Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

MENU na przyjęcie po I Komunii Św.

1121315171826

Komentarz

  • Dziewczyny, napiszcie co bedziecie piekly na komunie z takich ciast na cala blache, bo ja takie realnie widze w swoim pieczeniowym zasiegu. W ciasteczka nawet nie bede probowala sie bawic, bo nie wystarczy mi czasu ani rąk. Wiem juz na pewno, ze upieke szarlotke i to ciasto z rabarbarem i kruszonka( niech no tylko znajde ten zloty notesik!!!) i sernik wiedenski( sam ser, bez kruchego spodu). Mama upiecze mi piernik z orzechami i ciasteczka kocie oczka.
    Co jeszcze polecacie? 
  • Ojej, a po co więcej..? To już duzo! Ja zrobię te babeczki brownie, deserki w pucharkach jakieś, ciasto z rabarbarem, szarlotkę dla solenizanta zamiast tortu bo 5 latek ma urodziny i sobie zażyczył, tort zamawiam, mama przywiezie sernik a moja siostra jakieś ciasteczka. Uf. 

    Ale mogę Ci polecić przepyszne i mega szybkie do zrobienia ciasto czekoladowe- pasowałoby do Twojego zestawu jeszcze jakieś takie ciemne właśnie 

    https://www.kwestiasmaku.com/przepis/ciasto-czekoladowe 

    Ja czasem ozdabiam na wierzchu malinami albo borówkami.
    Podziękowali 1aga---p
  • Wczoraj pracowałam były 3 przyjęcia komunijne królowały
    czerwony kapturek
    cytrynka
    oreo
    snickers
    śliwka w czekoladzie
  • No fajny ten czekoladowy @annabe i fajnie, ze na masle. @groszek kocie oczka moja mama upiecze, nie mam przepisu, wiem tylko, ze to jest kruche ciasto: krążek na dol, krazek z wycieta kieliszkiem dziurka na gore, oba krazki polaczone marmoladką a w srodek "oczka" wisienka z konfitury. Takiej rzezby nie przewiduje w najblizszym czasie ;)
  • @Bridget a co to za ciasto: Czerwony Kapturek? :)
  • edytowano kwiecień 2018
    Pod tym linkiem wyskakuje: CBA najlepszy darmowy hosting. Coś dalej należy z tym zrobić, bo klikanie nie pomaga. Sorry, ale ja słaba w takich tematach jestem. A strasznie jestem ciekawa tego przepisu.
  • @Bridget, a śliwka w czekoladzie? Cos jak naleczowska? To musi byc pyszne! 
  • edytowano kwiecień 2018
    Wyglada bardzo fajnie ten Czerwony Kapturek. Pytanie jaka gramatura: Nutelli, serkow hetero i smietany. No i skad teraz wytrzasnac drylowane wisnie? :) Acha: i czy z poltorej szklanki pokruszonych sucharow pomieszanych ze sloikiem Nutelli( duzym czy malym?) da sie wysmarowac duza, prostokatna blaszke czy to proporcja na mala, kwadratowa blaszke lub tortownice?
  • Mrozone, są bez pestek. Ale nie wiem czy się nadadzą? 
  • Maliny tez by musialy byc mrozone bo jeszcze swiezych nie ma ale czy takie mrozone sie nie rozciapią? Jakie Ty Brydzia dalas te wisnie do srodka, zdradz nam.
  • Rejczel powiedział(a):
    Maliny tez by musialy byc mrozone bo jeszcze swiezych nie ma ale czy takie mrozone sie nie rozciapią? Jakie Ty Brydzia dalas te wisnie do srodka, zdradz nam.
    Mrożone owoce zalane tężejącą galaretką zachowują jędrnosc i się nie rozciapowują
    Podziękowali 1Rejczel
  • Rejczel, ja je robię w dużej tortownicy, i zamiast serka homo faje mascarpone. Na 0,5 litra śmietany 500 gram serka. w polowie mase jeszcze przekladam biszkoptami nasaczonymi w kawie. Moim zdaniem jedno z lepszych ciast a robi sie 15 minut.
  • @andora a Ty robisz z sucharow?
  • Tak, ja robię dokładnie tak. Krusze suchary, na takie kawałeczki i mieszam z nutella. Wykladam na dnie blaszki wylozonej papierem. Unikam śmietanę i dodaje trochę cukru. Mieszam z mascarpone. Polowe wykładam na suchary. Na ro układam biszkopty nasaczone kawa (to można pominąć), na to resztę białej masy. Wysypuje mrożone mailiny i zalewam galaretka zrobiona w połowie porcji wody (najczęściej rozrabiak 2 galaretki.
    Podziękowali 1Bridget
  • Unikam-ubijam
  • Jeszcze mi powiedz jak blaszka: czy taka ilosc sucharkow " obstanie" na tradycyjna blaszke czy lepiej dac mniejsza blaszke i miec wyzsze ciasto i wyzsze te wszystkie warstwy?
  • A ile tej nutelli?
  • Nie, noe daje żelatyny. Tylko śmietanę ma 36% lowicz. Ciasto dawało rado nawet na lipcowych imprezach. Co do blaszek Rejczel ciężko mi powiedzieć, ja z tych składników robiłam w tortownicy, takiej dużej ale nie największej. Ale na moich wypiekach jest przeicznik wielkości blaszek.

  • MonikaN powiedział(a):
    @Bridget, a śliwka w czekoladzie? Cos jak naleczowska? To musi byc pyszne! 
    https://www.poezja-smaku.pl/czekoladowa-sliwka-prawdziwa-poezja-smaku/
    taka włąśnie.

  • Omg bridget nie znalam tego ciasta ale.brzmi rewelacyjnie! 
    A zdradzisz jeszcze oreo?
    Podziękowali 1Bridget
  • uJa powiedział(a):
    Omg bridget nie znalam tego ciasta ale.brzmi rewelacyjnie! 
    A zdradzisz jeszcze oreo?
    Już szukam tego włąśnie co kroiłam .
    Widzę same torty.
    Ale pamiętam że jak pakowałam ciastka to było 72sztuki.
    Znajdę zaraz.
  • Ooooo! Ale wypas!
  • @Bridget a jak juz jestes: jak duzy sloik Nutelli, jakie opakowania serkow - jak duze i ile ml smietany do tego Czerwonego Kapturka? Acha i czy szklanka cukru jest okey czy nie wychodzi slodki ulepek( ja raczej nie lubie przeslodzonych mas).
    Podziękowali 1Bridget
  • http://ilovebake.pl/2015/03/03/tort-oreo-przepis/
     


    Ten mi najbardziej przypomina tamto ciasto i wyglądem i skladnikami tylko ,że tamto było na duzej blaszce .
    Nie w formie tortu.
  • Rejczel powiedział(a):
    @Bridget a jak juz jestes: jak duzy sloik Nutelli, jakie opakowania serkow - jak duze i ile ml smietany do tego Czerwonego Kapturka? Acha i czy szklanka cukru jest okey czy nie wychodzi slodki ulepek( ja raczej nie lubie przeslodzonych mas).
    Nie musi być nutella moze być taki lżejszy krem czekoladowy z biedry czy skąd.
    Podziękowali 1Rejczel
  • O to też fajnie brzmi ( i nie trzeba ucierać masla;)
    Podziękowali 1Bridget
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.