy robiła zgodnie z przepisem i miksowała z pół kostki masłem, w to sypała mielone suchary

    wychodzi taniej niz nutella czy inne, ale tego sposobu nie próbowałam

    @Quintana ; bezglutenowe to dałabym ciastka
    Podziękowali 1Rejczel
  • @Ojejuju
    widziałam wersję gdzie galaretka była na winku ;)
    ale to mało komunijnie B)
  • Jestem po. Za dużo wszystkiego zrobiłam. Dałam się namówić mojej mamie a ona to zawsze zastaw się a postaw się i teraz żałuję. Nic nie chcieli jeść. Wszystko rozdałam żeby się nie zmarnowało a zapłaciłam za to całe zarcie i resztę w ciul kasy. Pokomentowali i poszli chwilę po obiedzie.....
    Trzeba mieć swój rozum i teraz mam nauczkę. 
    Podziękowali 4Bridget monika5 asiao Quintana
  • Kup zamrazarke;) po następnej imprezie dwa tygodnie nie bedziesz musiala.gotowac. nic nie rozdawaj, mogli jeść jak bylo;p 

    Podziękowali 3Bridget Karolinka Katia
  • edytowano maj 2018
    Taaaaaa Elunia
    Ty i Rejczel zawsze wiecie najlepiej przecież....
    Podziękowali 1Ona64
  • @aga---p, a brownie rozdalas? Szkoda, ze mnie tam nie było :)
    Podziękowali 1aga---p
  • Zawsze sie naszykuje i zawsze rozdaje.
    Podziękowali 1aga---p
  • Nie. Dzieci zjadły migiem. I tartę z truskawkami zjedli goście w 15 minut:)
    Podziękowali 2Bridget MonikaN
  • Ja się spinać w takim razie nie będę. I tak połowa gości u nas to dzieci, które zjedzą niewiele. I z ciasta jednego chyba zrezygnuje. Zrobię te brownie i jedno dla bezmlecznych.
    Podziękowali 2aga---p Quintana
  • Wiecie u nas ostatnio w pensjonacie tak,że tylko obiad jest .
    Reszta do domu zabrana mięsa itd.
    A kawa i ciasto w domu.

  • Zazdroszczę Wam dzieci które jedzą niewiele... U nas i jednego i drugiego brata jedząc a nasze to po prostu odkurzacze...  Agap żałuję że tak daleko..;-) . U nas jedzenie jak zwykle po weekendzie jakoś zniknęło.. 
  • Moi starsi jedzą duzo, a troje małych niewiele. Ale jak jest impreza i słodkie będzie i owoce to obiad zwykle gorzej wchodzi. Ma być gorąco wiec chyba wielki półmisek owoców zrobię. Arbuzy melony i truskawki.
    Podziękowali 1asiao
  • Ja tam lubie jak zostanie;) potem mam tydzien wolnego od gotowania, ciasto do kawy itd. Tym razem po chrzcinach zostal jeden plasterek miesa i pare łyżek ziemniakow a tak sie cieszyłam że bede miec gotowe;d jednie rosół zostal ale tylko na jeden dzień. Ciasta troche rozdalam i sera bo tata duzo przywiózł a tak to salatki jedliśmy, tortu resztke zamrozilam itd. 
  • Ja zawsze robiłam za dużo jedzenia. Ostatnio założyłam sobie zeszyt imprez rodzinnych, w którym wpisuję listę gości, menu, listę zakupów, przepisy i ilości, i po imprezie zaznaczam, czego było za dużo/za mało/w sam raz, żeby się uczyc na błędach.
  • Ja również zwykle za duzo wszystkiego robie i mąż mnie potem gani za to ale inaczej nie umiem. Wolę żeby zostało niż jakby miało braknąć. A sama nie lubię jak u kogoś jest za dużo jedzenia bo czuję się osaczona tym : no jedz, jedz. I to zawsze ktoś zawyża poprzeczke. Potem jak przychodzi ta osoba w gości do mnie to przynajmniej jej poziom chciałoby się zachować. Ale coraz częściej staram się nie przejmować tym i odpuszczać. Bo to było trochę jakbym za jedzeniem chciała się ukryć zamiast skupić na rozmowie i radości z odwiedzin.
    Podziękowali 2Felicyta aga---p
  • @annabe, a w domu robisz? Masz ogród, dzieci znikną. Duzo picia Im przygotuj :).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.